Rusya Tataristan Cumhuriyeti Kazan Devlet Üniversitesi

1804 yılında Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da kurulan Kazan Federal üniversitesi 17 fakülte ve 105 akademik bölümden oluşmaktadır.

Rusya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Kazan Federal Üniversitesi

  kazan federal üniversitesi

  Kazan Federal Üniversitesi 1804 yılında Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da kurulmuş, 17 fakülte ve 105 akademik bölümden oluşan üniversitedir. Bilimsel araştırmalara önem veren üniversitede organik kimya üzerine de çalışmalar yapılmaktadır. Özellikle ünlü Rus Matematikçi Nikolay Lobaçevski Aleksandr Butlerov gibi isimlerle anılan üst standartlarda eğitim vermektedir. Hatta kurumun kütüphanesi 5 milyonun üzerinde eser içermektedir. Özellikle Rusya’nın en eski yükseköğretim kurumundan biri olan üniversite seçkin bilim adamları ve mezunlar yetiştirmesi sebebiyle ün kazanmıştır.

  Üniversiteden mezun olan kişilerin birçoğu dünya çapında ün kazanmıştır. Ayrıca 10 yıldır devlet tarafından kendisine verilen sorunlara çözüm sunuyor. Tataristan bölgenin inovasyon merkezi halindedir. Mesleki eğitimlere önem veren okul bölgenin teknolojik gelişimini sağlamak amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Sektörlerdeki değişimlere hızlıca adaptasyon yeteneğine sahip alanında uzman personeller yetiştirmektedir.

  KAZAN FEDERAL SIK TERCİH EDİLEN BÖLÜMLER;

  BÖLÜM EĞİTİM DİLİ
  Turizm RUSÇA
  Eczacılık RUSÇA
  Jeoloji RUSÇA
  Hukuk RUSÇA
  Tarih RUSÇA
  Dilbilim RUSÇA
  Biyoloji RUSÇA
  İşletme İNGİLİZCE-RUSÇA
  Tıp RUSÇA

  Yeni çağın gereksinimlerine yönelik yeni uzmanlıklara yönelik eğitim programları açılmaktadır. Özellikle öğrencilerin kaliteli bir ortamda lisans eğitimi almalarına destek olmaya yönelik hedef programları oluşturulmaktadır. Hedef programların amacı özellikle öğrencilerin sosyalleşmesi önemlidir. Kazan Federal Üniversitesi eğitimlerini en iyi şekilde alması ve eğitim kalitesinin yükseltilmesidir.

  Gelişmiş Eğitim Sistemi

  Eğitim sisteminin üst standartlarda sağlanabilmesi için farklı yeni uygulama alanları hazırlanmaktadır. Gelecek vaat eden saygın ve prestijli kurum staj imkanları ile de öğrencilerin gözdesi niteliğindedir.

  Kazan Federal Üniversitesi öğrencelerin karşılaştığı sorunlara en iyi şekilde yanıt veren kurum pedagojik uygulamaları yaratıcı bir şekilde öğretmektedir. Ayrıca öğrencilerin güvenle hareket edebilecekleri bilgi ve becerilerini geliştirebilecekleri teorik ve pratik uygulamalarda da kişilerin gelişmesini sağlayan donanımlı bir eğitim almalarını sağlamaktadır. Akademisyen ve öğretmenlerin yetiştirilmesi ve eğitim kalitesinin daha da iyileştirilmesi sağlanmaya çalışılıyor. Hatta eğitim alanlarını genişleten kurum ekonomik fiyatlarla sınav şartı olmadan lisans eğitimi almaya imkan sunmaktadır.

  Kazan Federal Üniversitesi öğrencileri daha başarılı olmaya teşvik etmek için sosyal alanda yönetim alanında en uygun yollar aranıyor. Bu alanların geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Hatta üniversite faaliyetlerini geliştirmeye yönelik elektronik resepsiyon hizmeti de bulunmaktadır. Hem eğitim gören öğrencilerin hem de öğretmenlerin ve personelin yaşam koşullarının iyileştirilmesi için çaba sarf ediliyor. Daha iyi imkanlar sunmak için çalışmalar yapılmaktadır. İlk yıllarda hem eğitim hem de bilim merkezi haline gelen yüksek öğretim kurumu bilimsel keşif ve başarılarla gurur duymaktadır. 11 okuma odası bulunan kütüphanesinde modern bilgi teknolojileri de kullanılmaktadır. 5 milyon cilt eserin bulunduğu kütüphanede değeri paha biçilmez nasir ve eski basılı kitaplar eski el yazmaları bulunmaktadır.

