Rusya'da Üniversite Eğitimi

Rusya'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Rusya'da Eğitim

Rusya’da Üniversite Eğitimi

Rusya lisans eğitimi konusunda kendini kanıtlamış ülkelerdendir. Devrim niteliğinde kaliteli eğitim uygulamalarına yer veren ülkedeki üniversitelerin birçoğu dünyanın en iyi üniversiteler listesinde ilk 400’de yer almaktadır. Hem köklü hem de saygın ve prestijli eğitim kurumlarının yer aldığı Rusya’da sınav şartı olmaksızın lisans eğitimi almak harika bir seçim olacaktır. Öğrenciler için sağlanan imkanlar ve üniversite avantajları değerlendirildiğinde nitelikli ve kaliteli bir lisans eğitimi almak için Rusya üniversitelerinin ideal olduğu görülmektedir. Modern ve öğrenci gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayabilecek Rusya üniversitelerinde sınav şartı olmadan eğitim almak son teknoloji sınıflarda üst seviye lisans okumak harika bir seçim olacaktır. Laboratuvar ve atölyeler son teknoloji cihazlar ile donatılmıştır. Eğitim sistemi dünya genelinde taktir toplayan Rusya üniversiteleri Bologna anlaşması kriterlerine uyumlu olarak eğitim imkanı sunmaktadır. Dünyaca ünlü başarılı akademisyen ve profesörlerin görev yaptığı üniversitelerde sorumluluk bilinci yüksek donanımlı öğrenciler yetişmektedir.

Rusya’da Üniversite Tercih Sebepleri

Lisans eğitimi için çok sayıda kişi Rusya’da üniversite eğitimi almayı tercih etmektedir. Dünyanın dört bir yanından farklı ülkelerin dikkatini çeken Rusya üniversiteleri tercih sebepleri incelenecek olursa,

Dünyanın en iyi üniversiteleri ilk 400 sıralamasında yer alan Rusya üniversitelerinde dünya standartlarında kaliteli ve iyi nitelikli bir eğitim alma hakkından yararlanmak istiyorsanız Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurmanız yeterli olacaktır. Hayat boyu öğrenime uyumlu, geliştirilebilir üst teknoloji sınıflarda eğitim alıyor olmak tercih nedenleri arasındadır.

Dünya ülkelerinde geçerli bir diploma sahibi olarak mesleğinizi farklı ülkelerde yapabilme imkanı elde edebilirsiniz.

Bologno kriterlerine uygun olarak eğitim imkanı sağlanmaktadır.

Bilimsel araştırma ve geliştirmelere katılmaya imkan asğlayan üniversiteler Rusya’da daha fazladır.

Taban puanı, sınav sistemi taban puanı alma gibi zorunluluklar yoktur.

Lise diploması ile kayıt olabilme imkanı sunulmaktadır.

Uluslararası çevre edinebilir ve daha aktif bir eğitim hayatı geçirebilirsiniz.

Yıllık harç ücretleri oldukça uygun ve ekonomik fiyatlarla sunulmaktadır.

Rusya’da konaklama ve yaşam maliyetleri oldukça ucuzdur. Kaliteli ve konforlu bir eğitim hakkına uygun maliyetlerle kavuşabilirsiniz. Bütün bu detaylar bir araya geldiğinde öğrencilerin tam olarak hayallerini karşılayan üniversite eğitiminin Rusya üniversiteleri tarafından sağlandığını görebilirsiniz.

Rusya’da eğitim için gerekli belgeler

Rusya’da Lisans Eğitimi Almak İçin Hazırlamanız Gereken Belgeler Aşağıda Belirtilmiştir.

