Polonya Yüksek Lisans

Mesleğinizde daha üst düzey bir eğitim almak ve rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız Polonya Yüksek Lisans programlarından birine kayıt olabilirsiniz. İşinizde daha saygın konumda yer almanızı sağlayacak yüksek lisans eğitiminizi hem uygun ekonomik maliyetlerle alacak hem de dilinizi geliştirme fırsatını yakalayacaksınız.

Polonya Yüksek Lisans Hakkında Merak Edilenler

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Avrupa’nın gözde ülkelerinden biri olan Polonya, bir Avrupa Birliği ülkesi

olarak gelişmiş ve medeni bir ülkedir. Polonya Halkı eğitime son derece önem verir. Son derece medeni ve insani ilişkileri gelişmiş, yurtdışında gelenlere ise misafirperver davranan bir halktır. Bir Avrupa Birliği Ülkesi olarak, üyelik sürecinden sonra, özellikle üniversitelerin durumu gerçekten son derece olumlu bir hal almıştır. Ülkenin üniversiteleri son derece tarihi köklere uzanmaktadır ve eğitim disiplinleri son derece oturmuştur. Modernizasyonu ile mükemmel ve parmakla gösterilen kurumlar haline gelmiştir.
Avrupa Birliği Üniversiteleri arasında yer alan kurumlar, Bologna esaslarına göre eğitim vermektedir. Öğrencilerin lisans ve yüksek lisans gibi eğitimlerinden sonra mavi diploma almaları söz konusu olmaktadır. Bu da, mezun olduktan sonra çok önemli ülke ile kurumlarda, firmalarda kariyer yapma imkanı sunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, gençlerimizin Polonya’da yüksek lisans eğitimi almalarını destekliyoruz.


Polonya’da Yüksek Lisans Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Slovakya’da yüksek lisans eğitimi iki sene sürmektedir. İlk sene derslerin alınması ve öğrencilerin kaliteli ve ilgili bir eğitime tabi tutulmaları söz konusu olmaktadır. Tez aşaması ise ikinci senedir. Eğitim İngilizce olan üniversitelerde ve bölümlerde öğrencilerimiz yüksek lisans eğitimlerini almaktadır. Dil seviyesi yeterli olmayan öğrencilerimiz şartlı dil eğitimi almaktadır.


Polonya’da Yüksek Lisans YÖK Denkliği Var Mı?

Polonya Üniversiteleri, akreditasyonu olan, uluslararası anlamda kabulü olan okullardır. YÖK denkliği olan diplomalar öğrencilere verilmektedir.


Polonya’da Yüksek Lisans YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Polonya’da yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz, bu eğitimlerinde diplomalarını aldıktan sonra, ülkemizde kariyer yapmak için YÖK denklik başvurularını yapabilirler. Yapılan kurum incelemesinde öğrencinin denklik sınavına girmesine karar verebilir.


Polonya’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Özellikle Polonya’da bulunduğunuz ve yüksek lisans eğitimlerinizi sürdürdüğünüz dönemde, tatil zamanlarında ülkemizde çalışabilirsiniz.


Polonya’da Yüksek Lisans Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Ayrıca Polonya’da üniversitelerde yüksek lisans harç rakamları yaklaşık olarak ve her sene düzenlenen rakamlarla 1.000 EURO ile 10.000 EURO arasında değişmektedir. Genellikle son derece uygun rakamlardır. Öğrencilerimiz zorlanmadan bu eğitimlerini alabilirler.


Polonya’da Yüksek Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Polonya Üniversiteleri’nde bir sınav şartı olmadan yüksek lisans eğitimlerinizi alabilirsiniz. Bu noktada, önemli olan İngilizce seviyenizin eğitim için yeterli olmasıdır. Buna göre, dil eğitimi yeterli olmadığı tespit edilen öğrencilerin eğitime alınması söz konusu olmaktadır. İngilizce eğitiminin tamamlanmasından sonra ise yüksek lisans eğitimlerine başlayabilirsiniz.


Yüksek Lisans TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Polonya Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimlerinde, öğrencilerimizin İngilizce eğitim dilinde programlarını alacaklarını belirtmiştik. Bu noktada, üniversiteler, TOEFL, İELTS ile YDS sınavlarını ve bu sınavlarda alınan puanları da geçerli saymaktadır. Bu sınavlara giren ve geçer puan alan öğrencilerimiz belgelerini sunabilirler. Bu şekilde, dil eğitimi kısmını atlayabilirsiniz.


Polonya’da Yüksek Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Özellikle Polonya üniversiteleri gerçekten kaliteli yüksek lisans programları yürütmektedir ve mezun olan gençlere de iki sene kariyer seçeneği ile oturma izni sunmaktadır. Bu avantajı elbette kaçmaz ve eğitim alan birçok öğrencilerimiz bulunmaktadır.


Polonya’da Yüksek Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Bu ülkede, yüksek lisans eğitimi almak için karar verdiğinizde, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçmelisiniz. Amaçladığınız bölümde eğitim alabilirsiniz. Buna göre, kayıt süreleri içinde ve kayıt için istenen belgelerinizi eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Bundan sonra, gerekli başvurular yapılacak ve siz de yüksek lisans öğrencisi olacaksınız.


