Ukrayna'da Diş Hekimliği

Başkenti Kiev, Odessa, Harkov gibi, sevimli, temiz, tarihi özellikleri ve doğası ilgi çeken, modernleşme sürecinde önemli adımlar atan şehirleri ile öne çıkan Ukrayna, ülkemize yakın coğrafyada bulunan en önemli ve beğenilen ülkelerden biridir. Bu sevimli ülke, güzellikleri yanında, sıcak ve artık Türk İnsanı ile kaynaşmış halkı ile tanınmaktadır.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna’da Diş Hekimliği Okumak

Diş Hekimliği

Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
Diş HekimliğiKiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

Ukrayna’da Diş Hekimliği Eğitimi

Başkenti Kiev, Odessa, Harkov gibi, sevimli, temiz, tarihi özellikleri ve doğası ilgi çeken, modernleşme sürecinde önemli adımlar atan şehirleri ile öne çıkan Ukrayna, ülkemize yakın coğrafyada bulunan en önemli ve beğenilen ülkelerden biridir. Bu sevimli ülke, güzellikleri yanında, sıcak ve artık Türk İnsanı ile kaynaşmış halkı ile tanınmaktadır. İki ülke arasında, vize uygulaması olmadığını belirtelim. Bu sayede, iki ülke insanı birbirini yakından tanıma fırsatını bulmuştur. Ülkenin öğrencilerimiz için de etkili bir önemi vardır, bu da eğitim sisteminin ve üniversite eğitimlerinin öne çıkan, aynı zamanda avantajlı özelliklerinin olmasıdır.

Özellikle sınavsız olarak eğitim alabileceğiniz, Ukrayna Üniversiteleri’nde öğrencilerimiz sınavsız eğitim alabilirler. Öğrenci danışmanlarımızdan her zaman bilgi alabilirsiniz. Diş hekimliği eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz de mutlaka danışmanlarımızla iletişime geçmeliler.

Ukrayna’da Diş Hekimliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Ukrayna’da diş hekimliği eğitimi beş sene sürmektedir. Ayrıca eğitim dili için bir sene hazırlık sınıfında eğitim verilmektedir. Hatta bu süre sonunda, öğrencilerimiz master ve doktora programları noktasında eğitimlerine de devam edebilirler.

Ukrayna YÖK denkliği var mı?

Ukrayna Üniversiteleri Bologna kriterlerine uygun, YÖK tarafından ve Avrupa Birliği Üniversiteleri tarafından tanınan, bu noktada YÖK olan kurumlardır.

YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denkliği başvuruları, öğrencilerin bireysel anlamda ve günümüzde, online olarak, ayrıca belgelerin de gönderilmesi ile gerçekleşmektedir. Buna  göre, kurum tarafından inceleme yapılabilir ve öğrencimizin bir YÖK denklik sınavına girmesine kadar verilebilir.

Ukrayna Diş Hekimliği okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ukrayna’da diş hekimliği alanında eğitiminizi alırken, diğer yönden, ülkemizde, tatil zamanlarınızda geldiğinizde çalışabilirsiniz. Ülkemize yakın bir ülkede eğitim alacağınızdan, sıkça gidip gelmenizde zorlanmayacaksınız.

Ukrayna Diş Hekimliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Üniversite eğitimleri noktasında, zaten ülkemize oranla son derece ekonomik yaşam giderleri var. Ukrayna’nın öğrencilerimiz için çok cazip olduğunu belirtelim. Zorlanmadan, senelik okul ücretlerinizi senede iki defada olmak üzere, sömestrelerin başlarında, Eylül ve Ocak dönemlerinde ödeyebilirsiniz. Öğrenci yurtlarında ya da uygun rakamlarla dairelerde, odalarda kalabilirsiniz.

