Slovenya'da Üniversite Eğitimi

Kariyerinize giden yolda emin adımlarla tırmanmak Slovenya’da üniversite okuyarak sağlanabilir. Lisans programlarından birini seçin ve uzmanlaşmak için iyi bir üniversitede kaliteli eğitim alın. Slovenya üniversiteleri öğrencilerin en fazla talep gösterdiği kurumlar arasında yerini alıyor. Ayrıca birçok lisans programında sınavsız eğitim seçenekleri sunuluyor.

Slovenya'da Eğitim

Slovenya’da Üniversite

slovenyada üniversite

Her yıl binlerce öğrencinin kayıt yaptırıp üniversite okuduğu Slovenya üniversiteleri verdiği kaliteli eğitim ile Avrupa’da dikkat çekmektedir. Her türlü imkan ve olanağın olduğu üniversitelere giriş için sınav ya da puan şartı ülke tarafından aranmıyor. Bu nedenle de öğrencilerin zaman kaybı ve stres yaşamaları önlenmiş oluyor. Dünyada en fazla ilgi gören üniversiteler arasında olduğu için talep de bu duruma oranla artmaktadır. Eğitim seviyesi son derece yüksek olduğu için her bölümden mezun olanlar iş hayatlarında başarılı olurlar. Ekonomikanlamda da harçlar uygunfiyatlıdır.

Taksit ya da nakit fiyat seçenekleri kullanılmaktadır. Bu ve daha farklı konularda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci ve ailelere en doğru bilgileri sağlayarak yardımcı olmaktadır. Düz, meslek ve imam hatip liseleri ayırt etmeksizin herkes ülkedeki üniversitelere kayıt yaptırabilir. Üniversitede her türlü imkan ve yenilik yakından takip edilerek okul bünyesine dahil edilmektedir. Üniversite tesisler bulunmaktadır. Farklı kategorilerde olan kulüplerde zamanlar geçirilebilir. Kütüphane, laboratuvar ve eğitim merkezlerinde de ücretsiz bir şekilde ders çalışmak ya da destek almak için yardım alınabilir. Eğitim dili Slovence olup, kısa sürede adaptasyon sağlanılır. Üniversite bünyesinde alanında uzman olan akademisyen, doçent ve profesörler öğrencilere olumluanlamda katkıda bulunarak eğitim dönemi içerisinde yardımcı olmaktadır.

Dersler sadece teorik olarak değil aynı zamanda uygulamalı olarak da derler görülerek daha sağlıklı bir eğitim sürecinden geçirilir. Yaşam şartları olarak da Slovenya son derece ideal olup, öğrencilere uygundur. Diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığı zaman alışveriş, yeme içme, ulaşım ve konaklama olarak fiyatlar son derece ekonomiktir. Öğrenciler için barınma konusunda yurt ve oteller ilk etapta tercih edilmektedir. Sonrasında ise kaynaşan ve kafaları uyan kişiler birleşip masraflar bölüşülerek kiralık ev seçeneği değerlendirilebilir. Böylece ev konforunu yaşayarak eğitim dönemi geçirilebilir.

Evler de son derece rahat, kullanışlı ve uygun fiyatlıdır. Kiralık ev ilanları için internet ya da gazete ilanlarından yardım alınabilir. Bu konuda da danışman olan firma öğrencilere yardımcı olmaktadır. İklim koşullarıda son derece ılımandır. Şehir içi ulaşımlarda aylık belirli miktar yüklenen para ile sahip olunan kart ile bir ay içinde sınırsız bir şekilde kullanım sağlanabilir. Minibüs, otobüs ve taksi gibi ulaşım araçları halk tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Bölümüne bağlı olarak farklılık gösteren eğitim süreleri bulunmaktadır. Hazırlık sınıfları da isteğe bağlı olarak eğitim sürecine dahil edilmektedir. Hazırlık sınıfı genellikle yabancı dil ağırlıklı olarak geçmektedir. Derslerde hocaların öğrencilere kendi tecrübelerini aktararak bakış açılarında farklılıklar olmasına neden olur. Düzenlenen konferans ve seminerler de öğrencilerin eğitimlerine olumlu katkıda bulunacak ve kariyerlerine destek verecektir.


