Slovenya'da Diş Hekimliği

Köklü eğitim vermeye devam eden Slovenya üniversitelerinde eğitim almak için puan zorunluluğunuz yok. İstediğiniz bölümü ve üniversiteyi seçmeniz yurt dışında eğitim almaya başlamanız için yeterli olacak. Sadece lise diplomanız ile Slovenya’da eğitim görebilmek için başvurabilmeniz mümkündür.

Slovenya'da Eğitim

Slovenya’da Diş Hekimliği

Üniversite sınavına girmeden ya da yıllar boyunca üniversite sınavı için zaman harcamadan lisans eğitimi almak artık mümkün. Slovenya üniversiteleri sayesinde öğrenciler diledikleri bölümlerde lisans eğitimi alabilmektedir. Öğrenciler için büyük avantaj olarak değerlendirilen bölümlerin başında da diş hekimliği gelmektedir. Dünyanın her yerinde iş imkanı bulunan diş hekimliğinde çalışma fırsatları da fazladır.

Slovenya üniversitelerinin gelişmiş olarak dünya genelinde bulunan en iyi 500 üniversite arasında da yer alması öğrencilere avantaj sağlamaktadır. Çünkü eğitim sistemi kadar üniversitenin sunduğu teknolojik gelişimlerde öğrenciler için önemlidir. Diş hekimliği alanında eğitim almak isteyen öğrenciler teknolojik olarak uygulanan yöntemleri de öğrenebilmektedir. Bunun için herhangi bir durum ya da başarı belgesine gerek kalmamaktadır. Yurtdışı eğitim programlarında bulunan öğrenciler için lise mezuniyet diploması yeterli olacaktır.


Slovenya’da Diş Hekimliği Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Karma olarak eğitim sistemi düzenleyen Slovenya üniversitelerinde lisans eğitim süresi 3 yıllık şeklindedir. Buna ek olarak alınan dil eğitimleri ve hazırlık sınıfı ile bu süre değişiklik gösterebilmektedir. Lisans üstü eğitim programları ise Slovenya üniversitelerinde 1 ya da 2 yıl şeklinde alınabilmektedir. Zaman konusunda sorun yaşamak istemeyen kişiler içinde Slovenya lisans eğitim sistemi uygundur.


Slovenya’da Diş Hekimliği Yök Denkliği Var Mı?

Yurtdışında eğitim aldıktan sonra Türkiye’de kariyer yapmak isteyen binlerce öğrenci bulunuyor. Slovenya üniversitesi de eğitim sistemi kalitesinden ötürü yök tarafından tanınmaktadır. Bu yüzden de tüm Slovenya üniversitelerinden mezun olan öğrenciler bölüm fark etmeden yök denklik sınavına giriş yapabilmektedir.


Slovenya’da Diş Hekimliği Yök Denklik Sınavı Nedir?

Lisans eğitimini yurtdışında alan öğrenciler Türkiye’ye dönüş yaptıklarında denklik sınavına girmelidir. Yükseköğretim kurulunca belirlenen bu sınav yurtdışında alınan diplomanın geçerliğini de sağlayacaktır. Sınav sisteminde bulunmayan öğrencilerin Türkiye2de staj görmesi de aynı denkliğe gelebilmektedir.


Slovenya’da Diş Hekimliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ara tatillerin sıkça olduğu Slovenya üniversitelerinden öğrenciler diledikleri ülkeye geçiş yaparak tatilini değerlendirebilmektedir. Bu arada tatil yerine ekonomik kazanç sağlamak isteyen öğrencilerde ara tatillerde Türkiye’ye ya da farklı ülkelere geçiş yaparak çalışabilmektedir. Aynı durum Slovenya ülkesinde de geçerli olmaktadır.


