Yurtdışında Yüksek Lisans (Master) Eğitimi

Dünya standartlarını yakalamış olan seviyemiz ve hizmetlerimiz sayesinde kendinizi özel hissedeceksiniz. 20 yılı aşkın süredir profesyonel anlamda danışmanlık hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

Yurtdışında Yüksek Lisans (Master) Eğitimi

Iş tecrübesi ve yüksek donanıma sahip adaylar iş dünyasında daha fazla kabul görüyor. Uluslararası firmaların sizi daha farklı ve ayrıcalıklı görmelerini sağlayan yurtdışında yüksek lisans eğitimi ile hayallerinizi garanti altına almanıza imkan sağlanmaktadır.

Niteliklerinizi arttıracak sizi iş dünyası için cazip hala getirecek yüksek lisans eğitimini ülkemiz dışında alarak çok düşük maliyetlere kendinizi seçtiğiniz meslek dalında daha da geliştirebilirsiniz. Günümüz iş piyasasında fark edilmenizi sağlayacak iyi bir eğitim almak için yurtdışında yüksek lisans okumayı tercih edebilir geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.


Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi – Mba Süresi – Kaç Yıl?

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi dünya genelinde 1 yıl ve 2 yıl süren programlar şeklindedir. Mba süresi İngiltere, Kanada ve Amerika’da 1 yıl süren Mba programları da bulunmaktadır. Avusturalya’da Mba programları süresi genellikle 1 yıldır.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba Yök Denkliği Var Mı?

Yurtdışında eğitim gördüğünüz üniversitenin fiziki yapısı, kadrosu ve farklı birçok kriter incelenerek üniversitenin yök tarafından tanınıp tanınmadığına karar verilmektedir. Yurtdışında birçok üniversite yök tarafından denkliği doğrudan tanınmakta ve herhangi bir sınav talebinde bulunulmadan Yök denkliği sağlanmaktadır. Avrupa Birliğine üye ülkelerin birçoğunda yök denkliği tanınmakta ve hiçbir engel ile karşılaşılmadan eğitiminize devam etme hakkı sunulmaktadır.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba Yök Denklik Sınavı Nedir?

Türkiye’de aynı bölümde okuyan kişilerin aldığı zorunlu derslerin içeriği yurtdışında aldığınız derslerle uyum içerisinde olması gerekir. Uyum sağlanması için denklik sınavına girmeniz gerekebilmektedir. Yapılan sınavda 100 üzerinden 50 puan almanız diplomanıza denklik verilmesini sağlamaktadır.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba okuyup Türkiyede Çalışabilir miyim?

Yurtdışında yüksek lisans- Mba fiyatları düşündüğünüzden çok daha ucuz ve cazip maliyetlerledir. En ekonomik fiyatlarla kendinizi yükseltmek mesleki hayatınızda üst seviyelere çıkmak için yurtdışında uygun fiyatlara yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba eğitimi sınavsız mümkün mü?

Prestijli yurtdışı üniversitelerinde yüksek lisans yapabilmek ve kaliteli üniversitelere katılabilmek için dil eğitimi ile bağlayan bir ön hazırlık eğitimi almanız gerekir. Başvuru için aldığınız dersler ve geçiş notları, mezun olduğunuz üniversite ve dil seviyeniz, maddi yeterlilikleriniz, kontenjan durumu önem taşır. Sınav şartı olmadan Mba-yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba Toefl Puanı İelts Puanı Yds Puanı Gereklimidir?

Yurtdışı yüksek lisans başvurularında dil yeterlilik seviyenizi belirlemek amacıyla Toefl puanı, ielts puanı yada Yds puanına ihtiyaç duyulabilmektedir. Dil seviyenizin yeterli olması durumunda sınavsız olarak yüksek lisans başvurusu yapabilirsiniz.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba okuyan Türk öğrenci sayısı kaç kişidir?

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışında yüksek lisans Mba okumak isteyen öğrencilere profesyonel ve güvenilir destek hizmeti sunmaktadır. Bu nedenle firma aracılığı ile eğitim gören öğrencilerin sayısı giderek daha da artmaktadır. Binlerce öğrenci profesyonel destek alarak yurtdışında yüksek lisans eğitimi almaktadır.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba okumak için ne yapmalıyım?

Yurtdışında istediğiniz ülkede dilediğiniz üniversitede yüksek lisans-Mba okumak için erkenden başvuru yapmanız gerekmektedir. Kontenjan sınırlarına uygun olarak öğrenci alımı yapıldığı için kabul edilme şansınızı arttırmak için başvurunuzu hemen yapmalısınız. Işlemlere 6 ay önceden başlamanız avantaj sağlamaktadır.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba okumanın avantajları?

Cv’in uluslararası platformlarda da tanınsın istiyorsan yurtdışında yüksek lisans ve yurtdışında Mba okumayı tercih edebilirsin. Eğitim aldığın üniversite birçok şirketle anlaşmalı olabilir. Böylece kolayca iş bulabilme imkanı elde edebilirsin. Mezuniyetten sonra dünyanın farklı birçok ülkesinde çalışma imkanı ve popüler firmalarda kendinizi kanıtlama fırsatı elde edebilirsiniz. Ufkunuzu genişletmek ve yeni kültürler tanımak için yurtdışında eğitim görmeyi tercih edebilir ve dünyaca ünlü şirketlerde çalışma potansiyeline sahip olabilirsiniz. Yeni bir dile hakim olabilir ve kariyer planlarınızı yurtdışında gerçekleştirebilirsiniz.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba mezunlarınız var mı?