  Kazan Federal Üniversitesi Ekonomik Rusya Eğitim Ücretleri

  Kazan Federal Üniversitesi 44 uzmanlık alanı bulunmaktadır. Ayrıca 7 alanda 16.000’den fazla öğrencisi ve 615 lisansüstü öğrencisi vardır. Yüksek öğretim kurumu ayrıca farklı sürekli eğitim programları sunmaktadır. Öğretim kadrosu 236 profesör ve bilim doktoru, 580 doçent ve bilim adayı olmak üzere 1150 kişiden oluşmaktadır.  Son 80 yıl içerisinde SSCB Bilimler Akademisi’ne ve Rusya Bilimler Akademisi’ne Kazan Üniversitesi’nden 50’nin üzerinde profesör ve mezun seçilmiştir.

  Araştırma enstitüleri, laboratuvar, botanik bahçesi bilgi teknolojisi merkezi ve astronomik gözlemevine sahiptir. Özellikle Kazan Federal üniversitesi lisans ücretleri oldukça ekonomik ve uygun maliyetlerledir. Aile bütçeleri zorlanmadan bu üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilere sınav şartı zorunluluğu bulunmamaktadır.

  29 doktor 114 bilim adayı 228 araştırmacının istihdam edildiği üniversitede öğrencilerin sosyal hayatlarını daha eğlenceli haline getirebilmelerini sağlamak amacıyla müzik ve dans grupları bulunmaktadır.

  Rusya Tataristan Yaşam Şartları

  Rusya’nın en eski şehirlerinden biri olan Tataristan’ın başkenti Kazan’da bulunan Kazan Federal üniversitesine sadece lise diploması ile kaydolabilmek mümkündür. En hızlı gelişen turizm şehirleri arasında yer alan Kazan’da yaşam şartları oldukça ekonomiktir. Öğrencilerin hayal gücünü etkileyen heyecan verici tur ve geziler ile daha eğlenceli bir lisans eğitimi amaçlanmaktadır. Gelişmiş bu şehir aynı zamanda spor başkenti olarak kabul edilmektedir. Bugüne kadar çok sayıda uluslararası spor etkinliğine ev sahipliği yapmıştır.

  Kazan Federal Üniversitesi kendilerini geliştirebilecekleri açık hava etkinlikleri ve hatta aktivite merkezleri bulunmaktadır. Rusya’da lisans eğitimi almayı planlıyorsanız misafirperverlikleri ile tanınan Ruslar ile kolayca arkadaş olabilirsiniz. Aylık 300 400 Dolar civarında harcama yapabilirsiniz. Ayrıca bir yıl içerisinde yaşam ve konaklama gibi masraflar için ödeyeceğiniz miktar ortalama 4000-5000 dolar civarındadır. Ülkeye yeni gidecekseniz yanınızda 300-400 Dolar fazladan bulundurmanız ideal olacaktır. İlk olarak yurda yada eve yerleştiğinizde ufak tefek giderler için bazı harcamalar yapmanız gerekebilir. Ülkede Ruble para birimi olarak kullanılmaktadır. Fakat Dolar ile ödeme de yapabilirsiniz. Yaşam maliyetleri oldukça ucuzdur.

