Ukrayna'da Elektrik Mühendisliği

Ukrayna’da üniversite eğitimi alarak kariyer basamaklarını hızla tırmanabilir ve büyük avantajlar elde edebilirsiniz. Kişisel gelişiminiz adına büyük bir adım olacak olan yurt dışında lisans okuma fırsatından yararlanarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Düşük maliyetlerle Ukrayna’da farklı birçok bölümde eğitim verilmeye devam ediliyor.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna Elektrik Mühendisliği

Ukrayna Elektrik Mühendisliği

Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
Ukrayna ElektrikKiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği Eğitimi

Mühendislik eğitimlerini almak için seçkin eğitim veren üniversiteleri seçmelisiniz. Özellikle mühendislik eğitimleri arasında en fazla çalışma alanları olan eğitimlerde biri elektrik mühendisliği eğitimleridir. Hatta  birçok çalışma alanı olan elektrik mühendisliği, dünya genelinde birçok sektörde çalışmalara olanak sağlamaktadır. Ayrıca ülkemizde eğitim veren kaliteli elektrik mühendisliği fakülteleri yanında, yurtdışında da bu eğitimi almayı planlayabilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri, mühendislik eğitimleri için seçilecek en avantajlı kurumlardan biridir. Üstelik bir sınav şartı olmadan, direk şekilde eğitim almak için kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz.
Özellikle Ukrayna bilimsel çalışmalara önem veren ve eğitim alanında sürekli kendini yenileyen bir ülkedir. Bilişim alanında son derece modernize olan ve gelişmeleri yakından takip eden, üniversitelerinde uygulayan bir ülkedir. Ülkenin geçmişi de bu şekildedir ve Avrupa Ülkeleri arasında üniversiteler kapsamında ilk olarak ülkenin üniversitelerinde imal edilmiştir. Bu özellik bile, ülkenin eğitim politikalarının bilime ve bilimsel çalışmalara ne kadar önem verdiğini belirtmektedir.


Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Ukrayna Üniversiteleri’nde mühendisliği eğitimleri almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilir, siz de bir öğrenci olabilirsiniz. Elektrik mühendisliği eğitimleri bir sene hazırlık eğitiminin ardından, dört ya da beş sene sürmektedir. Rusça ya da İngilizce eğitim dili olarak kabul edilmektedir.


YÖK denkliği var mı?

Ayrıca Ukrayna Üniversiteleri Avrupa Birliği ülkeleri ile Lizbon Anlaşması uyarınca, Avrupa Ülkeleri tarafından tanınmaktadır. Bologna kriterlerine uygun şekilde eğitim verilmektedir. Avrupa standartlarında eğitim verilmesi öğrencilerimiz açısından da son derece avantajlıdır. Özellikle Mavi diploma veren kurumlar, YÖK tarafından da tanınmakta olup, diploma denkliği de bulunmaktadır.


Mühendisliği Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik sınavı, öğrencilerimizin denklik için kuruma yaptıkları başvurularında, direk denklik kararı verilmeden bir sınava girmelerine karar verilmesidir.


Mühendisliği Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim aldığınız dönemde, ülkemizde özellikle tatil zamanlarında çalışabilirsiniz. Ülkemiz ile Ukrayna arasında düzenli uçak seferleri bulunmaktadır ve mesafeler yakındır.


Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Ukrayna Üniversiteleri’nde elektrik mühendisliği eğitimleri, 1500 USD ile 1700 USD civarında rakamlarlar harçları belirlemektedir. Alınan AB denkliği ve YÖK denkliği olan diplomalara, kaliteli eğitime karşılık harç rakamlarının uygun olması öğrencilerimiz için son derece avantajlıdır. Hazırlık dil eğitimi harçları da yaklaşık olarak 1500 USD civarındadır.


Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ukrayna Üniversiteleri’nde elektrik mühendisliği bölümlerine ve diğer bölümlerinde bir sınav şartı olmadan başvurularınızı yapabilirsiniz. Hatta ÖSS sınavı esas alınmaz ve ülkenin üniversite giriş sisteminde buna benzer bir uygulama da bulunmamaktadır. Liseden mezun olduktan sonra, diplomanızla başvuru yapabilirsiniz.


Mühendisliği Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Çok sayıda öğrencilerimiz özellikle öğrenci danışmanlarımızdan rehberlik alarak eğitim almaktadır. Elektrik mühendisliği eğitimleri alan çok sayıda öğrencimiz bulunmaktadır.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Ukrayna’da elektrik mühendisliği eğitimi almak için, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrenci danışmanlarımız sizinle olacaklar. Aldığınız destekle başvurularınızı sağlıklı ve süresi içinde yapabilirsiniz. Elektrik mühendisliği eğitimi almak için yapmanız gereken lise eğitiminizi aldıktan sonra diplomanızla başvurunuzu yapmaktır.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Ukrayna Üniversiteleri’nde elektrik mühendisliği eğitimi almak öğrencilerimiz için son derece avantajlı. Öncelikle, AB denkliği olan, Avrupa ülkeleri tarafından tanınan eğitim alacaksınız. Buna göre, mezun olduktan sonra, diplomanız size uluslararası kariyerin kapılarını açacak. YÖK denkliği olması ülkemizde eğitiminizin geçerli kabul edilmesini sağlayacak. Bilimsel çalışmaları yönünden ileri üniversitelerde eğitim alacaksınız. Mesleki eğitiminizde altyapınız yüksek olacak. Öte yandan, kaliteli hocalarınız da size mükemmel öğretmenlik ve rehberlik yapacaklar. Ekonomik olarak zorlanmayacak, en uygun bütçe ile öğrenci olacaksınız. Birçok ülkeden öğrencilerle birlikte, renkli bir ortamda olacaksınız.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimiz Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitimlerinde de birlikteyiz. Dolayısı ile birçok mezunumuz bulunmaktadır ve elektrik mühendisliği eğitimlerinden memnun şekilde mezun olmaktalar.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Elektrik Mühendisliği okuyabilir miyim?