Ukrayna Diş Hekimliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ülkemizde, diş hekimliği eğitimi almak için zorlayıcı, belirleyici bir sınava girmek durumunda kalabilirsiniz. Bu uygulama, Ukrayna’da diş hekimliği eğitimi almak için söz konusu değildir. Bir sınava girmeden ve ülkemizdeki üniversite sınavlarındaki puanlarınız da şart olmadan, kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ukrayna’da Diş Hekimliği okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Üniversite eğitimi konusunda son derece önemli özellikleri ile öne çıkan Ukrayna Üniversiteleri’nde ve diş hekimliği fakültelerinde eğitim alan çok sayıda gencimiz bulunmaktadır.

Ukrayna’da Diş Hekimliği  Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öğrenci danışmanlarımızdan henüz liseden mezun olmadan da lise mezuniyeti sonrasında kayıt olmak için başvurularınızı yapabilirsiniz. Eğitimi almak için bir sınava girmenize gerek kalmayacak ve belgelerinizi tedarik etmeniz yeterli olacaktır. Tüm işlemler için eğitiminiz süresinde de öğrenci danışmanlarımız sizlerle olacak.

Ukrayna’da Okumanın Avantajları?

Başkent Kiev başta olmak üzere, AB üniversiteleri ile eşdeğer, Avrupa Birliği tarafından tanınan üniversitelerde ve YÖk tarafından tanınan üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Bu avantajlı eğitim sizi gelecekte başarılı bir diş hekimi yapacaktır. Mezun olduktan sonra, sadece ülkemizde değil, yurtdışında birçok ülkede de meslek eğitimi alabileceksiniz, çünkü geçerli bir eğitim alacaksınız.

Ukrayna’da  bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, ilk olarak şubeye adım atmanızdan, meslek eğitiminizi tamamlamanız ve kariyerinize başlamanıza kadar yakın ilgimizle yolunuza devam edeceksiniz. Bu noktada, çalışmalarımızla mezunlarımızın da çok sayıda olduğunu belirtelim. Ukrayna’da alan mezunlarımızın sayısı da çok fazladır.

Ukrayna’da burslar – burslu veya ücretsiz diş hekimliği okuyabilir miyim?

Özellikle yurtdışında eğitim almak yüksek rakamlar olur, benim ve ailemin bütçesi buna yetmez diye düşünebilirsiniz. Bu düşünceleri bir kenara bırakmalısınız. Çeşitli burs ve kredi olanaklarını öğrenci danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Hem devlet bünyesinde kamu kurumları tarafından hem de özel firmalar, dernek ve vakıflar tarafından verilen çeşitli geri ödemesiz burs olanakları bulunmaktadır. Hem tam , hem yarı burs olanakları sizleri bekliyor. Öte yandan, kredi imkanları da gerçekten sizi ferahlatır.

Ukrayna’da okuyup Türkiye’de çalışmak:

Hem YÖK, hem de Avrupa Birliği tarafından eğitim kaliteli ve standartları yüksek kabul edilen üniversitelerde diş hekimliği eğitimi almak, mezun olduktan sonra kariyer olanaklarından yararlanmak için de son derece cazip. Ayrıca mezun olduktan sonra, diş hekimliği kariyerinizi hem ülkemizde, hem de yurtdışında kariyer yapabilirsiniz. Bir devlet kademesinde mesleğinizi yapmak isterseniz YÖK tarafından diploma denklik başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ukrayna Bayrağı Anlamı

Ukrayna’da Diş Hekimliği Okumak Şartları:

Ukrayna’da diş hekimliği eğitimi almak, bir sınav şartı olmadan, öğrenci olmanızı sağlayacak. Son derece geçerli bir mesleğin eğitimini alma şansınız olacak. Lise diplomanızla ve transkript, kimlik bilgileriniz ile eğitim belgelerinizi eklemeniz gerekmektedir. Öğrenci danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaklar ve başvurularınız da eksiksiz olacak.

