Slovenya Yüksek Lisans

Akademik bir ünvana sahip olmak Slovenya yüksek lisans imkanı ile artık oldukça kolay. Slovenya üniversitelerinde doktora yapabilir ve bilimsel yeterlilik belgesi sahibi olabilirsiniz. Hayata bakış açısınızı değiştirecek iyi bir doktora eğitimini yüksek yaşam standartlarında köklü bir değişim ile almanız mümkün olacaktır.

Slovenya'da Eğitim

Slovenya Lisans ve Yüksek Lisans Hakkında

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Slovenya, Slovenya Cumhuriyeti, Orta Avrupa ‘da bulunan, küçük, huzurlu, medeni ve temiz kentleri ile dikkat çeken bir ülkedir. İtalya, Adriyatik Denizi, Hırvatistan ve Macaristan, Avusturya ile komşu olan bir ülkedir. Bu ülkede eğitim alan öğrenciler, vizeleri ile diğer ülkelere rahatlıkla geçebilirler. Köprü özelliğinde olan bir ülkedir demek yanlış olmaz. Ülkenin doğal güzellikleri mavi ile yeşilin uyumu mükemmeldir. Bu nedenle, turizm açısından son derece yüksek ilgi gören bir ülkedir. Barış içinde, son derece güvenli bir ülkedir. Avrupa Birliği kapsamında, son derece önemli maddi destek aldığını da belirtelim.
Slovenya Üniversiteleri, prestijli eğitim kurumlarıdır. Eğitim fonlarından, AB bünyesinde önemli bir maddi destek alındığından, üniversitelerin modernizasyonu da üst düzeydedir. Öğrenci danışmanlarımızdan Slovenya’da yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizinleyiz.


Slovenya’da Yüksek Lisans Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Slovenya Üniversiteleri’nde eğitim süresi iki yıldır. Lisan senelerinde öğrencilerin not ortalamalarının yüksek olması ve İngilizce bilmek ülke üniversitelerinde önem taşımaktadır ve kriterdir. Buna göre, eğitim için İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilerimiz için hazırlık sınıfı eğitimi de eklenmektedir. Buna göre, seviye sınavında yeterli notu almayan öğrencilerin bir sene sürecek hazırlık eğitimi almaktadır.


Slovenya ‘da Yüksek Lisans YÖK Denkliği Var Mı?

Slovenya Üniversiteleri, bir Avrupa Ülkesi’ne yakışır şekilde, Bologna esaslarına uygun olarak eğitim sistemine tabidir. Eğitim AB yüksek eğitim otoriteleri tarafından kabul edilmektedir. YÖK tarafından kabul edilmektedir ve YÖK denkliği de bulunmaktadır.


Slovenya’da Yüksek Lisans YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yüksek lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra, elbette ülkemizde doktora eğitimi ile devam etmek, ya da kamu alanında çalışmak isteyebilirsiniz. Özellikle bunun için, YÖK denkliği başvurularınızı yapmalısınız. Yapılan inceleme sonucunda YÖK denkliği sınavına girmenize karar verilebilir.


Slovenya’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Hem, Slovenya’da yüksek lisans eğitimlerinizi alıp, hem de ülkemizde tatil zamanlarında çalışabilirsiniz.


Slovenya’da Yüksek Lisans Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Slovenya’da yüksek lisans eğitimleri, Hollanda,Almanya, Fransa, İngiltere gibi diğer Avrupa Ülkeleri’ne oranla, gerçekten son derece uygun rakamlıdır. Üniversitelerin eğitim kalitelerinin de gerçekten düşük olmadığını ekleyelim. Öğrencilerimizin hem kaliteli yüksek lisans programlarına katılmaları, hem de ekonomik rakamlarla eğitim almaları açısından Slovenya Üniversiteleri uygundur. Senelik harç rakamları, bölümlere ve özelliklerine göre, 2.500 EURO ile 8.500 EURO arasında değişmektedir.


