Çekçe Üniversite Okumak

Avrupa Birliği üyesi olan Çek Cumhuriyetinde bütçenizi fazla zorlamadan hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla eğitim almanız mümkün. Yurt dışında eğimi düşünen ilk tercihleri arasında yerini alan Çek Cumhuriyeti üniversitelerinde birçok bölüm de mevcuttur. Eurostar ile hayalinizdeki yurtdışı eğitimini ekonomik fiyatlarla alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’nde Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Yurtdışında üniversite eğitimi almak, geçmişe oranla çok daha fazla düşünülmeye ve planlanmaya başladı. Geçmişte yurtdışında üniversite eğitimi deyince akla hemen ABD ya da İngiltere ya da Fransa Üniversiteleri gelmekteydi. Bunlar, son derece maliyetli ve şartları da ağır olan yüksek eğitim kurumlarıdır.

Ülkemizden öğrencilerimizi çok daha avantajlı şartlarda kabul edecek, ekonomik rakamlarla eğitim maliyetlerinizi karşılayabileceğiniz, uluslar arası seviyede mükemmel bir mesleki eğitim alacağınız başka ülkeler ve üniversiteler bulunmaktadır. Artık Doğru Avrupa Üniversiteleri de son derece ilgi çekmektedir. Memnun bırakmaktadır. Bu ülkelerin üniversitelerinden mezun olan gençlerimiz, hem donanımlı bir meslek eğitimi almakta, hem de ülkemizde ve Avrupa Birliği ülkelerinde kariyer yapabilmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, siz değerli gençlerimize önereceğimiz ülkelerden biri Çek Cumhuriyeti’dir. Çekya ya da Çek Cumhuriyeti, eski SSCB döneminde Çekoslavakya olarak demir perde arkasında yıllarını geçirmiş, doksanlı yıllarda bağımsızlığını ilan etmiştir. Bu ülkede resmi dil olarak Çekçe konuşulmaktadır. Üniversite eğitim dili de büyük bir ağırlıkta olarak Çekçe’dir. Orta Avrupa’da buluna Çekya gerçekten son derece güzel bir ülkedir. Başta biblo güzelliğinde başkenti Prag olmak üzere, hem doğanın, hem de tarihin birleştiği son derece güzel yerleşim yerlerine sahiptir. Çekya, aynı zamanda eğitim kurumları açısından da dikkat çekmektedir. Eski SSBC döneminden kalan alışkanlık olarak, eğitim küçük yaşlarda başlar ve son derece önemsenir. Üniversite sayısı fazla, üniversite mezunlarının sayısı da dikkat çeken şekilde yüksektir.


Neden Çekçe?

Çekya Üniversiteleri öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul etmektedir. Yani, üniversite girişlerinde, kayıt kabullerinde öğrencilerimize bir sınav şartı, puan uygulaması söz konusu değildir. Çeklerin resmi dili olan Çekce, öğrencilerimizin eğitim alması için öğrenmesi gereken bir dildir. Bu dili nasıl öğrenirim şeklinde bir sakıncanız olmamasını salık verelim. Çekçe kesinlikle zor bir dil değildir. Slovakça, Sorbça ve Lehçe ile birlikte, aynı kapsamda olacak şekilde Hint Avrupa dil ailesinden gelmektedir. Bu dil ailesine bağlı olan Slav dillerinin Batı kolunu oluşturmaktadır. Bilindiği gibi, dilimiz olan Türkçe’de Hint Avrupa dil ailesinden gelmektedir. Bu noktada iki dilin ortak noktaları bulunmaktadır. Gençlerimizin Çekçe öğrenirken çok zorlanmadıkları ortadadır. Kurumumuz olarak bugüne kadar olumlu geri dönüşler aldığımızı belirtelim. Kaldı ki, üniversitelerin lisans eğitimlerinden önce, bu dilin dışarıdan gelen öğrenciler tarafından sağlıklı şekilde öğrenilmesi için köklü ve detaylı bir dil eğitimi uygulanmaktadır.

