İspanyolcanızı Geliştirecek En İyi 10 Film

İspanyolcanızı Geliştirecek En İyi 10 Film

İspanyolcanızı Geliştirecek En İyi 10 Film

İspanyolcanızı Geliştirecek En İyi 10 Film

İtalyancanızı geliştirmek için en zevkli yöntem film izlemektir bu yazımızda İtalyancanızı geliştirecek en iyi 10 film’den bahsedeceğiz ;

İspanyolca film izlemek, dili öğrenmenin eğlenceli ve etkili bir yolu olabilir. Kendinizi dile bağlam içinde maruz bırakarak, geleneksel çalışma yöntemlerinden daha ilgi çekici bir şekilde yeni kelime dağarcığı, dilbilgisi ve telaffuz edinebilirsiniz. Film izleme deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak birkaç ipucu:

İspanyolca altyazılı filmler seçin: Bu, duyduklarınızı takip etmenize ve pekiştirmenize yardımcı olacaktır.

İngilizce altyazılı İspanyolca filmlerle başlayın: Dil konusunda daha rahat olmaya başladıkça, kendinizi zorlamak için yalnızca İspanyolca altyazılara geçebilirsiniz.

Bağlama dikkat edin: Hikaye bağlamında kelimelerin anlamını anlamaya çalışın.

Duraklat ve geri sar: Bir şeyi anlamadıysanız, filmi durdurup tekrar dinlemek için geri sarmaktan korkmayın.

İfadeleri tekrar edin: Telaffuz alıştırması yapmak için filmde duyduğunuz tümceleri ve cümleleri tekrarlamayı deneyin.

Unutmayın, tutarlılık anahtardır. Anlayışınızı ve akıcılığınızı kademeli olarak geliştirmek için, günde sadece birkaç dakika bile olsa düzenli olarak İspanyol filmleri izlemeye çalışın.

Diarios de Motocicleta 

İspanyolcanızı Geliştirecek En İyi 10 Film

İspanyolcanızı Geliştirecek En İyi 10 Film

“Motosiklet Günlüğü”, Ernesto Che Guevara’nın günlüklerinden uyarlanan bir film. Che’nin bir cüzzam hastanesinde çalışırken arkadaşıyla birlikte Güney Amerika’da yaptığı uzun motosiklet turunu anlatıyor. Bu büyük macera ona dünyayı değiştirme konusunda ilham veriyor ve nihayetinde devrimi doğuruyor.

Bu filmi izlemek bütün seviyedeki İspanyolca öğrencileri için İspanyolca öğrenmenin en iyi yollarından biri. Yalnızca Güney Amerika’nın güzelliklerinin değil, aynı zamanda benzersiz Arjantin aksanının ve sokak dilinin de keyfini çıkaracaksınız.

No Se Aceptan Devoluciones

İspanyolcanızı Geliştirecek En İyi Film

İspanyolcanızı Geliştirecek En İyi Film

İyi bir komedi mi izlemek istiyorsunuz? Öyleyse “Çocuk Büyütme Rehberi” güzel bir akşam geçirmek ve kolay bir şekilde İspanyolca öğrenmek için en iyi seçenek. Filmin dili temiz anlaşılır bir Meksika lehçesi, ki bu da onu dinleyerek dil öğrenmek için en iyi filmlerden biri yapıyor. Bunun yanı sıra filmin önemli bir bölümü ABD’de geçtiği için pek çok İngilizce cümle de mevcut.

Film, Eugenio Derbez tarafından yazıldı ve 2013 yılında yönetildi. Beklenmedik şekilde kızına bakmak zorunda olan Valentin isimli bir adamın hikayesini anlatıyor. Kızı aniden hayatında beliren Valentin, kızın annesini bulmak ve onu geri götürmek için her yolu deniyor. Buna karşın sonunda çocuğu vermemeye ve ona güzel bir hayat sunmaya karar veriyor.

El Laberinto del Fauno 

İspanyolcanızı Geliştirecek En İyi Film

İspanyolcanızı Geliştirecek En İyi Film

“El Laberinto del Fauno” ya da “Pan’ın Labirenti”, hafif korku katkılı fantastik filmleri sevenler için harika bir kurgu içeriyor. Film, onu “yetişkinler için peri masalı” olarak tanımlayan Guillermo del Toro tarafından 2006 yılında yönetildi.

