Slovenya Eğitim Ücretleri

Köklü eğitim vermeye devam eden Slovenya üniversitelerinde eğitim almak için puan zorunluluğunuz yok. İstediğiniz bölümü ve üniversiteyi seçmeniz yurt dışında eğitim almaya başlamanız için yeterli olacak. Sadece lise diplomanız ile Slovenya’da eğitim görebilmek için başvurabilmeniz mümkündür.

Slovenya'da Eğitim

Slovenya Üniversiteleri Eğitim Ücretleri

Hayallerinizi Slovenya’da gerçekleştirmek ve üniversite eğitimi almak ister misiniz? Slovenya üst standartlarda bir Avrupa Ülkesi ve yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için önemli büyük avantajlar sunuyor.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, Slovenya’da size uygun eğitim rakamları ile mükemmel eğitim olanakları sunacak yurtdışı şehirlerinde ve üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Deneyimli danışmanlık firmamızla, öğrenci danışmanlarımız hizmetinizde. Üstelik, Slovenya gibi, Avrupa’nın en özel ülkelerinden birinde, birçok avantajla eğitim alacaksınız. Slovenya Üniversite eğitim ücretleri olarak, birçok ülkeye, üniversiteye oranla gerçekten son derece uygun, ödenebilir rakamlar.

Slovenya, konum olarak, stratejik bir noktadadır. İtalya, Hırvatistan, Macaristan ve Avusturya ile komşu olan, köprü özelliğinde bir ülkedir. Sınav şartı olmadan, lise diplomanızla lisans eğitimi için üniversite kayıt başvurusu yapabilirsiniz. Yüksek lisans programları da sizleri bekliyor. Üniversitelerde modern bir eğitim verilmektedir, eğitim az öğrencilerden oluşan sınıflarda ve her öğrenci ile tek tek ilgilenilerek özenle yapılmaktadır. Kendinize güvenli bir meslek eğitimi almak istiyorsanız, Slovenya Üniversiteleri hakkında öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.


Slovenya’da üniversite eğitimi ucuz mu?

Slovenya Üniversiteleri’nde, eğitim ücretleri, yıllık olarak 1.200 EURO dan başlayarak, 8.500 EURO civarında rakamlar ile seyretmektedir. Bu rakamlar, fakültelere ve üniversitelere göre değişmektedir. Öte yandan, yüksek lisans eğitimleri ise, yine bölüme ve üniversiteye göre değişecek şekilde, 2.200 EURO ile 16.000 EURO arasında değişmektedir. Rakamlar öğrencilerin sık ve yüksek oranlarda verilen burslar sayesinde gerçekten uygun rakamlara çekilmektedir. Siz de burs olanaklarından yararlanabilirsiniz. Birçok öğrencimiz burslardan yararlanarak eğitimini çok daha avantajlı rakamlarla yapmaktadır. Hem AB fonları, bursları, hem de hükümet ve kendi hükümetimizin burslarından yardım alabilirsiniz. Notlarınızı yüksek tutmaya özen gösteriniz.


Slovenya’da yurt ücretleri ve ev kiraları ucuz mu?

Bir öğrenci için yaşam giderleri ve konaklama masrafları da çok önemli. Slovenya son derece ekonomik yaşam olanakları sunan bir ülkedir. Kiralama konusunda zorluk çekmeyeceksiniz. Hem yurtlarda, hem de kiralık ev seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Uygun rakamlar sizleri bekliyor.


Slovenya’da Diş Hekimliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Denize olan kıyıları, dağları, hem mavisi, hem yeşili ile benzersiz şekilde turizm özellikleri olan bir ülke olarak her sene binlerce turist ağırlamaktadır. Bu huzurlu ve medeni ülkede yaşayan Türk vatandaşlarımız ne kadar memnun olduklarını sıkça dile getirmekteler. Öğrencilerimiz de buna dahildir. Gerçekten Slovenya Üniversiteleri’nde çeşitli bölümlerde eğitim alan öğrencilerimiz, gençlerimiz bulunmaktadır. Avantajları ile üniversiteler sizleri bekliyor. Sınav sistemi olmadan, ülkemizden çok farklı olarak üniversitelere kabul edileceksiniz. Lise diplomanızla ve öğrenci danışmanlarımızla alacağınız bilgiler ve belgelerle siz de eksiksiz olarak başvurularınızı yapabilirsiniz.

Slovenya’da sağlık eğitimleri alırken de önemli avantajlar sizleri bekliyor. Slovenya’da diş hekimliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretler hakkında, her zaman detaylı bilgileri alabilirsiniz. Liseden sonra gençlerimiz lisans eğitimleri için başvurabilirler. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi de ülkede planlayabilirsiniz. Senelik okul ücretlerini yuvarlak olarak belirtecek olursak, lisans eğitimleri 2.000 Euro ile 5.000 Euro arasında değişmektedir. Yüksek lisans için 2.500 ve 7.500 Euro arasında değişen harç rakamları söz konusu olmaktadır. Doktora eğitimleri için ise 3.000 Euro ile 12.000 Euro arasında fiyatları da sizleri bekliyor. Bu rakamların diğer ülkelerdeki üniversiteler ile kıyaslandığında son derece ekonomik rakamlar olduğunu belirtelim. Ayrıca kaliteli ve uluslararası geçerliği olan eğitim fırsatları sizleri bekliyor.

