Yurtdışında Üniversite Eğitimi

Avrupa standartlarında kaliteli eğitim veren dünyaca ünlü üniversitelerde, uygun maliyetler ve özel fırsatlar eğitim almak için yurtdışında üniversite eğitimi konusunda profesyonel akademik danışmanlık hizmetleri veren Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamızdan destek alabilirsiniz. Uzman danışmanlar yurtdışında üniversite seçiminde sizlere yardımcı olacaklardır.

Üniversite Eğitim Kılavuzu

Yurtdışında üniversite okumak her gencin hayalidir. Çünkü gençlerin hayat ufku ve yorumu sosyal medya dolayısıyla çok geniştir. Sınırlar olmadan düşünebilen gençlerimiz dilin önemini başka coğrafyalarda çok kültürlülüğü deneyimlemenin katkılarının farkındalar. Bütün bunları da en enerjik çağlarında deneyimlemek istedikleri yaş üniversite yıllarıdır. Farklı kültürleri tanımanın ve çok dilli ortamlarda bulunmanın kendilerine kazandırdığı ufukla mesleklerini daha farklı yorumlarlar.

Lise Diploması ile Yurtdışında Üniversite

Üniversite giriş sınavı stresi olmadan taban puan engeline takılmadan sadece lise diploması ile üniversite mümkün. Hem de yurtdışında üniversite okumanın kazandıracağı avantajlarla. Liseden mezun olduktan sonra mezuna mı kaldın? Hiç dert etme. İstediğin puanı mı alamadın tekrar sınava hazırlanma. Tek yapman gereken bizimle irtibata geçip izin için en uygun ülke ve üniversiteyi belirlemek.

Yurtdışında Üniversite Okumak İçin Kaç Puan Gerekiyor

Üniversite hayalinizi gerçekleştirmek için üniversite giriş sınavı şartı olmadığı gibi gerekli puan ya da taban puan gerekliliği yoktur. Üniversite kampüslerinin olanakları diploma avantajları ve kazanacağınız yetenekler düşünüldüğünde bu sizin için büyük fırsattır.

Yurtdışında Üniversite Puanları

Sınavsız üniversite imkanı olan ülke yönetmeliklerinde taban puan şartı olmadan lisans programları eğitimi alabilirsiniz. Avrupa standartlarında QS sıralamasında ve Dünya üniversite sıralamalarında ilk 1000 deki akademik kurumlardan eğitim mümkün. Kaliteli lisans eğitiminizi almak için ertelemeyin, tanınırlığı olan diploma sahibi olabileceğiniz eğitime geç kalmayın.

Yurtdışı Üniversite Fiyatları

Yurtdışı üniversite ücretleri ülke ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Çalıştığımız 16 farklı ülke üniversite fiyatları hakkında güncel bilgileri danışmanlarımıza sorabilirsiniz. Ülkemizdeki şehir dışı eğitim maliyetleri ve özel üniversite ücretleri düşünüldüğünde yurtdışında üniversite okumak daha makul bir seçenektir.

Yurtdışında Üniversite Bölümleri

Bölüm bazında düşünüldüğünde çok geniş yelpazede seçeneğiniz var. Tıp, diş hekimliği, veterinerlik, eczacılık gibi sağlık bölümleri var. Sosyal bilimler olarak psikoloji, sosyoloji, tarih edebiyat ve hukuk bölümleri. Siyaset ve ekonomi bölümleri olan işletme maliye, siyasal bilimler gibi birçok bölüm. Mühendislik fakültelerinde bilgisayar, inşaat, elektrik ve makine mühendisliği bölümleri vardır. Mimarlık, kamu yönetimi iktisat bölümlerinin yanında hangi ülkede hangi bölüm okuyabileceğinizi danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite YÖK Diploma Denkliği Var mı?

