St. Petersburg Devlet Üniversitesi

Öğrencilere eşsiz fırsatlar sunan St. Petersburg Üniversitesi yurtdışında Rusça olarak lisans eğitimi almak için oldukça ideal bir kurumdur.

Rusya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  St. Petersburg Devlet Üniversitesi

  Öğrencilere özellikle eşsiz fırsatlar sunar. St. Petersburg Devlet Üniversitesi yurtdışında Rusça olarak lisans eğitimi almak için önemli bir kurumdur. Önde gelen Rus ve uluslararası şirketlerle anlaşmaları bulunan üniversitede eğitim almak hayallerinize gidebilirsiniz. Hatta bu yolda iyi bir kariyer başlangıcı yapabilmek için anahtar niteliğindedir.

  Rus hükümeti ve sivil toplum kuruluşları tarafından düzenleniyor. Yarışmalara katılan öğrenciler aynı zamanda eğitimleri için burs alma hakkına da sahiptir. Gelecekte dünyayı iyi bir yer haline getirmek İstiyorsanız siz de St. Petersburg Devlet Üniversitesi avantajlarından yararlanın. Lisans eğitiminizi Rusya’da alabilirsiniz. Özellikle günümüzde Asya Amerika Avrupa’dan 500’ün üzerinde üniversite ile ortaklığı bulunan kurum yurtdışı eğitimi alma konusunda fırsatlar sunmaktadır. Hem çalışanlar hem de öğrenciler için etkinlikler düzenlenmektedir. Öğrenciler kendilerini en iyi şekilde geliştirip boş zamanlarını değerlendirebilmektedirler.

  St. Petersburg Devlet Üniversitesi Kampüs Olanakları

  Derslere bilimsel seminer ve konferanslara önem veriyor. Ayrıca St. Petersburg Devlet Üniversitesi her yıl 300’den fazla öğrenci için farklı etkinlikler düzenlemektedir. Hatta düzenlenen bu etkinlikler arasında uluslararası festivaller konserler Senfoni konserleri rock konserleri  özel olarak ayarlanmakta. Öğrenci sanat festivalleri yer almaktadır. Ayrıca masa oyunları ve entelektüel oyunlar lig şampiyonlukları fotoğraf sergileri ve üniversite çevresindeki geziler ile öğrencilerin dersten kalan boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri sağlanmaktadır.

  Üniversite öğrencileri her yıl 22 farklı spor dalında yarışmalara katılmaktadır. Bu spor dalları arasında basketbol futbol dağcılık ve farklı diğer spor dalları yer almaktadır. Öğrenciler katıldıkları bu yarışmalardan uluslararası alanda ödüller kazanmaktadırlar. Rusya’nın en eski üniversitelerinden biri olan St. Petersburg Devlet Üniversitesi ulusal Bilim ve Kültür merkezlerinden biri olarak büyük bir öneme sahiptir. Özellikle Rusya’nın en önemli bilim ve eğitim merkezidir. Avrupa’nın ve dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerin akın ettiği üniversitede Nobel ödülü sahibi birçok akademisyen görev almaktadır. Ayrıca kurum bünyesinde 15’in üzerinde büyük laboratuvar ve 23 kaynak merkezi yer almaktadır.

  St. Petersburg Devlet Üniversitesi Avantajları

  Zengin bir tarihe sahip prestijli üniversite Rusya’nın ilk üniversitelerinden biridir. Ayrıca hem araştırma hem de eğitim merkezlerinden birisidir. St. Petersburg Üniversitesi uygulamalı eğitime büyük önem vermektedir. Avrupa standartlarındaki eğitim sistemine göre yüksek kalitede eğitim veriyor. Hatta önde gelen şirketlerle işgücü anlaşmaları yapmaktadır. Mezunlarına kolayca iş dünyasına atılma fırsatı tanıyan üniversitede yıllık kart ücretleri oldukça uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Özellikle Üniversiteden mezun olan kişiler arasında ülkenin 6 başbakanı bulunmaktadır. Ayrıca Rusya’nın iki Cumhurbaşkanı da bu üniversiteden mezun olmuştur.