Diş hekimliği eğitimi için İngilizce ya da Slovence olan bölümleri tercih edebilirsiniz. Hazırlık sınıfına gerekli dil eğitimini alacaksınız. Ayrıca, TOEFL gibi belgeleriniz de geçerli sayılacaktır. Ülkemizdeki özel üniversiteler ile kıyas yapıldığında, gerçekten çok uygun rakamlarla eğitim alabilirsiniz. Slovenya Üniversiteleri’nde lisans 3 yıldır. Bu da gerçekten önemli avantajdır. 3 sene sürmesi öğrencilerimizin eğitim giderleri için sadece 3 sene eğitim almalarına ve ödeme yapmalarına olanak sunmaktadır. Master ile doktora eğitimlerinin de bir ile 2 yıl arasında olduğunu belirtelim. Sizinle yakından ilgilenecek hocalarınızla kendinizi kesinlikle yabancı gibi hissetmeden öğrencilik deneyimlerinizi yaşayacaksınız. Ayrıca, sınav stresi yaşamadan, direk olarak kaliteli üniversitelerde diş hekimliği eğitimi almanın avantajlarını yaşamanız mümkün olacak.

Genel yaşam giderleri için çok yüksek bütçe ayırmanıza gerek olmayacak. Sosyal yaşam, barınma, ulaşım, beslenme ve faturalarınız için uygun bir miktar ayırmanız ülkede yeterli olacaktır. Ülkemize ve diğer Avrupa Ülkeleri’ne göre ucuz bir ülkede olacaksınız. Ayrıca kampus içinde öğrencilere birçok olanak ekonomik rakamlarla sunulmaktadır.


Slovenya’da Eczacılık Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Bir ülke düşünün ki, eğitim almak için ya da farklı nedenlerle bulunan hiç kimse iyi hatta çok iyi izlenimlerle dönmüş olmasın. Slovenya ziyaret eden ya da bir süre kalan herkesin gönlünde kalan bir ülkedir. Bu ülkeye ülkemizden ve dünya genelinden turizm amaçlı binlerce insan gitmektedir. Ayrıca, ülkemizden ve diğer Avrupa Ülkeleri’nden öğrenciler de eğitim almak için ülkenin eğitim kurumlarına yoğun ilgi göstermektedir. Siz de şanslı öğrencilerden biri olabilirsiniz. Birçok fakültede eğitim alabilirsiniz ve okulların özellikle sağlık eğitimleri noktasında başarılı olduklarını ekleyelim. Eczacılık eğitimi almak isteyen gençlerimiz önerimiz de mutlaka öğrenci danışmanlarımızdan Slovenya’da eczacılık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgi almalarıdır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız her zaman sizinledir.

Sınava girememiş, ya da amaçladığınız puanı alamamış olabilirsiniz. Lise mezuniyetinizden sonra yıllar geçmiş de olabilir. Bu durumda yurtdışında amaçladığınız bölümde meslek eğitiminizi alma şansınız her zaman bulunmaktadır. Yapmanız gereken, danışmanlığımızla iletişime geçmek. Birçok açıdan son derece avantajlı olan Slovenya’da eczacılık eğitimi alabilirsiniz. Lisans seneleri üç senedir ve bu da maddi açıdan son derece önemli. Ayrıca bir an önce planlı bir eğitim alarak meslek hayatınıza mavi diplomanızla başlayabilirsiniz. Öte yandan Bologna esaslarına uygun eğitim alacaksınız. Üç sene için lisans eğitimleri harçları, ortalama olarak, 2.000 ile 5.000 Euro arasında değişmektedir. Bu rakamlar kıyaslama yapıldığında kıta ülkelerine göre uygundur.

Slovanya’da Eczacılık eğitimi, fakültelere göre değişmekle birlikte, İngilizce ya da Slovence olarak verilmektedir. Amaçladığınız, almak istediğiniz dil eğitiminize göre karar verebilirsiniz. Hazırlık sınıflarında, az kişilik sınıflarda dil eğitiminizi mükemmel şekilde alabilirsiniz. Kampus içinde eğitiminizi almanız için, teorik ve pratik anlamda altyapıyı bulacaksınız. Bir eczacılık fakültesinde, modern laboratuarların, deney alanların olması bunun bilgisayar ve kütüphaneler ile desteklenmesi çok önemlidir. Fakültelerde tüm bu detaylar size sunulacaktır. Diğer öğrencilerden kesinlikle ayrılmadan, eşit olanaklar eğitim alacaksınız. Yurtdışından gelen öğrenciler asla ayrılmaz ve hocalar her öğrenci ile yakından ilgilenir.

