Yurtdışında Uzaktan Eğitim İngiliz Dili ve Edebiyatı

Yurtdışında Uzaktan Eğitim İngiliz Dili ve Edebiyatı

İngiliz dilinde yazılmış sayısız edebi eser, tiyatro, şiir vb. bulunduğu gibi çok sayıda da bilimsel makaleler vardır. İngiliz dili ve edebiyatının derinliklerine varıldığında oradan çıkmak neredeyse imkânsızdır. Benzetmek gerekirse İngiliz dili ve edebiyatını bir okyanusa benzetebiliriz. Orada edebiyat adına arayan aradığını mutlaka bulabilmektedir. İngiliz dili ve edebiyatı bu kadar geçmişi ve derinliği olmasına, asırlardır dünyadan gelmiş geçmiş sayısız insan bu dilde konuşmuş, yazmış ve gelecek nesillere birçok edebi eser bırakmış olmasına rağmen İngiliz dili neredeyse hiç başkalaşıma uğramamıştır. Bugün yaklaşık 400 yıl önce yazılan Shakespeare’in bir eserini anadili İngilizce olan bir insan okuduğunda rahatlıkla anlayabilmektedir. Kelimelerin özgünlüğü korunmuş ve asırlar boyunca nesiller boyu değişime uğramadan aktarılabilmiştir. Bu öyle hafife alınacak bir başarı değildir. Bugün yeni nesillerin atalarının bıraktığı eserleri ilk yazıldığı haliyle herhangi bir sadeleştirmeye ihtiyaç duymadan okuyabilmesi muazzam bir şeydir. Bu sayede nesiller geçmişleri ile ilgili bağlarını kopmadan sağlam bir şekilde sürdürebilmekte ve onların birikimlerinden istifade edebilmektedir.

İşte böyle köklü ve bugün bile bilinen İngilizce ile anlaşılması gayet mümkün olan bir İngiliz dili ve edebiyatı birçok edebiyat severin çekim noktası olmuştur. Sizde bu cazibeye kapılanlardan birisi iseniz ve İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrenimi görmek arzusundaysanız. Bunu elbette bir üniversitenin örgün öğretim bölümüne kaydınızı yaptırarak gerçekleştirebilirsiniz. Fakat örgün öğretimde eğitim görmenin birtakım gereklilikleri ve zorlukları vardır ve bu gereklilikleri yerine getirmek herkes için her zaman mümkün olmayabilir. O nedenle örgün öğretim okumak için zamanı, fırsatı veya imkanı olmayanlar için Yurtdışında uzaktan İngiliz dili ve edebiyatı öğrenimi görmek de mümkündür.

Yurtdışında uzaktan İngiliz dili ve edebiyatı eğitiminin örgün eğitime nazaran çok sayıda da avantajı bulunmaktadır. Uzaktan eğitimde eğitimler internet üzerinden online olarak gerçekleştirildiğinden bulunduğunuz yerden herhangi bir kampüse ya da dersliğe gitmek zorunda kalmadan eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Dolayısıyla kurulu düzeninizi bozmanız taşınmanız yada eğitim için yolculuk yapmanız gerekmez. Ayrıca bir işte çalışıyor iseniz uzaktan eğitim görüyor olmanız işinize engel olmaz. Çünkü dersleri takip etmeniz gereken sabit bir saat bulunmamaktadır. Siz ne zaman uygun olursanız o zaman internete girip derslerinizi takip edebilirsiniz. Uzaktan eğitim öğrencisi olunduğunuzda sosyal statü açısından örgün öğretim öğrencilerinden herhangi bir farkınız bulunmaz. Size de üniversite öğrenci kimliği çıkarılacağından bu kimlik ile üniversitenin öğrencilerine sağladığı bütün avantajlardan ve bulunduğunuz yerde öğrenci kimliğinin yasal olarak sağladığı tüm avantajlardan eksiksiz olarak faydalanabileceksiniz


Uzaktan eğitim İngiliz dili ve edebiyatı fakültesinde eğitim alırken üniversitenin bulunduğu ülkeye gitmem gerekiyor mu?

İngiliz dili ve edebiyatı bölümü o ülkeye gitmeden uzaktan eğitim modeliyle okunabilmektedir. Dolayısıyla İngiliz dili ve edebiyatı bölümünü uzaktan okumak için o ülkeye gitmeniz şart değildir. Siz halihazırda ikamet ettiğiniz yerden üniversitenin bulunduğu ülkeye gitmeksizin üniversitenin İngiliz dili ve edebiyatı bölümü için hazırlanan online derslere katılarak ve yine online olarak uzaktan gerçekleştirilen sınavlarda başarı göstererek İngiliz dili ve edebiyatı bölümünü tamamlayabilir ve diplomanızı alabilirsiniz.