Çalıştığımız ülke üniversitelerinin YÖK tanınırlığı vardır. Denklik işlemleri için bazı ülkelerde ülkenin eğitim durumuna göre prosedürler mevcuttur. Gayet kolay olan bu süreç sonunda diplomanızın denkliğini sağlayabilirsiniz. YÖK denkliği ve tanınırlığı hakkında ayrıntılı bilgi almak için danışmanlarımıza sormanızı tavsiye ederiz. Çünkü yönetmelik ve şartlar sürekli değişkenlik gösteren durumlardır. En güncel bilgileri almak için işin uzmanına sormak en doğru tercihtir.

Türkiye de Yurtdışında Denkliği olan Üniversiteler

Üniversite diploma denkliği her ülkenin yükseköğretim türkiye deki mevzuatı ve uluslararası dahil olduğu anlaşmalara göre değişir. Mezun olduğunuz üniversite diplomasının geçerliliğini gideceğiniz ülke şartlarına bakarak teyit edebilirsiniz. Fakat sizlere yurtdışında uluslararası geçerliliği olan diploma alacağınız üniversiteler hakkında bilgi verebiliriz. Hatta bu ülkelere sınavsız ve taban puanı şartı olamadan kayıt olabilirsiniz.

Okumak Dünya çapındaki Avrupa standartlarında uygun fiyatlı eğitim alabilir ve Avrupa Birliği diplomasına sahip olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığında geleceğinizi garantileyin!

Europass Diploma Eki- Mavi Diploma Avantajı

Europass Diploma Eki uluslararası kurumlar olan UNESCO. Avrupa Komisyonu ve Avrupa Konseyi gibi kurumların ortak olarak hazırladığı bir diploma ekidir. Bu sayede Avrupa ülkelerindeki ve ülkemizdeki kurumlar ve işveren firmaların mesleki yeterliliğiniz hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan bir diploma ekidir. Böylece de diplomanız sadece okuduğunuz ülkede değil farklı ülkelerde de geçerlilik kazanmış olur.

Yurtdışında Ücretsiz Üniversite Okumak

Yurtdışı üniversite ve ülkeleri burs programlarına başvurarak ücretsiz lisans eğitimi alabilirsiniz. Eğitim almak istediğiniz ülke ve üniversiteyi belirledikten sonra sitelerinden başvuru ve belge şartlarını takip edebilirsiniz. Fakat gayet ekonomik üniversiteler vardır. Gittiğiniz ülekde çalışarak da kendi giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Bunun için burs bulamadığınız zaman üzülmeyin arayın bilgi verelim.

Azerbaycan'da Üniversite

Azerbaycan’da Üniversite

Azerbaycan bizim kardeş ülkelerimizden biridir. İki devlet tek millet olarak…

Azerbaycan’da Üniversite

Bosna'da Üniversite

Bosna Hersek’te Üniversite

Bosna Hersek Balkanların en güzel ülkesidir. Kültürü ile yaşam standartları…

Bosna Hersek’te Üniversite 

Kosova'da Üniversite

Kosova’da Üniversite

Priştine özellikle Türk nüfusun yoğun olarak yaşadığı bir şehir olmanın yanı…

Kosova’da Üniversite 

Ukrayna'da Üniversite

Ukrayna’da Üniversite

Ülkemizde ne yazık ki üniversite sınavları sonucu yeterli puanı alamadığı için üniversite eğitimini …

