Duyuru

Sevgili Öğrencilerimiz ve Değerli Velilerimiz

Sınırlı kontenjan ve sınavla üniversiteye kabul nedeniyle Türkiye’deki öğrencilerin birçoğu eğitimini istediği gibi alamıyor. Yurtdışında en iyi imkanlar sunulan üniversitelere kayıt olan öğrenciler cazip ve ekonomik fırsatlar ile eğitim alabiliyor. Hem maliyet açısından hem de kalite açısından Türkiye şartlarındaki çok sayıdaki üniversiteden avantajlı olan yurtdışı üniversitelerinde okuyan gençlerimiz pekçok avantaj elde ediyor.


Yurtdışında Eğitime Korkuyla Bakan İnsan Sayısı Giderek Artıyor!

Günümüzde yurtdışında eğitime korkuyla bakan insan sayısı oldukça fazla. Üniversite eğitiminin farklı bir ülkede alınmasına önyargı ile bakan birçok kişi sunulan fırsatlardan yararlanamıyor. Son yıllarda sunulan yeni imkanlar ve gelişmeler sayesinde yurtdışında eğitim çok cazip hale geldi. Pozitif gelişmeler ve sınavsız eğitim imkanı ile binlerce öğrenci yurtdışında eğitim seçeneklerini değerlendirmeye başladı.


Yurtdışında Uygun Maliyetlerle Eğitim

Yurtdışında eğitim maliyetlerinin oldukça yüksek olduğu düşüncesinden dolayı birçok insan farklı bir ülkede eğitim görmeye çekinir hale gelmişti. Günümüzde yurtdışında uygun maliyetlerle eğitim gören kişilerin sayıları arttıkça bu düşünce geçerliliğini yitirmeye başladı. Gayet ekonomik fiyatlarla lisans eğitimi alan öğrenciler bütçelerine uygun olarak lisans eğitimi alabiliyor. Hatta Türkiye’deki bazı üniversitelerin fiyatları göz önüne alındığında yurtdışında lisans eğitimi alabilmek oldukça uygun olduğu ortaya çıkıyor. Ülkedeki yaşam koşulları da göz önüne alındığında birçok gider için de yüksek maliyetler ödemek zorunda kalmıyorsunuz.


Gurbet Kelimesi Anlamını Yitirdi

Eski dönemlerde yurtdışına çıkmak oldukça zordu. Hem yurtdışına çıkan kişiden aylarca haber alamama hem de görüşememe korkusu bulunuyordu. İletişim kurmak ve ülkeye gitmek oldukça zaman almaktaydı. Sevdikleri ile görüşememe kaygısı nedeniyle birçok aile evladının yurtdışında eğitim görmesine izin vermemekteydi.

Kesintisiz olarak günümüzde gençler haberleşebilme imkanına sahipler. Aileler evlatlarını istedikleri an arayabiliyorlar. Yurtdışına giden evlatlarının yanına ziyarette bulunabiliyorlar. Mesafeler artık uçak yolculuğu sayesinde kısalmış durumda. Günün 24 saati haberleşebilme imkanı elde edebildiklerinden dolayı birçok kişi yurtdışına üniversite eğitimi için gitmeyi tercih eder hale gelmiştir.

Gurbet korkusu artık kalkmış aileler çocuklarının yeteneklerine göre yurtdışında eğitim görmelerine izin verir hale gelmişlerdir. Gurbet korkusu nedeniyle kendi yanından ayırmadıkları evlatlarına haksızlık etmek istemeyen birçok aile yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri sayesinde gençlerin uzman danışmanlar tarafından korunduklarını bildikleri için gönül rahatlığı ile artık ülke dışına çıkılmasına izin vermektedir. Ayrıca eğitimlerini farklı ülkede tamamlayan bireylerin kendilerine olan özgüvenleri artmaktadır. Mesleklerini daha iyi yerine getirebilmekte ve hayatta daha başarılı olabilmektedirler.


Türkiye’de Eğitim Maliyetleri de Oldukça İyi Bir Bütçe Gerektiriyor!

Ailelerin ve öğrencilerin dikkate alması gereken noktalardan birisi Türkiye’de üniversite eğitiminin maliyeti oldukça ciddi bir maliyeti bulunmaktadır. Doğu illerinde yada Ege bölgesinden bir öğrencinin İstanbul yada Ankara gibi bir şehirde kazandığı üniversiteyi okuyabilmesi için başta ulaşım, yiyecek içecek, konaklama ve kitap masrafları oldukça yüksek tutmaktadır. Ayrıca bu ücretlere özel üniversite maliyetleri de eklendiğinde oluşan masraf hiç de azımsanmayacak kadardır. Üniversite bölüm ücretleri de bu maliyete eklendiğinde aileler çocuklarını okutabilmek için zorlanabilmektedirler.


Endişelerinizin Gençlerin Geleceğinin Önünde Engel Oluşturmasına İzin Vermeyin!

