Slovakya Doktora

Hayallerinizdeki doktora programını yurtdışında okuyun. Slovakya akademik kariyerinizi tamamlamak için en ideal ülke olacak. Yurtdışı hazırlık programları içerisinde kendi bölümünüze uygun olarak seçerek geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Slovakya doktora imkanı ile geleceğiniz için aydınlık kapıları aralayın. Rakiplerinizi kolayca sollayın ve önlerine geçin.

Üniversite Eğitim Rehberi

Milliyetçi ve vatanını seven Slovak Halkı’nın ülkesi olan Slovakya, Orta Avrupa’nın beğenilen, medeni, hem doğal güzellikleri, hem de kalkınma süreci bakımından dikkat çeken ülkelerden biridir. Slovakya, Eski Çekoslovakya’nın dağılmasından sonra bağımsızlık sürecine girmiş bir ülkedir. Eğitime, hem ülkenin bağımsızlık sürecinden önce, hem de sonra, her zaman son derece önem verilmiştir. Bu doğrultuda, günümüzde, ülkenin kendi ayakları üzerinden durmasından ve Avrupa Birliği sürecine girmesinden sonra, gerçekten çok önemli adımlar atılmıştır. Modernizasyon, eğitim kalitesi ve disiplini olan üniversitelerin çok daha ileri adımlar atılmasını sağlamıştır. Üniversiteler, Bologna esaslarına uygun olarak eğitim vermeye başlamış ve akreditasyonu olan, dünya sıralamalarından yer alan kurumlar halini almıştır.
Ülkemizden öğrencilerimiz de lisans eğitimleri, yüksek lisans ve doktora eğitimleri için üniversiteleri tercih etmektedir. Beşeri bilimler, gazetecilik ve kitlesel iletişim, hukuk, iktisadi araştırmalar, işletme, sosyal bilimler, sürdürülebilirlik çalışmaları ve teknoloji eğitimleri başta olmak üzere,birçok alanda siz de doktora eğitimleri yapabilirsiniz.


Slovakya’da Doktora Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Slovakya’da doktora eğitimleri üç senedir. Bu zaman dilimi içinde, derslerin alınması, ardından tez araştırmaları ve çalışmalarının yapılması söz konusudur. Hem ülkenin kendi resmi dilinde, hem de İngilizce olarak eğitim verilmektedir. Öğrencilerin doktora eğitimlerinde dil seviyelerinin yeterli olması lazımdır. Bu noktada, dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler için öncesinde dil eğitimleri almaları çok önemlidir.


Slovakya’da Doktora YÖK Denkliği Var Mı?

Slovakya Üniversiteleri Avrupa Birliği bünyesinde olan üniversiteler olup, Bologna kriterlerine uygundur. Modern eğitim verilmektedir, eğitim alanında tüm gelişmeler takip edilmektedir. Akademik anlamda eğitim kalitesi yüksektir ve hocaların da gerçekten kaliteli olması dikkat çekmektedir. YÖK tarafından kabul edilen üniversitelerin, diplomalarında YÖK denkliği olduğunu da ekleyelim.


Slovakya’da Doktora YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Doktora eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz, haklı olarak, ülkemizde kariyerlerine kamu alanında ya da akademik kariyer şeklinde devam etmek isteyebilirler. Bu noktada, YÖK denkliği için bireysel şekilde ve online olarak başvurularını yapabilirler. Genel anlamda, yurtdışında kariyer yapmak isteyen gençlerimiz de, eğitimlerini geçerli kılmak noktasında YÖK denkliği başvurularını yapabilirler. Bu durumda, inceleme yapılır ve duruma göre YÖK denklik sınavına girilmesine de karar verilebilir.


Slovakya’da Doktora Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ülkede öğrencilerimiz doktora eğitimlerini aldığınız süreçte, hem Slovakya’da öğrenci iken, hem de ülkemizde çalışabilirsiniz.


Slovakya’da Doktora Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Slovakya Üniversiteleri genel anlamda, uygun rakamları ile diğer Avrupa Üniversiteleri’ne göre ekonomiktir. Bu noktada öğrencilerimiz haklı olarak ilgisini çekmektedir. Prestijli üniversiteler ve kaliteli akademisyenlerin olduğu üniversiteler harç miktarları bakımından çok daha uygun rakamlıdır. Bu nedenle, doktora harçları açısından da öğrencilerimiz maddi anlamda avantajlıdır.


Slovakya’da Doktora Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Slovakya Üniversiteleri’nde öğrencilerimiz, doktora eğitimlerinde sınavsız olarak kabul edilirler. Ancak, bazı fakültelerin kendi içlerinde bazı sınav uygulamaları olabilir. Slovakya Üniversiteleri kamuya bağlı olmakla birlikte, özerk yapıları bulunmaktadır.


Slovakya’da Doktora TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Slovakya Üniversiteleri’nde doktora eğitimleri için eğitim dilleri ülkenin resmi dilinde ya da İngilizce olarak düzenlenmektedir. Bu dillerin seviyesinin iyi olması gerekmektedir. İngilizce seviyesinin belirlenmesi için öğrencilerimizin TEOFL, İELTS ile YDS sınavlarına girmelerini takiben, puan belgelerini eklemeleri önem taşımaktadır. Sınavlar için alınması gereken puanlar fakültelerin kendi kriterlerine göre belirlenebilir, ancak, genellikle, İELTS için minimum 6.5 ile TOEFL için minimum 230 puandır.


Slovakya’da Doktora Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Kendi halinde, huzurlu ve medeni bir Avrupa Ülkesi olan Slovakya Üniversiteleri’nde eğitim alan birçok öğrencimiz bulunmaktadır. Doktora eğitimleri alan öğrencilerimizin sayısı da az değildir.