Ukrayna’da Üniversite 

Bulgaristan'da Üniversite

Bulgaristan’da Üniversite

Bulgaristan, resmi olarak Bulgaristan Cumhuriyeti, ülkemizin batı komşularından…

Bulgaristan’da Üniversite 

Moldova'da Üniversite

Moldova’da Üniversite

Moldova, ülkemize yakın bir konumda, Doğu Avrupa coğrafyasında, Ukrayna ile…

Moldova’da Üniversite 

Romanya'da Üniversite

Romanya’da Üniversite

Yurt dışı eğitim olanakları için gözde ve deneyimli firmamız Eurostar Yurt…

Romanya’da Üniversite 

Gürcistan'da Üniversite

Gürcistan’da Üniversite

Türkiye ‘de Karadeniz bölgesine sınırı olan Gürcistan’ın coğrafi konum ve…

Gürcistan’da Üniversite 

Çek Cumhuriyeti'nde Üniversites

Çek Cumhuriyeti’nde Üniversite

Okuma yazma oranının %99 oranında olduğu çek Cumhuriyeti Orta Avrupa’nın en…

Çek Cumhuriyeti’nde Üniversite 

Sırbistan'da Üniversite

Sırbistan’da Üniversite Yurtdışı

Balkanlarda yer piyasa eski Yugoslavya’ya bağlı bir bölgeydi. Yaklaşık 420…

Sırbistan’da Üniversite 

Slovenya'da Üniversite

Slovenya’da Üniversite

Yurt dışı eğitim olanakları için gözde ve deneyimli firmamız Eurostar Yurt…

Slovenya’da Üniversite 

Hırvatistan'da Üniversite

Hırvatistan’da Üniversite

Yurt dışı eğitim olanakları için gözde ve deneyimli firmamız Eurostar Yurt…

Hırvatistan’da Üniversite 

Yurtdışında Ucuz Üniversiteler

Yurtdışında en ucuz üniversiteler dünyanın en iyi, en gelişmiş ülkelerinde yüksek eğitim kalitesi ile sunulmaktadır.

yurtdışında eğitim masrafları

1 Yıllık Nekadar Para Harcayacağım

Yurtdışında bir üniversitede veya bir okulda okuyacaksınız ve önemli olan gitmeden önce günde, ayda ve aynı zamanda yılda ne kadar harcama yapacağınızdır.

yurtdışına öğrenciye para göndermek

Yurtdışına Ailem Bana Nasıl Para Gönderebilri ( Banka, Eft, İban, Swift, Western )

Yurtdışına eğitim almaya gideceksiniz veya gittiniz ve banka hesabınızda veya cebinizde bir miktar para ile gidiyorsunuz, fakat mutlaka hiç kimse için cebinde götürdüğü para yetmeyebilir, hele ki öğrenciyseniz.

yurtdışına öğrencileri ziyarete gitmek

Yurtdışında Ailem Annem Babam Abim Beni Ziyaret Edebilir Mi?

Yurtdışına eğitim almaya gittiğinizde, ailenizden ve alıştığınız ortamlardan bir süre uzak kalacaksınız. Bu kimileri için güzel, kimileri için de alışılması zor bir durum olmaktadır.

Beni İlk Kim Karşılayacak

Yurtdışına Gittiğimde Beni Kim Karşılayacak

Ülkeye gittiğimde beni ilk kim karşılayacak aslında çok geniş bir cevabı olan bir sorudur, çünkü herkes sizi karşılayabilir.

eşim ve çocuklarımla yurtdışına gidebilir miyim

Eşim Ve Çocuklarım Beraber Eğitime Gidebilir Miyim?

Giderek sınırların kalktığı bir dünyada, gençlerimizin de eğitim almak için yurtdışını değerlendirmeleri son derece yerinde olacaktır.

Bosna Hersekte Üniversite Şartları

Kaliteli ve son derece cüzi rakamlara eğitim şansı sunan Bosna Hersek Üniversiteleri her yıl Türk gençlerine de avantajlarla dolu bir üniversite eğitimi hakkı sunmaktadır.

Moldova’da Üniversite Okumak

Yurt dışında Üniversitenizi Moldovada Seçmenin Şartları

Eğitimi ve doğal güzellikleri ile adından sıkça söz ettiren Moldova Üniversiteleri Türk öğrencileri ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen gençler için kapılarını aralıyor.

Romanya'da Üniversite Okumak

Romanyada Üniversite Okumak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Ülkemize yakınlığı ile pek çok gencimizin yurt dışında eğitim almak için tercih ettiği Romanya Üniversitelerinde okumak için öncelikle lise diploması gerekmektedir.

Ukrayna'da Üniversite Okumak

Ukrayna Kiev Harkov Odessa Başvuru İçin Neler Gerekiyor?

Yoğun talep gören ve her yıl belli kontenjanlar dahilinde Türk öğrencilere de kapılarını açarak sınavsız şekilde tüm lise öğrencilerine eşit fırsatlar sunan Ukrayna Üniversitelerinden verilen diplomalar da YÖK tarafından tanınmaktadır.

