Hırvatistan Doktora

Mesleğinizin doruklarına sizi çıkaracak son halka olan doktora programlarına Hırvatistan’da katılmak birçok fırsatı da ayağınıza kadar getirecektir. Hırvatistan doktora programları ile hayallerinizi ertelemeyin ve düşlerinize giden yolda emin adımlarla hızlı bir şekilde ilerlemeye başlayın. İş bulma aşamanızda CV’niz rakipleriniz içinde daha fazla tercih edilir olacaktır.

Üniversite Eğitim Rehberi

Eski Yugoslavya Ülkeleri’nden biri olan Hırvatistan, çoğunlukla Hırvat Halkı ve Boşnak ile Sırp gibi etnik kökenlerden oluşan bir ülkedir. Başkenti Zagreb olan ülke, hem stratejik olarak, hem de doğal güzellikleri açısından son derece beğenilen ve önemli bir ülkedir. Mavi ve yeşil ile içiçedir. Orta Avrupa Ülkeleri ile Akdeniz ve Balkanlar’ın kesişen çok önemli bir köprü ülkesidir. Yaklaşık olarak beş milyonluk nüfusu ile planlı yapısı, doğal güzellikleri ve medeni yapısı ile son derece beğenilen, dikkat çeken bir ülke olduğunu belirtelim. Ülkenin eğitim seviyesi de yüksektir. Özellikle üniversiteleri, avantajlı özellikleri ile dikkat çekmektedir.
Hırvatistan Üniversiteleri 2001 yılından bu yana, Bologna esaslarına uygun olarak eğitim vermektedir. Bu süreçten sonra, Avrupa Birliği üniversiteleri arasında seçkin şekilde yerini almıştır. Avrupa Birliği’nden ve ülkemizden de öğrencilerimiz üniversiteleri tercih etmektedir. Bir sınav şartı olmadan, öğrencilerimiz kabul edilmektedir. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri düzeyinde, hem de doktora eğitimleri düzeyinde öğrencilerimiz eğitim alabilirler.


Hırvatistan’da Doktora Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Hırvatistan Üniversiteleri’nde başta, iktisadi araştırmalar, işletme, mühendislik eğitimleri ve teknoloji çalışmaları alanlarında eğitim verilmektedir. Eğitim iki sene ile dört sene arasında tez eğitimleri olarak sürmektedir. Bundan başka, bir yıl olarak teorik eğitim alınmaktadır. Eğitim derslerinin alınmasından sonra, tez için hazırlık ve hazırlanma aşaması gelir. Bu süreçte, kaliteli hocaların arasında öğrencilerimize tez danışmanları yardımcı olmaktadır.


Hırvatistan’da Doktora YÖK Denkliği Var Mı?

Hırvatistan Üniversiteleri’nde Bologna esaslarına göre eğitim verilmektedir. Bunu yukarıda belirtmiştik. Bu noktada, kurumlar YÖK tarafından kabul edilmektedir ve diplomaların YÖK denkliği de bulunmaktadır.


Hırvatistan’da Doktora YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Doktora eğitiminizi, Hırvatistan Üniversiteleri’nde tamamladıktan sonra, diplomanızı alarak, ülkemizde akademik kariyer yapabilirsiniz ve kamu alanında da özel sektörde olduğu kadar çalışabilirsiniz. Kamu alanında çalışmak için YÖK denkliği önemlidir. YÖK denklik başvurularında, denklik sınavına girilmesi söz konusu olabilir. Bu kararı kurum verecektir.


Hırvatistan’da Doktora Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Doktora eğitimlerinizde devam ederken, bir yandan da ülkemizde çalışabilirsiniz.


Hırvatistan’da Doktora Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Hırvatistan Üniversiteleri’nde doktora harçları fakülteler ve üniversiteler tarafından her eğitim yılı başında yeniden düzenlenmektedir. Okul harçları bölümlere göre, 1.500 EURO ile 5.000 EURO arasında değişmektedir.


Hırvatistan’da Doktora Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Lisans ve yüksek lisans eğitimlerinde olduğu gibi, doktora eğitimlerinde de sınavsız şekilde öğrencilerimizin kabulü söz konusudur. Bununla birlikte, elbette bazı kriterler aranmaktadır ve öğrencilerimizin bunlara haiz olması gerekmektedir. Hem hazırlık sürecinde, hem de eğitim dönemlerinizde her zaman öğrenci danışmanlarımız sizinle olacaktır.


Hırvatistan’da Doktora TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Hırvatistan Üniversiteleri’nde Hırvatça ve İngilizce olarak üniversitelerde eğitim verilmektedir. Buna göre, Hırvatça bölümler için bu dilin, İngilizce bölümleri için de bu dilin iyi seviyede bilinmesi çok önemlidir. Bu noktada doktora eğitimlerinde TOEFL, İELTS ile YDS sınavlarına girilmesi ve belirli puanların alınması aranmaktadır. Kabul edilen Minimum rakamlar ise her fakültelere göre değişmektedir.


Hırvatistan’da Doktora Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Hırvatistan ülkemize yakın insanları ile öne çıkmaktadır. Sıcak ve Türk Halkı seven insanları ile hem eğitim almak için giden öğrencilerimiz, hem de farklı nedenlerle ülkeye giden vatandaşlarımız kesinlikle yabancılık çekmemektedir. Buna göre, uluslararası akreditasyonu da olan üniversitelere, öğrencilerimizin de yoğun ilgisi söz konusudur.