Hem ülkemizden, hem de yurtdışından gelen öğrenciler bir senelik hazırlık dil eğitim sınıfına alınmaktadır. Bu sene içinde, dil eğitimi konusunda önemli isimler hoca olarak derslere girmektedir. Dil eğitiminin kapsamlı ve kökleri sağlam şekilde verilmesi söz konusu olmaktadır. Lisans seneleri bu eğitimden sonra başlar. Çek Üniversiteleri, öğrencilerimize hem lisans, hem de yüksek lisans ve doktora eğitimlerini yapmaları için fırsat sunmaktadır.


Çekçe Üniversite Eğitimi Tercihi Sebepleri

Çekçe Üniversite eğitimi ile zorlanmadan hazırlık sınıfında sömestrlerinizde dil eğitimini alabilirsiniz. Bundan sonra lisans senelerinize başlayabilirsiniz. Çek Üniversiteleri’nde eğitim dili Çekçe ve İngilizce olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Bu dillerin kabul edilmesinde belirli bir kural olmayıp, okuldan okula ve fakülteden fakülteye değişebilir. Detaylı bilgileri profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan her zaman alabilirsiniz. Hem Çekçe, hem de İngilizce eğitimlerinizde yeterli dil seviyesine gelmeniz için hazırlık sınıfında eğitim alacağınızı belirtelim. Her iki dilde eğitim veren fakültelerin de eğitimleri gerçekten seviyeli ve temelleri sağlam şekildedir. Başkent Prag olmak üzere, birçok kentte bulunan seçkin üniversiteler eğitimlerinizi içinize sinen şekilde, hatta beklentilerinizin çok daha üzerinde alabilirsiniz.

Çek Üniversiteleri Doğu Avrupa Üniversiteleri arasında parmakla gösterilen eğitim kurumlarıdır. Bu noktada bir seçim yapacaksanız Çekçe eğitim alacağınız bu üniversiteleri seçebilirsiniz diyebiliriz. Bu ülkede devlet üniversiteleri, hem de özel üniversiteler bulunmaktadır. Öğrencilerimiz için mükemmel lisans eğitimi yanında, yüksek lisans eğitimi imkanları da sunmaktayız. Bu elit üniversiteleri ileri eğitimlerinizi de Eurostar avantajı ile alacaksınız.

Üniversiteler, hem devlet üniversiteleri olarak, hem de özel üniversiteler olarak harç ödemesi almaktadır. Ancak rakamlar kesinlikle gözünüzü korkutmamalıdır. Son derece uygun rakamlara özel üniversiteler dahil ödeme yapabilirsiniz. Ülkedeki özel üniversitelerin senelik ödemeleri, ülkemizdeki sıradan kolejlerin senelik ücretlerinden bile çok daha uygundur. Öte yandan, genel anlamda yaşam giderleri de sizi zorlamayacaktır. Çekya, birçok Avrupa ülkesine oranla, ve elbette ülkemize oranla ekonomik, ucuz bir ülkedir. Orta gelir grubundan olan değerli gençlerimiz de zorlanmadan, ailelerinin maddi durumumu da zorlamadan eğitim alabilirler. Çekya beslenme, gıda harcamaları açısından, kendine yeten ve birçok gıda ürününü kendi karşılayan bir ülke olarak ucuzdur. Çeşmelerden akan sular temizdir hatta Avrupa’nın en temiz içme sularıdır. Öte yandan, ulaşım, konaklama, genel yaşam giderleri noktasında sizleri uygun rakamların beklediğini belirtelim.

Konaklama açısından sıkıntı yaşamayacaksınız. Bazı üniversitelerin kampus içerisinde yurtları bulunmaktadır. Ancak, elbette her üniversitenin kesinlikle yurdu bulunmaktadır demek yanlış olur. Kendi bünyelerinde yurtları olmayan yüksek eğitim kurumlarının, mutlaka özel yurtlarla anlaşmaları bulunmaktadır. Öğrencilerinin kampusa yakın konumda olan yurtlarda, mağdur olmadan konaklamaları ve bunu da uygun rakamlara yapmaları üniversiteler tarafından sağlanmaktadır. Yurt konaklama seçeneği yanında, kiralık oda, evler, daireler ve apartlar da tercih edilebilir. Birkaç öğrenci bir araya gelerek ortak bir ev kiralayabilirsiniz. Bunu tek başınıza da yapabilirsiniz. Konaklama yani kiralık rakamlarının makul olduğunu belirtelim. Konaklama seçenekleri temiz ve güvenli seçeneklerdir. Genel anlamda Çekya huzurlu, suç oranı son derece düşük, medeni insanların yaşadığı bir ülkedir. Çekya, genel anlamda, özellikle başkent Prag  muhteşem güzelliği ile, tarihi özellikleri ile son derece turistik bir kenttir. Bu kentte, başta turizm alanı olmak üzere birçok alanda part time çalışabilirsiniz. Öğrenci yıllarınızda yapacağınız bu çalışmalar ekonomik anlamda size büyük katkı sağlayacaktır.