Uzaktan eğitim veren üniversiteye İngiliz dili ve edebiyatı fakültesine kabul edilmem için sınava girmem gerekiyor mu?

Uzaktan eğitim İngiliz dili ve edebiyatı bölümü sizi öğrenci olarak kabul etmek için herhangi bir sınav şartı aramamaktadır. İngiliz dili ve edebiyatı alanına duymuş olduğunu ilgiyi uzaktan eğitim sistemiyle tamamlayabilmek için sınav stresine maruz kalmazsınız. Sınavsız bir şekilde İngiliz dili ve edebiyatı fakültesine kaydınızı yaptırabilir ve uzaktan eğitime hiç vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz. Bu durumda size düşen tek şey dersleri düzenli olarak takip edip, mezuniyete hak kazanabilmek olacaktır.


Uzaktan eğitim İngiliz dili ve edebiyatı eğitimi alırken derslere devam zorunluluğu var mıdır?

Uzaktan eğitim İngiliz dili ve edebiyatı fakültesinde eğitiminizi alırken derslere devam etme zorunluluğunuz yoktur. İsterseniz fakültenin online derslerine canlı olarak katılabilir, isterseniz dilediğiniz başka bir zaman dersleri online bir şekilde dinleyebilirsiniz. Ayrıca sınav zamanlarında sistem üzerinden eski dersleri tekrar ederek bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz. Bu vesileyle hemen her öğrencinin yaşadığı dersleri tekrar etme problemini de çözmüş olursunuz.


Uzaktan İngiliz dili ve edebiyatı eğitimin etkili olması için günde en az kaç saatimi ayırmam gerekir?

Uzaktan İngiliz dili ve edebiyatı herhangi bir bölümden, örneğin makine mühendisliğinden, tıp fakültesinden, matematik bölümünden çok farklıdır. Eğer ki yurt dışında uzaktan eğitim İngiliz dili ve edebiyatı bölümünde eğitim görmek istiyorsanız zaten edebiyata ilgilisinizdir. Dersler size oldukça zevkli gelecektir. Burada bir şey öne çıkabilir o da İngiliz diline ait incelikleri iyice öğrenebilmek, bunu da kendinizi sınayarak ne kadar bir çalışmayla bu eksikliklerinizi gidereceğinize karar verebilirsiniz.


Uzaktan eğitim ile alınan İngiliz dili ve edebiyatı diplomasının yasal geçerliliği var mıdır?

Uzaktan eğitim ile alınan İngiliz dili ve edebiyatı diploması örgün öğretimden alınan İngiliz dili ve edebiyatı diplomasıyla aynı geçerliliğe sahiptir. Uzaktan eğitim sistemiyle İngiliz dili ve edebiyatı bölümünden başarılı bir biçimde mezun olmanızla beraber bir örgün öğretim mezunu ile aynı diplomayı almaya hak kazanacaksınız. Alacağınız diplomanın nerelerde geçerliliği bulunduğu konusunda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarımıza danışabilirsiniz.


Uzaktan eğitim İngiliz dili ve edebiyatı ile alınan diplomalar için YÖK denkliğine başvurulabiliyor mu?

Yurt dışında uzaktan eğitim İngiliz dili ve edebiyatı ile alınan diplomalara YÖK nezdinde denklik müracaatı yapılabilmektedir. Uzaktan İngiliz dili ve edebiyatı eğitimini başarıyla bitirdikten ve diplomanızı elinize aldıktan sonra diplomanızı aldığınız üniversitenin YÖK denklik şartlarına bakarak diplomanız için denklik başvurusunda bulunabilirsiniz. YÖK denklik şartları ve YÖK denklik başvurusunun nasıl yapılması gerektiği konularında yardım için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarımıza müracaat edebilirsiniz.


Uzaktan eğitim İngiliz dili ve edebiyatı programları Türkçe alınabilir mi?

Uzaktan eğitim İngiliz dili ve edebiyatı programları genellikle İngilizce olarak verilmektedir. Fakat bugün dünyada İngiliz dili ve edebiyatı bölümünde ders veren ve Türkçe bilen akademisyen sayısı hiç de az değildir. Tercih etmek üniversitelerin Türkçe eğitim imkanları bulunup bulunmadığı ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1