Slovakya’da Doktora Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Sınav sisteminin olmaması demek, doktora başvurularında hiçbir şart olmadığı anlamına gelmemektedir. Öğrencilerin mutlaka lisans ile yüksek lisans eğitimlerinin tamamlanmış olması ve diplomaların alınması gerekmektedir. Transkriptlerin de eklenmesi gerekmektedir. Not ortalaması her zaman avantajınıza olacaktır. Fakülteler tarafından istenen belgelerin mutlaka eksiksiz olarak tamamlanması ve kayıt süreleri içinde başvuruların yapılması önemlidir.


Slovakya’da Doktora Okumanın Avantajları?

Slovakya Üniversiteleri’nde, kaliteli ve modern altyapısı olan üniversitelerde, az öğrencilerin içinde, sizinle %100 ilgilenebilecek, size tamamen odaklanabilecek tez danışmanlarınızla birlikte eğitiminizi alabilir ve tezinizi hazırlayabilirsiniz. Modern laboratuarlar, geniş kaynaklara sahip kütüphaneler, bilgisayar kullanımları ve kampus genelinde internet bağlantılarının olması öğrencilerimiz için avantajlıdır. Uygun okul harçları ve alınan mavi diploma da öğrencilerimizin lehinedir.


Slovakya’da Doktora Mezunlarınız Var Mı?

Slovakya Üniversiteleri’nde doktora eğitimlerini tamamlayarak ve mezun olan çok sayıda gencimiz bulunmaktadır.


Slovakya’da Doktora Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Doktora Okuyabilir Miyim?

Slovakya Üniversiteleri’nde doktora eğitimlerini alırken, burs olanaklarından yararlanan öğrencilerimiz bulunmaktadır. Siz de burs olanaklarından yararlanabilir, tam ya da kısmi burslardan faydalanabilirsiniz. Slovakya Hükümeti tarafından ve üniversitelerimiz tarafından verilen burslar bulunmaktadır. Ülkemiz tarafından ya da kamu kurumları, özel dernekler ve şirketler bünyesinde, Avrupa Birliği bünyesinde olan burslardan da yararlanabilirsiniz.


Slovakya ‘da Doktora Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Slovakya’da doktora eğitimlerinizi tamamladınız ve mezun oldunuz. Elinizde, Europass olarak adlandırılan bir mavi diploma var, bunun altını çizelim. Bir süre yurtdışında ülkelerde kariyerinizi yapabilirsiniz. Ülkemize hemen ya da bir süre sonra dönebilirsiniz. Bu durumda, ülkemizde de elbette çalışabilirsiniz. Kariyer hedeflerinizde, aldığınız doktora eğitimlerinin bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Ülkemizde çalışabilirsiniz ve YÖK denkliği başvurularını yapabilirsiniz.


Slovakya’da Doktora Okumanın Şartları

Slovakya Üniversiteleri’nde eğitim almak için, birtakım şartlara haiz olmanız gerekmektedir. Lisans eğitimlerini ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlayanlar doktora eğitimlerini yapabilirler. Dil seviyenizin eğitim almanız için yeterli olması çok önemlidir. Akademik çalışmalarınızı da eklemelisiniz, eserleriniz ya da makaleleriniz eklenebilir. Hocalarınızın referanslarını da ekleyebilirsiniz. Doktora konusu ile başvuru belgenizi de eklemelisiniz.


Slovakya’da Doktora Eğitimi Ales Şart MI? Puanları Nedir?

ALES ülkemizde akademik kariyer yapmak isteyen öğrencilerimiz için uygulanan bir sınavdır, Slovakya Üniversiteleri’nde şart değildir.


Slovakya’da Doktora Okurken, Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Derslerinin eğitimlerini almalarını takiben, tez aşamasına geçen gençlerimiz, yatay geçiş için beyanda ve talepte bulunabilirler. Notlarının yüksek olması önemlidir.


Slovakya’da Doktora İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Lisans ile yüksek lisans diplomalarınız, eğitimlerinize ilişkin lisans ve yüksek lisans transkriptleriniz, İngilizce yeterlik belgeleriniz, akademik anlamda referanslarınız, yüksek lisans eğitimlerinizde yayınlana makale ve eserleriniz, doktora araştırmasında üzerinde çalışmayı hedefleyen konuyu içeren beyanınız eklenerek başvurunuzu yapmalısınız. Öğrenci danışmanlarımız sizinle olacak ve eksiksiz şekilde dosyanızı hazırlamanızı sağlayacaklar. Yaz döneminde ön kayıt ve kabul edilirseniz kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz.


Slovakya’da Doktora Okumak İstiyorum

Küçük, sevimli, planlı ve modern bir ülke olan Slovakya’da odaklanarak doktora eğitimlerinizi alacaksınız. Her zaman size yardımcı olacak, alanlarında önemli isimler olan hocalarınız olacak. Kaynak kitaplarınız için zengin kütüphaneleri kullanabilirsiniz. Etüt odalarında derslerinizi odaklanarak çalışabilirsiniz. Bilgisayar ile internet kullanımlarından da yararlanabilirsiniz.


Slovakya’da Doktora Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Ekonomik rakamlarla, zorlanmadan üniversitelerde doktora eğitimlerinizi alacaksınız.


Slovakya’da Türkçe Doktora Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Slovakya başta olmak üzere genel anlamda Balkan Ülkeleri’nde Türkçe ya da Türkçe destekli doktora eğitimleri hakkında bilgi almak için, web sitemiz, telefonlarımız ve şubelerimiz üzerinden öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1