Çekçe Öğrenmek Zor Mu? Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Çekçe, ilk dinlendiğinde karmaşık ve farklı bir dil izlenimi uyandırır. Ancak bu dili öğrenmesi kesinlikle zor değildir. Türkçemiz ile aynı dil ailesinden gelmektedir. Bu sayede temelinde birtakım benzerliklerin olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Üstelik, Çek Üniversitelerinde dil eğitimi özenle dikkate alınan, önem verilen bir durumdur. Eğitim dili Çekçe olan fakültelerin yurtdışında gelen öğrencileri hemen özel dil sınıfına alınmaktadır. Burada öğrenciler, alanlarında isim olan, Çek dilinin gelişmesinde çok önemli katkıları olan akademik isimler tarafından dil eğitimine alınmaktadır. Lisans senelerine ancak bu dil eğitimi başarılı şekilde tamamlandıktan sonra geçilmektedir. Gençlerimizin zorlanmadıklarını ve altyapısı sağlam şekilde dili öğrendiklerini belirtelim.


Çekçe Tıp Fakültesi Eğitimi

Tıp eğitimi almak, kaliteli bir doktor olmak, insanlara şifa dağıtmak istiyorsanız, bu kararırınızın ne kadar anlamlı ve değerli bir hedef olduğunu belirtmek isteriz. Ancak, tıp eğitimi kesinlikle hafife alınacak bir eğitim değildir. Mutlaka uzman ellerden, altyapısı son derece sağlam eğitim kurumlarından bu eğitimi almak gerekir. Ülkemizde, gerçekten, son derece seçkin tıp fakülteleri bulunmaktadır. Bunların bizlere kattıkları değerleri asla göz ardı edemeyiz. Ancak, ülkemiz genç nüfusu ve şartlarına göre son derece normal olan üniversite giriş sınavı sisteminin, gençlerimiz için, özellikle puanları son derece yüksek olan tıp fakültelerine girmek isteyen gençlerimiz için zorlayıcı olduğunu belirtelim. Bu sistem nedeniyle arzuladıkları şekilde tıp eğitimi alamayan birçok gencimiz bulunmaktadır.

Bir sınav şartı olmadan, arzuladığınız tıp fakültesi eğitimini Çek Üniversiteleri’nde alabilirsiniz. Hem İngilizce, hem de Çekçe olarak bu eğitimi alabilirsiniz. Üstelik Çek Üniversiteleri’nde Türk öğrencilerimiz için bir sınav şartı uygulaması bulunmamaktadır. Lise diplomanızla, sınav ya da taban puan şartı olmadan hayal ettiğiniz, hedeflediğiniz tıp eğitimini alabilirsiniz. Üstelik son derece kaliteli okullardan bahsediyoruz. Çek yüksek eğitim kurumları Avrupa’da parmakla gösterilen, eğitimi beğenilen ve otoriteler tarafından takdir edilen kurumlardır.

Bölümlerde lisans seneleri genellikle üç senedir. Bu senelerinizin sonunda, AB üniversitelerinden olan Çek Üniversiteleri’nden mezun bir genç olarak, mavi tıp fakültesi diplomanızı alacaksınız. Bu da demektir ki, ülkemiz dışında AB ülkelerinde de kariyerinize başlayabileceksiniz. Elbette diplomalar YÖK Yüksek öğrenim kurumumuz tarafından da tanınmaktadır. Yani bir doktor olarak, hem özel kurumlarda, hem de kamu alanında, diplomanızla mesleğinizi yapabilirsiniz.