  Kurumun 9 Nobel ödülü bulunmaktadır. Özellikle St. Petersburg Devlet Üniversitesi kendi kurallarına uygun olarak Doktor adaylarına akademik derece verme hakkına sahiptir. 20 binin üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü kurumda 12 binden fazla kişi üniversitede çalışmaktadır. Hatta bilimsel araştırmalar için hibe programı açan ilk üniversiteler arasında yer almaktadır. Üniversite araştırma grupları içerisinde 300’ün üzerinde yabancı öğretim görevlisi ve 130 doktora sonrası üniversite araştırma halindedir. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yerini sürekli güncelleyen ve performansını sürekli geliştiren üniversite 2015 yılında prestijli ilk 100 üniversite arasında yerini almıştır. Özellikle saygın ve köklü kurum 2016 yılında Orta Asya’nın ve Avrupa’nın gelişmekte olan üniversiteler sıralamasında üst sıralarda yer almıştır.

  St. Petersburg Devlet Üniversitesi Dünya Sıralaması

  2016 Rising Star sıralamasında en iyi 100 kurum adaylığında bulunan tek üniversitedir. Üniversitenin öğrenciler için sunduğu faaliyetler mümkün olduğunca açık ve şeffaftır. Öğrencilerin gereksinimi olan birçok ihtiyacı kurum tarafından sunulmaktadır. Öğrenciler diledikleri zaman rektörlükten randevu alarak hızlı ve nitelikli şekilde dekan rektör ya da profesörlerden cevap alabilirler. Açık pozisyonlar için güçlü adaylar seçilerek kolayca işe girmeleri sağlanmaktadır. Teknolojik yeterlilikler ve ekipman açısından öğrencilerin iyi bir lisans eğitimi almalarını sağlayan üniversitenin dünyada eşi benzeri bulunmamaktadır. Tüm bilim adamlarını açık olan üniversite kayıt olmak oldukça kolaydır. Kayıt işlemleri online olarak takip edilebilir.

  Kendi araştırma ve destek programlarını sunan St. Petersburg Devlet Üniversitesi Mega hibe yarışmalarına ev sahipliği yapmıştır. Yapılan bu yarışmalar sonucunda 9 araştırma laboratuvarı kurulmuştur. Yeni laboratuvarlarda bilimsel projeler uygulanmaktadır. Sosyal teknolojiler bilgi sistemleri ve nano teknoloji gibi araştırma sonuçları bu laboratuvarlarda uygulamaya konulmaktadır. Bireylerin nitelikli olarak yetişmesi ve üniversite eğitimi için en iyi koşullara sahiptir. Özellikle büyük bir avantaj sağlayan kurumda eğitim almak oldukça uygun fiyatlara sunulmaktadır. 82 binin üzerinde elektronik dergi ve 750 binden fazla elektronik kitap bulunan St Petersburg Devlet Üniversitesi kütüphanesi 124,5 milyondan fazla metin kaynağına sahiptir.

  290. yılını kutlayan Yüksek Öğretim Kurumu yaklaşık olarak tarihin 300 yılı boyunca yazar sanatçı devlet adamları bilim adamları yetiştirmiştir. İvan Pavlov, Vladimir Putin, Dimitri Medvedev gibi ünlü birçok kişi bu üniversiteden mezun olmuştur. St. Petersburg Devlet Üniversitesi en yüksek muhasebe ve güvenlik kategorisine sahip yüksek eğitim kurumudur. Akademik spor salonuna sahip üniversiteden mezun olan çok sayıda kişi Nobel ödülüne layık görülmüştür.

  St. Petersburg Devlet Üniversitesi Kampüs olanakları

  Eğitim binalarına yürüme mesafesinde olan gelişmiş altyapıya sahip 12 yurt bulunmaktadır. Ayrıca otel ve pansiyonlarda da öğrenciler kalabilir. Pansiyonlar yatakhane ve koridor şeklinde bölünmüştür. 1 ve 3 kişilik odalar 2 ve 3 kişilik odalar bulunmaktadır. Öğrencilerin gereksinimi karşılayacak şekilde mobilya ve internet ile donatılan pansiyonlarda rahatlıkla konforlu bir şekilde kalınabilir. Eğitim süresince başarılı olan öğrenciler sosyal burslardan yararlanabilirler. Ayrıca öğrenciler için her yıl burs yarışmaları da düzenlenmektedir. Kişisel burslar devlet bursları ve hükümet bursları akademik burslar başarılı öğrenciler için atanmaktadır. Aylık olarak ödenen burs ile öğrencilerin kendi ihtiyaçlarını gidermeleri sağlanmaktadır. Engelli öğrenciler için kapsayıcı eğitim programları düzenlenmektedir.

