Opava Silesian Üniversitesi

Avrupa Birliği üyesi olan Çek Cumhuriyetinde bütçenizi fazla zorlamadan hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla eğitim almanız mümkün. Yurt dışında eğimi düşünen ilk tercihleri arasında yerini alan Çek Cumhuriyeti üniversitelerinde birçok bölüm de mevcuttur. Eurostar ile hayalinizdeki yurtdışı eğitimini ekonomik fiyatlarla alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’nde Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Yurtdışında Eğitim Rehberi

  Avrupa’nın en prestijli okullarından birisi olan Opava Silesian üniversitesi ’nde talebe olmak bundan böyle düş değil. Burada yüksek kalitede tam donanımlı eğitim almak ve kariyerine adım atmak ister misin? öncelikle mektep meselesinde kısaca bilgi aktaralım. Böylece okulun konusunda ön bilgiye sahip olmuş olursun. 1989 yılında tekrardan kurulmuştur. 1870 li senelerde bir Alman lisesiydi. 1945-1948 yıllarındaki müzakereler sonucunda yeniden yapılandırılmıştır. 1989 da bugünkü adını almıştır. 8500 talebe bulunmaktadır. 324 pedagog, 30 profesör, 65 doçent, 199 branş asistanı, 26 asistan, 4 rektör bulunmaktadır. Üniversitede Silesian Müzesi, Silesian Tiyatrosu, Arşiv Salonu, Kütüphanesi mevcuttur. Felsefe ve bilim Fakültesi’nde, fotoğrafçılık, tiyatro, dramaturji, teorik fizik, astrofizik, otonom sistemler, arkeoloji, yaratıcı fotoğrafçılık ve corpus dilbilim bunun gibi bölümler bulunur.

  Matematik Enstitüsü’nde Matematik Analiz, Geometri ve Küresel Analiz gibi bölümler yer almaktadır. Dinamik sistemlerin matematiksel fizik ve nebati varyasyon analizi ve fibrovanýmetreteorisi gibi konular üzerinde araştırma yapılmaktadır. Karvina işletme Okulu kömür madenciliğinde öğrenciler faaliyet göstermekte çalışmalarda bulunmakta. Fakülte binası büyük ve temsili salonuyla çağdaş olup iyi imkanlara sahiptir. iktisat Politikası ve Yönetimi, ekonomi ve idare, Sistem Mühendisliği ve Bilişim gibi çalışmalar sunmaktadır. işletme ve yönetim Ağırlama bölümünde doktora yapılabilmektedir. Fakülte ekonomik nitelikteki makro işletmelerle işbirliği yapmaktadır. Opava Silesian üniversitesi Avrupa üniversiteler Birliği üyesidir. oldukça çok yabancı üniversiteyle işbirilği içerisindedir.


  Fakülteler

  • Opava Felsefe ve bilim Fakültesi
  • Karvina işletme Fakültesi
  • Opava halk Politikaları Fakültesi
  • Opava Matematik Enstitüsü
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1