  Türkiye’ye Olan Yakınlık

  Kazan Federal Üniversitesi Moskova’ya 800 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kazan’ın orta kesimlerinde Volga Nehri kıyısında bulunan yüksek öğretim kurumu Rusya’nın en eski ve en doğusunda bulunan kurumlardan biridir. Ülkemize mesafe olarak oldukça yakın bir ülkedir. Uçakla kolayca ülkeye ulaşabilirsiniz. Havaalanından şehre ulaşım araçları otobüs dolmuş taksi ve ekspres trenler vardır. Hem taksi hem de otobüs fiyatları hem uygun fiyatlı hem de sık hareket aralıklarına sahiptirler. Havaalanı yakınındaki toplu taşıma durakları ve büfelerden bilet bulabilirsiniz. Hatta havaalanından şehre 1 -2 Dolar gibi bir fiyata gidebilirsiniz. Üniversite öğrencilerine uygun maliyetli transfer hizmeti de sağlamaktadır. Kazan’da 30 Ruble’a karayolu taşımacılığı ile seyahat edebilirsiniz. Özellikle öğrenciler için indirimli toplu taşıma kartları da bulunmaktadır. İndirimli seyahat kartlarından satın alarak normal fiyatların 5’te biri fiyatına seyahat edebilirsiniz.

  Rusya ve Tataristan’da Türk Nüfusu

  Kazan Federal Üniversitesi İLE Rusya’da yaşayan Türk halk kökenli vatandaşların sayısı oldukça fazladır. Türkiye’den Rusya’da eğitim için başvuru yapan çok sayıda öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca bilmelisiniz ki Rusya’da lisans eğitimi almak Türkiye’deki öğrenciler için çok değerlidir. Ülkemizden her yıl binlerce Türk öğrenci mühendislik programları tıp eczacılık mimarlık gibi alanlarda lisans eğitimi almak için Rusya’yı tercih etmektedir. Rusya’da eğitim alabilmek için öğrenci vizesi almak gerekmektedir. Vize kaydı için Kazan Federal üniversitesinin resmi bir davetiyesine gereksiniminiz vardır. Hatta eğitim dili Rusça olsa da üniversitede eğitim gören Türk öğrenci sayısı oldukça fazla olduğu için ülkeye gittiğinizde yabancılık çekmezsiniz.

  Tataristan Yemek Kültürü ve Çeşitleri

  Çok uluslu bir ülke olan Rusya’da birbirinden lezzetli geleneksel Rus yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Balık ve et tüketimi Rusya’da oldukça fazladır. Ülkede mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında lahana çorbası, pelmeni, lapa, rus turtaları, krep, rus salatası, vinegret, pastila, kvas, holodets gibi tatlar bulunmaktadır. Rusların en önemli en bilinen yemeği pelmenidir. Rus mutfağının vazgeçilmezlerinden olan Lapa özellikle yulaf lapası kahvaltılarda büyük yer tutar. Sıcak servis edilen irmik, arpa yulaf ezmesinden yapılan lapalar öğrenci mutfağının vazgeçilmezleri arasındadır. Rus Mutfağında turtaların önemi fazladır. Kek börek, turtaları birçok işletme yapmaktadır. Rus turtaları genellikle tuzlu hamurdan yapılmaktadır.

  Okumanın Avantajları

  Kazan Federal üniversitesinde tıp eczacılık diş hekimliği gibi önemli sağlık alanlarından doğa bilimlerine oyunculuk alanlarına kadar birçok alanda lisans eğitimi verilmektedir. Kazan Federal üniversitesi harç ücretleri yurtdışındaki diğer üniversitelere göre uygun fiyatlıdır. Lisans eğitim kalitesi üst standartladır. Sadece eğitim masrafları değil barınma ve yaşam maliyetleri de oldukça uygundur. Türk öğrencilere de devlet bursu veren kurum Ruslar ve yabancı öğrencileri eşit tutmaktadır. Eğitiminiz esnasında Rusça hazırlık programına katılarak dili kolayca öğrenebilirsiniz. Hem rahat hem de modern donanımlı kampüs ve yurtlara sahip üniversite eğitim açısından oldukça ileridedir. Laboratuvar ve araştırma merkezleri üst teknolojik cihazlarla donatılmıştır. Çok uluslu bu ülkeye adapte olabilmek oldukça kolaydır. Ayrıca spora önem veren üniversite bünyesinde spor takımları oluşturulmakta ve uluslararası olimpiyatlar düzenlenmektedir. Hatta üniversitede istediğiniz bölüme yerleşmek için YKS sınavına girmeniz ve sınavdan yüksek puan almanız gerekmez.