Slovenya Üniversite Eğitimi

Saygın ve dünya çapında tanınan üniversitelere sahip olan Slovenya çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl kayıt yaptırılan üniversitelerde yoğun ilgiden dolayı kontenjanlar kısa sürede dolmaktadır. Ülkede okur yazar ve eğitim seviyesi son derece yüksek olduğundan öğrencilere ve eğitime büyük değer verilmektedir. Üniversite eğitimi açısından öğrencilerin en iyi şart ve imkan dahilinde eğitim görecekleri ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de farklı ülke vatandaşları öğrenci olarak Slovenya’da ikamet etmektedir. Disiplinli ve müfredata uygun şekilde verilen eğitim öğrencilerin gelecekteki hayatlarına en iyi şekilde yansımaktadır. Alanlarında iyi olan hocalar derslerde öğrencilerin gelişimi açısından büyük katkı sağlarlar. Bu nedenle de kariyerleri için en doğru adımıatmaları sağlanılır. Farklı bölümlerin olduğu üniversitelere sınavsız bir şekilde stres yaşamadan kayıt yaptırılabiliyor. Sayısa öğrencisi sözel bir bölümde de fark olmadan okumaktadır. İmam hatip, meslek ve düz lise için de kayıt işlemleri aynı prosedür ile ilerlemektedir. Kayıt işlemlerinde istenilen evraklar kısa sürede bulunabilir türdedir. Öğrencilere ve ailelerine zahmet çektimeden kısa sürede toparlanabilirler.

Üniversitelerde verilen eğitim dili Slovencedir. Dil konusunda asla sıkıntılı dönem geçirilmez. Okul yetkilileri ve hocala bu anlamda yabancı öğrencilere her türlü desteği sağlarlar. Ülkedeki üniversiteler dünyanın en iyi 500 üniversitesi içerisinde yer almaktadır. Bu durum da eğitimin ne kadar iyi ve aynı zamanda alınan diplomanın değerli olduğunu gösterir. Kampüs içerisinde öğrencilerin kendilerini geliştirip, katkı sağlayacakları yerler de fazlasıyla bulunmaktadır. Doğası ve yeşili korunmuş bir ülke olan Slovenya’da insanlar da son derece sıcak kanlı olduğu için öğrencilerin sıkıntılı olacak olaylar ile karşılaşmaları yok denecek kadar azdır. İstenilen saatte sokaklarda dolaşılabilir. Güvenilirlik ile ilgili hiç bir olumsuz durum yaşanmaz.


Slovenya Üniversiteleri Tercih Sebepleri?

Çok sayıda insanın kayıt yaptırdığı üniversitenin en önemli tercih sebebi Avrupa’daki üniversiteler arasında verdiği kaliteli eğitimdir. Bu nedenle de dünya çapında adını duyurmuştur. Her bölüm için titizlik içinde çalışan hocaların alanlarında uzman ve başarılı olması da öğrencilerin iyi bir şekilde yetişmesini sağlar. Okul içindeki aktivite ve eğitim merkezleri de öğrencileri donanımlı bir hale getirmektedir.

Sınav ve puan şartı olmaması da öğrenciler için zaman kaybı ve stres konusunda rahatlamalarını sağlar. İstenilen bölüme tercih yapılma özgürlüğü de öğrencilere büyük avantaj sağlamaktadır. İstek, yatkınlık ve farklı sebeplerden ötürü bölüm seçimi yapılmaktadır. Bu bölümlerin çeşitlerine bağlı olarak teorik ve arkasından daha sağlıklı bir eğitim için uygulamalı eğitim verilmektedir. Lise mezunu olan kişiler istedikleri zaman ülkedeki üniversiteye kayıt yaptırabilir. En önemli olan avantaj ise Türkiye’de denklik olmasıdır. Mezuniyet sonrası alınan diploma ile Türkiye içindeki istenilen yerde iş başvurusu yapılmaktadır.