Yüksek Lisans Okumanın Avantajları?

Polonya, son derece oturmuş, planlı kentleri, medeni insanları, modern özellikleri ile öne çıkan bir ülkedir. Ülkede eğitime önem verilir ve kesinlikle bir ayrım yapılmadan, yurtdışından gelen öğrencilere de eğitim almaları noktasında aynı şartlar sunulur. Polonya Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimleri alan öğrenciler, iki sene süresince oturma izni almaktadır ve kariyer seçeneklerini elde etmektedir. Vizenizle boş zamanlarınızla, Avrupa Ülkeleri’ni de görme şansını elde edebilirsiniz. Birçok yabancı öğrenci ile tanışma ve arkadaş olma şansını elde edeceksiniz.


Yüksek Lisans Mezunlarınız Var Mı?

Yüksek lisans eğitimlerini alan ve mezun olan birçok gencimiz bulunmaktadır.


Polonya’da Yüksek Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Yüksek Lisans Okuyabilir Miyim?

Polonya, hem yurtiçinden, hem de yurtdışında öğrencilere maddi anlamda burs olanakları sunan en avantajlı ülkelerden biridir. Polonya İçinde resmi ya da özel kanallardan öğrencilerimiz burs başvuruları yapabilirler. Avrupa Birliği eğitim fonları da üniversite öğrencilerine birçok burs imkanı sağlamaktadır. Öte yandan, ülkemiz hem kamu kurumlarımız, hem de birçok firma ile dernek bünyesinde verilen burslara da başvurmak mümkündür. Hem yarı burslar, hem de tam burslar verilmektedir.


Polonya’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Polonya’da master diplomanızı aldıktan sonra, ülkede ya da Avrupa Birliği Ülkeleri’nde mavi diplomanız ile kariyerinizi yapabilirsiniz. Ülkemizde de çalışabilirsiniz ve YÖK denklik başvurularınızı yapabilirsiniz.


Polonya’da Yüksek Lisans Okumanın Şartları

Lisans eğitimlerini alarak, diplomasını alan gençlerimiz, amaçladıkları bölümlerde yüksek lisans eğitimlerini alabilirler. Bir sınav şartı bulunmamaktadır. İngilizce seviyesinin yeterli olması gerekmektedir.


Polonya’da Yüksek Lisans Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

ALES ülkemiz eğitim sisteminde uygulanan bir sınavdır. Uluslararası statüsü bulunmamaktadır ve şart değildir.


Polonya’da Yüksek Lisans Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Yüksek lisans eğitimlerinde,derslerini başarılı şekilde veren öğrenciler, tez aşamaları için bu haklarını kullanabilirler. Bu noktada her üniversitede farklı uygulama olabilir.


Polonya ‘da Yüksek Lisans İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Eğitim yılının bitmesi ve üniversitelerin tatile girmesi ile birlikte, öğrenciler için yeni, kayıt dönemleri başlamaktadır. Mayıs sonunda başlayan başvuru süreleri, Eylül ayına kadar devam etmektedir. Bu sürede, kayıt için öğrenci danışmanlarımızla birlikte, ön kayıt ile kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Diploma, transkript, kimlik belgeleri ile istene belgeleri hazırlamanız önemlidir. Bu konuda danışmanlarımız size destek verecek.


Polonya’da Yüksek Lisans Okumak İstiyorum

Polonya, genel anlamda üniversite eğitimi almak için ve özel olarak yüksek lisans eğitimi almak için en avantajlı ülkelerden biridir. Öncelikle bir Avrupa Birliği ülkesinde ve Bologna esaslarına uygun şekilde eğitim veren üniversitelerde eğitim alacaksınız. Kaliteli bir eğitim sistemi içinde, sizinle özenli şekilde ilgilenen hocalarınızdan bir eksiğiniz olmadan, aksine kendinizi birçok yönden kendinizi geliştirme fırsatını elde ederek eğitim alacaksınız.


Polonya’da Yüksek Lisans Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Polonya Üniversiteleri kampus bakımından son derece gelişmiştir. Öğrencilerimiz kampus içinde, yurtlarda kalabilirler ve birçok sosyal imkandan ücretsiz ya da çok uygun rakamlarla yararlanabilirler. Uygun rakamlarla, kiralık konaklama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Genel olarak yaşam giderleri noktasında, az bir miktarla bütçenizi ayarlayarak da zorlanmadan aylık geçiminizi sağlayabilirsiniz. Planlı kentleri olan Polonya’da uygun rakamlarla toplu taşıma araçlarından yararlanabilirsiniz. Part time olarak çalışabilirsiniz.


Polonya’da Türkçe Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Polonya’da Türkçe destekli eğitim konusunda en güncel bilgileri almak için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bu şekilde, eğitim seçenekleri konusunda da bilgi almanız mümkün olur. Yirmi yılın üzerinde tecrübemizle, en uygun yüksek lisans seçenekleri ile sizlerleyiz.

Polonya Yüksek Lisans
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1