  Kazan Federal Üniversitesi Dünya Sıralaması

  Kazan Federal Üniversitesi dünya sıralamasında ilk 400’de bulunan Kazan Federal üniversitesi yüksek kalitede eğitim veren Rusya’nın 2. En eski üniversitesidir. Gelecek planlarınızı en iyi şekilde yapmak istiyorsanız istediğiniz meslek dalında hayallerinizi gerçekleştirmek için bu üniversiteye başvurun. Lisans eğitimi alabilirsiniz. Farklı lisans programlarında da dünya sıralamasında yer alan üniversitede lisans eğitimi almak umduğunuzdan çok daha rahattır. Sadece lise diplomanız ile tam donanımlı olarak yetişmenizi sağlayacak kaliteli bir eğitim alabilirsiniz. Dünyaca gelişmiş ve yüksek standartlarda eğitim alabileceğiniz ülkede Rusça lisans programlarında eğitim almanız ideal olacaktır.

  Kazan Federal Üniversitesi Öğrenci Yurtları

  Kazan Federal Üniversitesi lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler genellikle üniversite yurtlarında, kiralık evlerde yaşamaktadırlar. Maddi durumunuza en uygun konaklama biçimi hangisi ise rahat bir öğrencilik dönemi için yaşayacağınız yeri ona göre seçmelisiniz. Türkiye’den ülkeye giden öğrenciler genellikle 2-4 kişilik odalar bulunan yurtlarda kalmayı tercih etmektedir. Özellikle yurtlar öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak donatılmıştır. Mobilyalar, spor salonları, dinlenme odaları, yatak dolap mutfak gibi birçok hizmet ile donatılan odalarda kalmak için ödeyeceğiniz miktarlar oldukça caziptir. Ayrıca ev kiraları aylık 500 ile 5000 ruble arasında değişen miktarlardadır. Uzun süreli olarak ev kiralama yapmanız durumunda indirimler yapılabilmektedir. Özellikle aylık yada dönemlik olarak kiralama yapabilirsiniz. Yurtlardaki kurallara uymanız gerekir. Alkol ve sigara kullanımı yüksek sesle müzik dinleme gibi konularda belirli kurallar bulunmaktadır. Üniversite yurdunun konumu maliyetleri ödeme imkanları ve olanakları hakkında üniversite temsilcinizden bilgi edinebilirsiniz.

  Kazan Federal Üniversitesi

  Kazan Federal Üniversitesi farklı birçok ülkeden öğrencileri barındırmaktadır. Rusya’ya lisans eğitimi almak amacıyla gelen öğrenciler hiçbir sınav şartı olmadan istedikleri bölümlere kaydolabilmektedirler. Yıllık harç ücretlerinin ucuz olması ve sınav taban puanı şartı olmayışı mevcuttur. Hatta bu üniversitede eğitim almayı cazip hale getirmektedir. Tıp, eczacılık, diş hekimliği, mimarlık, yazılım mühendisliği gibi farklı birçok alanda üst standartlarda eğitim imkânı sunuyor. Üniversite dünya sıralamasında ilk 400’de yer almaktadır. Cazip fiyatlarla mühendislik dalları ve sağlık alanlarında eğitim görebilirsiniz. İstediğiniz bölümü rahatlıkla okuyabilmeniz mümkün olmaktadır. Taban programı olmadığından Türk öğrenciler bu üniversitede eğitim görmek için büyük rağbet göstermektedirler. Grafik tasarımı, harita kadastro, gazetecilik, biyoloji ve hukuk üniversitedeki diğer popüler bölümlerdendir.

  Tıp Fakültesi

  Kazan Federal Üniversitesi gelecekte yüksek maaşlar kazanmanızı sağlayacak en popüler bölümlerden biri olan tıp alanında lisans eğitiminizi Rusça olarak alarak hayallerinizi gerçeğe çevirebilirsiniz. Kazan Federal üniversitesi tıp fakültesinde alacağınız eğitim donanımlı ve mesleki anlamda uzman olarak yetişmenizi sağlayacak şekildedir. YKS sınavı taban puanı sebebiyle Tıp hayallerinizden vazgeçmek durumunda kaldıysanız yapmanız gereken çok kolay. Sınav zorlayıcı taban puanı şartları sebebiyle tıp fakültesi okumaktan vazgeçmek durumunda kaldıysanız üzülmenize gerek yok.

