Slovenya'da Elektrik Mühendisliği

Köklü eğitim vermeye devam eden Slovenya üniversitelerinde eğitim almak için puan zorunluluğunuz yok. İstediğiniz bölümü ve üniversiteyi seçmeniz yurt dışında eğitim almaya başlamanız için yeterli olacak. Sadece lise diplomanız ile Slovenya’da eğitim görebilmek için başvurabilmeniz mümkündür.

Slovenya'da Eğitim

İçindekiler

Slovenya’da Elektrik Mühendisliği

Dünyaca bilinen Slovenya üniversitelerinden olan Maribor ve Ljubljana üniversitelerinde elektrik mühendisliği okumak birçok öğrencinin hayali olmaktadır. Bu hayali sınavsız ve en ekonomik şekilde gerçekleştirmek artık mümkündür. Öğrenciler için her açıdan uygun olarak imkanlar sağlayan Slovenya üniversitelerinde mezun olduktan sonra da birçok ülkede iş bulmak mümkündür.

Güney Avrupa ülkelerinden olan Slovenya, aynı zamanda güvenli bir ülkedir. Bu yüzden de öğrencilerin yaşam kalitesi de eğitim kalitesi olarak yüksek olacaktır. Üniversite içerisinde bulunan imkanlardan yararlanarak şehir merkezine uğramadan eğitim hayatı sürdürülebilmektedir. Hatta üniversite etkinliklerine katılarak da sosyalleşmek Slovenya üniversitelerinde olabilmektedir.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Eğitimi Eğitim Süresi?

Mühendislik eğitimleri için ülkede 1 yıl olarak hazırlık sınıfı bulundurulmaktadır. Hazırlık sınıfında bulunan ve yurtdışından gelen öğrenciler aynı zamanda dil eğitimini de ücretsiz olarak alabilmektedir. Hem Slovence hem de İngilizce olarak alınması mümkün olan eğitimin toplamında 3 yıl lisans 1 yılda hazırlık sınıfı olmaktadır. 4 yıl olarak alınan lisans eğitimi sonrasında direkt olarak işe başlamak mümkündür.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Eğitimi Yök Denkliği Var Mı?

Yurtdışında sayılı üniversitelerin yök denkliğini tanıması ile Slovenya üniversiteleri öğrencileri mezun olduktan sonra yök denklik sınavına girebilmektedir. Avrupa standartlarında alınan eğitim ile yök denklik sınavı kolay bir şekilde verilebilmektedir. Öğrencilerin yök denklik sınavına giriş yapabilmesi için mezun olması ve mezuniyet not ortalamasının yüksek olması da gerekmektedir.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Yök Denklik Sınavı Nedir?

Her yıl düzenlenen ve binlerce yurtdışı lisans eğitimi öğrencilerinin giriş yaptığı yök denklik sınavı Türkiye’ye özgü olarak belirlenmiştir. Öğrencilerin Slovenya üniversitesi elektrik mühendisliğinden mezun olduktan sonra Türkiye’de başvuracağı denklik sınavı alınan diplomanın geçerliliği sağlamak için olmaktadır. Denklik sınavını sorunsuz geçen öğrenciler diplomaları ile Türkiye’nin her yerinde iş bulabilmektedir.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Dünyanın her yerinden öğrenci kabul eden Slovenya üniversitelerinde ara tatillerde olmaktadır. Ekonomik olarak eğitim bütçelerine katkı sağlamak isteyen öğrenciler ara tatilleri Türkiye ya da başka ülkelerde çalışarak geçirebilir.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Öğrenciler kadar ailelerinde merak ettiği eğitim, yaşam ve yeme içme giderleri genel anlamda yıllık olarak 8000 EURO olmaktadır. Bu miktar tüm giderleri kapsadığından ekonomi yaparak daha az harcamada mümkün olabilmektedir. Hatta Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığından bil edinerek erken kayıt kampanyalarını da değerlendirebilirsiniz.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Eğitim sistemi olarak üniversiteye geçişte sınavsız geçiş hakkı sağlayan Slovenya üniversiteleri yurtdışından gelen öğrencilere sınavsız geçiş imkanı vermektedir. Türkiye’den Slovenya elektrik mühendisliği bölümüne geçiş yapmak isteyen öğrenciler sınava girmeden ve taban puanı hesaplaması yapmadan kayıt yaptırabilmektedir.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Binlerce öğrencinin yurtdışı olarak kayıt yaptırdığı Slovenya üniversitelerinde Türk öğrenci sayısı da çokça bulunmaktadır. Öğrencilerin arkadaş edinmesi konusunda da sorun yaşamaması olan Türk öğrenci çoğunluğu iledir. Bu yüzden Türkiye’den Slovenya üniversiteleri elektrik mühendisliği bölümü öğrenci sayısı oldukça fazladır.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Danışmanlık firması olarak yurtdışı eğitiminde bulunan öğrencilere kolaylık sağlayan Eurostar yurtdışı danışmanlık firması pasaport ve vize işlemlerinde de kolaylık sağlıyor. Hatta erken kayıt bilgilerini de vererek öğrencilerin daha hızlı işlem yapmasında da yardımcı olmaktadır.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Okumanın Avantajları

Slovenya üniversitelerinde geçerli olan Avrupa standartları eğitim sisteminden ötürü öğrencilere mesleki gelişimde sunuluyor. Bu yüzdende 4 yıllık gibi bir eğitim süresi sonrasında mezun olan öğrenciler direkt olarak iş hayatına atılabilmektedir. Eğitim sırasında öğrencilere verilen uygulamalı iş tecrübesi de bu konuda gereklidir. Sorunsuz olarak eğitim almak ve kariyere yatırım yapmak Slovenya üniversitelerince mümkündür.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Bitiren Mezunlarınız Var Mı?