Hikâye iç savaş sonrası İspanya’da, 1944 yılında geçiyor. Ofelia annesiyle birlikte yaşamak istemediği küçük bir şehre taşınır. Annesi doğurmak üzeredir, ordudaki üvey babası ise direniş güçlerini bastırmaya çalışmaktadır. Bu sırada küçük Ofelia ormanı keşfeder ve ona inanılmaz bir vahiyde bulunan Pan ile karşılaşır.

La piel que habito

İspanyolcanızı Geliştirecek En İyi Filmler

İspanyolcanızı Geliştirecek En İyi Filmler

Yine bir Pedro Almodovar filmi. Bu yönetmenin İspanyol sinemasında yeri çok önemli. İspanya’nın en iyi filmleri listesinin birçoğunun arkasında da yine o var. Bu sebeple aynı yönetmenden bir film daha önermeden edemiyoruz. Gerçekten çok başarılı ve çok özgün yapımları var. Başrollerinde Antonio Banderas ve Elena Anaya’nın oynadığı film birçok ödül aldı. Psikolojik gerilim kategorisini sevenlerin çok beğeneceği bu yapımda insan derisini yeniden üretmek için uğraş veren, psikolojik sorunları olan bir plastik cerrahın saplantıları anlatılıyor. Alışık olduğumuz klasik film senaryolarının aksine, Almodovar’ın filmlerinde her zaman sürpriz sonlar bizi bekliyor. Eğer özgün ve orijinal bir yapım arıyorsanız bu film muhteşem bir seçenek.

La niña de tus ojos

İspanyolcanızı Geliştiren İyi Filmler

İspanyolcanızı Geliştiren İyi Filmler

Penelope Cruz’un başrol oynadığı bu muhteşem film, 1938 yılında İspanya iç savaşı sırasında Berlin’e davet edilen bir grup aktörün Endülüs müzikali ‘’Rüyaların Kızı’’nın farklı bir uyarlamasını gerçekleştirmesi ve Franco & Hitler arasındaki iş birliğinin kültürel bir göstergesini yansıtmasının hikayesi. Penelope Cruz tıpkı ekibin geri kalanı gibi son derece başarılı bir oyunculuk sergilemiş ve sonuç olarak harika bir yapım ortaya çıkmış. Film o kadar beğeni aldı ki, yıllar sonra 2016 yılında ‘’La Reina De España’’ adındaki ikinci bölümü çekildi.

Las 13 rosas

ispanyolcanızı Geliştiren İyi Filmler

ispanyolcanızı Geliştiren İyi Filmler

13 Gül, yine Franco döneminin en çarpıcı hikayelerinden birini anlatıyor. İspanya’nın gerçek tarihini ve bilinmeyen yanlarını öğrenmek istiyorsanız bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Gerçek bir hikâyeden esinlenerek yazılan bu senaryoda diktatör Franco’nun emri ile idama mahkûm edilen 13 genç kızın hikayesi anlatılıyor. Her ne kadar üzücü olsa da oyuncuların performansı, hikâyenin ilgi çekiciliği ve gerçek bir olaydan esinlenmiş olması filmi mutlaka izlemeniz gerekenler arasında listelemeyi şart kılıyor!

La isla minima

ispanyolcanızı Geliştiren İyi Filmler

ispanyolcanızı Geliştiren İyi Filmler

Bataklık, İspanya’nın güneyinde gerçekleşen bir dizi cinayeti konu alan bir film. Birbirinden farklı ve zıt karakterlerde olan iki dedektif bu olayları araştırmak için göreve atanmıştır. Görevleri, çalıştıkları bölgeden doğan zorluklar sayesinde iyice karmaşık hale gelmektedir. Kendi anlaşmazlıklarını bir kenara bırakıp görevlerine yoğunlaşmak zorundadırlar. Gerçekten çok sürükleyici ve başarılı bir polisiye filmi. İspanya’da büyük başarı elde etti ve Goya ödüllerinde en iyi film seçildi. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

 

Puanla
[OY: 5 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1