Bulgaristan'da Üniversite Okumak İçin Gerekli Şartlar

Bulgaristanda Üniversite İle Avrupa Birliğinde Okuyabilirsiniz

Ülkemizde MEB’e bağlı lise veya dengi okullardan mezun olan gençlerimiz.

Azerbaycan'da Okumak İçin Gerekli Şartlar

Azerbaycanda Üniversite Şartları Nedir?

Eğitime önem veren ülkelerden biri olan kardeş ülke Azerbaycan Türk öğrencilerinin de yoğun ilgi gösterdiği ülkelerin başında gelir.

Dövizdeki Yükselme öğrenci

Döviz Dolar Euro Yükselme Öğrencileri Nasıl Etkiliyor?

Dövizdeki yükselme öğrencileri nasıl etkiliyor? Aslında yurtdışında eğitim alacak olan öğrenciler için çok fazla fark etmiyor.

Yurtdışında Ücretsiz Okuyabileceğiniz Üniversiteler

Dünya standartlarında eğitim almak isteyen kişiler kimi durumlarda bulundukları ülkelerden farklı ülkelere geçiş yapabilmektedir.

Yök Diploma Denkliği Veren Üniversiteler

Yurtdışında YÖK Diploma Denkliği Veren Üniversiteler

Dünyanın birçok farklı yerinde üniversite eğitimi almak için üniversite arayan kişilerin en çok dikkat ettikleri konulardan biri de denklik işlemleridir.

Yurtdışındaki En Çok Tercih Edilen 12 Üniversite

Sizin Başarınız Bizim Başarımızdır. Yurt dışında Üniversite Tercihi Kararınızda Mutluluğunuz için Çalışıyoruz!

Sizin Adınıza Yurt dışında Üniversite Kararlarınızda Her Şeyin En İyisini Düşünürüz. Kararınızı Hemen Verin, Yurt dışında Üniversite Eğitimi İçin Hayallerinize Geç Kalmayın!

Yurtdışı Üniversite Bölgesel Diller Arasından Seçim Yapın !

YURT DIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ İLE FARK YARATIN

Yurtdışında ekonomik, sınavsız ve kaliteli üniversite eğitimi almak mümkün! Profesyonel ve güvenilir danışmanlık hizmeti almanızı gerektiren yurt dışında üniversite eğitimi sürecinde tüm işlemleriniz Eurostar tarafından yapılmaktadır.

Danışmanlık Hizmetleri

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak yurtdışında üniversite eğitimi karar veren kişiler için araştırmalar yaparak destek sağlamaktayız. Eğitim hayatı boyunca tecrübeli ve güvenilir ekibimiz öğrencilerin ve ailelerin memnuniyeti odaklı olarak hizmet sağlamaktadır. En iyi yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri için doğru adrestesiniz. En kaliteli yurtdışı üniversitelerinde indirimli kayıtlardan faydalandırıp yanı sıra burs imkanları hakkında bilgi veriyoruz

 • Size en uygun yurtdışında hangi ülke, şehir ve üniversiteyi belirleyebilmenizi sağlıyoruz.
 • Yurtdışında üniversite kayıt işlemlerinizi yapıyoruz.
 • Yurtdışı vize danışmanlığı hizmeti veriyoruz.
 • Yurtdışı ekonomik uçak bileti organize ediyoruz.
 • Yurtdışına üniversiteye giderken havaalanında karşılama ve transfer ayarlıyoruz.
 • Yurtdışı üniversite eğitimi sağlık sigortanızı ayarlıyoruz.
 • Yurtdışında Konaklamanızı ayarlıyoruz. Öğrenci Yurtları, studio daire, 1-2-3 odalı paylaşımlı evlere yerleştiriyoruz
 • Karar verirken size ücretsiz yurtdışı üniversite tercih ve bölüm danışmanlığı sunuyoruz
 • Üniversite kayıt işlemlerinde yardımcı oluyoruz.
 • Şehir ve üniversite oryantasyonu yapıyoruz.
 • İkamet izni ve diğer resmi başvurularda yardımcı oluyoruz.
 • Acil durumlarda destek veriyoruz. Yeni Zelanda vs. dahil genel olarak.