Ülkenin küçük ve sevimli şehirlerinde yaşam olanakları kesinlikle kolaydır. Uygun bir bütçe ile öğrenci olarak kendinizi rahatça idare edebilirsiniz. Öğrenci yurtları kalmanız için uygundur. Uygun kiralık ev seçenekleri olduğunu da ekleyelim. Öte yandan, ulaşım, sosyal yaşam gibi giderleriniz için de önemli bir bütçe ayırmanıza gerek yok. Çeşitli burs seçenekleri sizleri bekliyor. Öte yandan eğitim alırken bir yandan çalışarak harçlığınızı çıkarabilirsiniz.


Slovenya’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

7/24 güvenli, suç oranı hiç yok denecek kadar düşük, medeni ve huzurlu bir ülkede, ekonomik anlamda kesinlikle zorlanmadan eğitim almaya ne dersiniz? Slovenya size bu fırsatı inanılmaz avantajlarla sunuyor. Siz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçerek bir an önce Slovenya Üniversiteleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Belki lise eğitiminiz henüz bitmedi, sınava girmeden bile kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz. Belki sınavda amaçladığınız puanı alamadınız, kesinlikle sorun yapmayın. Ülkemizde başka bir ülkede, ya da özel bir üniversitede, hatta üniversite hazırlık kurumlarında ödeyeceğiniz paradan çok daha ekonomik şekilde bu ülkede eğitim alabilirsiniz. İnşaat mühendisliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz de Slovenya’da inşaat mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgi almalılar.

Ülkede lisans seneleri 3 sene, yüksek lisans ile doktora eğitimleri ise 2 ve 1 sene olarak düzenlenmektedir. Lisans eğitimlerinin 3 sene olmadı maddi açıdan öğrencilerimiz için son derece avantajlıdır. Üç sene içinde, gerçekten son derece planlı, dolu bir eğitim verilmektedir. Avrupa Birliği üniversiteleri olan ülke yüksek eğitim kurumları, Bologna esaslarına göre eğitim vermekte olup, aynı zamanda mavi diploma ile öğrencilerini mezun etmektedir. Bu avantaj ile inşaat mühendisliği bölümünden mezun olduğunuzda birçok ülkede kariyerinize başlayabilirsiniz. Uluslararası firmalarda çalışabilirsiniz. Eğitim rakamları olarak, ekonomik harçlarla bütçenizi zorlamadan eğitim alabilirsiniz. Lisans eğitimlerinde 2.000 ile 5.000 Euro arasında rakamlar söz konusu olurken, master eğitimlerinde 2.500 ile 7500 Euro ve doktora eğitimleri için de 3.000 ile 12.000 Euro şeklinde rakamlar söz konusu olmaktadır.

Yeşil ve mavinin birlikte yer aldığı, son derece sevimli bir ülkede, huzurlu bir ortamda eğitim yıllarınızı geçireceksiniz. Türkler, Slovenler, Boşnaklar gibi kesinlikle yabancılık çekmeyeceğiniz arkadaşlarınız olacak. Ayrıca diğer kıta ülkelerine vizenizle rahatlıkla giriş çıkış yapabileceksiniz. Tren biletleri son derece ekonomiktir, gerek bu şekilde, gerekse uygun rakamlara araç kiralayacak seyahatler düzenleyebilirsiniz. İnşaat mühendisliği fakülteleri, gerçekten son derece modern eğitimin verildiği kurumlardır. Modern derslikleri, bilgisayar destekli çalışma detayları, internet altyapısı, laboratuarlar, kütüphaneler ve tüm modern eğitim unsurları sizlerle olacak.

Eğitim alırken hocalarınız sizinle son derece yakından ilgilenecek. Siz de her zaman onların desteğini alacaksınız. Ekonomik anlamda zorlanmadan, uygun bir bütçe ile aylık yaşam giderlerinizi ayarlayabileceksiniz. Bu şekilde, ailenize de yük olmayacaksınız, ayrıca part time çalışma imkanlarını da düşünebilirsiniz. Burs olanakları için başvurularınızı yapabilirsiniz.


Slovenya’da Makine Mühendisliği Eğitimi Veren Bölümler ve Ücretleri

Mühendislik alanında eğitim almak istiyorsanız, önerimiz mutlaka Slovenya Üniversiteleri hakkında bilgi almanızdır. Önemli avantajları ile bu harika ülkenin kaliteli üniversiteleri sizleri bekliyor. Tüm gençlerimiz rahatlıkla ve uygun fiyatlarla Slovenya’da eğitim alabilirler. Sıcakkanlı insanların olduğu, geleneklere bağlı bir yaşam sürülen, huzurlu, mutlu ve suç oranı son derece düşük bir ülkede yaşamınızı sürdüreceksiniz. Ayrıca muhteşem doğası ve sevimli kentleri ile ülkede her gününüz diğerinden güzel ve mutlu geçecek. Üniversitelerin ve genel anlamda eğitimin kalitesi ise tartışılmaz. Her geçen gün de üniversite eğitimlerine olan özen artmaktadır. Avrupa Birliği tarafından eğitim kurumları da yoğun şekilde desteklenmektedir. Bu nedenle sizlere de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak desteklemekteyiz.