  Engelli öğrencilerin gereksinimlerine yönelik olarak müfredat ve bireysel eğitim programları geliştirilmekte bölüm sayıları arttırılabilmektedir. Eğitim sürecini desteklemek amacıyla uzaktan eğitim sistemleri ve öğrenme teknolojisi kullanılabilmektedir. Hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimi desteklemek amacıyla farklı eğitim kombinasyonları tercih edilmektedir. Engelli kişilerin bireysel yetenekleri göz önüne alınarak özel eğitim koşulları spor kültür ve spor imkanları oluşturmaktadır. Aerobik dövüş sanatları atletizm yüzme turizm gibi alanlarda özel programlar sunulmaktadır.

  St. Petersburg Devlet Üniversitesi Kabul Şartları Taban Puanları

  Özellikle farklı birçok lisans alanında kaliteli ve üst standartlarda eğitim imkânı sunuyor. St. Petersburg Devlet Üniversitesi öğrencilerin mesleki olarak kendilerini geliştirmeye imkân sağlamaktadır. Hiçbir sınav şartı taban puanı şartı istemeyen kuruma kaydolmak oldukça kolaydır. Rusça dilinde istediğiniz meslek dalında kendinizi en iyi şekilde geliştirebilirsiniz. Okul Rusça hazırlık eğitimi de vermektedir.

  Teorik eğitimlerin yanında ayrıca mesleki uygulama ve eğitimleri önem veren kıymetli bir üniversite. St. Petersburg Devlet Üniversitesi gelişmelere hızlıca uyum sağlamaktadır. 20.000 kişinin üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü kurum dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrenciler vardır. Özellikle birçok sosyal imkânın sunulduğu üniversitede eğitim sırasında hiçbir problem yaşamazsınız. Ya da yaşadığınızı en ufak sorunlarda bile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size destek sağlayacaktır. Ünlü isimlerin mezun olduğu uluslararası kurumdan mezun olduğunuzda iş bulmanız oldukça kolay olacaktır.

  Çalışma grupları, ortak eğitim programları çift diploma imkânı ile Rusya’nın dikkat çeken üniversiteler arasında olan St. Petersburg Devlet Üniversitesi öğrenciler için eğitim anlamında fark yaratmayı başarmıştır. Özellikle kütüphanesinde milyonlarca kaynağa erişim imkânı sağlanmaktadır. Özellikle üniversitenin internet sayfası üzerinden başvuru tarihleri açıklanmaktadır. Ayrıca Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı danışmanlarından ve kayıt tarihleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğitim dönemini beklemeden kayıt için ön başvurunuzu yapabilirsiniz. Özellikle erken başvuru avantajları ve uygun harç ücretlerinden yararlanarak Rusça dilinde dilediğiniz bölüme kayıt olmak çok kolay! Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetleri tam size göre olacaktır.

  St. Petersburg Devlet Üniversitesi Başvuru

  St. Petersburg Devlet Üniversitesi için başvuru sırasında hangi evrakların gerektiğini merak ediyorsanız alanında uzman danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamanıza destek olacak uzman kadro sayesinde başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Ayrıca başvurular genellikle bir ay içerisinde incelenmekte ve sonuçlar açıklanmaktadır. Lise mezuniyet belgeniz fotoğraf pasaport gibi belgeleri hazırlayarak yurtdışı eğitim danışmanınıza teslim etmeniz işlemlerinizi kazandırmanın sağlayacaktır. Rusya’da lisans eğitimi süresince profesyonel bir destek almanız büyük önem taşır. St. Petersburg Devlet Üniversitesi lisans programlarına başvuru işlemleri başvurunun yapılmasını sağlar. Ayrıca cevabının beklenmesi müze giriş ve belge testlerinin yapılması şeklinde sıralanabilmektedir.

  Rusça hazırlık

  Kaliteli bir ortamda lisans eğitim almak istiyorsanız hayallerinizi süsleyecek prestijli bir eğitim imkânı St. Petersburg devlet üniversitesinde sizleri bekliyor. Mesleki eğitimlerimiz almaya başlamadan önce Rusça hazırlık eğitimi almalısınız meslek eğitiminize başlamadan önce 1 yıl hazırlık süreci geçireceksiniz.