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığı ile üniversitelerin yüksek lisans ve Mba programlarına yerleşerek mezun olan öğrencilerin sayısı her yıl daha da artmaktadır. Mesleki becerilerini arttırmak amacıyla yurtdışında eğitim alan öğrencilere sınavsız, uygun maliyetlerle Avrupa standartlarında yüksek lisans okuma imkanı sunulmaktadır.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba bursları – burslu veya ücretsiz yüksek lisans mba okuyabilir miyim?

Ülkemizdeki fiyatlara göre çok daha uygun maliyetlerle istediğiniz ülkede istediğiniz bölümde yüksek lisans ve Mba okuyabilirsiniz. KYK imkanlarından yararlanarak burslu eğitim imkanlarından yararlanabilirsiniz. Mezuniyet diploma puanı yüksek kişilere ücretsiz yüksek lisans ve Mba imkanı da sağlanabilmektedir. Yüzde 50 yada tamamen ücretsiz burs imkanı ile yurtdışında bölüm tercihinizi yaparak kendinizi yüksek lisans eğitimi ile geliştirebilirsiniz.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba okuyup Türkiye’de çalışmak

Mba okuyup Türkiye’de iş bulabilme avantajına sahip olmak için siz de yurtdışı üniversiteleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından öğrenciler yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak için gelmektedirler. Yüksek lisans diplomasına denklik verildiği için Türkiye’de kolayca iş bulabilmekte ve istedikleri kurumda çalışabilme imkanı elde etmektedirler.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba okumanın şartları

Yurtdışında alınan yüksek lisans diplomaları Türkiye’de ‘de geçerli olmaktadır. Denkliği tanınan yüksek lisans diplomanız ile Avrupa ülkelerinde de çalışabilirsiniz. Mesleki kariyeriniz için önemli bir adım atmak için Mba okuyarak becerilerinizi arttırabiilr yönetici ruhuna sahip karakteri güçlü kişiler arasında yerinizi alabilirsiniz. Üstelik hiçbir şart bulunmuyor. Diş yeterliliğine sahipseniz hiçbir sınava girmenize gerek yok.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba eğitimi ales şartmı, puanları nedir?

Tezsiz yüksek lisans eğitimlerinde Ales sınavına gerek yoktur. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi alan kişilerin Ales sınavına girmesi genellikle gerekmektedir. Ales sınavına girmeden istediğiniz yüksek lisans bölümünde eğitim alarak diploma sahibi olabilirsiniz. Sınava girme şartı olmadığı için puan şartı da yoktur. Mesleki kariyerinizi en üst düzeye çıkarmak yurtdışında Mba ve yüksek lisans eğitimleri ile sağlanabilmektedir.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba Okurken Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır ?

Yurtdışı üniversitelerinde yüksek lisans okuyan kişiler genellikle Türkiye’ye yatay geçiş yapmayı tercih etmemektedir. Her üniversitenin yüksek lisans yatay geçiş usulleri farklıdır. Seçilen üniversitelerin yüksek lisans yatay geçiş şartlarını sayfamızdan öğrenebilirsiniz.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba için gerekenler ve başvuru tarihleri

Tam zamanlı yarı zamanlı ve uzaktan yüksek lisans eğitimleri için başvuru tarihleri Mart ve Eylül ayı arasında devam etmektedir. Eylül ve Ekim aylarında akademik eğitim başlangıcı olmaktadır. Erken başvuru için pasaport işlemleri, seyahat organizasyonu, vize başvurusu, üniversite ve bölüm seçimi ve başvurusu gerekmektedir.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba okumak istiyorum

Emin adımlarla yöneticilik kariyeri planlarına ilerlemek isteyenler yüksek lisans ve Mba okumak iiçn yurtdışını tercih edebilirler. İyi ve hayallerinizi süsleyen bir gelecek için doğru adımlar atmak istiyorsanız öncelikle üst düzey bir eğitim için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamıza başvurmalısınız.


Yurtdışında Yüksek Lisans – Mba okumanın maliyeti kaç para mantıklı mı

Yüksek lisans ve Mba ücretleri seçilen üniversitenin yada programın türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Öğrencilere sunulan ektra ücretler fiyatlarda etkili olmaktadır. Yurtdışında 1 yıllık eğitim ücretleri gidilen ülkeye seçilen üniversiteye ve bölüme göre değişmektedir. Uygun maliyetli üniversitelerin eğitim kalitesi yüksek olabilmektedir.


Yurtdışında Türkçe Yüksek Lisans – Türkçe Mba eğitimi veren Üniversiteler varmı ?

Yurtdışında Türkçe Mba ve Yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversitelerin hangileri olduğu yıllık ücretleri, kabul şartları hakkında Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasından bilgi alabilirsiniz.

whatsapp1