Yurtdışında Uzaktan Eğitim Radyo, Televizyon ve Sinema

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Radyo, Televizyon ve Sinema

Radyo, televizyon ve sinema bölümü pek çok genç için tercih edilebilir bölümler listesindedir. Sözel derslere yoğunlaşılan bu bölümde okumak başarılı olmak kadar aktif bir öğrencilik yaşamına sahip olmayı da gerektirir. Lise ve öncesi öğrenim hayatınız boyunca objektif karşısında olmak ne demek size nasıl bir heyecan verir durumuyla bütünleştirebilmeyi az çok bilmelisiniz. Medyaya meraklı olmak, insanların karşısında konuşabilme becerisine sahip olmak gibi yeteneklerinizi radyo, televizyon ve sinema bölüm tercihiyle bütünleyebilirsiniz. Lisans döneminizde yurtdışı imkanını değerlendirebileceğiniz radyo, televizyon ve sinema bölüm tercihi için o ülkeye gitmeden de eğitim alabilirsiniz. Uzaktan eğitimin popülerleşmeye başladığı günümüzde pek çok ülke yurtdışında uzaktan eğitim radyo, televizyon ve sinema bölümü için pek çok öğrenciye kapılarını aralamaktadır. Sizlerde dilerseniz ilgili olduğunuz bu alan eğitimini uzaktan eğitim kaydını gerçekleştirerek almaya başlayabilirsiniz.

Radyo, televizyon ve sinema bölümünde sık karşılaşacağınız cihaz kullanımı, projeksiyon karşına geçme gibi uygulama ders telafisi için uygulama sahalarında kendinize yer açabilirsiniz. Bir radyoda çalışmak, sinema ve televizyon mezunu olup çekim yapan ya da çekimi yapılan kişi profillerini görebileceğiniz yerlerde yardımcı eleman olarak zaman geçirmeniz eğitiminizi tamamlayıcı olabilecektir. Çalışma sahası bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olduğu için uzaktan eğitimle tamamlayacağınız eğitim sonrası diplomanızla pek çok yere iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Uzaktan eğitimle ders takiplerinizde düzenli olmanız alan eğitimini zamanında tamamlamanız ve fazla uzatmadan iş hayatına atılmanız demek olacaktır.

Sunucu, yönetmen, senarist, senaryo yazarı, yönetmen, yapımcı, kurgu operatörü, sinemacı gibi unvanları kazanabileceğiniz radyo, televizyon ve sinema bölümü iyi bir taklit becerisi de geliştirir. Kendinize iş sahası gibi yerlerde deneyim kazanabileceğiniz ortam bulamasanız dahi taklit yeteneğinizi geliştirebilmek adına farklı sinema replikleri üzerinde çalışabilirsiniz. Ne kadar çok taklit becerisi o kadar çok oyunculuk yeteneğiyle donanımlaşmanız demektir. Uzaktan eğitimi evinizde alırken kendi fikirleriniz ve çabalarınızla uygulama sahalarını kendiniz yaratabilirsiniz. Dizi- sinema yapım şirketleri, medya alanındaki kuruluşlar sizlere birer iş kapısı olabilmektedir. Uzaktan eğitim yurtdışı imkanları sizlere denklik diplomasına sahip olma hakkı vererek kendi ülkenizde çalışma ayrıcalığı yakalayabilmeniz açısından fırsat sağlayabilecektir. Ayrıca seçeceğiniz üniversitenin kaliteli eğitimiyle kendini tanıtmayı başarmış olması da işe kabulünüzde büyük role sahip olabilmektedir.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarından yardım alarak alan dersleri neler, mezun olduktan sonra çalışma yerleri, uzaktan eğitim alanlarla iletişim kurma fırsatını kolaylıkla elde edebilirsiniz. Öğrenim hayatınız boyunca aklınıza takılacak her soru için Eurostar danışmanları yardımınıza koşacaklardır. Sinema tarihi, fotoğraf uygulamaları, ses yapım teknikleri, belgesel- sinema, kamera teknikleri, kitle iletişim kurumları gibi pek çok alan dersinde eğitim alarak alanda karşılaşabileceğiniz her türlü duruma ayak uydurabilmenize rehber olunmaktadır. Uzaktan eğitim avantajıyla dersleri tekrar tekrar dinleyerek hayal ettiğiniz iş sahasına kurulma fırsatını kendiniz yaratabilrisiniz.


Uzaktan eğitim alırken üniversitenin bulunduğu ülkeye gitmem gerekiyor mu?

