Yurtdışında Uzaktan Eğitim Sosyoloji

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Sosyoloji

Hiçbir sınava girmenize gerek kalmaksızın yurtdışı bir üniversiteden mezun olduğunuzu hayal edin. Üstelik yabancı diliniz de gelişmiş olacağından, pek çok kuruluşun sizi bünyesine katmak için hazır beklediğini de unutmayın. İşte bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak bu hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeyi bekliyoruz. Hem hiçbir sınav stresine katlanmak zorunda kalmıyor, hem de dünya çapındaki en iyi üniversitelerden mezun olabiliyorsunuz. Sosyoloji gibi tüm dünyada aranan bir bölümden mezun olmak da size sağlanan avantajlardan bir tanesi. Yurtdışı üniversitelerinden örgün eğitim alabilme imkânınızın yanında, uzaktan eğitim alabilme imkânınızın bulunduğunu da unutmayın. Böylelikle ülkenizden ayrılmadan en iyi üniversitelerin diplomalarına sahip olabilirsiniz.

Yurtdışı üniversitelerinden uzaktan eğitim yolu ile sosyoloji okumak, hem keyifli, hem de kolay olacaktır. Üstelik konaklama gibi maliyetlere de katlanmak zorunda kalmayacaksınız. Çünkü uzaktan eğitimin mantığı, evinizden, yuvanızdan, yurdunuzdan ayrılmadan okumaktır. Hatta işinize devam ederken lisans eğitiminizi de tamamlayabilirsiniz. Uzaktan eğitim yolu ile yüksek lisans ve doktora yapabileceğinizi de biliyor muydunuz? İşte tüm bu imkânlara Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firmamız sayesinde kavuşabilirsiniz. Bizler kayıt zamanı geldiğinde, binlerce genci hayaline kavuşturmak amacıyla, yurtdışı üniversiteleri ile irtibat haline geçiyoruz. Pek çok üniversiteden sizler için kontenjan alıyor ve kaydınızı gerçekleştiriyoruz. Sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaksızın kaydınız gerçekleşmiş ve eğitiminiz başlamış oluyor.

Liseden mezun olduktan sonra bir işe başladıysanız ve üniversite eğitiminizi maddi ya da manevi sebeplerden ötürü ertelediyseniz şimdi tam zamanı. Kariyerinizden kopmanıza gerek kalmadan, işinizin başındayken dünyanın en iyi üniversitelerinde okumak istemez misiniz? Üstelik kendi evinizin ve ülkenizin konforunda. Belki evli de olabilirsiniz, çocuğunuz da olabilir. Bu değerlerinizin hiçbirini ardınızda bırakmadan da artık okumak mümkün. Elbette hiçbir sınava aylarca çalışmanıza da gerek bulunmuyor. Çünkü yurtdışı üniversiteleri, ülkemizdeki üniversiteler gibi üniversite giriş sınavı uygulamıyor. Yani yalnızca herhangi bir liseden mezun olmak sizin için yeterli olacaktır. İster endüstri meslek liselerinden mezun olun, ister fen liselerinden, sizler de dünyanın öncü üniversitelerinden uzaktan eğitim alabilirsiniz.

Yurtdışı üniversitelerinden matematik, bilişim öğretmenliği, uluslararası ilişkiler, sosyoloji, İngilizce Almanca Arapça ve Fransızca tercümanlık, İngiliz ve Türk Dili Edebiyatı, matematik öğretmenliği gibi bölümler için lisans eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca bu bölümler için doktora eğitimi de alabilirsiniz. Kısacası en çok rağbet gören bu bölümler için herhangi bir okula bağlı kalmaksızın uzaktan eğitim alabilirsiniz. Elbette hemşirelik ve doktorluk gibi uygulama gerektiren, kapsamlı bölümlerde okumak için uzaktan eğitim yeterli olmamaktadır. Ancak hayallerinizi bu alanlarda gerçekleştirmek isterseniz hemen firmamız ile iletişime geçin. Yurtdışı üniversitelere kaydınızı yaptıralım ve farklı bir ülkede eğitim almanın deneyimini yaşayın. Ayrıca unutmamalısınız ki yurtdışı üniversiteleri örgün eğitim verdikleri öğrencilerine gösterdikleri özen ve ilgili, uzaktan eğitim alan öğrencilerine de göstermektedir.


Uzaktan Eğitim Alırken Üniversitenin Bulunduğu Ülkeye Gitmem Gerekiyor mu?

