Rusya Uzaktan Eğitim

Yakın ilişkilerimizin olduğu ve coğrafi anlamda da ülkemize son derece yakın olan Rusya, aynı zamanda eğitim açısından da öğrencilerimiz için önem taşımaktadır. Rusya eğitime önem veren, köklü bir ülkedir. Ülkenin üniversiteleri de tarihi özellikleri ile dikkat çeken kurumlardır.

Rusya'da Eğitim

Rusya Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Yakın ilişkilerimizin olduğu ve coğrafi anlamda da ülkemize son derece yakın olan Rusya, aynı zamanda eğitim açısından da öğrencilerimiz için önem taşımaktadır. Rusya eğitime önem veren, köklü bir ülkedir. Ülkenin üniversiteleri de tarihi özellikleri ile dikkat çeken kurumlardır. Ülkemizden öğrencilerimiz ise, sınav şartı olmadan kabul edilmektedir. Bu ülke üniversitelerinde eğitim alan birçok öğrencimiz bulunmaktadır. Seçkin hocalardan eğitim almak ve YÖK tarafından tanınan üniversitelerde öğrenci olmak için ülkeyi tercih edebilirsiniz. Öte yandan, YÖK denkliği bakımından da akreditasyonu olan üniversitelerde avantajlı olacağınızı belirtelim. Rusya Üniversiteleri hakkında detaylı bilgileri, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, şubelerimizden, sitemizden ve çağrı merkezlerimizden alabilirsiniz.

Eurostar İle Rusya Üniversiteleri’nde Uzaktan Eğitim:

Öğrenci danışmanlarımızdan Rusya’da eğitim alma konusunda, her zaman bilgi alabilirsiniz. Ülkemizden birçok nedenle, Rusya’da kampus ortamında öğrenci olmak için gidememe nedenleriniz olabilir. Aileniz ve çocuklarınız olabilir, ülkemizde bırakmayacağınız bir kariyeriniz olabilir, maddi anlamda bir başka ülkede öğrenci olma fırsatınız olmayabilir. Fiziksel rahatsızlıklarınız nedeniyle evinizden farklı bir ortamda yaşamanız zor olabilir. Bunların hiçbiri, Rusya Üniversiteleri’nde eğitim alamayacağınız anlamına gelmemektedir. Siz de seçkin üniversitelerde, örgün eğitim öğrencileri ile aynı kayıt şartlarına tabi olarak öğrenci olabilirsiniz. Rusya Üniversiteleri uzaktan eğitim ile size bu fırsatı sunmaktadır.

Rusya Üniversiteleri uzaktan eğitim programları ile ülkeye öğrenci olarak gelme imkanı olmayan gençlere eğitim fırsatı sunmaktadır. Bu sistemde, dersleri online olarak öğrenciler almaktadır. Öğrencilerin bireysel olarak, kendi iş ve hayat rutinlerine uygun şekilde eğitim alma imkanı sunulmaktadır. Online eğitim sistematik bir çalışma gerektirirken, aynı zamanda, öğrencilerin kendi programlarını kendilerine uygun şekilde yapma imkanı da sunmaktadır. Öğrenci merkezli bir eğitim olan uzaktan eğitim, eşitlik sunan bir sistemdir. Nerede olursanız olun, mekanın ve zamanın önemi olmadan  derslerinizi takip edebilirsiniz. Gelişmiş, modern araçlar üzerinden eğitim alma imkanını öğrencilere sunmaktadır. Akıllı telefonlarınız, bilgisayarlarınız yani internet bağlantısı olan cihazlarınızla eğitimlerinizi alabilirsiniz.

Uzaktan eğitim sayesinde, öğrencilerimiz lisans eğitimleri ile yüksek lisans ve doktora eğitimlerini alabilirler. Üniversite harçları ise örgün eğitim harçları ile aynı rakamlarda olduğundan, öğrencilerin ekonomik anlamda eşit olmaları sağlanmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin yaşam giderleri yapmak durumunda kalmamaları, bütçelerinin zorlanmasını önler. Hocaların kalitesi ve isimleri değişmez, normal eğitimde derslere giren hocalar, uzaktan eğitim öğrencileri ile online sistemler üzerinden buluşurlar. Öğrenciler kendi öğrenme hızlarına uygun şekilde, kendi yeteneklerine göre derslerini tekrarlamasına olanak sunulur. Bu şekilde, uzaktan eğitim sayesinde, öğrenciler kendilerine en uygun şekilde derslerinin tekrarlarını yaparlar.

Programlı olarak derslerinizi alarak, her gün sistemli olarak tekrarlarını yaparak siz de uzaktan eğitimden yararlanabilirsiniz. Diplomaların farkı yoktur ve normal eğitim diplomaları ile aynı ölçüde geçerlikleri bulunmaktadır. Bu sayede öğrencilerin bir eşitsizlik yaşaması durumu olmaz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1