Sırbistan Doktora

En iyi doktora programları ile akademik anlamda tüm yeterliliklere sahip olabilir ve master yapabilirsiniz. İşinizde uzmanlaşmış olmak ve en iyi üniversiteler ile iletişime geçmek için Sırbistan doktora imkânlarından faydalanabilirsiniz. Eurostar yurtdışı eğitim ile doktora öğretimi konusunda gerekli tüm bilgileri edinebilir ve kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Sirbistan'da Eğitim

Üniversite Eğitim Rehberi

Sırbistan, Balkanlar Coğrafyası’nın en önemli ve görülesi ülkelerinden biridir. Eski Yugoslavya’dan kopan ülkelerden biri olan ülke, bağımsızlığını ilan etmesinden sonra, son derece önemli ve gözle görülen kalkınma sürecine girmiştir. Avrupa Birliği desteği ile son derece huzurlu, oturmuş ekonomisi, mutlu insanları ile dikkat çeken bir ülkedir. Eğitim oranı yüksek ve eğitim kurumları da son derece kalitelidir. Okuma yazma oranı yüksek olan ülkedir. Sırbistan doğal güzellikleri ve modern kentleri ile de dikkat çekmektedir. Başkenti Belgrad ise en gelişmiş kentidir.
Sırbistan Üniversiteleri bakımından, son derece kaliteli özellikler dikkat çekmektedir. Avrupa Birliği üniversiteleri olarak, prestijli ve akreditasyonu olan kurumlardır. Mavi diploma ile öğrenciler mezun edilmektedir. Bu da AB ülkelerinde geçerli bir eğitim alacağınız anlamına gelmektedir. Ülkemiz açısından da geçerli bir eğitim alacaksınız. Sırbistan Üniversiteleri’nde doktora eğitimleri alabilirsiniz. Günümüzde kariyer alanlarında ilerlemek için mutlaka bir adım önde olmalısınız. Bu nedenle, gençlerimize doktora eğitimlerine de önem vermelerini öneriyoruz.


Sırbistan’da Doktora Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Derslerin alınması şeklinde eğitimlerin ardından, 3 (6 dönem) ya da 4 sene arasında tez süreleri değişmektedir. Bu süre, üniversitelerin bölüm içeriklerine göre değişmektedir. Başta, doğa bilimleri, iktisadi bilimler, işletme, mühendislik, sosyal bilimler, teknoloji eğitimleri, yaşam bilimler,çevre bilimleri ile birçok farklı alanda doktora eğitimlerinizi alabilirsiniz.


Sırbistan’da Doktora YÖK Denkliği Var Mı?

Akreditasyonu olan ve YÖK tarafından tanınan Avrupa Birliği Üniversiteleri bünyesinde olan, Sırbistan Üniversiteleri, mezunlarına doktora diplomaları noktasında YÖK denkliğine de sahiptir.


Sırbistan’da Doktora YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Doktora eğitimlerini tamamlayan gençlerimiz, mezun olmalarından sonra diplomalarının denk kabul edilmesi için, YÖK kurumuna denklik başvurularını yapabilirler. Direk olarak denklik kabulü çıkabilir. Eğitim sistemlerinin özelliklerine göre, kurum kararına göre, denklik sınavına girilmesine karar verilebilir.


Sırbistan’da Doktora Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Hem doktora eğitimlerinize devam edip, hem de bir yandan tatil zamanlarında ülkemizde çalışabilirsiniz.


Sırbistan’da Doktora Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Sırbistan Üniversiteleri, başkentin gözde yüksek eğitim kurumu Belgrad Üniversitesi başta olmak üzere, kalitesine oranla son derece uygun harç rakamlarına sahiptir. Yaklaşık olarak senelik 1.500 ile 5.000 EURO arasında değişen miktarlar üzerinden harçlar belirlenmektedir. Bölümlere ve eğitim özelliklerine göre rakamlar değişmektedir. Bolluk ve bereket ülkesi olan Sırbistan, yaşam giderleri açısından da öğrencilerimizi zorlamamaktadır.


Sırbistan’da Doktora Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Sırbistan Üniversiteleri’nde öğrencilerimiz, hem lisans ve yüksek lisans, hem de doktora eğitimlerine sınav şartı olmadan kabul edilirler. Gerekli başvuru şartları dışında, bir sınav sistemi olmadan kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz.


Sırbistan’da Doktora TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Sırbistan Üniversiteleri’nde, doktora eğitim dilleri İngilizce ya da Sırpça olarak düzenlenmektedir. Bu seçenek, üniversite ve fakültelere göre değişmektedir. İngilizce doktora eğitimi veren kurumlarda, İngilizce yeterlik seviyesi belirlemesi açısından, TOEFL, İELTS ve YDS sınavları belirli puanlar üzerinden kabul edilmektedir. Okullara göre puan detaylarını öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Sırpça eğitim dili olan okullar için, bu dili bilmeyen öğrenciler için eğitim sistemi uygulanmaktadır.


Sırbistan’da Doktora Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Ülkemize yakın olması, ilişkilerimizin son derece yakın olan bir Avrupa ülkesi olması, öğrencilerimizin bu kardeş ülkede rahat etmesini sağlamaktadır. Kaliteli üniversiteler aynı zamanda ekonomiktir. Bu sayede birçok öğrencimiz doktora eğitimleri almaktadır.