 • 10 Adet 3×4 ölçülerinde arka fonu beyaz mat fonda vesikalık fotoğraf
 • En az 2 yıllık pasaport
 • Aids testi
 • Diplomanın aslı (valilikten yada kaymakamlıktan apostil yapılacak)
 • Transkript (not dökümü) aslı, ıslak imzalı (valilikten yada kaymakamlıktan apostil yapılacak
 • Eylül ayı sonuna kadar başvurular devam etmektedir. Hangi üniversiteye kayıt olmak istiyorsanız seçtiğiniz üniversitenin kontenjan sınırını öğrenebilir ve hemen kaydınızı yaptırabilirsiniz. Erken kayıt avantajlarından yararlanmak ve Rusya üniversitelerinde okumak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması hizmetlerinden yararlanarak kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Neden Rusya’da eğitim

Rusya bilimsel araştırmaların merkezi konumundadır. Bu nedenle lisans eğitimine verilen önem öğrencilerin kaliteli ve nitelikli olarak bölüm eğitimi almalarının yolunu açmaktadır. Böylece öğrenciler çok daha başarılı olmaktadır. Dünyanın gelişmiş ülkelerinden olan Rusya’da eğitim alan öğrenciler geleceğe sağlam adımlarla ilerlemektedirler.

Rusya’da tıp eğitimi

Tıp eğitimi almak birçok öğrencinin hayalleri arasındadır. Fakat ülkemizde tıp okumak isteyen öğrencileri zorlu bir sınav süreci beklemektedir. Rusya üniversiteleri tıp fakültesi incelendiğinde ekonomik maliyetlerle sınav şartı olmadan lisans eğitimi imkanı verilmesi büyük bir şanstır. En başarılı araştırmalara konu olan Rusya üniversiteleri öğrencilerin kendilerini sağlık alanında geliştirebilmeleri için oldukça iyi imkanlar sunmaktadır.

Rusya’da diş hekimliği

Diş hekimliği alanında lisans eğitimi almak isteyen kişiler için Rusya üniversiteleri tercih edilebilecek üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır. Diş hekimliği alanında yapılan birçok gelişmeyi yakından takip eden üst teknoloji sınıflarda eğitim veren Rusya üniversitelerinde duayen olmuş akademisyenler lisans eğitimi vermektedir. Bologna kriterlerine uyumlu olan üniversitelerden mezun olduğunuzda ilk 400 de yer aldıkları için alacağınız diplomanın denkliği Yök tarafından tanınır olacaktır. Ayrıca uluslararası kariyer yapma imkanı elde edebilirsiniz.

Rusya’da eczacılık

Eczacılık alanında sunduğu kapsamlı eğitimler ile Rusya üniversiteleri dünya çapında dikkatleri üzerine çekmektedir. Uzun yıllardır bilimsel araştırmaların yapıldığı Rusya’da eczacılık alanında dünyanın farklı ülkelerinden öğrenci kabulü yapan Rusya üniversitelerinde lisans eğitimi almak öğrenciler için büyük bir şans olacaktır. Hem donanımlı hem de kendine özgüveni yüksek öğrenciler yetiştiren kurumlardan mezun olan öğrenciler hayata bir adım önde başlamaktadırlar. Ayrıca bilimsel araştırmalara katılma ve kendi mesleki becerilerini yükseltme imkanına sahip olmaktadırlar.

Rusya’da inşaat mühendisliği

İnşaat mühendisliği alanında eğitim almak hayaliniz ise mesleki hayalinizi gerçekleştirme konusunda size en iyi avantajları Rusya üniversiteleri sağlayacaktır. Rusya’da inşaat mühendisliği lisans eğitimi almak için sınav şartı yoktur. Geleceğin parlak mesleklerinden olan inşaat mühendisliğini ekonomik fiyatlarla lise diplomanız ile taban puan şartı olmadan okuyabilmenize imkan sağlanmaktadır. Uygulamalı eğitime önem veren kurumlardan özgüveni yüksek öğrenciler mezun olmaktadır. Diploması dünya ülkelerinde geçerli olan inşaat mühendisliği mezunları istedikleri ülkede çalışabilme imkanı elde etmektedir.

Rusya’da mimarlık

Mimarlık gibi geleceğin önemli mesleklerinden biri olan bir alanda lisans eğitimi almak istiyorsanız Rusya üniversiteleri tam size göre olacak. Ekonomik fiyatlarla lisans eğitimi imkanı sunan üniversitelerde puan sorunu olmadan lisans okumanız mümkündür. Güzel sanatlara ve mimari eserlere önem veren Rusya’da mimarlık eğitimi almak öğrenciler için ideal bir tercih olacaktır. Donanımlı mimarlar arasında yerinizi almak Rusça dilinde mimarlık eğitimi almak istiyorsanız mesleki eğitiminiz için Rusya üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Başarılı akademisyenlerden alacağınız eğitim ile hem kariyeriniz için güçlü adımlar atacak hem de uluslararası bir çevre edineceksiniz. İleride başarılı bir mimar olmak ve dünyanın farklı ülkelerinden kişiler ile tanışarak Rusça öğrenmek istiyorsanız Rusya üniversitelerini tercih edebilir ve hayallerinizi gerçeğe çevirebilirsiniz.

