Hırvatistan Yüksek Lisans

Hem tanınan hem de sınavsız bir üniversitede Yüksek lisans eğitimi almak mesleki gelişiminiz için oldukça uygundur. Hırvatistan yüksek lisans eğitimi kendi alanınızda tecrübelerinizi arttırmanıza katkı sağlayacak en iyi eğitimi almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca farklı bir ülkede mesleki uygulamalar konusunda kendi pratiğinizi de geliştirme imkânı bulacaksınız.

Hırvatistan'da Eğitim

Hırvatistan Lisans Hakkında Her Şey

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Eski Yugoslavya Ülkeleri’ nden olan Hırvatistan, bağımsızlığının ardından, hızlı ve planlı bir kalkınma sürecinde önemli adımlar atmıştır. Günümüzde, ülkenin doğal güzellikleri yanında, kaliteli üniversiteleri de uluslararası anlamda bir hayli ilgi çekmektedir. Bir Avrupa ülkesi olan Hırvatistan, özellikle eğitim kurumları için aldığı önemli maddi yardımlarla mükemmel özellikleri olan üniversitelerini kazanmıştır. Slovenya, Macaristan ve Bosna Hersek ülkeye komşu olan ülkelerdir. Hem karasal alanları, hem de denize bakan kıyıları ile mutlaka gezip, görülmesi gereken bir ülkedir aynı zamanda. Peki bu güzel ülkede siz de öğrenci olmaya istemez misiniz?
Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra, son derece kaliteli yüksek lisans programlarına dahil olabilir. Mühendislik eğitimleri, sanat ve spor çalışmaları, işletme ve iktisat, yönetim çalışmaları, çevre bilimleri, yaşam bilimleri, turizm ile otelcilik, mimarlık, teknoloji, pazarlama, gazetecilik çalışmaları alanlarında master programları bulunmaktadır.


Hırvatistan Yüksek Lisans Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Özellikle Balkanlar’ın en güzel ülkelerinden biri olan Hırvatistan, ülkemizden öğrencilerimizi de yüksek lisans eğitim programları için beklemektedir. Yüksek lisans eğitimi genellikle iki yıldır. Eğitim dili yeterli olmayan öğrenciler için hazırlık sınıfında eğitim verilmektedir.


Hırvatistan Yüksek Lisans YÖK Denkliği Var Mı?

Diplomalarınızla YÖK denkliği konusunda avantaj yaşayacağınız üniversitelerinden mezun olacaksınız. Özellikle Hırvatistan Üniversiteleri Bologna sürecinde yer alan ve öğrencilerine mavi diploma veren kurumlardır.


Hırvatistan’da Yüksek Lisans YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Hırvatistan Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra, ülkemize dönerek kariyerinize başlayabilirsiniz. Doktora eğitimlerinize de devam edebilirsiniz. YÖK diploma denklik başvurularınız için kuruma online başvuru yapmalısınız ve buna göre YÖK denklik sınavına girmenize karar verilebilir.


Hırvatistan’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Yüksek lisans eğitiminizi alırken, tatil dönemlerinde part time ya da full time olarak çalışabilirsiniz. Online şekilde uzaktan çalışmalarınızı da yapabilirsiniz.


Hırvatistan’da Yüksek Lisans Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Hırvatistan Üniversiteleri, uygun harç rakamları ile dikkat çekmektedir. Hatta yüksek lisans harç ücretleri de eğitim kapsamlarına göre, 1.000 EURO ile 5.000 EURO arasında değişmektedir.


Hırvatistan Yüksek Lisans Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Hırvatistan’da lisans eğitimlerinizi sınavsız olarak alabilirsiniz. Aynı şekilde, yüksek lisans eğitimleriniz için başvurularınızı da bir sınava girmeden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun tek istisnası, dil seviye sınavıdır. Öğrencilerin dil seviyelerinin tespiti için bir sınava girmeleri gerekmektedir. Bu sınav sonucuna göre, dil eğitimine alıp alınmamalarına göre karar verilir.


Hırvatistan Yüksek Lisans TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

TOEFL, İELTS ve YDS sınavları, öğrencilerin İngilizce dil seviyelerinin belirlenmesi için yapılan uluslararası kabul gören sınavlardır. Buna göre, öğrencilerin bu sınavlara girmeleri, dil seviyelerinin belirlenmesi noktasında önemlidir. Hırvatistan Üniversiteleri de uluslararası sınavları kabul etmektedir. Bu sınavlar noktasında dereceleriniz bulunmamakta ise, belirlenen seviyenize göre, hazırlık sınıfında eğitim almanız söz konusu olabilir.


Hırvatistan Yüksek Lisans Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Hırvat Halkı ile Türk Halkı arasında kopmak bilmeyen bağlar bulunmaktadır. İki milletin son derece yüksek ortak noktaları bulunmaktadır. Ayrıca, Hırvatistan bir Avrupa ülkesidir ve buna bağlı olarak kaliteli ve Avrupa standartlarında eğitim kurumları bulunmaktadır. Birçok öğrencimiz de bu avantajları ile ülkede yüksek lisans eğitimleri almaktadır.


Hırvatistan Yüksek Lisans Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öğrenci danışmanlarımızdan, destek alarak başvurularınızı zamanında ve bir eksik olmadan yapmayı ihmal etmemelisiniz. Lisans mezunu olmanız çok önemlidir ve lisans diplomalarınızı almadan başvuru yapamayacağınızı belirtelim.


