Slovenya YÖK Denklik

Büyüleyen güzelliği ile Slovenya tüm dünyanın ilgisini çekmektedir. %70’i ormanlarla kaplıdır. Tam bir huzur ülkesidir. 2 milyonu geçmeyen nüfusu ile de son derece güvenlidir. Dünyada ki en düşük suç oranı buradadır. Dünyada en fazla mağara da burada yer almaktadır.

Slovenya'da Eğitim

Slovenya Üniversiteleri YÖK Denklik

Büyüleyen güzelliği ile Slovenya tüm dünyanın ilgisini çekmektedir. %70’i ormanlarla kaplıdır. Tam bir huzur ülkesidir. 2 milyonu geçmeyen nüfusu ile de son derece güvenlidir. Dünyada ki en düşük suç oranı buradadır. Dünyada en fazla mağara da burada yer almaktadır. Doğa sporları burada yapılabilmektedir. Bu nedenle öğrencilerin eğitim almaktan keyif aldığı Orta Avrupa ülkesidir. Başkenti Ljubljana’dır. Mimari açıdan da büyüleyici eserlere ev sahipliği etmektedir. Predjamo şatosu gerçekten görülmeye değerdir. Aileler ve öğrenciler bu ülkeyi üniversite eğitiminde en çok bu sebeplerle tercih etmektedirler. Ancak burada son derece köklü üniversiteler yer almaktadır. Öğrenci odaklı bir yaklaşım sergilenmektedir. Burada yaşayan insanlar oldukça dürüst, sevecendirler. Sıcak bir yaklaşıma sahiptirler. Slovence, İtalyanca, Macarca resmi dilleri arasında yer almaktadır. Üniversitelerinde İngilizce eğitim de mevcuttur. Lisans, yüksek lisans, doktora olanakları vardır. Kaliteli ve ekonomik üniversitelerde öğrenim gören birçok uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Türk öğrencilerin sayısı da her geçen yıl artmaktadır.

Yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi almak isteyen birçok öğrenci bu masal gibi ülkenin okullarını tercih etmektedir. YÖK denkliği Slovenya üniversitelerinde mevcuttur. Ülkede üniversite öğrenimine karar verdiğinizde bir dilekçe ile Yükseköğretim kurumuna başvurarak bunu sizde öğrenebilirsiniz. YÖK denklik dilekçesi doldurmalı ve ister posta ile ister elden teslim etmek suretiyle kuruma başvuruda bulunmalısınız. Adınıza alacağınız tanınırlık yazısı ile burada öğreniminize gönül rahatlığı ile başlayabilirsiniz. Hayallerinizi ertelemeyin ve yıl içerisinde istediğiniz zaman YÖK denkliği Slovenya üniversiteleri arasında hangisinde ise orada hemen öğreniminize başlayın. Burada İngilizce lisans ve yüksek lisans eğitiminizi alma şansına sahipsiniz. Ülke Bologna ve Avrupa Birliği kriterlerine uygun şekilde eğitim sağlamaktadır. Bu sebeple dilediğiniz Avrupa ülkesinde çalışabilir ya da YÖK denkliği Slovenya üniversitelerinden mezun olduktan sonra alınarak Türkiye’de mesleğinizi yapabilirsiniz. Önemli olan herhangi bir bölümde eğitim almak değil; hayalinizde ki bölümde okumaktır. Bu sebeple yurtdışı en önemli tercih haline gelmiştir. Ayrıca farklı bir kültürü tanımak, yaşadığın ülkeye dışarıdan bakmak farkındalık seviyenizi arttırmaktadır. Bu şekilde her olaya bakış açınız dahi değişmektedir. Ayrıca yurtdışında lisans ve yüksek lisans yapan öğrenciler ülkemizde çok daha yüksek standartlarda çalışabilme olanağına sahip olmakta ve yönetici kadrolarında yer alabilmektedirler. Daha iyi bir gelecek, daha yüksek standartlarda bir yaşam için Slovenya üniversiteleri size Avrupa kapılarını da sonuna kadar açmaktadır.

Lisede başarılı bir öğrenciysen,  eğitim kalitesi yüksek üniversitelerde eğitim alarak kendi alanında fark yaratmak istiyorsan doğru seçim Slovenya olacaktır. Hayallerin doğrultusunda dilediğin bölümde eğitim alabilmek için profesyonel eğitim danışmanlarımızla iletişim kurabilir; detaylı sorularına yanıt alabilirsin. Slovenya üniversitelerinde öğrenim görmek için gecikmeden danışmanlarımız aracılığı ile  kayıt işlemlerini gerçekleştir ve kendine daha iyi bir gelecek armağan etmenin keyfini yaşa.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1