Rusya’da makine mühendisliği

Makine mühendisliği alanında Rusya üniversitelerini seçmeniz için çok sayıda neden bulunuyor. Dünya standartlarında kaliteli bir eğitim imkanı sizleri bekliyor. Mavi diploma sahibi olacak ve makine mühendisliği alanında düşük fiyatlara eğitim görebileceksiniz. Rusya’da Rusça dilinde makine mühendisliği eğitimi alabilmek çok kolay. Sadece lise mezuniyet belgeniz ile makine mühendisliği alanında eğitim için başvuru yapabilirsiniz. Ekonomik harç ücretleri ile bölüme kayıt olabilir ve geleceğin başarılı mühendisleri arasında yerinizi alabilirsiniz.

Rusya’da elektrik elektronik mühendisliği

Günümüzün önemli kaynaklarından biri olan elektrik enerjisi birçok alanda kullanılmaktadır. Elektrik ve elektronik kaliteli personel ihtiyacını kapatmaya yönelik elemanların yetiştirilmesi için Rusya üniversiteleri kaliteli lisans eğitimi vermektedir. Rusya üniversiteleri dünyanın farklı ülkelerinden öğrencileri elektrik ve elektronik mühendisliği alanında yetiştirmek için bölüm eğitimi imkanı sunmakta ve bu alanda açığın kapatılmasını sağlamaktadır.

Yaşam koşulları ekonomik şartlar göz önüne alındığında Rusya’da elektrik elektronik mühendisliği alanında eğitim almak harika bir seçenek olacaktır. Şartların iyi olması titiz ve özverili eğitim imkanı sunulması nedeniyle mesleki alanda farklı başarılara imza atan gençler yetişmektedir. Elektrik ve elektronik mühendisliği eğitimi almak için taban puanı alma sınava girme gibi şartların olmadığı Rusya üniversitelerine giriş için yıllarca sınava hazırlanmanız ve puan almanız gerekmez.

Rusya’da bilgisayar mühendisliği

Günümüzün en fazla kullanılan araçlarından biri olan bilgisayarların teknolojileri ve yazılım altyapısı ile uğraşacak eleman açığını kapatmak amacıyla Rusya üniversiteleri Rusça dilinde bilgisayar mühendisliği eğitimi vermektedir. Ünlü bilgisayar yazılımcıları ve donanımcıları yetiştiren Rusya üniversitelerinde uygulamaya önem verilmektedir. Üst teknoloji sınıf ve laboratuvarlarda bilgisayar mühendisliği eğitimi almak ve dünyanın farklı ülkelerinde kariyer elde edebilme imkanı sağlamak için siz de Rusya üniversitelerini tercih edebilirsiniz.

Rusya’da uçak mühendisliği

Yurtdışında özellikle Rusya gibi eğitime büyük önem veren ülkelerden birinde uçak mühendisliği lisans eğitimi almak artık hayal değil. Üstelik bu alanda eğitim almak son derece kolay ve ekonomik fiyatlarla. Havacılık alanında en iyi eğitim imkanlarını sunan Rusya üniversitelerinde hiçbir sınava tabi tutulmadan bu alanda eğitim alabilmenize imkan sunulmaktadır. Uzman havacıların görev aldığı Rusya üniversiteleri son teknolojik imkanlara sahiptirler. Havacılık alanında mesleğinizin en iyisi olmak istiyorsanız Rusya uçak mühendisliği okuyabilirsiniz. Bunun için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarından destek alarak eğitiminize başlayabilirsiniz. Havacılık alanında dünya lideri olan üniversitelerden mezun olduğunuzda iyi bir kariyer elde edebilirsiniz.