Hırvatistan’da Doktora Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Kayıt sürelerinde belgelerinizi tamamlayarak, başvurularınızı yapmanız çok önemlidir. Lisans ile yüksek lisans eğitimleri diplomaları, transkriptleri, İngilizce eğitimleri için yeterlik belgeleri, hocalardan alınan akademik referanslar, öğrencinin önceki çalışmaları, varsa kitap ya da makaleleri, doktora eğitiminde araştırma yapılacak konu ve başvuru dilekçesi hazırlanmalıdır.


Hırvatistan’da Doktora Okumanın Avantajları?

Hırvatistan Üniversiteleri’nde birçok bölümde doktora eğitimleriniz için başvurabilirsiniz. Doktora eğitimleri ile öğrenciler artık, meslek eğitimlerini aldıkları alanda bilimsel araştırmaları yapabilir ve kendi analizlerini yapma yetenekleri ile verileri değerlendirebiliri yeni tespitlerde bulunabilirler. Sağlıklı bir doktora eğitiminin, öğrencilerin özgür araştırmalarını destekleyen, akademik kadrosunun ve altyapısının da buna uygun olan üniversitelerde alınması gerekmektedir. Hırvatistan Üniversiteleri, bu anlamda, son derece uygun yüksek öğretim kurumlarıdır. Doktora eğitimlerinizi almak için uygun belgelerinizi hazırlamalı ve başvurularınızı yapmalısınız.


Hırvatistan’da Doktora Mezunlarınız Var Mı?

Gençlerimiz tarafından en fazla üniversite eğitimleri için tercih edilen okulların başında Hırvatistan Üniversiteleri gelmektedir. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri ile doktora eğitimleri için bu noktada ilgi büyüktür. Birçok doktora mezunlarımız bulunmaktadır.


Hırvatistan’da Doktora Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Doktora Okuyabilir Miyim?

Hırvatistan Üniversiteleri’nde doktora eğitimlerinizi almak birçok açıdan avantaj sunacak sizlere. Bunların başında da ekonomik avantajlar olacak. Günümüzde, herkes gibi, gençlerimizin de kaliteli bir eğitim alma yanında, aynı zamanda bütçelerini de düşünmeleri çok önemlidir. Bu durumda, burs başvuruları yapmak gerçekten öğrencilerimizin bütçelerine yardımcı olacaktır. Hem Avrupa Birliği eğitim fonları kapsamında, hem de ülkemiz ve Hırvatistan bünyesinde verilen burslara başvurabilirsiniz.


Hırvatistan ‘da Doktora Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Hırvatistan Üniversiteleri öğrencilerine ve elbette doktora eğitimlerinden mezun olan öğrencilerine de mavi diploma vermektedir. Öğrencilerimiz geçerli diplomaları ile kariyerlerinde ülkemizde de bir adım önde olacaktır.


Hırvatistan’da Doktora Okumanın Şartları

Amaçladığınız alanlarda doktora eğitimlerinizi Hırvatistan üniversitelerinde almak için birtakım şartla haiz olmanız gerekmektedir. Üniversitelerin ve fakültelerin kendi bünyelerindeki şartları hariç olmakla birlikte, lisans ve lisans üstü eğitimlerin tamamlanması gerekmektedir. Öte yandan, dil seviyesinin alınacak eğitim noktasında yeterli olması gerekmektedir. Notlarınızın da yüksek olması her zaman sizin için avantajlı olacaktır.


Hırvatistan’da Doktora Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

Ülkemiz akademik kariyer hedeflerinde son derece önemli bir sınav olan Ales Hırvatistan Üniversiteleri’nde şart değildir.


Hırvatistan’da Doktora Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Doktora eğitiminde ilk sene tamamlandıktan sonra, tez aşamasında geçildiğinde, öğrenciler genel kurallar itibariyle yatay geçiş başvurusunda bulunabilirler.


Hırvatistan’da Doktora İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Hırvatistan’da doktora eğitimlerine başvurmak için, öğrencilerimizin lisans diplomalarını ve yüksek lisans diplomalarını hazırlamaları ve bu eğitimlerine ilişkin transkriptlerini de hazır etmeleri gerekmektedir. Bundan başka, hocalardan alınan akademik referanslar, başvuru dilekçesinin hazırlanması, amaçlanan doktora tezinin konusu, öğrencinin önceki yayınlanan çalışmaları varsa bunların eklenmesi gerekmektedir.


Hırvatistan’da Doktora Okumak İstiyorum

Balkanlar Coğrafyası’nın en gelişmiş ve ülkemizle kardeş ülkelerinden biri olan Hırvatistan, bölgede küçük ama etkili ülkelerden biridir. Kaliteli ve ekonomik rakamlarla eğitim sunan eğitim kurumlarında, beklentilerinizin üzerinde öğrencilik yapabilirsiniz. Kampus içinde araştırmalarınızı yapabileceğiniz merkezler size yetecek, kaliteli hocalardan danışmanlık yardımı alacaksınız ve kaynak bulma sıkıntısı da çekmeyeceksiniz.


Hırvatistan’da Doktora Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Ekonomik anlamda, Avrupa Ülkeleri arasında en uygun ülkelerden biri olan Hırvatistan için bolluk bereket memleketidir denilebilir. Bu güzel ülkede hem mutlu olacak, hem de bütçenizi zorlamadan, konaklama,yeme içme gibi giderlerinizi karşılayacaksınız.


Hırvatistan’da Türkçe Doktora Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Hırvatistan Üniversiteleri ve diğer Balkan Ülkeleri’nde Türkçe ya da Türkçe destekli doktora eğitimleri olup olmadığı hakkında bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1