Makine mühendisliği bölümünde eğitim almayı düşünen gençlerimize de Slovenya üniversitelerini sonuna kadar önermekteyiz. Slovenya’da makine mühendisliği eğitimi veren bölümler ve ücretleri olarak tüm detaylı bilgileri Eurostar profesyonel danışmanlarından alabilirsiniz. Hem lise eğitiminizi alırken, hem de mezun olduktan sonra başvurularınızı yapabilirsiniz. Sınav şartı olmadan okullara kabul edilmek son derece önemli bir avantaj çünkü gerçekten kaliteli AB üniversitelerinde eğitim alacaksınız. Sınavsız olarak üniversiteye kabul edilmek önemli bir avantajdır elbette. Mezun olduğunuzda alacağınız diplomalarınız, YÖK denkliği avantajı yanında dünya çapında tanınırlık özelliğine sahip olacak. Birçok ülkede ve kuruluşlarda makine mühendisi olarak kariyer yapabileceksiniz. Ekonomik yaşamın olması ne sizin ne de ailenizin zorlanmadan eğitim almanızı sağlayacak. Part time çalışma deneyimlerinden de yararlanabilirsiniz.

Slovenya da İngilizce ya da Slovence olarak eğitim dilini seçebilirsiniz. İngilizce eğitim alırken bir yandan Slovence de öğrenebilirsiniz. Bu şekilde, lisans seneleriniz boyunca bir yabancı dil daha öğrenebilirsiniz. Aldığınız eğitim vizenizle kıta ülkelerinde dolaşabilirsiniz. Bu şekilde, hafta sonlarında ve tatil zamanlarınızda bütçenize uygun şekilde seyahatler yapmanıza imkan olacak. Uluslararası staj ve kariyer yapma şansınızı kesinlikle kaçırmamanızı öneririz. Okul harçları ise kesinlikle ödenmeyecek rakamlar değil ve burs olanakları için başvurular yapabilirsiniz. Harçlar lisans rakamları olarak, 2.000 ile 5.000 Euro arasında değişmektedir. Uygun rakamlarla bu denli avantajlı eğitim, gerçekten kaçırılmayacak bir fırsat.

Barınma için öğrenci yurtlarını ilk seçenek olarak tercih edebilirsiniz. Özellikle ilk sene için öğrencilerimiz yurtlarda kalmayı düşünebilirler. Ayrıca daire kiralamanız da mümkün ve belki bütçeniz oranında kendi başınıza, belki de arkadaşlarınızla birlikte kiralama yapabilirsiniz. Şehirlerin içinde gece gündüz ne zaman isterseniz tek başınıza da olsa çıkabilirsiniz. Son derece güvenli bir ülkede yaşam sizleri bekliyor.


Slovenya’da Mimarlık Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Slovenya Üniversiteleri Bologna esaslarına göre eğitim veren Avrupa eğitim kurumlarıdır. Öğrenciler modern bir eğitim alırlar ve mezun olduklarında uluslararası geçerliğe sahip diplomaları ile birçok ülkede çalışma avantajını elde ederler. Ayrıca, genel anlamda diper birçok Avrupa Ülkesi ile kıyaslandığında son derece ekonomik eğitim rakamları, harçları öğrencilerden alınmaktadır. Ülkemizden öğrencilerimiz de bir sınav şartı olmadan üniversitelere kabul edilmektedir. Uygun harç rakamları ile ekonomik anlamda gerçekten çok avantajlı şekilde öğrencilerimiz eğitim almaktadır. Tüm bölümlerinde seçkin ve modern bir eğitim verilmektedir. bunların başında da mimarlık fakülteleri gelmektedir. Bir mimar olma hedefiniz varsa, zaman geçirmeden ülkedeki fakülteleri değerlendirmenizi öneririz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci ofislerimizden kesinlikle Slovenya’da mimarlık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgi edinmelisiniz.