Neden Slovenya’da Eğitim

Yaşam standartının üst seviyede olması ve aynı zamanda rahat ve huzurlu bir ülke olması ilk olarak akla gelen nedenler arasında yer alır. Bu durum ilk olarak araştırılan özellikler arasında yer alır. Ayrıca cadde ve sokakları düzenli ve bir o kadar da güvenilirdir. Ülkedeki suç oranı çok azdır. Aileler çocuklarını içleri rahat bir şekilde bu ülkeye öğrenci olarak gönderebilir. Gece geç saatlerde dahi sokaklarda rahat bir şekilde dolaşılabilir.

Diğer önemli olan nokta ise eğitime verilen değerin çok yüksek olmasıdır. Bu nedenle üniversitelerdeki eğitim kaitesi de çk iyidir. Üniversite bünyesindeki hocaların alanlarındaki uzmanlıkları tüm Avrupa’da bilinmektedir. Böylece derslerde alınan verim öğrencilere en iyi şekilde yansımaktadır. Sadece teorik değil pratik olarak da derslere ek olarak donanımlar sağlanılır. Her türlü imkan ve olanak üniversite içerisinde yer alır ve bundan öğrenciler ücretsiz bir şekilde yararlanabilir. Harç ücretleri de esnek ödeme şekillerine göre uygulamaya sokulmaktadır. Her bütçeye sahip aileler zorlanmadan ödeme yapabilirler. İklim olarak da öğrencileri zorlayacak koşullar yoktur.

Para birimi olara ülke içinde dinar kulanılmaktadır. Eğitim konusunda hassas olan ülkede okuma yazma bilen insan sayısı oranı oldukça yüksektir. Yemek kültürü olarak da damak tadına uygun olan yiyecekler farklı alternatiflerde bulunabilir. Ülkedeki şehirlere 1 saat içinde ulaşım sağlandığı için çeşitli yerleri kolay bir şekilde gezip görmek mümkündür. Öğrenciler genellikle hafta sonları hem tarihi hem de doğal güzellikleri gezmek için değerledirirler. Başkent olan Ljublijana içinde aynı isimli büyük bir kampüs içinde üniversite bulunmaktadır. Kiralık ev, ulaşım, sinema ve tiyatro biletleri gibi konularda uygun fiyatlar bulunmaktadır. Evler geniş, ferah ve kullanışlıdır. Öğrenciler özelikle ikinci yıllarında yurttan çıkıp bir kaç arkadaş birleşerek ve masrafları bölüşerek ev kiralamaktadır. Ulaşım aracı olarak ise otobüs ve minibüs bir aylık kartlar ile cüzzi bir miktar yatırılarak sınırsız bir şekilde kullanılmaktadır. Benzin de ucuz olduğundan hafta sonu gezileri için araba kiralamak çok cazip olmaktadır.


Slovenya’da Tıp Eğitimi

Geçerliliği olan ve kazancı yüksek olan saygın mesleklereen bir tanesi olan doktorluk Slovenya’da en iyilelerini yetiştirmektedir. Bu konuda alanı içinde uzmanlaşmış olan eğitmenler ile teorik ve uygulamalı eğitimler ile güzel bir eğitim dönemi geçirilir. Bölüm için hiç bir şekilde bir şart ya da özellik aranmamaktadır. Kısa sürede dolan kontenjanlar için acele hareket etmekte fayda var.

Üniversitenin dillere destan bir başarı grafiği olduğu için bu duruma orantılı olarak talep de oldukça fazladır. Eğitimin son senesinde staj için en iyi hastaneler ayarlanarak eğitim verilmektedir. Burada da her tıbbi bölüm için eğitim sürecinden geçilerek kendi branşlarını belirlemede katkı sağlamaktadır. Diplomanın Türkiye’de geçerli olması da iş bulma imkanını çoğaltmaktadır.


Slovenya’da Diş Hekimliği

Tıp fakültesi kapsamında bulunan diş hekimliği bölümünde tıbbi destekli eğitim verilmektedir. Bölümün içindeki profesör, doçent ve akademisyenler öğrencilerin en kaliteli şekilde eğitim görmeleri için ellerinden gelenin fazlasını büyük bir özveri ile yapmaktadır. Bunun için farklı kaynak ve üniversiteler ile iş birliği sağlanılarak öğrenciler daha donanımlı  gibi bir hale gelmektedir.

