Liberec Teknik Üniversitesi

Avrupa Birliği üyesi olan Çek Cumhuriyetinde bütçenizi fazla zorlamadan hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla eğitim almanız mümkün. Yurt dışında eğimi düşünen ilk tercihleri arasında yerini alan Çek Cumhuriyeti üniversitelerinde birçok bölüm de mevcuttur. Eurostar ile hayalinizdeki yurtdışı eğitimini ekonomik fiyatlarla alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’nde Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Yurtdışında Eğitim Rehberi

  Ortaavrupa’nın mükemmel doğası içinde bir yandan okuyup bir yandan eğitimini eğlenceli duruma dönüştürebilir eğitimin keyfine varabilirsin. Kaliteli eğitim yaşamının tüm imkanlarına sahip bir şehirde bulunan Liberec Teknik üniversitesi’nde üniversite öğrencisi olmak artık hayal değil. Hayalini gerçekleştirmenin enfazla yolu mantıklı ve erken karar vermek. Önce Liberec Teknik üniversitesi’yle ilgili kısaca bir tanıtım yapalım. 1 Ekim 1953 yılında teknik makine mühendisliği olarak kuruldu. 1960 yılında tekstil mühendisliği açıldı. 1990 yılında Beşeri Bilimler ve Eğitim fakültesi, 1992 de iktisat Fakültesi 1994 Mimarlık ve Sanat Fakültesi, 1995 Mekatronik Kurumlararası Bilişim ve Disiplinlerarası çalışma Fakültesi, 2005 sıhhat Enstitüsü ve çalışmaları, 2009 Yeni Nano Teknoloji Enstitüsü açılmıştır.

  Okulda küçük çocuklarında eğitimlerinin ilerlemesi için kütüphane, uygulamalı laboratuarları bulunmakta. Altı fakültesi ve üniversite enstitüsü arasında, teknik, bilimsel, insanlık ve bunun yanı sıra sanatlar ve disiplinlerarası çalışma branşlarında eğitim ve öğretim sunmaktadır. Laboratuvar ve beşeri araştırma teknik ekipmanlarıyla donanımlı bir üniversitedir. Üniversitede çocukların sosyalleşmesini sağlayacak geniş spor alanları,yaz kış sporlarına uygun spor kompleksleri bulunmaktadır. Başka üniversitelerle uluslararası işbirliği içerisindedir buna bağlı olarak sözleşmeler yapılmaktadır. üniversitenin olduğu belde son derece sakin sessiz ve mükemmel bir doğanın içindedir. Eğitim için uygundur. Ulaşım sorunsuz ve kolaydır. Daha çok aşırı tramvay tercih edilir.


  Fakülteler

  • Makine Mühendisliği Fakültesi
  • Tekstil Mühendisliği Fakültesi
  • Beşeri Bilimler ve Eğitim Fakültesi
  • iktisat Fakültesi
  • Mimarlık ve Sanat Fakültesi
  • Mekatronik Kurumlarası Bilişim Ve Disiplinlerarası çalışma Fakültesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1