Dünya üniversitesiler sıralaması ilk 400’teki yer alan üniversiteleri

Eğitim kalitesi, öğrencilere sunulan imkanlar, teknolojik donanım, akademik personelin kalitesi gibi konularda dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk 400’de bulunan Rusya üniversitelerinden eğitim almak birçok avantajı da beraberinde getirecektir. Tanınmış üniversiteler sadece üniversite olarak değil birçok bölümde de dünya sıralamasındadır. Bilimsel araştırma sayısı, öğretim gücü bilimsel araştırmalara katkıları mezunlarına sunduğu iş imkanları incelendiğinde Rusya üniversitelerine talep çok daha fazladır. Novosibirsk Devlet üniversitesi 228. Sırada Moskova Devlet üniversitesi 282. Sırada St Petersburg Devlet üniversitesi 225. Sırada Tomsk Devlet üniversitesi 250 sırada Rusya Halkların Dostluğu üniversitesi 326. Sırada Ural Fedaral üniversitesi 331. Sırada Kazan Federal üniversitesi 370. Sırada. Lomonosov Moskova Devlet üniversitesi Dünya sıralaması QS ilk 400 sıralamasında 74. Sırada yer almaktadır.

Kazan Federal Üniversitesi

Eğitim dili Rusça olan Kazan üniversitesinde popüler birçok bölümde lisans eğitimi imkanı sunulmaktadır. Öğrenciler bir yıl Rusça hazırlık eğitimi alarak lisans eğitimlerine başlamaktadırlar. 370. Sırada yer alan üniversite çok fazla tercih edilen hem saygın hem de prestijli bir üniversitedir. İlk 400’de bulunduğu için kolaylıkla diploma denkliği belgesi sahibi olabilirsiniz.

Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi

Donanımlı mesleki anlamda profesyoneller yetiştiren Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi eğitimin her zaman dikkat çekici isimlerinden olmuştur. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri bölümleri ve müfredatı ile saygın üniversiteler arasındadır. İşverenlerin istediği tarzda personeller yetiştirmeye yönelik kaliteli eğitimler sunmaktadır. Bireysel ya da grup eğitimlerine önem verilmektedir. 6000’în üzerinde araştırma görevlisinin çalıştığı üniversitede Rusça dilinde çok sayıda bölümde eğitim imkanı verilmektedir. Ülkemizden giden öğrencilere daha fazla imtiyaz sunulmaktadır.

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi

Qs Dünyanın en iyileri arasında ilk 400’de Bulunan Moskova Devlet Teknik üniversitesi eğitim kalitesi ve standartları ile dünya kalitesinde lisans okuma imkanı sunmaktadır. Öğrencilerin hizmetine sunulan yurtlar spor merkezleri kütüphane ve araştırma merkezleri ile her yıl çok sayıda öğrenci mezun eden kuruma sınav şartı olmadan kayıt olabilmek ve kendinizi geliştirmek mümkündür. Kapasitesini ve şartlarını sürekli olarak iyileştiren kurumda mesleki eğitimlerin yanı sıra dil eğitimi de verilmektedir. Rusça dilinde eğitim alabilecek ve dünyaca ünlü tanınmış profesörlerden ders alabileceksiniz. Lise mezuniyet belgeniz ile Moskova Devlet Teknik üniversitesine kayıt olabilirsiniz. Rus birçok firma ile işbirliği içerisinde olan kurumdan mezun olduğunuzda iş bulmanız kolay olacak. Ayrıca staj imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Tomsk Devlet Üniversitesi

Tomsk şehrinde bulunan üniversite Rusya’nın köklü kurumları arasında yer almaktadır. Üniversitede 23 000 in üzerinde öğrenci eğitim görmektedir. Uluslararası öğrencileri bünyesinde barındıran kurumda akademisyenler ve araştırmacılar içinde etkinlik ve konferanslar düzenlenmektedir. Öğrencilerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan üniversite de İngilizce lisans programları da sunulmaktadır. Asya’daki ilk Rus üniversitesi unvanına sahip olan kurum da iyi bir eğitim almak için ödemeniz gereken maliyetler oldukça ucuzdur.