  Lisans süresince Rusça dinle en iyi şekilde öğrenecek ve kendinizi farklı dillerde de geliştirebilme imkânı sağlayacaksınız. Avrupa’nın farklı birçok ülkesinden gelen öğrencilerle iç içe eğitim imkanı olacağı için uluslararası çevre edebileceksiniz. Ayrıca öğrendiğiniz dili pratik yapabileceksiniz. Rusya’ya kolayca adapte olmanızı sağlayacak olan hazırlık döneminde dünyanın birçok ülkesinden yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

  Ekonomik artist rehberi ile yararlanabileceğimiz Rusça hazırlık eğitimine katılmak için özellikle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz

  Konaklama

  Lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin en merak ettiği konulardan birisidir. St. Petersburg Üniversitesi mesleki eğitimleri süresince nerede kalacaklarıdır. Üniversite çevresinde 12 üzerinde öğrenci yurdu vardır. Öğrencilerin rahat bir şekilde konaklayıp kalabilecekleri yüksek güvenlikli yurtlar uygun fiyatlarla sunmaktadır. Ayrıca donanımlı yurtlarda banyo mutfak kütüphane etüt odası internet gibi imkanlar vardır.

  Dünya Sıralaması

  Spor Olanakları

  Öğrencilerin hem fiziksel hem de sosyal yönden kendilerini geliştirmelerine imkan sağlayan St Petersburg Devlet üniversitesi boş zamanların faydalı şekilde geçirilmesi için sportif faaliyetlere önem vermektedir. Spor yapma alışkanlığı kazandırmak ve öğrencilere takıp ruhu ekip çalışması gibi duyguları aşılamak amacıyla farklı spor dallarında etkinlikler düzenlenmektedir. UEFA kupası ve Süper Kupa Şampiyonu olan ünlü Rus Futbol takımı Zenit Bu şehirde doğmuştur. Özellikle Spor olanaklarına önem veren St. Petersburg Devlet üniversitesinde öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için spor müsabakaları ve etkinlikler yapılmaktadır.

  Saint Peterburg Öğrenci Yaşamı

  Kariyer planlarınıza Rusya’da devam etmek istiyorsanız Saint Peterburg tam anlamıyla bir öğrenci şehri. Uygun fiyatlar ekonomik yaşam maliyetleri burada üniversite eğitimi almak için oldukça ideal. Özellikle gelişmiş ulaşım ağına sahip Saint Petersburg şehrinde metro, tramvay otobüs ile gideceğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstanbul trafiğini aratmayan trafik yoğunluğundan dolayı metro en fazla tercih edilen ulaşım araçlarındandır. Mc Donalds tarzı fast food restoranlar burada oldukça yaygındır. Ayrıca Pizza Hut, Kentucky, Rosticks gibi dünyaca ünlü restoranlarda St. Petersburg’da yerini almıştır.

  St. Petersburg Devlet Üniversitesi Avantajları

  Rusya’nın önemli lisans eğitim merkezlerinden olan St. Petersburg Devlet üniversitesi şehrin ilk üniversitesi niteliğindedir. Üniversitenin en çok ilgi gören bölümleri uçak mühendisliği uzay bilimleri ve mühendislik alanlarıdır. Saygın üniversiteden mezun olan kişiler araştırma, işletme ve tasarım gibi alanlarda talep görmektedirler. Öğrencilerine lisans, yüksek lisans, doktora, lisansüstü çalışmalar imkanı sunan Avrupa’nın en iyileri arasında bulunan üniversite de en iyi öğretim üyeleri çalışmaktadır. Mezunlarının büyük bir kısmı dünya çapında tanınmış kişilerden oluşmaktadır. Prestijli ödüller ve nobel ödülü kazanan mezunlar lider firmalarda kolaylıkla iş bulabilmektedir. Başarılı bir geçmişi olan üniversite aynı zamanda araştırma üniversitesi konumundadır. Sınava giriş şartı olmadan üniversitede hazırlık eğitimi yada lisans bölümü eğitimi alabilirsiniz. Lise mezuniyet belgeniz yeterlidir.

