Zlin Tomas Bata Üniversitesi

Avrupa Birliği üyesi olan Çek Cumhuriyetinde bütçenizi fazla zorlamadan hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla eğitim almanız mümkün. Yurt dışında eğimi düşünen ilk tercihleri arasında yerini alan Çek Cumhuriyeti üniversitelerinde birçok bölüm de mevcuttur. Eurostar ile hayalinizdeki yurtdışı eğitimini ekonomik fiyatlarla alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’nde Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Yurtdışında Eğitim Rehberi

  Ortaavrupa’nın enfazla okullarından birisi olan ve Türk öğrencilerinde tercih ettiği ve memnun olduğu Zlin Tomas Bata üniversitesi’nde okumak istersen derhal karar vermelisin.. çünkü kararlar ne kadar erken olursa geleceğine atacağın adımda o kadar erken olacaktır. öncelikle üniversite hakkında kısaca bilgilenelim. 15 Nisan 1969 yılında Zlin Teknoloji Fakültesi şekilde kuruldu. 1995 yılında Brno Teknik üniversitesine bağlı olarak idare ve ekonomi fakültesi ve Reklamcılık ve Pazarlama iletişimi bunun gibi bölümler kuruldu. 2002 yılında hepsi birleşerek Zlin Tomas Bata üniversitesi adını aldı. Ocak 2002 yılında Multimedya iletişim Fakültesi açıldı, 1 Ocak 2006 yılında Edebiyat fakültesi, 1 Ocak 2007 yılında Uygulamalı Bilişim Fakültesi ve 1 Eylül 2009 da Lojistik ve Kriz Yönetimi fakültesi açıldı. Memleket imkanı bulunmaktadır. 858 yataklı, 6 misafir yatağı ve özürlüler için 32 yataklı olup son derece çağdaş dizayn edilmiştir. Öğrencilerin sosyalleşmelerini veren imkanlar mevcuttur. Restoranlar, cafeler, cateringiler ve Mostni yamaçları gezilecek görülecek güzel yerlerden biridir.

  Kamuya açık kütüphanesi bulunmaktadır. yalnızca öğrencilere ve öğretmenlere değil bütün kamu için hizmet sunan bir yerdir. Kitap, mecmua, gazete, cd, kaset, video, tez, 232 bilgisayar, internet, elektronik kaynaklarla ilgili her tür malzemesi bulundurur. Kütüphane mimar Zlin nedeni ile yapılmaktadır. Öğrencilere görsel-işitsel üretim atölyesinden görsel-işitsel endüstriler, kültürel, sosyal ve sportif etkinlikler, v yapımları online iletişim sitesi gibi hizmetler sunmaktadır. beden Eğitimi ve Spor bölümü tüm fakültelerin yararlanabileceği spor aktiviteleri de yapılabilmektedir. Üniversite adını ayakkabıcılık fabrikasının kurucusu olan Thomas Bata’dan almıştır.öğrenci farklı programı bulunur. Eğitim dili çekce ve ingilizcedir. Yök sebebi ile tanınan bir üniversitedir.

  Zlin Tomas Bata üniversitesi, çek Cumhuriyeti’nin güneydoğusunda ki Zlin şehrinde bulnan bir devlet üniversitesidir. Yaklaşık olarak 11000 den fazla öğrencisi bulunmaktadır. öğrencilerin 200 den fazlası çeşitli ülkelerden gelmektedir. okul Türk öğrenciler vasıtası ile beğenilen ve müspet karşılanan bir üniversite olmuştur. üniversitenin personeli ve akademik kadrosu yabancı öğrencilere karşı son derece iyi ve yardımseverdir.


  Fakülteler

  • Teknoloji Fakültesi dersleri
  • Yönetim ve ekonomi Fakültesi dersleri
  • Multimedya iletişim Fakültesi dersleri
  • Uygulamalı Bilişim Fakültesi dersleri
  • Edebiyat Fakültesi derslerimizi
  • Lojistik Fakültesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1