Ural Federal Üniversitesi

Dünya sıralamasında bulunan Ural Federal üniversitesinde Rusça eğitim verilmektedir. Yenilikleri ve ileri teknoloji kullanılarak geliştirilen sınıflarında kaliteli seçkin bir eğitim imkanı verilmektedir. Üniversiteden mezun olan kişilerin birçoğu akademik kurumlara önemli kuruluşlara liderlik etmektedir. Önemli Hükümet görevinde bulunan pek çok mezun bulunmaktadır. Modern ekipmanlar ile donatılan üniversitede araştırma yapan dünyaca ünlü bilim insanları vardır. Lisans eğitimi alanında köklü bir kurumdur. Öğrencilerin aktif bir öğrencilik dönemi geçirebilmeleri için oluşturulmuş imkanlar sayesinde farklı aktiviteleri deneyimleme şansına sahip olabileceğiniz kurumda bölüm ücretleri oldukça uygun fiyatlarladır.

Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi

Havacılık alanında çığır açan kurumda uçuş teknikleri uçak donatıları konusunda detaylı ve uygulamalı eğitim imkanı sunulmaktadır. Üniversitenin kurulduğu günden beri yoğun ve başarılı şekilde havacılık eğitimlerine devam edilmiştir. Moskova Devlet Havacılık üniversitesi Rusça dil eğitimi ve havacılık alanında lisans programları dikkatleri üzerine çekmektedir. Dünya sıralamasında ilk 400’de bulunan kurumda eğitim almak çok kolay. Rusya’da lisans eğitimi almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Geleceğin pilotları arasında yer almak yada havacılıkla ilgili farklı bir bölüm okumak istiyorsanız erken kayıt avantajlarından siz de faydalanın. Ekonomik ücretler ile istediğiniz bölümde rahatlıkla okuyun ve diplomanız Türkiye’de de geçerli olsun.

St. Petersburg Devlet Üniversitesi

Öğrencilere kapılarını açan önemli Rusya üniversitelerinden bir diğer St Petersburg Devlet üniversitesidir. Rusça dil eğitimi veren üniversitede dil programları da bulunmaktadır. Dil programlarına katılmak için herhangi bir yaş şartı ya da herhangi bir koşul yoktur. Dil eğitimi için ülkeye gelecek öğrenciler de üniversite yurdunda konaklayabilir. Pasaport fotokopisi ile dil eğitimi için kayıt olabilirsiniz. Eğitim kalitesi yüksek olan üniversitede eğitim almak için gerekli detayları öğrenmek için web sitesini ziyaret edebilir yada kayıt için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı uzman kadro ile iletişime geçebilirsiniz.

Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi

QS World University Rankin dünya sıralamasında 326 sırada bulunan Rusya üniversitelerinden birisidir. Rusya üniversiteleri arasında da ön sıralarda yer almaktadır. Akademik kadrosu oldukça güçlüdür. Dünyada öne çıkan sayılı üniversiteler arasındadır. Saygın ve prestijli kurum yenilikleri yakından takip etmektedir. Eğitim dili Rusça’dır. Bologna ilkelerinin geçerliği olduğu kurumda iyi bir eğitim almak istiyorsanız lise mezuniyet belgeniz yeterli olacaktır. Rusya üniversiteleri arasında en çok tercih edilen kurum akademik kadrosu ve eğitimdeki başarısı ile kendini kanıtlamıştır. Hem çalışma ortamı hem de teknolojik açıdan zengin sınıflar ile yurtdışı eğitimini en iyi şekilde alacağınız üniversitelerden birisidir.

Özel indirimli fiyatlar ile Yök denkliği olan bir üniversitede eğitim almak sizin de hakkınız bu haktan mahrum kalmak istemiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamıza uğrayarak Türkiye’de geçerliliği olabilecek diploma sahibi olmanızı sağlayacak Rusya üniversitelerine hemen kayıt yaptırabilirsiniz. Öncelikle bölümünüzü seçin ve hangi üniversitede okumak istediğinize karar verin. Uzman danışmanlarımız size destek olacak ve Rusça Rusya’da lisans eğitimi konusunda sizi bilgilendireceklerdir.

Rusya Bilgi Bankası  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.  whatsapp1