Mimarlık eğitimlerine üç sene lisans süresinin olması gerçekten öğrencilerimiz için çok avantajlıdır. Bu fırsatı değerlendirmelisiniz. İngilizce eğitim veren bölümler ya da Slovence olan bölümlerde eğitim alabilirsiniz. Bu şekilde, farklı bir dil öğrenebilirsiniz. İngilizce eğitim alan öğrencilerimiz de kesinlikle ana dili öğrenme fırsatını değerlendirmelidir. Bu şekilde dağarcığınız gelişecek, avantajlı olacaksınız. Seçkin hocalardan, mimarlık alanında son derece önemli isimlerden mesleğinizi öğreneceksiniz. Bu da ileride meslek yaşamınızda sizin için son derece avantajlı olacak. Kampus içinde eğitim noktasında kendinizi geliştirme fırsatını çok fazla bulacaksınız. Modern mimari eğitimi, bilgisayar ve internet unsurları ile eksiksiz şekilde verilmektedir.

Bologna esaslarına uygun şekilde eğitim veren kurumlar, Avrupa Birliği tarafından da desteklenmektedir. Bu nedenle modernize ve kaliteli üst düzeydedir. Mezunların mavi diploma almaları son derece önemli bir özelliktir. Yani birçok ülkede kariyer yapmanıza imkan sağlayan bir diplomanız ve meslek eğitiminiz olacak. Ülkemizde YÖK denkliği ile mimar olarak çalışabileceksiniz. Avrupa Ülkelerinde ve dünya genelinde de kariyerinizi yapabileceksiniz. Ekonomik anlamda zorlanmamak da artısı olacak. Lisans eğitimleri için 2.000 ile 5000 Euro arasında harçlar belirlenmektedir. Kıyaslarsanız, gerçekten uygun ücretler olduğunu göreceksiniz. Yaşam giderleri de hem ülkemizden hem de genel anlamda kıta ülkelerinden ekonomik olan bu ülkede kesinlikle yüksek değildir.

Bir yandan burs olanaklarının da sizleri beklediğini belirtelim. Hem lisans, hem de master ile doktora öğrencileri için çok fazla burs olanakları sunulmaktadır. Değerlendirmenizi öneririz. Siz de kaliteli kurumlarda, bütçenizi zorlamadan eğitim alabilirsiniz. Slovenya son derece güvenli gece gündüz istenildiği şekilde sokağa çıkabilen bir ülkedir. Rahat edeceksiniz.


Slovenya’da Psikoloji Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Slovenya’da birbirinden kaliteli başkent ile diğer kentlerde bulunan üniversitelerde siz de öğrenci olabilirsiniz. Kendinizi ülkemizle sınırlamamalısınız. Yurtdışında gerçekten kaliteli eğitimi uygun rakamlarla alacağınız üniversiteler olduğunu unutmayın. Öğrenci danışmanlarımızla iletişim kurun ve Eurostar Güvencesi ile Slovenya’da psikoloji eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgi edinin. Gerçekten psikoloji eğitimi almak isteyen gençlerimiz için de son derece avantajlı seçenekler sizleri bekliyor. Amacımız, gençlerimizin bir sınava bağlı olmadan, zekaları, eğitimleri ve yetenekleri ile kendilerini göstermelerine yardımcı olmak. Slovenya Üniversiteleri ile bu kazanımları elde edebilirsiniz.

Psikoloji eğitimi için üç sene lisans eğitimini almanız yeterli olacaktır. Üç seneden önce hazırlık dil sınıfında, seviyeniz yeterli değilse dil eğitiminizi alabilirsiniz. Bundan sonra lisans senelerinize devam edebilirsiniz. Slovence ya da İngilizce bölümleri tercih edebilirsiniz. Birkaç dil öğrenme şansı da sizleri bekliyor. Bir yurtdışında eğitim alan öğrenci ve elbette ailesi için masrafların da önemi büyüktür. Bu güzel ülkede, ülkemizde özel üniversite hatta kurslara vereceğiniz rakamların altında harç ödemeleri yapacaksınız. Lisans eğitimlerinde 2.000 ile 5.000 Euro harçlar belirlenmektedir. Bunlar üniversiteler ve bölümlerle göre değişmektdir. Yüksek lisans için 2.500 ile 5.000 Euro arasında ödemeler belirlenmekte olup master eğitimi 2 yıldır. Doktora eğitimi ise bir yıl olup, 3.000 Euro ile 12.000 Euro arasında belirlenmektedir. Siz de kendinize uygun gelen üniversitelerden seçim yapabilirsiniz.

Bir sınava girmeden ve ülkemizdeki sınav sisteminden bağımsız olarak üniversite girişlerinizi yapabilirsiniz. Bu da elbette son derece önemli bir avantajdır. Ülkede yaşam giderlerinin de sizi zorlamayacağını göreceksiniz. Genel olarak ortalama bir bütçe ile yaşam giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Ekonomik bir yaşam olan ülkede yeme içme anlamında, sebze meyve ve et fiyatları son derece uygundur ve taze bulabilirsiniz. Ayrıca ulaşım da toplu taşıma araçları ile ekonomik rakamlarla sağlanabilir. Bir yandan, birçok noktaya yürüyerek ulaşabilirsiniz. Kampus içinde yeme içme ihtiyaçlarınızın önemli kısmını sağlayabilirsiniz. Gezileri mutlaka yapmanızı ve bu güzel ülkeyi keşfetmenizi tavsiye ederiz. Bunu da ekonomik olanaklarla yapabilirsiniz. Bir an önce danışmanlarımızla iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

