Opole Teknoloji Üniversitesi

Opole Teknoloji Üniversitesi Yök Denklik

Yök Denklik

Polonya’nın önemli yüksek öğrenim kurumlarından biri olan Opole Teknoloji Üniversitesi, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrencilerimizin eğitim alması için işbirliği yaptığı eğitim kurumlarından biridir. Polonya okuma yazma oranı ve üniversite mezunları yüksek bir ülkedir.

Avrupa Birliği’ne girmesini takiben, ülke genelinde ilerleme olduğu gibi, üniversitelerin kalitesinden de yükselme olmuştur. Zaten akademik kadro ve eğitim disiplini bakımından yüksek özellikleri olan üniversiteler, bu sayede Avrupa’nın üniversiteleri arasında yerlerini almıştır. Bunlardan biri de 1966 yılından bu yana eğitim veren Opole Teknoloji Üniversitesi’dir. Teknoloji ve bilimsel bazlı eğitimler konusunda Avrupa’nın önde gelen üniversitelerinden biridir. Okulun günümüzde, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak kampusu ile 12.000 civarında öğrencisi bulunmaktadır.

Teknoloji Eğitimleri Alanında Geçerli Diplomalar:

Opole Teknoloji Üniversitesi, donanımlı, ayakları yere sağlam basan, kendilerine güvenleri olan ve meslek eğitimlerinde dört dörtlük öğrenciler yetiştirmektedir. Akademik kadrosu ile mükemmel bir eğitim kurumudur. Okulun bölümleri, işletme ve yönetim fakültesi, mekanik ile makine üretimi bölümü, Polonya dili ve eğitimi, mimari ve şehir planlamacılığı, otomatik ve robotik mühendisliği, elektronik ve kominikasyon inşaat mühendisliği, Avrupa bilimleri, fizyoterapi, bilgisayar mühendisliği, kimya ve proses mühendisliği, çevre mühendisliği, mekatronik tarım ve orman mühendisliği, turizm ile rekreasyon, beden eğitimi fakültesi, yönetim, imalat yönetim mühendisliği, ulaştırma ve ulaşım fakültesi, güvenlik mühendisliği, gıda mühendisliği bölümleri ile bilinmektedir ve dört dörtlük eğitim verilmektedir.

Tüm fakültelerin kendilerine uygun binaları ve eğitim alanları bulunmaktadır. Derslerin hem teorik şekilde,  hem de pratik anlamda öğrenilmesi sağlanmaktadır. Modern sınıflar, bilgisayar donanımlı derslikler ve çalışma alanları ile laboratuarlar da derslerin verilmesinde söz konusu olmaktadır. Derslikler öğrencilerin derse tamamen katılımları sağlanmak amacıyla düzenlenmektedir. Hocaların yetkinleri ise tartışılmaz ve önemli çalışmalara imza atan isimlerdir. Kampus içinde eğitim olanaklarının yanında, öğrencilerin spor yapmaları, sanat ve kültür aktivitelerinde bulunmaları için uygun altyapı bulunmaktadır. YÖK tarafından tanınan okuldan alacağınız diplomalarınız ile Avrupa Birliği ülkelerinde de çalışabilirsiniz. Avrupa Birliği tarafından diplomaların kabul edildiğini belirtelim.

YÖK tarafından tanınan diplomaların ayrıca,

Opole Teknoloji Üniversitesi YÖK denklik

bakımından da elverişli olduğunu belirtelim. Ayrıca, Opole Teknoloji Üniversitesi YÖK denklik başvurularınız için öğrenci danışmanlarımızdan da rehberlik hizmeti alabilirsiniz. Kurumun resmi sitesinden denklik ön şartlarını incelerseniz, sayılan otoriteler tarafından dünyanın en iyi 1000 üniversite arasında yer alan üniversitelerden bahsedilmektedir. Bu noktada Polonya Üniversiteleri’nin bu kapsamda yer aldıklarını belirtelim. Öte yandan, elbette gençlerimizin denklik başvurularınız bireysel olarak yapmaları lazımdır. Opole Teknoloji Üniversitesi YÖK denklik başvurularınızı da bu şekilde online yapmanız lazımdır. Hem başvuruların yapılması, hem belgelerin eklenmesi, hem de takip bakımından danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Kamu alanında çalışmak isteyen gençlerimizin, ayrıca askerlik başvurularında da diploma denkliği önem taşımaktadır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1