Ostrava Teknik Üniversitesi

Avrupa Birliği üyesi olan Çek Cumhuriyetinde bütçenizi fazla zorlamadan hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla eğitim almanız mümkün. Yurt dışında eğimi düşünen ilk tercihleri arasında yerini alan Çek Cumhuriyeti üniversitelerinde birçok bölüm de mevcuttur. Eurostar ile hayalinizdeki yurtdışı eğitimini ekonomik fiyatlarla alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’nde Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Yurtdışında Eğitim Rehberi

  Uzun bir geçmişe sahip olan Avrupa’nın en büyük, stratejik, sanayi, teknik madencilik okullarından biri olan Ostrava Teknik üniversitesi’nde okumak herkezin hayali… ancak sen bu hayalini vereceğin cesurca kararla gerçekleştirebilirsin. kafi ki iste ve vazgeçme. Dilersen Ostrava Teknik üniversitesi konusu için kısa bilgi almaya ne dersin? okul Madencilik Akademisi olarak 23 Ocak 1849 yılında kurulmuştur. 1894 yılında üniversite olmuştur.1945 yılında mektep Ostrava’ya taşınmıştır. üniversite tarihi madencilik ve işleme şekilde faaliyet göstermektedir. endüstri odaklı sosyal ve ekonomik değişime katkı bulunur. 1989 yılında Ostrava Teknik üniversitesi uygar bir teknik üniversite durumuna gelmiştir. 165 yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir.


  Okulun Misyonu

  • Yüksek tahsil sağlamak
  • Araştırma ve geliştirme
  • Uygulama ile işbirliğini geliştirmek

  okul devlet kurumları, yerel yönetimler, yerli ve yabancı üniversiteler, bilimsel kurumlar, firmalar ve kişilerle işbirliği içerisindedir. üniversite öğrencilerine ve çalışanlarına hem imkanlar sağlar hem de halka hizmet sunmaktadır. Okulda ikram hizmeti yani catering, spor tesisleri, kütüphane, laboratuarlar, galeriler, konferans salonları bulunur. Kütüphanede hediyelik eşyalar ve kırtasiyelik ürünlerden satın alabilirsiniz. ülkenin en büyük rasathanesi ve üçüncü planetaryumu Ostrava Teknik üniversitesi’nde bulunur.


  Fakülteler

  • Mekatronik, nanoteknoloji
  • Madencilik ve yer bilimi Fakültesi
  • Metalurji ve malzeme Mühendisliği Fakültesi
  • Makina Mühendisliği Fakültesi
  • Ekonomi Fakültesi
  • Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi
  • İnşaat Mühendisliği Fakültesi
  • Güvenlik Mühendisliği Fakültesi

  Okul bilimsel ve araştırma faaliyetlerinde bulunmakta. benlik, başarı üzerine projeler sunmaktadır. Profesör olarak atanmak için lüzumlu olan prosüdürleri sağlar. üniversiteler arasındaki istatistikler verileri yapar ve karşılaştırır. Yıllık rapor sunar. ilim ve öğretim konusunda profesyonel kazandırmak için bilim ve teknoloji organizasyonları düzenler. öğrenci hibeleriyle doktora, yüksek lisans program projelerini desteklemektedir. Araştırma, geliştirme sonuçlarını bilimsel dergilerde yayınlanmasını sağlar. Yaklaşık 20 000 den fazla öğrenciye hizmet vermektedir.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1