Ülkede eğitim alırken bir yandan kendinize çalışma olanakları yaratabilirsiniz. Özellikle turizm açısından gelişmiş bir ülkedir. Diplomanız uluslararası anlamda geçerli olacaktır ve ülkemizde de YÖK denkliği avantajları sizleri bekliyor. Mezun olduktan sonra birçok ülkede mesleğinizi yapabilirsiniz ve ülkemizde de kariyer olanaklarından da yararlanabilirsiniz.


Slovenya’da Tıp Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Slovenya’da eğitim fırsatları sizleri bekliyor değerli gençlerimiz. Üniversite sınavına girememiş olabilirsiniz. Girseniz de amaçladığınız puanı alamamış ya da bölüme girememiş olabilirsiniz. Prensip olarak geleceğinizin bir sınavla belirlenmesine karşı olabilirsiniz. Tüm bunlar sonucunda, bir üniversite arayışı içindeyseniz, size önerimiz Slovenya Üniversiteleri’ni değerlendirmeniz. Slovenya Avrupa’nın sevimli ülkelerinden biri. Balkanlar coğrafyasında bulunan, hem medeni ve modern özellikleri, hem de coğrafi güzellikleri ile dikkat çeken bir ülke. Başkenti Lubyana ve diğer kentlerinde bulunan üniversitelerinde, modern ve sınavsız üniversite eğitimi deneyimini yaşayabilirsiniz. Turizm açısından son derece dikkat çeken bir ülke aynı zamanda ve öğrencilerimiz eğitim alırken bir yandan da çalışabilirler.

Slovenya Üniversite hakkında merak ettiğiniz tüm detayları Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan alabilirsiniz. Slovenya’da birçok bölümde gayet uygun harç rakamları ile eğitim alabilirsiniz. Bunların başında ise tıp fakülteleri gelmektedir. Tıp fakültelerinde eğitim dili, İngilizce ya da Slovence olarak belirlenmektedir. Bu eğitim dilinde olan okullardan seçimlerinizi yapabilirsiniz. Dil seviyeniz yeterli değilse hazırlık sınıfında eğitim alabilirsiniz. Bu şekilde, lisans seneleriniz için son derece uygun altyapınız da olacaktır. Tıp fakültelerinde eğitim almak için diplomanızın olması yeterlidir. Bir taban puan ya da not ortalaması şartı söz konusu değildir. Öte yandan, lisede hangi bölüm ya da Anadolu lisesi, düz lise, meslek lisesi ayrımı da bulunmamaktadır. Buna göre, siz de tıp fakültesini seçme konusunda bir serbesti içinde olacaksınız, ancak kontenjanların sınırlı olmasını unutmayın ve danışmanlarımızla görüşmeyi de ihmal etmeyin.

Tıp fakültesinde diğer öğrencilerle birlikte, son derece planlı bir eğitim alabilirsiniz. Lisans senelerinizde hocalarınız sizinle çok yakından ilgilenecek. Her konuda onlardan destek alabilirsiniz. Ayrıca, az öğrencilerle oluşturulan sınıflarda, derslere aktif olarak katılımız sağlanacak. Kendinizi mükemmel bir eğitim almış olarak siz de göreceksiniz ve kendinize güveniniz de tam olacak. Okulların ücretlerinden bahsedecek olursak, Slovenya Üniversiteleri’nde lisans ücretleri 2000 ile 5000 Euro arasında, yüksek lisans eğitimleri 2.500 ile 7500 Euro arasında ve doktora programları ise 3.000 ile 12.000 Euro aralıklarında seyretmektedir. Elbette rakamlar, okullara ve bölümlere göre değişmektedir.

Modern bir tıp eğitimi alarak, okulların hastanelerinde ve sağlık merkezlerinde de çalışmalarınızı pekiştireceksiniz. Bundan sonra, eğitiminizi alarak uluslararası geçerli olan diploma alacaksınız. Birçok ülkede, hem ülkemiz hem de Avrupa Birliği ülkeleri de dahil olmak üzere mesleğinizi yapabilirsiniz. YÖK denkliği açısından avantajlar olduğunu da eklememiz lazım.