Slovenya’da Yüksek Lisans Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Slovenya Üniversiteleri’nde bir sınav sistemi elbette bulunmamaktadır. Ülkemizden farklı giriş sistemleri bulunur. Ancak, elbette bu durum hiç giriş şartları yoktur anlamına gelmemektedir. Buna göre, öğrencilerimizin lisans eğitimlerini yapmaları, tamamlamaları ve notlarının da düşük olmaması lazımdır. İngilizce seviyesi uygun olan öğrenciler, hazırlık derslerini almazlar. Bu dil seviyesi uygun olmayan öğrencilerimiz ise, dilin eğitimini aldıktan sonra yüksek lisans derslerine geçmektedir.


Slovenya’da Yüksek Lisans TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Slovenya Üniversiteleri’nde uluslararası geçerliği olan sınavların yani, TOEFL, İELTS ve YDS sınavları puanlarının dil seviyesinin tespitinde, geçerli kabul edildiğini belirtelim. Öğrencilerimiz bu sınavlara girmiş ve geçerli not almışlarda belgelerini eklemelidir.


Slovenya’da Yüksek Lisans Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Slovenya, ülkemize yakın konumu, kaliteli eğitim kurumları ve seçkin hocalar, uygun harç rakamları ile öğrencilerimizin dikkatini çekmektedir. Birçok öğrencimiz yüksek lisans eğitimleri almaktadır.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Slovakya’da yüksek lisans okumak için, öncelikle öğrenci danışmanlarımızla mutlaka iletişime geçmelisiniz. Her üniversitenin kendine özgü kayıt tarihleri, not ortalaması esasları ve birtakım detay kuralları bulunmaktadır. Danışmanlarımızdan hem güncel şekilde ana bilgileri, hem de bu tür detay bilgileri alabilirsiniz. Genel anlamda, yüksek lisans öğrencileri olmak için, lisans eğitiminizi tamamlamanız ve diplomanızı almanız gerekir. Notlarınızın düşük olmaması da önemlidir. Eğitim İngilizce olduğundan dil seviyeniz bir sınav ile incelenir. Hazırlık eğitimi almanız gerekirse dil eğitiminizi almalısınız.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okumanın Avantajları?

Slovakya’da yüksek lisans eğitimi almanın avantajları birden fazladır.Özellikle, veterinerlik, ziraat fakültesi eğitimleri gibi bölümlerde, yeşil örtünün son derece zengin olduğu bu ülkede almanız çok avantajlı olacaktır. Ülke, tarım ve hayvancılık açısından son derece önde olup, ayrıca, ormanları ve yeşil zenginliği mükemmeldir. Ayrıca, ulus noktasında farklı ırkların bir araya gelmesi, toplumsal anlamda zenginlik katmaktadır. Sosyal bilimler alanında eğitimler için de son derece uygun eğitim seçenekleri bulunmaktadır.Uluslararası ilişkiler, halkla ilişkiler ve bu alanda birçok bölümde en verimli olarak ülkede eğitim alabilirsiniz. Prestijli üniversiteler ile doğru adımlarla master eğitimlerinizi almanız mümkün olacaktır.


Slovakya’da Yüksek Lisans Mezunlarınız Var Mı?

Slovakya Üniversiteleri’nin çeşitli bölümlerinde, yüksek lisans eğitimi alan birçok mezunlarımız bulunmaktadır.


Slovakya’da Yüksek Lisans Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Yüksek Lisans Okuyabilir Miyim?

Slovakya Üniversiteleri’nde eğitiminizi alırken, bir yandan da burs olanaklarında başvurabilirsiniz sevgili gençler. Hem yurtiçinde, ülkemizden, kamu elinden ya da özel firmalar, şirketler ile dernekler üzerinden, hem de yurtdışında, Slovakya bünyesinde ve Avrupa Birliği kapsamında birçok burs olanaklarını, danışmanlarımızdan bilgi alarak başvurabilirsiniz. Bu şekilde, yarı burs alabileceğiniz gibi, tam burs olanakları ile ücretsiz şekilde eğitim şansınız da olabilir.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışmak:

