• Tel: 0212 244 66 00
 • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

KİEV ULUSAL TIP ÜNİVERSİTESİ

Yüksek akreditasyon seviyeye sahip Ukrayna’nın en eski üniversitesinde hem ekonomik hem de rahat yaşam şartlarında tıp eğitimi almak Kiev Ulusal Tıp Üniversitesinde mümkündür. Binlerce öğrencinin eğitim gördüğü kurum alanında uzman ve dünyaca ünlü birçok akademisyeni bünyesinde barındırıyor.

KONU BAŞLIKLARI

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Ulusal Kiev Tıp üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ve ya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile alakalı şekilde şunları söylemizde yarar mevcut ki alacağınız hazırlık eğiti dahilinde ve lisans eğitimi sürecinde bologna eğitim sistemi ile birlikte kaliteli bir eğitim süreci sizleri bekliyor olacaktır. Bu süreç arasında yapacağınız çalışmalarda muallim ve talebe arasındaki diyaloglar çok daha kuvvetli bir durum almaktadır.

Bologna eğitim sürecinden bahsedecek olursak bu eğitim sistemi dahilinde öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması ile beraber gerek milli Kiev Tıp üniversitesi dahilinde yer sektör araştırma kütüphanelerinde gerek ise milli Kiev Tıp üniversitesi bünyesindeki bilgisayar laboratuvarlarında öğrencilerin konu için olarak yazılı veya görsel dökümmanları bir araya getirmeleri sağlanmaktadır.

Öğrencilerin elde etmiş oldukları bu taslaklar ile birlikte yapacakları çalışmalar dahilinde bir sonraki aşama olan projelendirme ve uygualma çalışmaları için kullanmaları için başarılı bir sunum çalımasına giden yolda gerekli belgelerin hazır olamasını gerektirmektedir. Dolayısı ile öğrenciler bu alanda yapacakları çalışmalar ile birlikte kaliteli bir eğitim sürecine natürel tutulmak ile beraber en iyi biçimde dökümanlarını hazırlamakta ve ilgili konularının araştırmasını ulusal Kiev Tıp üniversitesi dahilinde yer sektör teknik donanımlar ve ekipmanlar yardımı ile yapabilmektedir. Ulusal Kiev Tıp üniversitesi dahilinde yer sektör bölümlere bakacak olursak görüyoruz ki bir tıp eğitimi verilmesi gereken üniversitede olması gereken en kaliteli bölümlere milli Kiev Tıp üniversitesi dahilinde yer verilmiştir.

Bölümler

 • Psikiyatrist Bölümü
 • Medikal Psikoloji Bölümü
 • Kozmatik Teknolojileri Bölümü
 • Diş Hekimliği Bölümü
 • Diş teknisyenliği Bölümü
 • Fizik tedavi Bölümü
 • Spor Hekimliği Bölümü
 • Sağlık yönetimi Bölümü
 • Radyoloji Bölümü
 • Anesteziyoloji Bölümü
 • Patoloji Bölümü
 • Sağlık Öğretmenliği Bölümü
 • Kozmetik Teknolojileri Bölümü
 • Halk Sağlığı Bölümü

Bu 10 dört bölümden birini tercih etmekte olan öğrencilerimiz kaliteli bir şekilde bologna eğitim sistemi ile birlikte Rusça, Ukraynaca ya da ingilizce eğitim alarak gerekli çalışmalarını sürdürmektedir. Bu doğrultuda izlenen yol ile beraber öğrenciler kaliteli bir eğitim süreci dahilinde mezun olduklarında elde edecekleri dilomalarını türkiye sınırları arasında sorunsuzca bir biçimde kullanabilmektedirler. Milli Kiev Tıp üniversitesinde verilir olan eğitimler Avrupa’de verilir olan eğitim müfredatı ile uyumlu bir biçimde sürdürülmektedir. Dolayısı ile bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile birlikte kaliteli bir eğitim süreci öğrencilerimizi beklemektedir.

Ulusal Kiev Tıp üniversitesi içerisinde 7 ülke, 12 talebe kantini, Kafeteryalar, 9 spor merkezi, 75 eğlence için sanatoryum, Avrupa değişim Programları, Klinik değişim programları için 53 ülkeden 1500’den çok yabancı talebe barındırmakta. Kiev Tıp üniversitesinde 8500 milli talebe eğitim hizmeti alıyor. milli Kiev Tıp üniversitesi Uluslar arası meslek birliği DSö, Dünya çapında 32 dünya ve Avrupa Akademileri, meslek örgütleri ve önde gelen üniversiteler ile işbirliği çalışmaları sürmektedir. Bu alanda öğrencilerimiz dilerse milli Kiev Tıp üniversitesine ait yurtlarda konaklama imkanına sahip olabildiği bunun gibi dilerse kendi arkadaşları ile birlikte bir ev kiralayarak konaklama imkanına sahip olabilmektedir yahut dilerse ulusal Kiev Tıp üniversitesi civarında yaşamakta olan aileler ile beraber belirli bir kira karşılığında oda kiralayabilmektedir. Tabi bu işlemler için belirli bir sözleşme ve aynı zamanda bir takım sorumluluklarda yanında gelmektedir.

Bilimsel, uygar, teoriye dayalı uygulamalı bir eğitim sistemine sahiptir. Öğrencilerin spor-kültür alanında sosyalleşmelerini veren imkanlar sunulmakta. Jimnastik, masa tenisi, futbol, basketbol, tenis bunlardan bir kaçı.. Ukrayna’da kaliteli eğitim sistemine sahip olmak ve talebe olmanın keyfini yaşamak istiyorsan kararını zaman kaybetmeden vermelisin.

UKRAYNA’DA ÜNİVERSİTE AKREDİTASYONLARIMIZ


Ukrayna

Odessa

Kiev

Sumy

Harkov

Lviv

Dnepropetrovsk

Donetsk

Ternopil

Zaporece – Zaporijya

Vinnitsa

İvano Franskivisk

Lugansk

Ukrayna’da Eğitim

Ukraynaca Üniversite Okumak

Ukraynaca Üniversite Okumak

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!