Ukrayna’da Diş Hekimliği Taban Puanları:

Özellikle Ukrayna eğitiminde, sınav şartı olmadığı gibi, öğrencilerimiz için taban puanı uygulaması söz konusu değildir.

Ukrayna’da Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Lisans senelerinizde, birinci sınıfa geçmenizden sonra, yatay geçiş yapma niyetiniz varsa, mutlaka notlarınızı yüksek tutmaya özen göstermelisiniz. Bu sayede, birinci sınıfın sonunda itibaren, mezun olduğunuz son seneye kadar yatay geçiş hakkınızı kullanabilirsiniz. Notlarınızın yüksek olması önemli olduğundan, mutlaka derslerinizi takip edin ve başarılı bir öğrenci olmaya gayret gösterin.

Ukraynada Okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Öğrencilerimiz, bir sınava girmeden ve hatta diş hekimliği öğrencisi olmak için başvurularını yapabilirler. Bu elbette son derece önemli bir avantajdır. Özellikle öğrenci danışmanlarımız size belgelerinizi tamamlamanız ve sağlıklı olarak başvurularınızı yapmanız noktasında yardımcı olacaklar. Belgelerinizi başvurularınızı tam olarak yapmanız için mutlaka eklemelisiniz. Lise diplomanız, transkript, gelir durumunuz, başvuru dilekçesi ile belgelerinizi eksiksiz tamamlatıp tercüme ettermelisiniz.

Ukrayna’da okumak istiyorum:

Sıcak, medeni ve yardımsever insanları, kültürlü ve eğitimli olmaları ile, Türk İnsanını tanımaları ve sevmeleri ile Ukrayna İnsanlarını gerçekten çok seveceksiniz. Yurtdışında eğitim alırken, öğrencilerimizin yabancılık çekmeyecekleri bir ülkede eğitim almaları, oraya ısınmaları, başarılı eğitim almaları noktasında da çok önemlidir. Bunu Ukrayna Üniversiteleri’nde başarabilirsiniz. Eğitimini alırken, kaliteli bir eğitim alacak ve seçkin bir meslek eğitimi almanın da şansını elde edeceksiniz.

Ukrayna’da Diş Hekimliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Ukrayna’da yurtdışında eğitim almak isteye öğrenciler için gerçekten birçok özelliği ile son derece avantajlı.Öncelikle kaliteli ve tarihi açıdan oturmuş, başarılı şekilde modernize edilmiş üniversitelerde ve fakültede eğitim alacaksınız. Özellikle öte yandan, okul ücretleri de harç ödemeleri dahil olsa bile son derece ekonomik rakamlarda. Yaşam giderleri bakımından da zorlanmadan öğrencilik yıllarınızı geçirebilirsiniz.

Ukrayna’da Diş Hekimliği okumak mantıklı mı?

Ülkemize yakın konumda olması, ekonomik eğitim olanakları sunulması, kaliteli ve önemli bilim adamları olan hocalardan eğitim alma şansı, birçok açından Ukrayna Üniversiteleri’nde diş hekimliği eğitimi almak gerçekten mantıklıdır ve şanstır.

Ukrayna’da Diş Hekimliği okumak zor mu?

Diş hekimliği eğitimi almak, elbette son derece önemli ve kesinlikle insan sağlığına yönelik bir meslek olduğundan dikkatli, özenli eğitim alınması gereken bir fakülte. Ayrıca öğrencilerimiz derslere aktif şekilde girecekler, kendileri ile yakından ilgilenecek hocalarla, az kişilik sınıflarda eğitim alacaklar. Bu noktada zorlanmayacaksınız çünkü kesintisiz olarak yardım alacaksınız.

Ukrayna’da Eğitimi veren üniversitelerin diş hekimliği  fakülteleri var mı?

Ukrayna ve genel anlamda yurtdışında Türkçe destekli eğitimi almak niyetiniz varsa, en güncel bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Web sitemizden ,çağrı merkezi ve şubelerimiz üzerinden güncel bilgileri alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1