Yurtdışında Uzaktan Eğitim Gazetecilik

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Gazetecilik

Gazetecilik bölümü de her bölüm gibi sizler için uzaktan eğitim bölüm alabileceğiniz bölümler arasındadır. Sıkı bir medya takipçisiyseniz, gazete okumak hobileriniz arasında olup iyi bir gazete okurunun dikkat çekebileceği unsurlarla yazarım diyebiliyorsanız bu bölüm tam da size göre. Bilgisayar programcılığı, haber akışını fotoğraflama, iletişim dili becerileri, medya okur yazarlığı ve haber toplayıp yazma ders içerikleriyle bu bölüm son derece zevkli bir bölümdür. Yurtdışında uzaktan eğitim gazetecilik fırsatını değerlendirerek alan bazında lisans sürecini son derece hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ders içerik zenginliğini sanal ortamda kendi odanızda bireysel öğrenme hızınızla öğrenip pekiştirerek alan bazında kendinizi çok iyi yetiştirebilirsiniz.

Yurtdışında uzaktan eğitim gazetecilik almak sizleri normal eğitim alan öğrencilerden farklı kılar. En başta kendi belirlediğiniz zaman dilimlerinde ders saatlerini dinleyecek olmanız sizi avantajlı kılar. Kendinizin en aktif olduğunuzu düşündüğünüz zaman dilimlerinde dersleri dinleme tercihinde bulunarak daha kolay öğrenme gerçekleştirebilirsiniz. Meslek sahibiyseniz ve gazetecilik branşında okuma ukteniz varsa uzaktan eğitim kayıt işleminizi gerçekleştirerek tam da istediğiniz üzere bölümü tamamlayabilirsiniz. Hem mesleğinizi aksatmamak hem de istediğiniz alan eğitimi alma ayrıcalığını yakalamak uzaktan eğitim ile mümkün olabilecektir.

Yurtdışında uzaktan eğitim gazetecilik okuma ile öğretmenle yüz yüze gelme durumunu indirger. Eğitim hayatınızın genelinde bu kaygıyla çekingenlik psikoloji yaşadım başarısız oldum diyorsanız bu durum son bulabilecektir. Kariyer yapabileceğiniz lisans üstü ve master çalışmalarını uzaktan eğitimle tamamlayabileceğiniz yer araştırmanızla gazetecilik sahasında istediğiniz noktaya gelebilirsiniz. Bilgisayarınızın yanınızda olduğu her ortam sizler için bir çalışma mekanı olacaktır. Kendinize güzel bir mekanda sınıf ortamı yakalayabilirsiniz. Ev ortamında bunaldığınız zamanlarda öğrenmeyi hızlaştırmak adına mekan değişimi sizler için ayrıcalıklı öğrenme hızı sunabilecektir.

Yurtdışında uzaktan eğitim gazetecilik branşında eğitim alırken aynı zamanda zamanı iyi kullanıp stratejili çalışma alışkanlığı da edinebileceksiniz. Gün içinde planladığınız zaman diliminde derslerinizi dinleyip öğrenirken kendinizi en iyi şekilde yetiştirebileceksiniz. Her gün olan derslerinizin programına göre eğitim programınızı planlayarak oturduğunuz yerden sanal ortam enerjisiyle ilgi duyduğunuz branşta eğitim sürecinizi tamamlayabilmeniz mümkündür.

Yurtdışında uzaktan eğitim gazetecilik eğitimi alırken daha ekonomik maliyete eğitim harcamalarınız olacaktır. Yeme- içme, konaklama, ulaşım, sosyal giderler bakımından kar elde edeceğiniz için aylık ayıracağınız bütçe çok daha hesaplı olacaktır. Öğrenci kimliğiniz olacağı için ev konforunda okurken dahi öğrenci imkan eşitliğinden faydalanabileceksiniz. Her türlü günlük ihtiyaçlarınızı ailenizle beraberken daha uyguna mal edebileceksiniz. Eğitim aldığınız üniversite öğrencileriyle sosyal alemde tanışıp forum üzerinden yazışma olanağı yakalayabilirsiniz. Yani sosyalliği bile sosyal medya üzerinden elde edebilme fırsatınız olacaktır. Özellikle dil öğrenme ve kelime yazma bilgisayar aracılığıyla sizin daha çok pratik yaparak farklı kültür- dil öğrenme çevrenizi geliştirmenizi sağlayacaktır. İş bulurken mezun olurken alacağınız gazetecilik diplomasıyla medya üzerinde çalışabileceğiniz kaliteli işyerlerine anında başvuru yapabileceksiniz.


Uzaktan eğitim alırken üniversitenin bulunduğu ülkeye gitmem gerekiyor mu?

