Macaristan Doktora

Lisans mezunu olmanın yeterli olmadığı günümüzde yüksek lisans ve doktora yaparak eğitiminize devam edebilirsiniz. Alanında uzmanlaşmak demek işinizde yükselmek anlamı taşımaktadır. Macaristan doktora imkanı sunan üniversiteler birçok öğrencinin yükselmesini sağlamak için aracı oluyor. Hızlı adımlarla tercih ettiğiniz meslek dalında yükselebilmek mümkün.

Macaristan'da Eğitim

Üniversite Eğitim Rehberi

Orta Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biridir Macaristan. Başkenti Budapeşte olup, birçok önemli kentleri bulunmaktadır. Avrupa Birliği bünyesinde önemli ülkelerden biridir aynı zamanda. Karpatlar’ın önemli ülkelerinden biri olup, tarihi anlamda da bölgeye damgasını vurmuş çok önemli bir uygarlıktır. Macar Halkı, adını tarihe yazdırmış önemli bir millettir. Ülke, Avrupa Birliği sürecinden sonra da önemli adımlar atmıştır, ancak zaten yüzyıllardır önemli bir medeniyet olarak dikkat çekmektedir. Ülke, günümüzde de Orta Avrupa coğrafyasında giderek öne çıkmaktadır. Birçok dünyaca ünlü marka ve firma, Macaristan’da merkezler, üretim hatları açmaktadır. Bu sayede gençlere çok önemli iş olanakları sağlanmaktadır.
Ülkenin eğitim oranı, okuma yazma düzeyi gerçekten çok yüksektir. Özellikle Avrupa Birliği destekleri ile de üniversitelerin gözle görülür durumda ilerlediğini belirtmek gerekir. Uluslararası statüde, dünya sıralamasında ilk sıralarda yükseldiğini belirtmek yanlış olmaz. Avrupa Birliği kriterlerine uygun ve Bologna kriterlerine bağlı olarak eğitim verilmektedir. Öğrencilerimiz, hem lisans , hem de yüksek lisans eğitimlerini sınavsız olarak girebilecekleri gibi, doktora eğitimlerine de sınavsız olarak başvurabilirler. Eurostar Yurtdışı Öğrenci Danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.


Macaristan’da Doktora Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Macaristan Üniversitelerinde doktora programları genel olarak 36 ay sürmektedir. Bu da dört eğitim senesine denk gelmektedir. Derslerin işlenmesi ve ardından tez yazılması için sömestreler oluşturulmaktadır.


Macaristan’da Doktora YÖK Denkliği Var Mı?

Macaristan Üniversiteleri, Bologna esaslarına uygun olarak eğitim veren, dünya sıralamasında üst düzeyde olan kurumlardır. Tüm bu özellikler kapsamında, YÖK tarafından tanınan kurumlardır ve diplomaların da YÖK denkliği bulunmaktadır.


Macaristan’da Doktora YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Doktora eğitimlerinizi tamamladıktan ve diplomanızı aldıktan sonra,ülkemizde resmi anlamda diplomanızı onaylatmak isteyebilirsiniz. Buna göre, online olarak YÖK resmi sitesinden başvurmalısınız. Diploma ve eğitim alanında yapılan inceleme ile YÖK denklik sınavına girmenize karar verilebilir.


Macaristan’da Doktora Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Fakültenizde doktora eğitimi alırken aynı zamanda, uygun zamanlarınızda ülkemizde çalışabilirsiniz.


Macaristan’da Doktora Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Macaristan uygun okul ücretleri ile dikkat çeken bir ülkedir. Doktora eğitimleri için uygulana harç miktarları da bölümlere göre değişse de, yüksek değildir. Öğrenci danışmanlarımızla görüşerek ve yapacağınız kıyaslamalarda,ne kadar uygun rakamlar olduğunu anlayacaksınız. Bu ülkede doktora eğitimleri alan gençlerimiz, Avrupa’da diğer üniversitelerinden ve ülkemizden çok daha uygun rakamlara eğitim alabilirler.


Macaristan’da Doktora Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Macaristan Üniversiteleri’nde bir sınava girmeden ve ülkemizdeki ALES gibi sınavların da geçerliliği olmadan kayıt için başvurabilirsiniz.


Macaristan’da Doktora TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Macaristan Üniversiteleri uluslararası kurumlardır ve uluslararası anlamda geçerli olan sınavlar da kabul edilmektedir. İngilizce seviyesinin yüksek olması çok önemlidir ve bu noktada, TOEFL, İELTS ile YDS sınavlarından alınan puanların da geçerli olduğunu belirtelim.


Macaristan’da Doktora Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Macaristan Üniversiteleri’nde, hem lisans eğitimlerinde, hem yüksek lisans-master, hem de doktora eğitimleri programlarında çok sayıda öğrencimiz eğitim almaktadır.


Macaristan’da Doktora Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Macaristan Üniversiteleri’nde doktora eğitimlerine kabul edilmek için elbette bazı kriterlere sahip olmak gereklidir. Sevgili öğrencilerimiz, doktora eğitimlerinde prestijli üniversitelere kabul edilmek için lisans ile yüksek lisans eğitimlerinizde notlarınızı yüksek tutmaya gayret ediniz. Yüksek not ortalamanız her zaman kabul edilmenizde ve burs başvurularınızda avantajlı olacaktır. Doktora eğitimi almak için bu eğitimleri tamamlamalı, aynı zamanda ileri seviyede İngilizce bilmelisiniz.