Burslu olarak eğitim şansınız, Ukrayna Üniversiteleri elektrik mühendisliği bölümleri için de söz konusudur. Özellikle Ukrayna Devleti, ülke vatandaşı öğrencilerin yanında, yurtdışından öğrencilere de burslar verilmektedir. Üniversitelerin kendi içlerinde, bünyelerinde, özellikle not ortalaması yüksek olan öğrencilere verdikleri burslar bulunmaktadır. Bu bursların ilanlarını takip ederek, siz de olanaklardan yararlanabilirsiniz. Ülkemizde burs veren kurumları ve kamu burslarımızı da takip ederek, yararlanmanız mümkün olacaktır.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

YÖK denkliği başvurularınızı yaparak, ülkemizde mezun olduktan sonra çalışabilirsiniz. Master ve doktora eğitimlerinizi de alabilirsiniz.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği Okumak Şartları:

Lise eğitiminizi tamamlamanız ve diplomanızı almanız gerekmektedir. Bundan sonra, kayıt süreleri içinde başvurularınızı yapmalısınız. Belgelerin toparlanması ve başvuru dosyasının hazırlanması da danışmanlarımızla birlikte eksiksiz olacaktır.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği Taban Puanları:

Ukrayna Elektrik mühendisliği girişlerinde taban puanları sistemi uygulanmamaktadır.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Not ortalamanız yüksek ise sizde yatay geçiş imkanlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle yatay geçiş ile ülkemizdeki bir üniversitenin elektrik mühendisliği fakültesine geçiş yapabilirsiniz. Hatta bu taleplerinizi sadece lisans senelerinizde yapabilirsiniz ve hazırlık sınıfında yapmanız mümkün olmaz.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Elektrik mühendisliği eğitimi almak için, öncelikle lise diplomanızı hazırlamalısınız. Lise diploması aslı, apostil şerhli ve noter onaylı olmalıdır. Öte yandan, sabıka kaydı, pasaport aslı, belirtilen ölçüde fotoğraflar, başvuru dilekçesi gibi belgeleri tam şekilde hazırlamalı ve eklemelisiniz. Temmuz ayında, kayıtların yapılması gerektiğini belirtelim. Yeni ders yılı okullarda, Eylül ayı sonunda başlamaktadır.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği okumak istiyorum:

Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim alan ve bundan da çok memnun olan öğrencilerimizin arasında siz de olabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızla görüşmek ve başvurularınızı bünyemizde doğru şekilde yapmak için siz de harekete geçin. Elektrik mühendisliği eğitimi için bir sınav şartı olmadan okullara girebilir ve amaçladığınız kaliteli eğitimi alabilirsiniz.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

1.500 USD ile başlayan harç rakamları ile eğitim harçlarınızı ödeyeceksiniz. Ayrıca gerçekten uygun rakamlar sizleri bekliyor. Özellikle öte yandan, yaşam giderleri de sizi zorlamayacak. Bütçenizi 100 USD gibi bir rakamla yapabilirsiniz. Ayrıca bu bütçe içinde, yeme içme, ulaşım, sosyal aktiviteler gibi giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Dolayısı ile Konaklama için de uygun fiyatlı yurtlar ile kiralık seçenekler sizleri bekliyor. Ekonomik yaşam olanakları ile Ukrayna kentleri sizleri bekliyor.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Öğrencilerimiz için elektrik mühendisliği eğitimlerini Ukrayna Kentlerinde almak son derece mantıklı. Özellikle öncelik olarak ekonomik olanaklar dikkat çekiyor. Ayrıca eğitim giderleri ile yaşam giderlerine bütçenizden belirli miktarlar ayırmanız yeterli olacak. Eğitim kalitesi de sizi memnun edecek ve beklediklerinizi fazlasıyla bulacaksınız. Akademik kadro ise mesleki eğitimler noktasında, size mühendislik ilmini sunacak gerçekten önemli isimlerdir.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği okumak zor mu?

Elektrik mühendisliği eğitimi, elbette emek isteyen, çalışmak ve özveri isteyen bir eğitimdir. Ancak çekinceleriniz olmasın çünkü üniversitelerde mükemmel bir eğitim altyapısı ile donanımı bulunmaktadır. Sınıflarda ve amfilerde, bilgisayar donanımları ile alınan teorik eğitimler, laboratuarlarda, geniş çalışma alanlarında pratik şekilde de pekiştirilmektedir.Her zaman öğrencilerine destek olan hocalar ile eğitim kesinlikle zor olmamaktadır.


Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin Elektrik Mühendisliği fakülteleri var mı?

Türkçe destekli elektrik mühendisliği eğitimleri var mı ya da olacak mı, bu konuları öğrenci danışmanlığımızdan güncel şekilde öğrenebilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi YÖK denklik

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1