Slovenya’da Hukuk Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Slovenya da hukuk eğitimi almak için size sunulan avantajlı imkanları kesinlikle değerlendirmelisiniz. Yapmanız gereken Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızla birlikte hareket etmek ve kendiniz için en doğru yurtdışı eğitim seçimini yapmak. Slovenya hukuk fakültelerinde, Avrupa standartlarında eğitim olanakları sizleri bekliyor. Önerimiz, mutlaka Slovenya’da hukuk eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgi almanız. Bunu her zaman iletişim kanallarımızdan yapabilirsiniz. Hukuk eğitimi, diğer lisans bölümleri gibi üç sene sürmektedir. Lisans eğitimin üç sene olması çok avantajlıdır, çünkü, sadece bu kadar sene harç ödemelerinizi yapacaksınız ve kısa sürede uluslararası geçerliği olan lisans diplomanızı alacaksınız. Aynı şekilde, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi de bu üniversitelerde alabileceğiniz belirtelim.

Slovenya Üniversiteleri öğrencilerimizi sınav şartı olmadan kabul etmektedir. Yani üniversite sınavına hazırlanmak, derslerinize stresli şekilde çalışmak, notlarınızı yüksek tutmak veya bir taban puanı almak zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken başvuru tarihlerinde hazırlanmak ve öğrenci danışmanlarımızda birlikte eksiksiz şekilde başvurularınızı yapmak. İngilizce, Slovence ya da sayıları giderek artan şekilde Türkçe destekli bölümlerde hukuk eğitimi alabilirsiniz. Elbette dil seviyesi yeterli olmayan gençlerimiz için de hazırlık dil sınıflarında eğitim imkanı bulunmaktadır. Bu fırsatı kesinlikle değerlendirmelisiniz çünkü genel anlamda okulların eğitim ücretleri de son derece ekonomik. Lisans seneleri için 2.000 ile 5000 Euro ödemeniz söz konusu olacaktır. Bu rakamlar, ülkemizde etüt ya da özel okullardan bile çok daha uygun rakamlıdır.

Hukuk eğitiminizde size destek olacak hocalarınızla mükemmel bir altyapı ve sağlam bir eğitim alacaksınız. Öte yandan, uluslararası eğitim almanın avantajları da sizleri bekliyor. Diplomanız uluslararası anlamda geçerli olacak ve hem ülkemizde, hem de birçok ülkede çalışabileceksiniz. Bu nedenle, zaman geçirmeden bu fırsattan yararlanın. Lise eğitim aldığınız bölümün önemi olmadan siz de bir hukuk öğrencisi olan kayıt başvurunuzu yapabilirsiniz. Devam ederek yüksek lisans eğitimi için 2.500 ile 7500 Euro arasında ve bir senelik doktora eğitimi için de 3.000 ile 12.000 Euro arasında harç ödemelerinizi yapabilirsiniz. Mutlaka değerlendirmeli ve kaliteli üniversitelerde, kampus olanaklarından yararlanarak siz de eğitim almalısınız.

Bölümlerde eğitim alırken maddi anlamda zorlanmayacaksınız. Genel anlamda yaşam giderleri diğer kıta ülkelerine göre son derece uygundur. Öte yandan, burs ve part time çalışma olanakları da unutmayın ki sizleri beklemektedir. Balkanlar’ın en güzel ülkelerinden birinde özenle ve kaliteli hazırlanan eğitim kurumlarında siz de öğrenci olabilirsiniz.


Slovenya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Bilgisayar mühendisliği eğitimi veren bölümlerde eğitim almak ülkemizde mutlaka üniversite sınavlarına girmek ve yüksek puanlar almayı gerektirmektedir. Oysa bu şekilde bir sistem her ülke için geçerli değildir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile sizin için birçok açıdan avantajlar sunacak eğitim sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle gerçekten donanımlı üniversitelerin verebildiği bilim dalları olan mühendislik eğitimlerini size mükemmel şekilde verebilecek fakültelerin de olduğunu belirtelim. Özellikle yeni yükselen yıldız Slovenya’da gerçekten çok önemli hocaların elinden bilgisayar mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Slovenya’da bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri için siz de zaman geçirmeden öğrenci danışmanlarımızla bir araya gelebilirsiniz.

Slovenya, denize kıyıları, harika ovaları ve dağlık alanları ile her noktası görülmeye değer bir ülke. Turizm anlamında çok ilgi gören ülkenin bir diğer özelliği ise, üniversiteleri ve avantajlı eğitim fırsatlarıdır.

Bilgisayar mühendisliği fakültelerinde de hem ülkemizden hem de diğer Avrupa Ülkeleri’nden gençler eğitim almak için fırsatları değerlendirmektedir. Ülkemizden, lise eğitimini tamamlayan bir öğrenci olarak, siz de diplomanızla birlikte bir sınava girmeden ya da ülkemizden sınav sisteminden uzak bir şekilde, sınavdan tamamen bağımsız olarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu şekilde, puan alma,elenme, not ortalaması, taban puan gibi stresli durumlardan da uzak kalmış olursunuz. Bunları yaşamadan dilediğiniz bölümde eğitim alma ayrıcalığını yaşarsınız. Uygun eğitim ücretleri de hem sizi, hem de ailenizi memnun eder.