Düzenlenen seminer ve konferanslar da okul içindeki öğrencilerin eğitimine en iyi desteği sağlar. Tıp eğitiminde olduğu gibi staj döneminde en iyi hastanelerde uygulamalı eğitim imkanı sağanmaktadır. Bölüme kayıt olan öğrencilerden puan ya da sınav şartı aranmaz. Mezuniyet sonrası diplomaları da Türkiye’de geçerli sayılmaktadır. Bölüm harçları da son derece uygun olup esnek ücretlendirmeler ile ödeme yapılmaktadır.


Slovenya’da Eczacılık Eğitimi

Her türlü teknolojik imkan ve yeniliğin bulunduğu bölüm mesleki anlamda son derece kazanç getiren ve hızlı bir şekilde aktif hayata atılmayı kolaylaştıran bir bölümdür. Derslerde hocaların kendi yaşadıkları zorlukları ve tecrübelerini öğrencilere aktararak onların hayata bakış açısını bir nebze de olsa farklı yönlere çekerek ufuklarını genişletmektedir. Böylece mesleki kariyerlerinde karşılaşıkları zorluk ve sorunlara soğuk kanlı bir şekilde yaklaşabilirler. Harç fiyatları da son derece uygundur.

Ailelerin ekonomilerini de hiç bir şekilde zorlamaz. Derslerin dışındaokuliçinde yer alan sosyal faaliyet yerleri de sınav ve ders stresinin atılmasında katkıda bulunup eğlenceli saatler geçirilmesi sağlanılır. Bun faaliyet alanlarından da hiç bir şekilde ücret talebi olmaz.


Slovenya’da İnşaat  Mühendisliği

Öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği ve kontenjanları kısa sürede biten bölümler arasındadır. Bu bölümde sayısal zekası güçlü olan ve aynı zamanda yapı işlerine merakı olan kişiler oldukça başarılı olmaktadır. Ders veren ve branşlarında başarılı olan hocaların uygulamalı olarak anlattığı dersler çk hızlı bir şekilde idrak edilmektedir. Dersler dışında sınıf ile birlikte birlikte grup çalışması yapılarak fikir alış verişlerinde bulunulur. Sosyal faaliyetlerin büyük önem taşıdığı ve aynı zamanda hafta sonu planlarının ağırlıklı olarak lduğu okulda günler oldukça keyifli bir şekilde geçmektedir. Geniş bir arşive sahip olan kütüphane kampüs içinde öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca farklı konulardaki eğitim merkezleri de öğrencilerin ders çalışmalarında katkı sağlamaktadır.


Slovenya’da Mimarlık

Bina ve dekorasyon ile ilgili olan kişilerin ağırlıklı olarak tercihleri arasında olan mimarlık bölümünün kontenjanları kısa sürede dolmaktadır. Herhangi bir şekilde taban puan ya da sınav şartı aranmadan öğrenciler kayıt işlemini kısa sürede yapmaktadır. Kayıt sırasında istenilen belgeler de kısa sürede zahmetsiz bir şekilde temin edilebilecek evraklardır. Harçlar da bölüm söz konusu olduğu zaman oldukça uygundur. Her ailenin ekonomik anlamda zorlanmadan ödenebileceği şekilde düzenlenmiştir. Nakit ya da kredi kartı seçenekleri ile ücretlendirmeler yapılmaktadır. 4 yıl artı 1 yıl da hazılrık dönemi bulunmaktadır. Eğitim dili slovencedir. Kısa sürede dil konusunda iletişim sorunu çözülmektedir. Eurostar Yurt dışı Eğitim danışmanlığı bu konuda öğrencilere yardımcı olmaktadır.