  St. Petersburg Üniversitesi Lisans Fiyatları

  Gelecekte iyi bir mesleğe sahip olmak istiyorsanız St. Petersburg Devlet üniversitesi yüksek öğrenim için en ideal üniversitelerden birisi. Dünya çapında eğitim veren üniversitede hayalini kurduğunuz bölümde eğitim alabileceksiniz. Üstelik uluslararası bir diploma sahibi olacaksınız. Dünya üniversiteler sıralamasında en üstlerde bulunan köklü üniversite yurtdışı alternatifleri içerisinde en uygun yıllık bölüm ücretleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Farklı birçok meslek dalında lisans eğitim seçenekleri mevcuttur. Dünya sıralamasında ilk 400’de bulunan üniversitelerde sınavsız olarak düşük maliyetlerle eğitim alabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

  Saint Petersburg Yaşam Şartları

  Benzersiz mimarisi ile muhteşem atmosfere sahip şehir Saint Peterburg’ta lisans eğitimi almak öğrenciler için muhteşem bir seçenektir. Şairleri sanatçıları ve yazarları ile dikkat çeken şehirde boş zamanlarınızı kaliteli olarak geçirebilirsiniz. Dünyanın kültürel başkenti olarak kabul edilen şehirde Unesco tarafından korunan dünyaca ünlü müzeler de yer almaktadır. Tiyatrolar galeriler, anıtlar, kültürel eğitim kurumları müzeler kütüphanelerin birçoğu korunma altındadır. Konserler sergiler festivaller başta olmak üzere birçok etkinliğe katılabileceğiniz şehirde öğrenci olmanın ayrıcalıklarını yakalamak istiyorsanız siz de Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurabilirsiniz. Finlandiya körfezi kıyısında bulunan Saint Petersburg’da karasal iklim hüküm sürmektedir. Yaz ayları genellikle yağmurlu geçer. Kuzeye yakın olmasına rağmen sıcaklık yaz aylarında 25 dereceyi bulabilmektedir. Kış ayları sert ve soğuk geçer. Yaz dönemi kısa sürmektedir.

  Farklı birçok dini topluluğun bulunduğu şehirde Ortodoks, Protestan, Katolikler ve Budistler bulunmaktadır. Kültür merkezi ve tarihi binaları ile öne çıkan şehir gece hayatı ile de ünlüdür. Hayatın 24 saat dolu dolu yaşandığı Nevsky Caddesi oldukça hareketli bir yapıdadır.

  Eğitime ve kadınların çalışma hayatında yer almalarına büyük önem veren Rusya’da kadınların eğitim oranı %100 dür.

  St. Petersburg Devlet Üniversitesi Ücretleri – Fiyatları

  Düşük maliyetler ile lisans eğitimi almak tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmenizi sağlar. Kaliteli bir eğitim dönemi geçirmek prestijli bir üniversiteden mezun olmak, dünya çapında geçerliliği olan bir diploma sahibi olmak, Yök denkliği tanınır diploma ile ülkemizde çalışabilme imkanı elde etmek gibi avantajlara siz de sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile St. Petersburg Devlet üniversitesi kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Yatay geçiş ve çift diploma imkânı sunan üniversiteden alacağınız diplomanın uluslararası geçerliliği olacaktır. Ayrıca okurken çalışma imkanına da sahip olabilirsiniz. Üniversitede eğitim alan öğrenciler Rusya ve Türkiye kolayca iş bulabilme avantajına sahip olabilirler.

  Ben de St. Petersburg Devlet üniversitesinde okumak istiyorum neler yapmam gerekli diye merak ediyorsanız farklı ödeme şekilleri ve burslar bulunuyor. Kendinize uygun seçenek hangisi karar verebilirsiniz. Hatta bu konuda size uzman danışmanlarımız yardımcı olacaktır. Düşük eğitim maliyetleri ile özellikle geleceğinizi şekillendireceksiniz. Özellikle bölüme kaydolmak için detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen bize ulaşın. Ayrıca Anadiliniz gibi Rusça öğrenebilir ve prestijli üniversiteden mezun olabilirsiniz. Sınırlı kontenjan imkânı bulunmaktadır. Hemen lisans programlarına hemen göz atın. Hangi bölüme kaydolmak istiyorsanız karar vererek bizimle iletişime geçin.

  St. Petersburg Devlet Üniversitesi
  Puanla
  [OY: 2 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1