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de uzaktan eğitim alınan üniversiteye gitmenin zorunlu olup olmadığıdır. Bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak, kayıt işleminiz de dahil olmak üzere tüm prosedürler ile zaten ilgileniyoruz. Sizin ne eğitime başlarken, ne devam ederken, ne de bittiğinde ülkeye gitmenize gerek bulunmuyor. Hatta diplomanız da ayağınıza teslim şeklinde sizlere ulaştırılıyor. Elbette sizler yolunuz düşer ise kayıtlı olduğunuz üniversiteyi, canınız ne zaman isterse ziyaret edebilirsiniz.


Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteye Kabul Edilmem İçin Sınava Girmem Gerekiyor mu?

Uzaktan eğitim veren üniversiteye kabul edilebilmeniz için ne ülkemizde, ne de o ülkede hiçbir sınava girmenize gerek bulunmuyor. Özellikle de ülkemizde düzenlenen ÖSS sınav stresine asla katlanmanıza gerek yok. Bu üniversitelere kabulünüzün gerçekleşmesi için bizler kayıt döneminde lise diplomanızı ve kimlik belgenizi ulaştırmanız gerekiyor. Hatta herhangi bir üniversitede yarım kalan eğitiminize yurtdışı üniversitelerinde, uzaktan eğitim yolu ile devam edebilirsiniz.


Uzaktan Eğitim Alırken Derslere Devam Zorunluluğu Var mıdır?

Yurtdışı üniversitelerinden almış olduğunuz uzaktan eğitime gerektiğinde ara verebilirsiniz. Ders devam zorunluluğu şeklinde bir kavram bulunmuyor. Derslere belirlenen dönemlerde, dilediğiniz zaman katılım gerçekleştirebilirsiniz. Yani eğitim için artık işinizden gücünüzden olmanıza gerek kalmaz. Ancak bu üniversitelerden başarıyla mezun olmak için derslere gereken önemin verilmesi de şarttır.


Eğitimin Etkili Olması İçin Günde En Az Kaç Saatimi Ayırmam Gerekir?

Eğer diploma için değil de, dil öğrenmek için, derslere ve konulara hakim olmak için, meslek hayatınızda öğrendiklerinizi uygulamak için uzaktan eğitim alacaksanız, günlük belli bir çalışma programınızın olması şart. Özellikle de derslerin yabancı dilde olabileceği gerçeğini unutmamalısınız. Günde yalnızca birkaç saatinizi ayırmak sureti ile kolayca derslere hakim olabilir ve sosyolojiyi gerektiği gibi öğrenebilirsiniz.


Uzaktan Eğitim İle Alınan Diplomanın Yasal Geçerliliği Var mıdır?

Alacağınız diplomalar dünyanın pek çok ülkesinde tanınacaktır. Dilerseniz bu diplomalar ile Avrupa Birliği üniversitelerinde de iş bulma imkanı yakalayabilirsiniz. Ülkemizdeki pek çok özel kuruluş da yurtdışından alınan bu diplomalara göre istihdam sağlamaktadır.


Uzaktan Eğitim İle Alınan Diplomalar İçin YÖK Denkliğine Başvurulabiliyor mu?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak YÖK denkliği bulunan üniversiteler ile de çalışmaktayız. Eğer hayalinizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak bulunuyor ise kayıt zamanı gelmeden bunu bizlere iletmelisiniz. Bizler de kaydınızı bu üniversitelere gerçekleştirerek hayallerinize bir adım daha yaklaşmanızı sağlayabiliriz. YÖK’ün tanımadığı bazı üniversitelerin de uzaktan eğitim verdiği unutulmamalıdır. Ancak endişelenmeyin, bu konuda sizlere en tecrübeli eğitim danışmanlarımız hizmet verecektir. Diplomanızı aldıktan sonra YÖK’ün düzenlediği sınava girerek diplomanızın devlet tarafından da tanınmasını sağlayabilirsiniz.


Uzaktan Eğitim Programları Türkçe Alınabilir mi?

Türkmenistan ve Kazakistan üniversiteleri de uzaktan eğitim vermektedir. Bu ülkelerin dilleri bizim dilimize yakın olduğu için eğitim almanız kolaylaşır. Ancak biraz daha zorlanarak yabancı dil de öğrenmek isterseniz farklı ülkelerin üniversitelerinden İngilizce, Rusça, Gürcüce, Fransızca eğitim akabilirsiniz. Bu sayede hem yabancı diliniz gelişmiş olur, hem de daha kaliteli bir eğitim almış olursunuz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1