Çekçe Diş Hekimliği

Diş hekimliği eğitimi alma hedefiniz varsa bunu mükemmel şekilde yapacağınız ülkelerden biri Çek Cumhuriyeti’dir. Ülkemize de yakın konumda olan bu güzel ülkenin, kentleri sadece turistik değil, aynı zamanda eğitim açısından da biz Türkler için önemlidir. Ülkenin kaliteli eğitim kurumlarında, Avrupa Birliği tarafından da kabul edilen, yüksek standartlarda meslek eğitimleri verilmektedir. Diş hekimliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz Çekçe diş hekimliği eğitimi alarak, tamamen sınavsız şekilde başvurarak hayallerini gerçeğe dönüştürebilirler. Üç ya da dört yıllık eğitimin sonunda, sizi geleceğe taşıyacak diş hekimliği diplomanızı alabilirsiniz. Doğru kararı verdiğinizi üniversitede ve diş hekimliği fakültesinde ilk günden yaşayacaksınız. Modern bir ortamda, son derece teknolojik teçhizatlarla, donanımlı laboratuarlarda ve sınıflar size eğitim verilecek. Sınıflarınızın az kişiden oluşacak ve eğitmenler sizinle bizzat ilgilenecekler. Mezun olduğunuzda aldığınız diplomanızla ülkemizde işyerinizi açabilecek, özel ya da kamu sağlık kurumlarında çalışabileceksiniz. Aynı zamanda Avrupa Ülkelerinde de diplomanız kabul edilecek ve çalışma imkanlarını yakalayacaksınız.


Çekçe Eczacılık

Eczacılık eğitimi almak isteyen gençlerimiz, ülkemizde mutlaka eğitim almalıyım şeklinde bir düşünceniz olmasın. Avrupa’da, parmakla gösterilen eğitim kurumları ile dikkat çeken Çekya’da bu eğitimi düşündüğünüzden ok daha mükemmel şekilde alabilirsiniz. Çekçe eczacılık eğitimi almak için bir sınava girmek ya da not ortalaması tutturmak zorunda değilsiniz. Öğrenci danışmanlarımızdan hemen bilgi alarak ön kayıt şartlarını öğrenebilir ve başvurularınızı yapabilirsiniz. Mezun olduğunuzda mavi diplomanızla, Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabilirsiniz. YÖK tarafından tanınan diplomalarınızla ülkemizde de çalışabilirsiniz. Donanımlı bir eğitim ve harika kariyer imkanları sizleri bekliyor. Çekçe öğrenmek için kesinlikle zor değil. Dil sınıfında, elit hocalar eşliğinde bunu kolayca yapabilirsiniz. İçiniz rahat olsun.


Çekçe İnşaat Mühendisliği

İnşaat sektörü günümüzde son derece önemli adımlar attı. Firmalarımız hem ülkemizde, hem de yurtdışında birçok alanda dikkat çeken başarıları göstermekteler. Bu firmaların bünyesinde ise eğitimleri mükemmel inşaat mühendisleri çalışmaktalar. İsterseniz siz de onlardan biri olabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz inşaat mühendisliği eğitimini alabilirsiniz. Üstelik bunun için ülkemizdeki gibi bir sınava hazırlanmak ve girmek zorunda değilsiniz. Tamamen sınavsız olarak, lise diplomanızla ve temel birtakım belgelerinizle kayıt başvurunuzu yapabilirsiniz. Çekya İnşaat mühendisliği eğitimi için sizleri bekliyor. Bölümleri ve altyapısı sağlam eğitimi ile dikkat çeken fakültelerde, içinize sinen eğitimi alacaksınız.

Çek Üniversiteleri Avrupa yüksek öğretim kurumları arasındadır. AB eğitim fonları tarafından sürekli olarak  desteklenmektedir. Teknik anlamda mükemmel eğitim veren bu fakültelerin, her anlamda özellikle laboratuar, modern teçhizat, bilgisayar ve kütüphane açısından da son derece doyurucu olduğunu belirtelim. Bir Avrupa üniversitesinden mezun olarak, tüm kıtada ve elbette ülkemizde çalışabilirsiniz.