Ülkede öğrencilerimiz, hem lisans, hem yüksek lisans,hem de doktora eğitimlerini alabilirler. Lisans eğitimlerinde harç rakamları 2.000 ile 5.000 EURO arasındadır ortalama olarak, ayrıca devam ederek, 2 sene olarak master yaparsanız, bunların harç rakamları ise 2.500 Euro ile 7500 Euro arasında değişmektedir. Doktora eğitimleri de bir sene olup harçların rakamları 3.000 Euro ile 12.000 Euro arasında seyretmektedir. Burs olanaklarından her üç eğitim seviyesinde öğrencilerimiz yararlanabilirler. Avrupa Birliği, hükümetler ve özel kuruluşlar ve vakıfların burs imkanları bulunmaktadır. Part time çalışma yapan öğrencilerimizin sayıları da az değildir. Bilgisayar mühendisliğinde lisans süresi üç yıldır ve sadece üç yıl harç ödeyerek siz de istediğiniz ülkede kariyerinize başlayabilirsiniz.

Ülkemizde diplomalar YÖK denkliği ile son derece avantajlıdır. Öte yandan, birçok ülkede uluslararası geçerli olan diplomalarınızla kariyerinizi yapabilirsiniz. Akademik anlamda donanımlı bir eğitim alacaksınız ve uluslararası çalışmalarda, öğrenci değişim programlarında yer alabilirsiniz. Slovenya gibi huzurlu ve modern bir ülkede eğitim olanaklarından siz de yararlanın.


Slovenya’da Elektronik Mühendisliği Eğitimi Veren Bölümler ve Ücretleri

Mühendislik eğitimleri almayı hedefliyorsanız, ülkemizdeki sınav sistemi sizin için zorlayıcı ise ki bu konuda sonuna kadar size hak veriyoruz, yurtdışında Slovenya’da eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, yurtdışında eğitim konusunda bir numara olan firmamızdan her zaman bilgi ve destek alabilirsiniz. Son yıllarda öğrencilerimiz ve diğer Avrupa Ülkeleri’nden öğrenciler tarafından en talep gören ülkelerden biri Slovenya Üniversiteleridir. Bu üniversiteler ve güzel ülke Slovenya gerçekten çok önemli avantajları ile dikkat çekiyor. Öğrencilerimiz için de dikkat çeken avantajları vardır. Buna göre, mühendislik eğitimleri, özellikle elektronik mühendisliği alanında eğitim almak isterseniz siz de öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Hemen Slovenya’da elektronik mühendisliği eğitimi veren bölümler ve ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Slovenya, ülkemize yakın mesafede, düzenli uçak seferlerinin olduğu bir ülke. Önceden hem siz, hem de aileniz ve yakınlarınız uçak biletlerinizi alarak ya da karayolu üzerinden ziyaretlerde bulunabilirsiniz. Ayrıca, Avrupa’da eğitim alan bir öğrenci olarak dolaşım hakkınız olacak. Uygun zamanlarınızda kıta ülkelerinde dolaşabilir ve ziyaretler yapabilirsiniz. Sağlık ihtiyaçlarınızı sağlık sigortası ile karşılayabilirsiniz ve kampuslarda bulunan sağlık merkezlerinde de temel tedavilerinizi alabilirsiniz. Ulaşım toplu taşıma araçları ile son derece ekonomik şekilde halledilebilir. Yaşam giderleriniz için ekonomik bir bütçe ayırmanız son derece uygundur ve part time çalışabilirsiniz.

Slovenya’da Elektronik mühendisliği eğitimleri ülke genelinde lisans eğitimlerinde olduğu gibi üç senedir. Üç sene olması, ödemelerin daha az olmasını ve diplomanızı kısa sürede almanızı sağlar. İngilizce ya da Slovence olan eğitim dillerinden seçim yapabilirsiniz. İngilizce eğitim alsanız da, ek olarak Slovence öğrenme avantajı da sizleri bekliyor. Lisans ücretleri üniversitelere ve bölümlere göre değişmek üzere 2.000 Euro ile 5.000 Euro arasında değişmektedir. Bu rakamlar seneliktir ve iki defada ödenebilir. Burs olanaklarından da öğrencilerimiz de yararlanabilirler. Az kişilik sınıflarda, hocaların direk olarak ilgilenmesi söz konusu olacak şekilde, her an sizinle ilgilenecek şekilde modern bir eğitimin içinde olacaksınız. Bu şekilde, başarılı olmanız, notlarınızın yüksek olması kaçınılmazdır.

Son derece huzurlu ve güzel bir ülkede, sevimli, planlı kentlerin içinde olduğunuzu bilmelisiniz. Bu nedenle, hem güzel anlar yaşamak ve huzurlu olmak, güvende olmak, hem de kaliteli eğitim almak için fırsatları değerlendirmelisiniz. Bu nedenle, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçin ve siz de sunulan eğitim olanaklarını bir an önce değerlendirin. Fırsatlar sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1