Berlin Başkonsolosluğuna E-Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır?

Berlin’de online pasaport işlemleri

Berlin başkonsolosluğuna e pasaport başvurunuzu gerçekleştirmek için öncelikle randevu oluşturma şartı bulunmaktadır. Berlin Konsolosluğu’nun randevu sistemine ulaşabilmek için http://www.konsolosluk.gov.tr adresi üzerinden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranızı kullanarak randevunuzu alabilirsiniz. Almanya Berlin Konsolosluğu’na müracaatınızı gerçekleştirebilmeniz için randevu günü ve saatinde konsoloslukta şahsen bulunmanız gerekmektedir.

e-pasaport başvurusu nasıl yapılır?

Diyorsanız bu işlemin elektronik posta yöntemi ile de gerçekleştirebilmeniz mümkün görünüyor. Bu konuda dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi pasaport süreniz bitmeden birkaç önce bu işlemi gerçekleştirmektir. Yeni başvurularınızı gerçekleştirirken seyahat etme olasılığınızı göz önünde bulundurmanız ve pasaport işlemlerinin birkaç hafta kadar sürebileceğini göz önüne almanız gerekir. Başvuru esnasında her pasaport işlemi için farklı farklı başvuru formu doldurulmaktadır. Başvuru formunu online adres üzerinde indirebilmeniz mümkün olacaktır. Vize ve pasaport işlemleri kolaylıkla tamamlanabilen işlemler arasında değildir. Bu nedenle pasaport işlemlerini yapabilmek için profesyonel olarak uzun süredir hizmet veren ekiplerden ve acente firmalardan yararlanmalısınız.

E Pasaport Başvurusu

Diyorsanız bu konuda detaylı bilgi online adresimizden sizlere sağlanıyor. Başkonsolosluk sayfasına girerek randevunuzu aldığınız tarihte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Başvuru işlemlerini gerçekleştirirken gerekli olan evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız ve eksiksiz bir şekilde dosyanızı başvuru için hazır hale getirmeniz gerekmektedir.

Pasaport başvurunuzu oluşturmak için elektronik ortamda da Türkiye’de ikamet eden kişiler pasaport başvuru işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Yurtdışında yaşayanlar bu işlemi konsolosluktan gerçekleştirebilme imkânına sahip olacaklardır. Başvuru sahibi veya 2. Şahısların başvurusu yapılmış ve teslim için hazır olan pasaportların teslim edilmesi mümkün olacaktır. Pasaport işlemleri tüm ülkeler için birbirine benzer özelliklerde evraklar ile sağlanmaktadır. E-pasaport başvurusu gerçekleştirirken online adreslerden destek alabileceğiniz gibi gerekli işlemleri tamamlarken de sizlere destek olabilecek platformlar tercihiniz olabilir.

Başvuru Şartları

Berlin başkonsolosluğu e-pasaport başvurusu nasıl yapılır? ve bu işlem için ücret ödemek gerekir mi diyorsanız yapmanız gereken konsolosluğun mail adresi üzerinden e-pasaport başvurusu ile ilgili detaylı bilgi almak veya online adresinizi kullanarak pasaport vize ve sağlık sigortası konusunda detaylı bilgi almanız gerekir. Pasaport başvurusunu oluştururken gerekli olan evraklar arasında nüfus cüzdanı, eski pasaportunuz, 1 adet biyometrik arka fon beyaz renk çekilmiş fotoğraf, 18 yaşından küçükler için ebeveynleri ya da ebeveynleri ayrılmışsa vasisinin kim olduğunu belgeleyen resmi evrak, %100 özürlü yatalak hastaların doktor raporu ile birlikte vasisinin vasilik kararı gerekmektedir. Bu belgeleri tamamladıktan sonra pasaport başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Eksik evrak genellikle bu işlemlerin aksamasına neden olan en büyük sorundur. Bu nedenle bu konuda detaylı bilgiye sahip olan acente firmalarından yararlanarak sorunsuz bir şekilde pasaportunuzu en kısa sürede edinebilirsiniz. Pasaport başvuru işlemini gerçekleştirirken eski pasaportunuzun kullanımını kaybetmemiş olmasına da özen göstermelisiniz. Çünkü bu süre zarfında seyahatleriniz için pasaportunuzun aktif hale getirilmesini beklemeniz gerekebilir.

Berlin başkonsolosluğuna e pasaport

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1