Eğitimlerini yurtdışında almaı planlayan gençler ailelerinin izin vermemesi durumunda bu hayallerine ulaşamıyorlar. Yurtdışında eğitime ön yargı ve korku ile bakan kişiler yurtdışında eğitimin avantajlarından yararlanamıyor. Asıl yapılması

gereken tüm ön yargıları bir kenara kaldırarak yurtdışında eğitim için gerekli adımı atabilmektir. Değerli anne ve babalar, çocuklarınızın gelecekte başarılı birer birey olmasını istiyorsanız bu konuda cesaretli davranarak ilk adımı atmalı ve yurtdışında eğitim için onlara fırsat vermelisiniz. Başarılı, özgüveni yüksek kabul gören bireyler yetiştiren yurtdışındaki üniversitelerde kaliteli eğitim alabilir ve değerli bir birey olarak yetişebilirler. Yüksek standartta eğitim alarak ve en iyi koşullarda yaşayarak kendilerini geliştirebilirler.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak bu konuda ilk adımı sağlıklı bir şekilde gençlerin atabilmesi adına çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Ekibimiz güleryüzlü ve sıcakkanlıdır. Çocuklarınızın yurtdışında eğitim avantajlarından yararlanabilmeleri için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bilinçli bir yurtdışı eğitimi için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız.

Yurtdışında eğitim gören öğrencilerin eğitim hayatları boyunca onlara destek olmaktayız. Siz de mesleğinde iyi bireyler yetişmesine aracı olmak istiyorsanız evlatlarınızın geleceği adına ilk adımı atın. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezlerine uğrayarak bilgi alabilirsiniz.


Üniversite Sınavını Kazanmaya Gerek Olmadan İstenilen Bölümde Okuma Kolaylığını Yaşayın

Yurtdışında seçilen bölümlerde okuyabilmek çok kolay. Eğitim görülecek bölüme kayıt olabilmeniz için herhangi bir sınava girmeniz ve kazanmanız gibi bir şart söz konusu değil. Bu kolaylık sayesinde öğrenciler hem seçmiş olduğu meslek dalında eğitimlerini kolayca alabilecek derslerini en iyi şekilde öğrenecek hem de derslere daha fazla katılım sağlayarak kendisini daha fazla geliştirebileceklerdir. Ayrıca YÖK denkliği sağlandığı için çalışma alanları da mezun olunca oldukça geniş bir yelpazede öğrencilere sunulmaktadır. Bunun yanı sıra öğrenciler sınavsız geçiş hakkına sahip oldukları için kolaylıkla seçtikleri üniversitede istedikleri bölümü okuyabilme şansına da sahip olmaktadır.

Özellikle de tercih ettikleri üniversite Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olduğu için mezun olunduğunda da diploma ile tüm Avrupa Birliği ülkelerinde çalışma imkanı bulunabilmektedir. Ayrıca diploma Türkiye’de de geçerliliğini sürdürmektedir. Çünkü ÖSYM öğrencilere YÖK Denkliğini sunmuştur ve böylelikle oldukça rahat bir şekilde öğrenciler mezun olunca kendi ülkelerinde çalışma hakkına sahip olmaktadır.

Köklü ve yerleşik eğitim sisteminin tüm dünya standartları ve ortalamasının üzerinde bir eğitim olması yurtdışında eğitime olan rağbeti arttırmaktadır.


Devlet Üniversitelerinde Çok Cuzi Maliyetlere Özel Üniversitelerde Eğitim Görüyor Gibi Muamele Görün

Yurtdışında devlet üniversitelerinin yıllık maliyetleri oldukça uygun. Hem kaliteli bir devlet üniversitesinde çok cuzi rakamlara istediğiniz bölümde eğitim görebilecek hem de özel üniversitelerde lisans eğitimi görüyor gibi muamele göreceksiniz. Üstelik bunun için sınava girmenize de gerek yok. Lise diplomanız ile başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Sayısal, sözel eşit ağırlık mezunlarına ayrım yapılmıyor. Tüm öğrenciler özgürce istedikleri bölüme yerleşebiliyor ve kayıtlarını yaptırabiliyorlar.


Bütçenize Uygun Yurtdışı Eğitim Programını Bulabilmeniz Mümkün

Yurtdışında eğitim şansı yakalayabilmek için yüklü maliyetler ödemenize gerek yok. Türkiye’deki rakamlara yakın yada çok daha altında rakamlara lisans eğitimi almanın mümkün olduğu yurtdışı üniversitelerinde kendi bütçenize uygun lisans programını bulabilmeniz mümkün olmaktadır. Bütçenizi baz alarak okumak istediğiniz bölüm üniversite ve ülke hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca gerekli karşılaştırmaları yapmanıza kolaylık sağlayacak Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sayesinde birçok işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


Ortalama Gelire Sahip Kişiler Yurtışında Rahat Bir Hayat Sürebilirler

Gençlerin eğitim için harcayacakları bedelin düşük olmasının yanında yurtdışında birçok ülkede yaşam giderleri de oldukça uygundur. Bu nedenle orta gelire sahip bir aile evladını yurtdışında kolayca ekonomik maliyetlerle okutabilir. Yeme içme, barınma ulaşım gibi masraflar da göz önüne alındığında yıllık harcama miktarları oldukça düşük bütçelere denk gelmektedir. Ayrıca eğitim sırasında iş bularak çalışan birçok öğrenci bulunmaktadır. Part time olarak çalışan gençler eğitim maliyetlerini kendileri karşılayabilir duruma gelebilirler. Uygun eğitim maliyetleri olan ülkeler arasında Azerbaycan, Bulgaristan, Kosova, Moldova, Ukrayna, Gürcistan, Bosna Hersek, Makedonya, Rusya, Romanya gibi ülkeler yer almaktadır. Dilediğinizi seçerek hayallerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı bu konuda size en büyük desteği sağlayacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1