Hırvatistan Yüksek Lisans Okumanın Avantajları?

Ülkemizle yakın ilişkileri olan, Türk Halkı’nı tanıyan bir halkın olduğu ülkede öğrenci olmak rahat etmenizi, yabancılık çekmeden eğitim alabilmenizi sağlayacaktır. Kaliteli eğitim kurumlarında, birçok ülkeden öğrencileri tanıyarak, modern kampuslarda ve kaliteli hocalardan derslerinizi alabileceksiniz. Öğrencilere, yurtdışında gelen öğrencilere de ders kitapların alınması ve birçok ihtiyaçları için uygunluk gösterildiğini belirtelim. Güvenli ve huzurlu ortamda eğitim sizleri bekliyor.


Hırvatistan Yüksek Lisans Mezunlarınız Var Mı?

Yirmi yılın üzerinden yurtdışı eğitim deneyimlerimizle sizlerleyiz. Özellikle Hırvatistan Üniversiteleri’nden mezun olan gençlerimizin sayısı da hayli fazladır.


Hırvatistan Yüksek Lisans Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Yüksek Lisans Okuyabilir Miyim?

Hırvatistan, genel anlamda eğitim ve okul harçlarının ucuz olduğu bir ülkedir. Bu ülkede zorlanmadan yüksek lisans eğitimlerinizi alabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızdan çok daha detaylı bilgilerinizi alabileceğinizi belirterek, burs olanaklarının da olduğunu belirtelim. Hem ülkemizden başvurabileceğiniz, hem de Avrupa Birliği kapsamında verilen burslar bulunmaktadır. Bunlar sayesinde eğitiminizi ücretsiz bile yapabilirsiniz. Tam ve yarı burslu olarak eğitim alabilirsiniz.


Hırvatistan Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Yüksek lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra, doktora programları ile eğitiminize devam edebilirsiniz. Ülkemizde kariyerinize başlayabilirsiniz. Kamu alanında diplomanızın geçerli olması için denklik onayı için başvurmalısınız.


Hırvatistan Yüksek Lisans Okumanın Şartları

Lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz, kayıt sürelerinde yüksek lisans eğitimlerini almak için başvurabilirler. Uluslararası sınavların belgelerini eklemelisiniz. Seviye sınavından sonra ise hazırlık eğitimi konusunda durumunuz belirlenecektir. Bundan sonra, eğitim almaya düzenlenen şekilde başlayabilirsiniz. Belgelerinizin eksiksiz, başvurunuzun doğru olması da çok önemlidir.


Hırvatistan Yüksek Lisans Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

Ales şart değildir, ülkemizde uygulanan, eğitim sistemimize ilişkin bir sınavdır.


Hırvatistan Yüksek Lisans Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Yüksek lisans senelerinde, başarılı olan, derslerinde yüksek notlar alan öğrencilerin, tez senelerinde yatay geçiş imkanından yararlanmaları mümkündür. Ancak bunun çok yaygın bir uygulama olmadığını belirtelim.


Hırvatistan’da Yüksek Lisans İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Bir sömestre başlangıcında yüksek lisans öğrencisi olmak için, mayıs itibariyle başlayan kayıt sürelerinde, Eylül’e kadar başvurularınızı yapmanız gerekmektedir. Buna göre, lisans eğitim diplomanız, sağlık raporu, girdiğiniz uluslararası sınavlar varsa bunların puan bilgileri, fotoğraf, başvuru formunun doldurulması gibi hazırlık işlemlerini yapmanız gerekmektedir


Hırvatistan’da Yüksek Lisans Okumak İstiyorum

Sevimli ve huzurlu, doğal güzellikleri ile sizi kaliteli zaman geçirtecek, ekonomik anlamda da gerçekten avantajlı bir ülkede eğitim almak çok avantajlıdır. Sizinle yakından ilgilenecek, önemli akademik isimlerden derslerinizi alabilirsiniz. Kaliteli ve akreditasyonu olan üniversitelerde yüksek lisans programlarına katılacaksınız. Bu kararın doğru olduğunu altını çizelim. Birçok alanda, kariyerinizi geliştirmek istediğiniz yönde yüksek lisans eğitimleri alabilirsiniz. Tez aşamasında size her konuda yardımcı olacak hocalarınız ve kapsamlı kütüphaneler de sizi beklemektedir.


Hırvatistan’da Yüksek Lisans Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Bereketli bir ülke olan Hırvatistan’da bir öğrenci, yaklaşık olarak, aylık 500 ile 1000 EURO arasında bir harçlık ile rahatlıkla masraflarını karşılayabilir. Okul ücretleri de uygundur. Bunun altında rakamlarla da son derece rahat şekilde yaşayabilirsiniz. Kiralık dairelerde ya da evlerde kalabilirsiniz. Yurt seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bir öğrenci olarak eğitim alırken aynı zamanda çalışabilirsiniz. Okul harçları da son derece uygundur ve kesinlikle ödenemeyecek rakamlar değildir. Özellikle alacağınız geçerli eğitim ve mavi diploma dikkate alınacak olursa, bu rakamlar avantajlıdır.


Hırvatistan’da Türkçe Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Balkan Ülkeleri’nde Türkçe eğitim veren ya da Türkçe destekli eğitim kurumları bulunmaktadır. Bu seçenekleri öğrenmek ve değerlendirmek için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Hırvatistan Lisans
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1