Sırbistan’da Doktora Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Bir sınava girmek şart olmamakla birlikte, elbette doktora eğitimi almak için birtakım şartların gerçekleşmesi gerekmektedir. Elbette, giriş koşulları üniversitelere, fakültelere göre değişmektedir. Bununla birlikte genel kurallar değişmez. Lisans eğitiminde sonra, yüksek lisans eğitiminin tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu eğitimlerinizde başarılı olun, derslerinizi ihmal etmeden notlarınızı yüksek tutmaya odaklanın. Yüksek notlar, her zaman kabul edilmenizde önemli bir adımdır. Üniversite hocalarınızdan alacağınız referanslarınızı hazırlayarak eklemelisiniz. Bundan sonra, çalışmalarınız ve yayınlanmış makaleleriniz varsa eklemeniz gerekmektedir. Transkpritleriniz, araştırma konusu ile ilgili açıklama ve başvuru formunuzu da eklemeniz gerekir.


Sırbistan’da Doktora Okumanın Avantajları?

Ülkemize yakın ve düzenli ulaşım sistemlerinin olduğu bir ülkede bulunacaksınız. İstediğiniz zaman ülkenize gidip gelebilirsiniz. Eğitim sistemi mükemmel olan, dünya sıralamasında yer alan üniversitelerde eğitim alma şansını yakalayacaksınız. Sizinle ilgilenecek tez danışmanlarınızdan maksimum destek alacaksınız. Uygun üniversite harçları ve ekonomik yaşam giderleri ile zorlanmadan eğitimlerini alma avantajını yaşayacaksınız. Kütüphane, bilgisayar ve internet donanımları açısından da çalışmalarınızda destek alacaksınız.


Sırbistan’da Doktora Mezunlarınız Var Mı?

Sırbistan üniversitelerinde doktora eğitimlerini tamamlayan birçok mezunumuz bulunmaktadır.


Sırbistan’da Doktora Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Doktora Okuyabilir Miyim?

Burs olanaklarına yararlanarak,eğitiminizde ekonomik anlamda önemli destekler alabilirsiniz. Sırbistan üniversiteleri bünyesinde öğrencilere verilen burslar bulunur. Maddi anlamda destek verilmesi ya da eğitimlerine katkı sağlanması gibi olanaklar mevcuttur. Avrupa Birliği Üniversite eğitimlerine burs vermek için de çok sayıda burs olanakları sunmaktadır. Öğrencilerimiz bu burslara da başvurabilirler. Ülkemizde hem kamu kurumları, hem de özel teşebbüsler tarafından verilen burs olanaklarından da yararlanabilirsiniz.


Sırbistan ‘da Doktora Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Prestijli üniversiteler olan ülke üniversitelerinde eğitim aldıktan sonra, yabancı ülkelerde kariyer yapabilirsiniz. Ülkemize dönerek de kariyerinize odaklanabilirsiniz. Birçok rakibinizi geride bırakacaksınız. YÖK denkliği için de başvurularınızı yapabilirsiniz.


Sırbistan’da Doktora Okumanın Şartları

Sırbistan Üniversiteleri’nde, doktora eğitimi almak için hazırlıklarınızın eksiksiz olarak yapmanız, öncelikle öğrenci danışmanlarımızdan eksiksiz olarak destek almanızla gerçekleşecektir. Diplomalarınız ile transkriptlerinizin olması gerekir. Hocaların elinden alınan referanslar, öğrencilerin yayınlanan çalışmaları, dil seviyelerini içeren belgeleri varsa bunların eklenmesi gibi hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Yüksek lisans ile lisans eğitimlerini tamamlamayan öğrenciler doktora eğitimlerine kabul edilmezler.


Sırbistan’da Doktora Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

ALES sınavı ülkemiz yüksek eğitim sistemi kapsamında uygulanan bir sınav olduğundan, ülke üniversiteleri öğrenci kabullerinde geçerli değildir.


Sırbistan’da Doktora Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Her üniversite bünyesinde farklı uygulama olabilir. Genel hatları itibariyle, ilk senelerinde derslerin alınmasında başarılı olan öğrenciler, tez aşamalarında yatay geçiş yapabilirler.


Sırbistan’da Doktora İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Sırbistan Üniversiteleri’nde Temmuz ayı başlarına kadar eğitim devam etmektedir. Bu aydan itibari ile kayıtlar başlamaktadır. Eylül ortalarında kadar başvurular yapılmalıdır. Öğrenci danışmanlarımızla birlikte başvuru dosyalarınızı doğru şekilde hazırlayabileceğinizi unutmamalısınız. Lisans diplomanız ile yüksek lisans diplomalarınız, transkriptleriniz eklenmelidir. dil seviye durumunuzu gösteren belge, akademik referanslarınız, yayınlanmış makale ile diğer çalışmalarınız, doktora eğitimi almak isteyen konu detayları ile başvuru formunuzu sunmalısınız.


Sırbistan’da Doktora Okumak İstiyorum

Doktora eğitimleri, kariyer basamaklarında gerek ülkemizde, gerekse yurtdışında sağlam adımlar atmak isteyen gençlerimiz için kesinlikle önemlidir. Akademik kariyer hedefleri olan öğrencilerin de prestijli üniversitelerde doktora eğitimlerini almaları avantajlıdır. Sırbistan üniversiteleri dünya sıralamasında ilk sıralarda olan kurumlardır. Bu okullarda amaçladığınız şekilde bilimsel çalışmalarınızı yapabilir, kaliteli hocaların eşliğinde doktora tezinizi verebilirsiniz.


Sırbistan’da Doktora Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Kardeş ülkede,size yakın insanlarla olmak, ekonomik olarak zorlanmadan eğitim almak çok avantajıdır. Kaliteli eğitim ve mavi diploma avantajları da sizleri bekliyor.


Sırbistan’da Türkçe Doktora Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Türkçe ya da Türkçe destekli doktora eğitimleri olup olmadığı ve genel anlamda Balkan Ülkeleri’nde bu eğitim hakkında bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1