Uzaktan eğitim gazetecilik eğitimine tabi olmanız demek o ülkeye gitme gerekliliğini doğurmamaktadır. Ülkeye gitmeden ülke avantajı olan online eğitim sürecine katılma avantajını yakalayabilirsiniz. Ders saatlerinin sizin meslek hayatınızı aktive ettiğiniz zaman diliminde oluşuyla tercih ettiğiniz uzaktan eğitim modelinde örgün eğitim öğrencisinden farkınız kalmayacaktır. Tıpkı normal eğitim sürecindeki gibi dersleri dinleyerek öğrenme gerçekleştirebileceksiniz.


Uzaktan eğitim veren üniversiteye kabul edilmem için sınava girmem gerekiyor mu?

Uzaktan eğitim gazetecilik bölüm öğrencisi olabilmeniz için herhangi bir sınava girme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Gazetecilik alanına olan ilginizi uzaktan eğitim modelindeki yurtdışı avantajlarıyla tamamlarken sınav stresi yaşamanıza gerek kalmamaktadır. Sınava girmeden kayıt işlemlerinizi tamamlayarak gazetecilik lisans dönemine başlangıç gerçekleştirebilirsiniz. Geriye göreviniz sadece derslerinizi takip etmek ve başarılı bir dönemi bitirmek olacaktır.


Uzaktan eğitim alırken derslere devam zorunluluğu var mıdır?

Uzaktan eğitim gazetecilik bölüm derslerini alırken derslere devam zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Uzaktan eğitim öğrencileri için sunulan online eğitim ortamında dersleri dinleyip tekrar ederek sınav dönemine hazırlanabilirsiniz. Derslere devam etmeseniz de planlı çalışmayla kısa sürede mezun olabilme ayrıcalığını yakalayabilirsiniz. Başarılı olarak sınav dönemlerini atlatarak iyi bir gazeteci olmaya hak kazanıp iş başvurularınızı hayal ettiğiniz zamanda gerçekleştirebilirsiniz.


Eğitimin etkili olması için günde en az kaç saatimi ayırmam gerekir?

Uzaktan eğitim gazetecilik eğitim döneminde dersleri anlama düzeyinizle ayıracağınız zaman dilimi ilişkilidir. Branş derslerinin gün içindeki dağılımlarına paralele bir çalışma planına sahip olmak başarıyı kendiliğinden getirecektir. Genel itibariyle gün içinde ayıracağınız 2 ya da 3 saatlik bir zaman sizlerin eğitim sürecinde destekleyici rolde olacaktır. Bu süreyi arttırıp azaltma tercihi size kalmış bir durumdur.


Uzaktan eğitim ile alınan diplomanın yasal geçerliliği var mıdır?

Uzaktan eğitim hukuk öğrencisi olmak ile sahip olacağınız diploma yasal geçerlilik barındırmaktadır. Mezun olduktan sonra her örgün eğitim öğrencisi gibi sizlerde mezuniyet belgesi almaya hak kazanacaksınız. Derslere o ülkeye gitmeden katılıp başarılı olmanız size bu mükafatı kazanma fırsatı sunmaktadır. Uzaktan eğitim alarak başarılı bir gazeteci olma yolunda ilerlerken diplomanızı kendi ülke avantajlarıyla kullanma ayrıcalığı da yakalayabilirsiniz. Diploma geçerliliği konusundaki merak ettiklerinizi danışanlarınızla görüşebilirsiniz. Böylece geçerlilik belgesi almak adına sürece hız kazandırabilirsiniz.


Uzaktan eğitim ile alınan diplomalar için YÖK denkliğine başvurulabiliyor mu?

Uzaktan eğitim gazetecilik alan mezunları YÖK denklik diploması almaya hak kazanmaktadır. Uzaktan eğitim sürecini destekleyen online derslerdeki başarılarınız neticesinde mezun olduktan sonra üniversitenin YÖK denklik kriterlerini inceleme tercihinde bulunabilirsiniz. Böylelikle mezuniyet belgenizi geçerli kılarak iş başvuruları sonuçlarını kısa zamanda duyabilirsiniz. YÖK denklik kriterleri nelerdir, YÖK denklik başvurusu nasıl gerçekleştirilir hususunda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarının yardımlarıyla yol alabilirsiniz.


Uzaktan eğitim programları Türkçe alınabilir mi?

Uzaktan eğitim gazetecilik eğitimi almak isteyen öğrenciler için yurtdışı ülkeler Türkçe eğitim imkanları sunmaktadır. Türkçe eğitimi veren akademisyenler bazen Türk gençleri olurken bazen Türkçe’yi iyi bilen kişiler arasından seçilmektedir. Türkiye’den gelecek öğrenci taleplerine göre Türkçe destekli gazetecilik bölümü bulunan üniversite araştırmasına girerek ülke tercihi konusuna hızlılık katabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1