Elektrik mühendisliği bölümünde eğitim almak isteyen öğrenciler iş imkanlarından ötürü çoğalmaktadır. Öyle ki Slovenya üniversiteleri elektrik mühendisliği bölümü öğrencileri her geçen gün artıyor. Bu konuda öğrencilere imkanlar veren üniversitenin mezun sayısı da fazlaca vardır. Yeni kayıt yaptıran öğrenci kadar mezunu bulunan ülkeni eğitim sisteminde teknolojik ilerlemede bulunmaktadır.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Elektrik Mühendisliği Okuyabilir Miyim?

Lise mezunu olarak kayıt yaptıran yüksek ortalamalı öğrencilerin KYK bursları da olabilmektedir. Hatta tam burslu ya da yarı burslu yardım almak isteyen öğrenciler KYK kurumuna başvuru yapabilmektedir. Not ortalamasına göre alınan burs işleminde öğrencilerin yüksek notta ve alttan ders bırakmama gibi durumlara da dikkat etmesi gerekmektedir. Bu gibi durumlar için geri ödemeli burs imkanları da yurtdışı eğitimlerinde geçerlidir.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

3 yıllık lisans eğitiminin tamamlanmasının ardından mezun olan öğrenciler Türkiye’de kariyer yapmak isteyebilir. Bunun için yükseköğretim kurumunun belirlediği denklik sınavına girmek yeterlidir. Mezun olan tün öğrencilere her yıl sunulan denklik sınavı için belirli bir mezuniyet ortalamasına sahip olmak da gerekmektedir.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Okumak Şartları

Sınavsız geçiş ve taban puanı ortalaması olmadan Slovenya üniversitelerine elektrik mühendisliği için başvuru yapmak mümkündür. Öğrencilerin bu konuda kazançlı olması da ülkenin eğitim sisteminden olmaktadır. Başarılı olarak eğitim almak ve bu eğitimi mesleğinde uygulama dışında öğrencilerden herhangi bir şart ya da kural istenmemektedir.


Slovenya Elektrik Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları

Lise diploması ile yapılan kayıt işlemlerinde en yüksek puanda bulunan öğrenci taban üst puan olarak alınmaktadır. Fazla kontenjan olması ile Slovenya üniversitelerinde sorunsuz olarak geçiş yapmak mümkündür. İlk sıralarda yer almak isteyen öğrenciler için ise yüksek diploma notuna sahip olmak yeterlidir. Bunun dışında puan aralığına bakılmamaktadır.


Slovenya Elektrik Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Lisans eğitimine Türkiye’de devam etmek isteyen öğrencilerin tüm derslerini vermiş ve yüksek nota sahip olması gerekmektedir. Bunun sonrasında Türkiye’de geçişi yapacak üniversitenin kontenjanın olması ve üniversitede bulunan öğrencilerin not ortalamasına uygun bir puanda bulunulması gerekmektedir. Yatay geçiş işleminin yapılması için her iki üniversite rektörlüğüne de başvuru yapılmalıdır.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Türkiye’ye benzer kayıt tarihlerinin olması ile öğrenciler zaman konusunda da sorun yaşamaktadır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması ile yapılan başvuru işlemlerinde ayrıca erken kayıt kampanyaları imkanı da bulunuyor. Bu yüzden de öğrenciler için ön kayıt başvuruları önemlidir. Asıl üniversite kayıt tarihleri de eylül ayının başında yapılmaktadır.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Okumak İstiyorum

Elektrik mühendisliği eğitimini başarılı bir üniversitede almak öğrencilerin kariyeri için gereklidir. Çünkü teknolojinin ilerlemesi ile bağlantılı bulunan elektrik mühendisliği kariyer içinde ileri teknoloji ile öğrenilmelidir. Yenilenen bilgiler ve gelişen teknoloji için Slovenya üniversiteleri sınavsız geçiş imkanı sunuyor.


Slovenya’da Elektrik Mühendisliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı Mı?

Ortalama olarak gider tablosuna bakıldığında Slovenya ülkesi için öğrencinin en fazla 8000 EURO gideri bulunuyor. Bu gider içerisinde öğrenciler için 4000 EURO konaklama ve yeme içme şeklinde olmaktadır. 2000 EURO ile başlayan düşük harç yatırımları da her bölüm ve yıla göre değişiklik gösterebilmektedir.


Slovenya ‘da Elektrik Mühendisliği Okumak Mantıklı Mı?

Kariyer planlamasını yapan öğrencilerin ilk tercihi olan elektrik mühendisliği oldukça başarılı bir seçimdir. Öğrencilerin sıkıntı yaşamadan ve mezun olduktan sonra da iş bulma sorunu yaşamaması için Slovenya elektrik mühendisliği oldukça mantıklıdır.


Slovenya ‘da Elektrik Mühendisliği Okumak Zor Mu?

Elektrik mühendisliğinde bulunmak isteyen öğrenciler için kayıt taban puanı ya da sınav geçişi gibi zorunluluklar bulunmamaktadır. Bunun dışında da öğrencilerin üniversite hayatında hem sosyal hem de uygulamalı gelişim almaları oldukça kolay be eğlencelidir.


Slovenya ‘da Türkçe Elektrik Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversitelerin Elektrik Mühendisliği Fakülteleri Var Mı?

Türkçe dili ya da farklı dilde eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih edeceği üniversite hakkında geniş kapsamlı bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bunun için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı tecrübeli olarak bulunmaktadır. her öğrenciye kayıt öncesinde üniversite hakkında teknik bilgi de vermektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1