Slovakya’da yüksek lisans eğitimlerinizi tamamladıktan sonra,mavi diplomanızla Avrupa Birliği Ülkeleri’nde kariyer yapabilirsiniz. Doktora ile eğitiminize devam edebilirsiniz. Aynı şekilde ülkemizde de hem özel sektörde, hem de devlet bünyesinde çalışabilirsiniz. YÖK denkliği kamu alanında çalışmak için önemlidir.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okumanın Şartları

Sevgili gençlerimiz, Avrupa sıralamasında ilk üç içinde, dünya sıralamasında ise ilk 20 içinde yer alan Slovakya Üniversiteleri’nin ne kadar önemli eğitim kurumları olduğunu bilmeniz ve bu kurumları yüksek lisans eğitimleri için değerlendirmeniz son derece önemlidir. Ön kayıt başvurusu noktasında, Yüksek lisans eğitim almak için,diplomanızı ve transkriptinizi sunmanız gerekmektedir. Bundan sonra, kayıt işlemleri için gerekli belgeleri ve vize işlemlerini danışmanlarımızla hazırlayabilirsiniz.


Slovenya ‘da Yüksek Lisans Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

Slovenya Üniversiteleri’nde Ales sınavın bir şartı söz konusu değildir. Bu sınava girmeniz gerekmemektedir.


Slovanya’da Yüksek Lisans Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Yüksek lisans eğitimlerinizde, ilk senenizi tamamlamanız ve başarılı olmanızdan sonra, yatay geçiş için beyanda ve başvuruda bulunabilirsiniz.


Slovakya’da Yüksek Lisans İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Slovakya’da Mayıs ayı ortalarından, Eylül ayı ortalarında kadar, ön kayıt ve başvurunuz kabul edildikten sonra, kayıt işlemleri için gerekli belgeleri ve başvuruları yapmak gerekmektedir. Tüm bu aşamalarda, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ve destek alabilirsiniz. Lisans diploması ve transkript, öğrenci belgesi, uluslararası sınavlara giren öğrenciler için puan belgesi sunulmalıdır. Bundan sonra, gerekli eğitim ve vize işlemleri için danışmanlarımızla birlikte dosyalar hazırlanacaktır.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okumak İstiyorum

Sizi kucaklayacak, eğitimli ve medeni insanların arasında eğitim alacaksınız. Bir Avrupa Ülkesi’nde eğitim alacak ve gerçekten kaliteli bir yüksek lisans eğitiminden geçeceksiniz. Geçerli ve YÖK tarafından denklik unsurları da bulunan diploma almak, kariyerinize çok daha sağlam şekilde başlamanızı sağlayacaktır. Ekonomik anlamda zorlanmadan da eğitimini yapma şansını yakalayacaksınız. Hocaların kalitesinden ve sizinle yakından ilgilenmelerinden de çok memnun olacaksınız. Kampus içinde bulunan kütüphanede birçok eser kaynak olarak sizleri bekliyor olacak. Bilgisayarlardan elbette kullanabilir ve öğrenciler için kampus genelinde olan internet altyapısından da yararlanabilirsiniz.


Slovakya’da Yüksek Lisans Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Hem bir Avrupa Birliği üniversitesinde eğitim almak, hem de ekonomik anlamda çok daha uygun rakamlarla eğitimi karşılamak kesinlikle avantajlı bir seçimdir. Genel yaşam giderleriniz konusunda, ekonomik seçeneklerle zorlanmadan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Konaklama için üniversite kampus ve çevresinde bulunan yurtları değerlendirebilirsiniz. Öte yandan, kiralık odalar ve uygun rakamlı daireler de olduğunu belirtelim. Slovakya kentleri hem çok planlı ve fazla büyük değildir. Ulaşım konusunda da zorlanmayacaksınız.


Slovakya’da Türkçe Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Bu konuda seçeneklerin Avrupa ülkeleri genelinde giderek arttığını belirtelim. Buna göre, en güncel bilgileri de öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Türkçe eğitim ve Türkçe destekli eğitim noktasında öğrenci danışmanlarımızdan her zaman bilgi alabilirsiniz.

Slovenya Lisans
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1