Slovenya’da Diş Hekimliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Öğrencilerin gider konusunda da sorun yaşamaması için Slovenya üniversiteleri düşük harç yatırımları sunmaktadır. Bu yüzdende diş hekimliği bölümüne uygun olarak yıllık eğitim gideri 3500 EURO şeklindedir. Türkiye’deki üniversiteler ile karşılaştırıldığında daha ekonomik olan Slovenya üniversiteleri yaşam giderleri alanında da uygun ve esnek bir sistem uygulamaktadır.


Slovenya’da Diş Hekimliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Öğrencilerin en kısa süre içerisinde meslek edinmesi ve kariyerinde ilerlemesini ön göre Slovenya üniversiteleri eğitim sisteminde sınavsız lisans eğitimi uygulaması vardır. Bu yüzden de yurtdışı eğitim programlarında öğrenciler için Slovenya diş hekimliği önerilmektedir. Lise bölümü farkı olmadan da öğrenciler diş hekimliği alanını tercih edebilmektedir.


Slovenya’da Diş Hekimliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Her yıl artan yurtdışında Türk öğrenci sayısı ekonomik olması ile de çokça tercih ediliyor. Eğitim başarısı ile dünya genelinde tercih edilen üniversitelerden olan Slovenya üniversiteleri Türk öğrencilere de yıllık kontenjan açmaktadır. Bu yüzden de diş hekimliği bölümünde Türk öğrenci sayısı fazlaca bulunmaktadır.


Slovenya’da Diş Hekimliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yurtdışı eğitim programlarında akla ilk gelen yerlerden biri olarak Slovenya diş hekimliği alanında da ilerlemiş çalışmalarda bulunuyor. Dünya çapında diş hekimliğinde gelişen teknolojik işlemlere de yer veren üniversitede bulunmak için zamanında işlem yapan ve bilgi veren Euorstar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile iletişime geçmelisiniz.


Slovenya’da Diş Hekimliği Okumanın Avantajları?

Eğitim sisteminin yüksek seviyede olması ve üniversite içerisinde öğrencilerin fazlaca avantajlarının bulunması Slovenya ülkesini ayrıcalıklı yapmaktadır. Ülke içerisinde de öğrencilere imkanları fazlaca bulunan Slovenya’nın % 96,6’sı okur yazardır. Bu yüzden de ülkenin insanları mutlu ve okumaya açık olarak bulunmaktadır.


Slovenya’da Diş Hekimliği Bitiren Mezunlarınız Var Mı?

En çok merak edilen sorulardan biri de diş hekimliğini Slovenya’da okuyan mezunlarınız var mı şeklindedir. Öğrencilerin sorularına geniş kapsamlı olarak yanıt veren Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı mezun olan kişilerden bilgi almanızı da sağlayabilmektedir. Bu alanda öğrenciler için gereken her aşama düşünülmüş ve en ekonomik adımlar belirlenmiştir.


Slovenya’da Diş Hekimliği Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Diş Hekimliğinde Okuyabilir Miyim?

Lise mezunu olarak kayıt yaptıran öğrencilerin bölümü fark etmeden diş hekimliğinde bulunması da ayrıca avantaj olarak değerlendirilmektedir. Eğitim alırken burslu olarak bulunmak içinde KYK’ya başvuru yapmak gerekmektedir. Başarılı öğrenciler için puan durumuna göre tam ya da yarı burslu olmak mümkündür. Aynı şekilde geri ödemeli burs yatırımları da söz konusu olabilmektedir.


Slovenya’da Diş Hekimliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Lisans eğitiminin tamamlanmasının ardından alınan diploma ile dünyanın birçok ülkesinde çalışmak mümkündür. Türkiye’de çalışmak isteyen öğrenciler de bu alanda denklik sınavına girerek dilediği yerde çalışabilmektedir. Diş hekimliği içinde denklik sınavının başarılı olarak verilmesi yeterli olacaktır. Denklik sınavına girmek isteyen öğrencilerin puan ortalamasına da bakılmaktadır.


