Prag Sanat Dizayn ve Mimarlık Akademisi

Avrupa Birliği üyesi olan Çek Cumhuriyetinde bütçenizi fazla zorlamadan hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla eğitim almanız mümkün. Yurt dışında eğimi düşünen ilk tercihleri arasında yerini alan Çek Cumhuriyeti üniversitelerinde birçok bölüm de mevcuttur. Eurostar ile hayalinizdeki yurtdışı eğitimini ekonomik fiyatlarla alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’nde Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Prag Sanat Dizayn ve Mimarlık Akademisi

  Hayalini bir kağıda çizip ardından onu her hangi bir caddenin ya da bir binanın arasında görmek, üretmek istiyorsan Prag Sanat ve Mimarlık Akademisi senin hayallerine, hedefine cevap verebilecek, deneyimli, üstün nitelikli, yetenekli hocaların eğitim verdiği potansiyeli geniş, prestijli tarihsel bir mektep. İstersen okul hakkında kısaca bir tanıtım yapalım. Prag Uygulamalı Sanatlar Okulu olarak 1885 yılında kuruldu. Bohemya’nın ilk sanat okuluydu. erek; sanatsal sanayi dalında ehil insan gücü yetiştirmek ve ortaöğretim okullarında çizime dayalı uygulamalı sanat öğretmek ve eğitim için personel yetiştirmekti.

  Prag Sanat ve Mimarlık Akademisi resim, illüstrasyon, grafik, moda tasarım, ürün dizaynı, grafik tasarım, seramik, porselen, fotoğraf, mimarlık, çalışma disiplinleri sunan bir devlet üniversitesidir. 1939 ikinci dünya savaşı itibarı ile kapandı. 1946 yeni yasaya göre ismi Uygulamalı Sanatlar Akademisi oldu. 1989 yılındaki devrimden sonra tekrardan düzenlendi ve mimarlık, tasarım, güzel sanatlar, sanat tarihsel, Sanatta Estetik, grafik bölümleri açıldı. yekün 23 stüdyo bulunmakta ve bireysel stüdyoları uzmanlar sebebi ile yönetilir. Cam Stüdyo Rony Plesl nedeni ile yönetiliyor, Seramik stüdyosu Jitka Škopová, illüstrasyon ve Grafik Libena Rochová, Tekstil tasarımı Pavel ıvancic, Moda ve pabuç Tasarım Eva Eisler, Moda Tasarım Juraj Horváth, Karel Haloun, Petr Babak, Grafik tasarım ve Yeni Medya Jakup Zich, Film ve TV Grafik Rostislav Vanek, Grafik Tasarım ve Görsel iletişim Dominik Lang, Resim ve Heykel, Tipografi Federico Diaz… benzeri ustalar sebebi ile yönetilmektedir. Okulun binası František Schmoranz Jr. ve Jan Machytka tarafından 1882-1885 yılında yapıldı. Barok tarzı bina Paris ve Viyana’daki sanat akademilerinden ilham alınarak yapıldı.


  Bölümler

  • Tasarım
  • Güzel Sanatlar
  • Mimarlık
  • Uygulamalı Sanatlar
  • Grafik
  • Sanat tarihi

  Okulun zengin büyük kütüphanesinde 55000 binden çok kitap bulunur. öğrencilerin derslerini kolay olarak uygulayabilecekleri materyallerle dolu atölyeler mevcuttur. belde merkezine yakın 70 yataklı yurtlar bulunmaktadır. Her dairede mutfak, banyo, wc mevcuttur. Son derece modern ve kullanışlıdır.


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   whatsapp1