Uzaktan eğitim radyo, televizyon ve sinema bölümü kayıt işlemlerini tamamlamak için üniversitenin bulunduğu ülkeye gitme zorunluluğunuz yoktur. Ülke ziyaretinde bulunmadan eğitim hakkını yakalamak mümkündür. Web site üzerinden gerekli evrak hazırlıklarını tamamlayarak radyo, televizyon ve sinema bölüm öğrencilerinden biri olmaya hak kazanabilirsiniz. Online ders programlarına katılım sağlayıp diplomanızı alarak kendinize gelecek adına önemli bir adım atma keyfi yaratabilirsiniz.


Uzaktan eğitim veren üniversiteye kabul edilmem için sınava girmem gerekiyor mu?

Uzaktan eğitim radyo, televizyon ve sinema bölümü için kayıt yaptırırken herhangi bir sınava girme zorunluluğunuz yoktur. Ya da sizlerden lise bittikten sonra girdiğiniz lisans giriş sınav puan sorgulaması talep edilmemektedir. Eğitim hayatınızda üniversite tercihinize göre yıllık ya da dönemlik sınav takibini gerçekleştirmeniz istenecektir. Alandan başarılı bir şekilde mezun olarak diplomanızı almanız için gerekli sınav şartları vize- final sınavlarınız olacaktır.


Uzaktan eğitim alırken derslere devam zorunluluğu var mıdır?

Uzaktan eğitim radyo, televizyon ve sinema bölüm derslerine katılım zorunluluğunuz yoktur. Günlük ya da haftalık rutinde kendinize göre planlama yaparak ders akışlarını online izleyebilirsiniz. Zamanınız uygunsa online ders takibini günlük gerçekleştirmeniz çok daha uygun olacaktır. Eğer yoğun tempoda çalışan biriyseniz haftalık ders takibini kendinize ayıracağınız zamana göre planlayarak 2 ya da 3 güne bölerek yoğun ders programı takibi gerçekleştirmelisiniz.


Eğitimin etkili olması için günde en az kaç saatimi ayırmam gerekir?

Uzaktan eğitim radyo, televizyon ve sinema bölüm öğrencisi olarak günlük rutin olarak 1 ya da 2 saat ayırarak planlı bir şekilde çalışabilirsiniz. Günlük ders takibini yaparak sınav zamanları oldukça başarılı bir şekilde mezun olma fırsatı yakalayabilirsiniz. Biriken dersleri dinlemek sizi zorlayacağı için sınav zamanına online ders kayıtlarını biriktirmek yerine düzenli bir şekilde dinleme gerçekleştirmeyi tercih edebilirsiniz.


Uzaktan eğitim ile alınan diplomanın yasal geçerliliği var mıdır?

Uzaktan eğitim radyo, televizyon ve sinema bölümü mezunu olduğunuzda aldığınız diplomanın yasal geçerliliği vardır. Bu yasal geçerliliği kullanarak yurtdışı ya da yurtiçi farklı iş sahalarında çalışma alanı bulabilirsiniz. Türkiye’de kamu sektörü hariç diploma geçerliliğini sonuna kadar kullanabilirsiniz. İş bulurken adını duyurmuş bir üniversite diploması her zaman sizi birinci plana çıkarabilecektir.


Uzaktan eğitim ile alınan diplomalar için YÖK denkliğine başvurulabiliyor mu?

Uzaktan eğitim radyo, televizyon ve sinema bölümünde okuyup mezun olduktan sonra alacağınız diploma için YÖK denklik başvurusu gerçekleştiremezsiniz. YÖK denklik başvurusu zaten kamu sektörü için gereklilik arz etmektedir. Çalışma alanı olarak kamuyu düşünüyorsanız örgün eğitim tercihinde bulunmanız çok daha akıllıca olacaktır. Uzaktan eğitimin sizlere seçenek olarak sunduğu özel sektörlerde de çok fazla seçenek mevcuttur. Onları değerlendirmeyi deneyebilirsiniz.


Uzaktan eğitim programları Türkçe alınabilir mi?

Uzaktan eğitim radyo, televizyon, sinema bölüm eğitimini alırken dilerseniz Türkçe eğitim tercihinde bulunabilirsiniz. Türkiye’den kayıt yaptırarak radyo, televizyon, sinema bölümünde uzaktan eğitim almak isteyenlerin sayısı her geçen sene artmaktadır. Bu gerçeğe paralel olarak yurtdışı üniversiteler geçerliliği yüksek bölüm seçeneklerini Türkçe alabilmeniz için Türkçe fakülteleri arttırmaktadır. Gelen talebe göre her yıl Türkçe eğitim için belirlenen kontenjan sayısında da belirgin artış gerçekleşmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1