Sıkça Sorulan Sorular

Merak Ettikleriniz

Avrupa’da Alacağım Eğitimin Süresi Nedir?

Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde eğitim süresi hazırlık eğitimi ile birlikte genellikle 4 yıldır. Diş hekimliği, veterinerlik gibi sağlık bölümleri 5 yıl, Tıp fakültesi eğitimi ise 6 yılda tamamlanmaktadır.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Üniversite eğitimi alacağım ülkede bana rehberlik edecek bir firma var mı?

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin bulunduğu şehirlerde rehber danışmanlarımız bulunmaktadır. Kişinin tercih ettiği ülkeye varmasından itibaren gerekli işlemlerde yardımcı olan rehberlerimiz öğrencilerin durumunu kontrol ederek danışmanlık hizmeti vermektedir.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Vize Alma Konusunda Zorluk Yaşar mıyım?

Vize alma konusu her ülkede değişiklik göstermektedir. Bu sebeple tercih ettiğiniz ülkenin vize alma konusundaki şartları konusunda danışmanlarımız size gerekli desteği sağlayacaklardır. Maddi durumunuz ve vize için gerekli şartlar uygun ise kolayca vize alabilirsiniz. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak öğrencinin vize durumunun kontrol edilmesi ve gerekli başvuruların yapılması gibi konularda hizmet sağlamaktayız. Birçok üniversite ve ülke ile yaptığımız anlaşmalar sonucunda vize alma konusunda reddedilme oranımız oldukça düşüktür.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Yabancı Dil Bilmiyorum Problem Olur mu?

Seçtiğiniz ülkenin eğitim dili değişkenlik gösterebilir. İngilizce dilinde ve ülkenin kendi dilinde eğitim dillerinden biri seçilerek eğitime başlanabilir. 1 yıl hazırlık eğitimi alındığı için herhangi bir dil bilmemeniz bir problem oluşturmamaktadır.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Alacağım Hizmet İçin Herhangi Bir Ücret Ödeyecek miyim?

Tercih edilen ülkede eğitim için belirlenen hizmet ücretleri bulunmaktadır. İşlemlerinize başlanması için alacağınız hizmete göre gerekli ücreti ödemeniz gerekir.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Yurtdışında üniversite okumak için Türkiye’de üniversite sınava girmek gerekli mi?

Üniversite kayıt ve kabul şartları ülkeden ülkeye ve üniversitelere göre farklılık gösterebilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde sınav şartı aranmamaktadır. Sınava girmeyen öğrencilerin lisans eğitimlerini yurtdışında tamamlamalarının hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Konaklama Yapılacak Yeri Nasıl Ayarlayabilirim?

Gidilecek üniversitelerin yurtlarında konaklamayı tercih eden öğrenci sayısı oldukça fazladır. Yurt konaklaması istemeyen kişiler için ev kiralama, apart, otelde kalma gibi seçenekler de yer almaktadır. Bu konuda uzman danışmanlarımız konaklama yapılacak yer bulunmasında size yardımcı olmaktadır.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Yurtdışında Üniversiteden Mezun Olduktan Sonra Türkiye’ye Geldiğimde Çalışabilecek miyim? Denklik tanınıyor mu?

Yök denkliği tanınan üniversiteler hakkında bilgi almak için Yök’ün sitesine yada Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvuruda bulunabilirsiniz. Denkliği tanınan üniversitelerden mezun olduğunuzda Türkiye’ye geldiğinizde kolayca iş bulabilirsiniz. Okuduğunuz mesleği ülkemizde icra edebilirsiniz.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Ailem Bana Nasıl Para Gönderebilir?

Yurtdışında da şubesi bulunan birçok bankada hesap açabilir ve para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aileniz banka hesabınıza kolayca para gönderimi yapabilir. Ayrıca Western Union ve Moneygram gibi transfer yöntemlerini kullanarak gereksinim duyduğunuz anlarda ailenizden para desteği alabilirsiniz.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Avrupa’da İstediğim Bölümü Okumak için Sınav Şartı Bulunuyor mu?

Avrupa standartlarında istediğiniz bölümü okumanız için sınav şartı aranmıyor. Türkiye’de istediğiniz bölüme sınav ile yerleşememiş olabilirsiniz. Fakat hayallerinizi süsleyen bölüm tıp dahil olsa herhangi bir sınava girmeden istediğiniz bölümde eğitime başlayabilirsiniz.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

1 yılda ortalama ne kadar para harcayacağım?

Yıllık harcama ortalama olarak 25bin TL’den başlamaktadır. Yıllık harcama miktarı kişinin özel harcamalarının lükslüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Fakat Türkiye’deki maliyetler göz önüne alındığında yurtdışında üniversite okumanın maliyetinin oldukça ucuz olduğu görülür. Maliyet tabloları hakkında bilgi edinmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Devlet Üniversitelerinde Okuma Şansım Var mı?

İsterseniz devlet üniversitesinde isterseniz de özel yurtdışı üniversitelerinde çok uygun maliyetlerle okumanıza fırsat sağlamaktayız. Genel okul harçları ortalama olarak 2000 Euro’dan başlamaktadır.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Türkiye’de Önlisans okudum ve 4 yıllık lisans tamamlama yapmak istiyorum. Böyle bir imkan sunuluyor mu?

Dikey geçiş imkanı ile 2 yıllık önlisans mezunlarına lisans tamamlama imkanı sunan üniversitelerin birçoğu ile anlaşmamız bulunmaktadır. Lisans tamamlama yaparak 4 yıllık lisans mezunu diploması sahibi olabilirsiniz.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Gideceğim Ülkede Sağlık Sigortam Olacak mı?

Tercih ettiğiniz ülkede sağlık sigortalarının içerikleri farklılık gösterebilir. Genel anlamda Türkiye şartlarındaki sağlık sigortanıza benzer kapsamda sağlık sigortanız olmaktadır.

Puanla

[OY: 2 Ortalama: 5]

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1