Slovenya’da Makina Mühendisliği

Bölümün mesleki anlamda faaliyet alanı son derece fazladır. Bu nedenle de öğrencilerin ilginin fazla olduğu bir bölümdür. Üniversitede her türlü mekanik  sistemler onların tasarımı üretiin planlanması ile ilgili eğitim ve araştırma dersleri alırlar. Toplam eğitim süresi 4 yıldır. hazırlık sınıfında yabancı dil ağırlıklı eğitim alınmaktadır. Staj döneminde de en iyi fabrikalarda yerler ayarlanarak bu sürecin en iyi şartlarda geçirilmesi sağlanmaktadır. Her türlü imkan ve olanağın sağlandığı üniversitede en iyi mühendisler yetişmektedir. Öğrencilerin istek ve taleplerini her zaman önemseyerek bu şekilde hareket etmektedir. Böylece herkes hayatından memnun bir şekilde eğitim dönemini geçirmektedir.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği

Elektornik cihazlara ve elektrik ile ilgili donanımlara merakı ve yatknlığı olan kişilerin ilk tercihleri arasında yer alan bir bölümdür. Bu bölümde bulunan profesör, doçent ve akademisyenler öğrencilerin en iyi eğitimi almaları adına ellerinden gelenin fazlasını yaparak onların başarılı olmalarnı sağlamaktadır. Yaşam şartları açısından da öğrenciler hiç bir şekilde zorluk çekmez. İletişim ile ilgili dil konularında da sıkıntılı durumlar oluştuğu zaman Slovenya alkı yardımcı olmaktadır. Halkın sevecen ve saygılı olması da yaşamı daha da kolaylaştırmaktadır. Güvenilir ve aynı zamanda da keyifli yerleri bulunan bir ülkedir. Elektrik mühendisleri için staj döneminde de fayda görecekleri ve aynı zamanda mesleki olarak kendilerine katkı sağlayacak yerler ayarlanmaktadır.


Slovenya’da Bilgisayar Mühendisliği

Yazılım ve teknolojiye eğilimi ve ilgisi olan kişilerin yoğun olarak ilgi gösterdiği bölümler arasında yer almaktadır. Bölüm içinde bilgisayar ile ilgili hem teknik hem de donanım olarak bilgilendirmeler işinde uzman olan hocalar tarafından öğrencilere altarılmaktadır. Günümüzde her şeyin bilgisayar ile yapıldığına bakılarak ilginin ve geçerliliğin bu kadar yoğun olması kaçınılmzdır. Mesleki anlamda da faaliyet alanı son derece geniştir. 4 yıllık bir eğitim süreci geçirilmektedir. Hazırlık dönemi de yabancı dil ağırlıklı olarak yapılmaktadır. Bilgisayarın tüm detayları ayrıntılı olarak öğrencilere anlatılmaktadır.


Slovenya’da Türkiye Uçak – Otobüs – Tren – Gemi Seferleri

Doğası ve yeşilliği ile  dikkat çeken ülkeler arasında olan ülkeye ulaşım hava, kara ve demir yolları ile sağlanmaktadır. Türkiye’yi avrupaya bağlayan demir yolu hattı slovenyadan geçmektedir. Bu seçenek kullanılarak da ülkeye giriş yapılabilir. Slovenyaya direk uçuşlar da bulunmaktadır. Ljublijana havalimanına uçaklar iniş yapmaktadır. Burada taksi ya da farklı ulaşım araçları ile merkezi yerlere ulaşım sağlanmaktadır. Şehir içinde de uygun fiyatlı olarak ulaşımaraçları halk ve öğrenciler atarfından tercih edilmektedir. Ülkeye sıkıntısız bir şekilde giriş yapılıyor. Sık olarak uçak seferleri bulunmaktadır. Uygun fiyatlı biletler ve kampanyalar da öğrencilere ekonomik olarak katkı sağlamaktadır. 2 saat 10 dakika süren uçak yolculuğu konforlu bir şekilde geçmektedir. Aynı şekilde otobüs seferleri de sık sık olmaktadır. Keyifli ve rahat bir şekilde ülkeye giriş yapılmaktadır. Güvenlil ile ilgili de yol üzerinde bir sorun asla yaşanmaz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1