Macaristan’da Doktora Okumanın Avantajları?

Macaristan Üniversiteleri, dünya sıralamalarında yer alan, prestijli, altyapıları sağlam ve modern donanımları olan üniversitelerdir. Doktora eğitimlerinde, teorik eğitimlerin yanında, öğrencinin araştırma yapması ve kaliteli hocalardan yardım alarak yaratılarda bulunması son derece önemlidir. Bu nedenle,doktora eğitimlerini alacağınız fakülte ve üniversite eğitimlerini almak için seçeceğiniz okul gerçekten önemlidir. Modern çalışma alanları, kaynak zenginliği ve sunacağı imkanlar bakımından bu ülke üniversiteleri çok önemlidir.


Macaristan’da Doktora Mezunlarınız Var Mı?

Macaristan Üniversiteleri’nde doktora eğitimlerini alan ve tamamlayan çok sayıda mezunumuz bulunmaktadır.


Macaristan’da Doktora Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Doktora Okuyabilir Miyim?

Macaristan devleti olarak, ayrıca üniversiteler kendi bünyelerinde çeşitli burslar vermektedir. Elbette bunlara başvurabilirsiniz. Ayrıca, ülkemizde yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz için ayrılan burslara da başvuru yapabilirsiniz. Avrupa Birliği bünyesinde verilen bursların da öğrencilerimiz için son derece avantajlı olacağını ekleyelim.


Macaristan’da Doktora Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Geçerli bir diploma ve donanımlı bir eğitim ile mezun olacağınızdan elbette ülkemizde birçok alanda çalışabilirsiniz. Mesleğinizi alacağınız doktora eğitiminizle en yüksek seviyede yapabilirsiniz. Akademik kariyerlerine devam etmek isteyen gençlerimiz için de bu ülkede eğitim son derece avantajlıdır. YÖK denkliği başvurularınızı da yaparak kamu alanında, devlet kademelerinde çalışabilirsiniz. Özel sektöre de çalışma olanakları elbette sizleri bekliyor olacak.


Macaristan’da Doktora Okumanın Şartları

İngilizce dil seviyenizin yüksek olması, doktora eğitimi almak için önemli şartlardan biridir. Bu noktada, hazırlıklarınızı önceki eğitim dönemlerinizde yapmalısınız. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerinizi tamamlamalısınız. Hocalarınızdan çalışmalarınızla ilgili olarak referansları almalısınız. Yüksek lisans eğitimleriniz döneminde, tez çalışmalarınız dahil olmak üzere, yayınlanmış, yazı, kitap ve makaleleriniz olabilir. Bunları da başvurularınıza eklemelisiniz.


Macaristan’da Doktora Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

Ales ülkemiz yüksek eğitim sistemine dahil olan bir sınavdır. Macaristan’da şart koşulmamaktadır.


Macaristan’da Doktora Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Çok yaygın olmamakla ve fakültelere göre değişebilmekle birlikte, tez seviyesine gelen öğrenciler ülkemizdeki bir fakülteye yatay geçiş talebinde bulunabilirler.


Macaristan’da Doktora İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Sömestrenin bitmesinden sonra, Haziran ayından başlayarak, yeni eğitim dönemi olan Ekim ayı başına kadar, başvuru ve kayıt işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Öğrenci danışmanlarımız bu süreçte sizinle olacaktır. Lisans ve yüksek lisans diplomalarınızı, transkript, belgelerinizi sunmalısınız. İngilizce yeterlik seviyesini gösteren belge, akademik referanslarınız, çalışmalarınız, kitap ve makaleleriniz, başvuru dilekçenize eklenmelidir.


Macaristan’da Doktora Okumak İstiyorum

Osmanlı İmparatorluğu etkisi ile Macar Halkı ile Türk Halkı arasında önemli bağlar bulunmaktadır. Bu ülke geçmişinde atalarımızın önemli yeri vardır diyebiliriz. Günümüzde modern ve özellikle üniversiteleri ile geleceğe güvenle bakan bir Macaristan bulunmaktadır. Bu ülkenin önemli üniversitelerinde siz de öğrenci olabilirsiniz. Son derece donanım gerektiren doktora eğitiminizi olabilecek en uygun şekilde alabilirsiniz. Hem otomotiv firmaları, hem de son derece önemli sanayi devlerinin ülkede fabrikaları ile işletmeleri bulunmaktadır. Mezun olduktan sonra, bu önemli firmalarda çalışabilirsiniz. İş bağlantılarınızı eğitim devam ederken yapabilirsiniz.


Macaristan’da Doktora Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Okul harçları yanısıra, geçim olanakları bakımında da ekonomik özellikleri ile öne çıkan üniversiteler eğitimlerinizi zorlanmadan alacaksınız. Burs başvuruları yapabilir aynı zamanda eğitim yıllarınızda çalışabilirsiniz. Önemli kentleri ile dikkat çeken ülkede birçok alanda çalışma olanakları bulunmaktadır.


Macaristan’da Türkçe Doktora Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Macaristan ve diğer Orta Avrupa ve özellikle Balkan Ülkeleri’nde üniversite eğitimleri bakımından giderek öğrencilerimiz için, Türkçe destekli verilen eğitimlerin sayısı artmaktadır. Bu konuda en doğru ve güncel bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1