Neden Yurdışında Üniversite?

Sınavsız Üniversiteye Yerleşme Kolaylığı

Yurtdışında iyi bir üniversitede tercih edilen bölümde lisans eğitimine başlamak oldukça kolay. Geniş bölüm yelpazesi sunulan üniversitelere sınavsız olarak yerleşmek ve eğitiminize hemen başlamak sizin elinizde.

Yabancı Dil Okulu Öğrenimi

Kaliteli yurtdışı üniversitelerinde lisans eğitiminiz sırasında yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz.Farklı bir dilde bölüm tercihi yapmanız hem yeni bir dil eğitimi sağlayacak hem de uluslararası çevre edinmenizi kolaylaştıracaktır.

Ekonomik Eğitim Maliyetleri ile Yurtdışında Eğitim

Türkiye deki eğitim maliyetleri ile en iyi ve yüksek standartlarda eğitim veren üniversitelerde eğitim görme imkanından faydalanabilirsiniz. Geniş imkanları olan üniversitelerde okuyabilmek için yüksek bütçeler ödemeniz gerekmiyor.

Dilediğiniz Bölümde Okuma ve Prestijli Diploma İmkanı

Dilediğiniz lisans bölümünde okumak için sınava girmeniz şartı yok. Yök denkliği tanınan bir üniversiteden mezun olarak prestijli bir diploma sahibi olabilirsiniz.

Yurtdışı Eğitiminin Avantajları

Üniversite eğitimi dönemi, kişinin kariyer hayatını ve geleceğini belirleyen en önemli dönemdir. Bu süreçte en doğru kararı verebilmeniz için size yardımcı olmak amacıyla fırsatlar hakkında bir karşılaştırma tablosu hazırladık.

Yurtdışında Eğitim Maliyetleri

Aşağıdaki tabloda, yurtdışında eğitim maliyetlerinin Türkiye ile karşılaştırmasını görebilirsiniz.

Neden Eurostar’ı Tercih Etmelisiniz?

Profesyonel Hizmet

Kaliteli ve güvenilir hizmet veren ekibimiz sayesinde en iyi danışmanlık hizmetini sunuyoruz.

7/24 Destek

Ued üyesi firmamız birçok uluslararası akreditasyona sahip güvenilir bir firmadır.

Hızlı ve Kolayca Kayıt

Üniversitelere kolayca kayıt olabilmeniz için tüm evraklarınızı en hızlı şekilde hazırlamaktayız.

Ücretsiz Tercih Danışmanlığı

üniversite Tercihinde ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti veriyoruz

Güçlü Altyapı

Üstün teknolojilerle güçlendirdiğimiz danışmanlık hizmetlerimize her geçen gün yenilerini ekliyoruz.

Başarılı referanslar

Yurtdışı Öğrencilerimizin memnuniyetlerini referanslarımız sayfasındaki yorumlardan okuyarak anlayabilirsiniz.

Öğrenci memnuniyet Takibi

Memnuniyet garantili hizmet veren tek eğitim danışmanlığı firmasıyız. Takip sisteminden eğitim gören öğrencilerimize verilen hizmetleri takip etmekteyiz.

YÖK Denkliği

Denkliği Türkiye’de tanınan üniversiteler ile iş birliği anlaşmaları yapmaktayız.

Mavi Diploma

Lisans eğitiminizi yurtdışında alarak tüm dünyada geçerli mavi diploma sahibi olabilirsiniz.

Sınavsız Üniversiteye Yerleşme Kolaylığı

Keyifle eğitim alacağınız kaliteli üniversitelerde istediğiniz bölümü seçerek okuma özgürlüğüne sahipsiniz.
26
Yıllık Tecrübe

+10000
Toplam Öğrenci

+500
Resmi Temsilcilik

+5000
ReferansPuanla
[OY: 10 Ortalama: 4.1]
whatsapp1