Slovenya’da Diş Hekimliği Okumak Şartları

Lise mezunu olmanın dışında öğrencilerden şart ya da kural alınmamaktadır. Yurtdışı eğitim programlarında yer almak ya Slovenya’da diş hekimliği eğitimi almak isteyen öğrenciler zamanında harç yatırımında bulunması yeterlidir. Buna ek olarak önceden ön kayıt işlemleri de asıl kayıt hazırlıklarında kolaylık sağlayacaktır.


Slovenya’da Diş Hekimliği Eğitimi Taban Puanları

Öğrencilere zorlayıcı sorunlar çıkarmamak için Slovenya üniversitelerinde sınavsız geçiş hakkı olduğu gibi taban puanları da aranmamaktadır. Kontenjan fazlalığından ötürü öğrencilerin puan sorunu yaşamadan kayıt olması mümkündür. Bu konuda herhangi bir zorluk ya da sıkıntı yaşanmaması için ön kayıtların erken yapılması ve onay alınması gerekmektedir.


Slovenya’da Diş Hekimliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Hazırlık eğitimi sonrasında öğrencilerin 1 yıllık eğitimi tamamlamış olması gerekmektedir. Bu yüzden de yatay geçiş işleminde bulunmak isteyen öğrencilerin yılsonu not ortalaması yüksek olmalıdır. Öğrencilerin yatay geçiş yapacağı üniversite ile iletişime geçmesinin ardından mevcut bulunduğu Slovenya üniversitesinin rektörlüğüne de yatay geçiş işlemleri için başvuru yapması gerekmektedir.


Slovenya’da Diş Hekimliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Yıl içerisinde yapılan ön kayıt işlemlerinden hem sonra gelen onay işe vize işlemlerine başlanmalıdır. Vize ve pasaport işlemleri sonrasında da her yılın eylül ayında Slovenya üniversitelerinin asıl kayıt işlemleri yapılmaktadır.


Slovenya’da Diş Hekimliği Okumak İstiyorum

İş imkanlarının dünyanın her yerinde olmasından ötürü diş hekimliği bölümü genel anlamda fazlaca tercih edilmektedir. Bunun içinde Slovenya üniversiteleri oldukça avantajlı imkanlar ile öğrencilere fırsat vermektedir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı kontrolünde yapılan kayıt işlemleri hem sorunsuz hem de ekonomik olabilmektedir.


Slovenya’da Diş Hekimliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı Mı?

Her bölüm için düşük harç yatırımları sunan Slovenya üniversitelerinde diş hekimliği için yıllık olarak belirlenen giderde 3500 EURO fiyat verilmiştir. Bu fiyat ortalaması yıla ve öğrencinin alacağı ders durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.


Slovenya’da Diş Hekimliği Okumak Mantıklı Mı?

Binlerce öğrencinin her yıl başvuru yaptığı Slovenya üniversiteleri diş hekimliği bölümünde mezuniyet sonrası iş fırsatları bölümün önemini arttırmaktadır. Öğrenciler içinde oldukça mantıklı olarak kabul edilen ve ailelere de gelecek kaygısı bırakmayan bu bölüm ve üniversitede başarılı sonuçlar alınmaktadır.


Slovenya’da Diş Hekimliği Okumak Zor Mu?

Eğitim sistemini teknolojiye bağlayan bir bölüm olduğundan diş hekimliği alanında öğrenciler zorluk yaşamamaktadır. Hem eğitim hem de kariyer yatırımı olarak görülen bu bölümde öğrenciler 3 yıl gibi bir süre sonrasında mesleğe geçiş yapmaktadır.


Slovenya’da Türkçe Diş Hekimliği Eğitimi Veren Üniversitelerin Diş Hekimliği Fakülteleri Var Mı?

Üniversitenin teknik giderlerini öğrenmek ve bu konu hakkında bilgi sahibi olmak içinde Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile iletişime geçmek gerekmektedir. Kayıt öncesinde alınması gereken bilgiler olduğundan öğrenciler online şekilde de danışmanlık firması ile iletişim halinde olabilmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1