Çekçe Mimarlık

Mimarlık eğitimi almak isterseniz ve yurtdışında sınavsız olarak eğitim almak istiyorum diyorsanız, Çekçe mimarlık eğitimi kesinlikle mükemmel bir seçim olacaktır. Mimarlık bölümünde üç senelik lisans eğitiminizden önce Çekçe dil eğitimine alınacaksınız. Bir sene sürecek bu eğitimle, uzman hocaların eşliğinde dil eğitiminiz gerçekleşecek. Ardında, seviyeniz tespit edilerek yeterli düzeye gelmenizi takiben mesleki lisans eğitimi için senelerinize devam edeceksiniz. Mimarlık alanında daha kaliteli bir eğitim seçeneği bulamayacağınızı belirtelim. Çek Üniversiteleri bölümleri ile özellikle mimarlık bölümleri ile otoritelerin beğenisini kazanmaktadır. Türk gençlerimizin sınavsız kabul edilmesi de gerçekten son derece öenmli bir avantajdır. Bu fırsatı değerlendirmeniz gerektiğini, yılların tecrübesi ile size önemle, altını çizerek belirtmek isteriz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, gençlerimizin sınavsız kabul edilecekleri bu seçkin fakültelerde eğitim almalarını canı gönülden isteriz. Bu noktada tüm desteğimiz ve yardımlarımız sizinle olmaktadır.


Çekçe Makine Mühendisliği

Çekçe makine mühendisliği eğitimi ile hayalinizde olan makine mühendisliği eğitimini mükemmel şekilde alacaksınız. Çek dilini zorlanmadan öğreneceksiniz. Bu konuda size yardımcı olacak hocalarınız olacak. Onların profesyonel desteği ile bir senelik hazırlık sınıfında yeni bir dil öğrenmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Bundan sonra, Avrupa Birliği tarafından kabul edilen diplomanızı almak için lisans senelerinize devam edeceksiniz. Mezun olduğunuzda bir makine mühendisi olarak, sadece ülkemizde değil Tüm Avrupa Ülkeleri’nde çalışmak istemez misiniz? Bu fırsatı yakalamak Çek üniversiteleri ile elinizde.


Çekçe Elektrik Mühendisliği

Sevgili gençler, sadece bir sene dil eğitimi alarak ve ardından üç sene Çekçe elektrik mühendisliği eğitimi alarak seçkin bir mühendis olarak mezun olabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimize uğramanız ve çağrı merkezimizden ya da internet sitemizden bize ulaşmanızı öneririz. Çek Üniversiteleri’nde son derece ekonomik rakamlara, Çekce olarak elektrik mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Bundan sonra yüksek lisans fırsatı ile de kendinizi geliştirebilirsiniz. Ön kayıt yaparak hemen belgelerinizi hazırlayın ve başvurun. Teknolojik anlamda mükemmel donanıma sahip teknik fakültelerde, AB tarafından tanınan, YÖK tarafından kabul edilen diplomalarınızı almak için eğitim alacaksınız.


Çekçe Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar mühendisliği son derece geçerli bir meslek, ancak gerçekten alt yapısı mükemmel ve size doyurucu eğitim verecek bir kurumda bu meslek eğitimini almak lazım. Bu nedenle, okul seçerken dikkatli olmalısınız. Ülkemizde bulunan başarılı bilgisayar mühendisliği fakültelerine, malum, sınav sistemi nedeniyle giremeyebilirsiniz. Aslında sınav stresi yaşamanıza da gerek yok. Çek Üniversiteleri Türkiye’den öğrencilerimize kapılarını açmış bulunmakta. Bilgisayar mühendisliği eğitimini son derece donanımlı şekilde bu ülkede alabilirsiniz.

Hiçbir sınav şartı olmadan Çekçe bilgisayar mühendisliği eğitimi için başvurabilirsiniz. Bir sene hazırlık sınıfında, eminiz ki umduğunuzdan da daha kolay şekilde ve hızlı olarak Çekçe öğreneceksiniz. Bundan sonra mesleğinizi yapmanız için size mükemmel bir meslek eğitimi verilecek Diplomalarım geçerli mi diye endişelenmeyin. Çek Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Ayrıca, Avrupa Birliği üniversiteleri bünyesindedir. Yani bunun sonucu olarak, gençler mezun olduklarında tüm kıtada fakülte mezunu olarak kabul edilmektedir. Tüm AB ülkelerinde diplomaları ve meslek eğitimleri geçerli kabul edilmektedir. Bunun avantajı birçok ülkede ve elbette ülkemizde kamu alanında ve özel sektörde çalışma imkanlarınızın olmasıdır. Size sunulan buy muhteşem fırsatı kaçırmamalısınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1