  Kazan Federal Üniversitesi Eczacılık

  Kazan Federal Üniversitesi çok uluslu bir ortamda Rusça eczacılık eğitimi almak ve mezun olduğunuzda dünya ülkelerinde geçerli bir diploma sahibi olmanızı kolaylaştıracak. İyi bir üniversitede eğitim almak istiyorsanız Kazan Federal üniversitesi eczacılık fakültesi size göre olacaktır. Hayalini kurduğunuz eczacılık lisans programına yerleşmek için sınav engelleri ile karşılaşmak zorunda kalmayacaksınız. Üst standartlarda tam donanımlı laboratuvarlarda gelişmiş teknolojik cihazlarla lisans eğitimi almak çok basit. Eczacılık alanında ekonomik fiyatlarla okumak sizin için avantaj olacaktır. Çok ucuz maliyetlerle dünya çapında kariyer yapabilmenizi sağlayacak kurum size vizyon kazandıracaktır.

  Diş Hekimliği

  Kazan Federal üniversitesi Rusça diş hekimliği alanında lisans eğitimi almak kaçırılmaması gereken fırsatlar arasında. Rusça dil becerinizi güçlendirerek kaliteli bir eğitim alacak diş hekimliği eğitiminiz sırasında kendinizi kültür anlamında da en üst seviyeye çıkarabileceksiniz. Dünyanın en iyi akademisyenlerinden eğitim alacak diş hekimi olduğunuzda mesleğinizi farklı birçok ülkede yerine getirebileceksiniz. Hem köklü hem de prestijli Kazan Federal üniversitesi sosyal olanakları öğrencileri memnun edebilecek seviyededir. Yurtdışında eğitim aldığınızda diş hekimliği alanında rakipleriniz arasında daha fazla tercih edilebilir olabilirsiniz. Kazanacağınız deneyim sayesinde iş bulma konusunda sıyrılabilir diş hekimi olarak yüksek maaş kazanabilirsiniz.

   Hukuk

  Hukuk fakültesi lisans öğrencilerine ayrıcalıklar dünyasının kapılarını aralayan Kazan Federal üniversitesi sınav şartı olmadan lisans eğitimi almanızı sağlıyor. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığıyla üniversitede hukuk eğitimi için başvurabilirsiniz. Rusça hukuk lisans programı çok ekonomik maliyetlerle sunulmaktadır. Sizde Rusya’da fırsatlarla dolu bir öğrencilik hayatı geçirmek istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Lise diplomanız ile Eurostar ofislerlerine uğrayarak hukuk lisans programına kaydolabilirsiniz. Rakipleriniz arasında fark oluşturmanızı sağlayacak kaliteli bir eğitim için Rusya Kazan Federal üniversitesini tercih edebilirsiniz. Geleceğinizi iyi bir şekilde şekillendirmek ve lisans eğitiminizi iyi bir üniversitede okumak için vakit kaybetmeyin. Yüksek puanlar almanıza gerek kalmadan en iyi şartlarda bu üniversitede eğitim alma imkanı elde edebilirsiniz.

  İç Mimarlık

  İç mekan tasarımları, ferah mekanlar  tasarlanması günümüzde oldukça önem kazandı. Hatta bu alanda iç mimarlık lisans eğitimi alarak hayallerini gerçeğe çeviren gençler arasında siz de yerinizi alabilirsiniz. Kazan Federal üniversitesi iç mimarlık alanında Rusça lisans eğitimi vermektedir. İç mimarlık alanında eğitim alabilmek için sınava girmenize gerek yoktur. Taban puanı şartı ile karşı karşıya kalmadan geniş kapsamlı üst standartlarda eğitim almak için Rusya Tataristan’da yer alan Kazan Federal üniversitesinde lisans eğitimi almayı tercih edebilirsiniz. İyi bir kariyer için yurtdışında iç mimarlık eğitimi almak hem daha iyi bir sanat bakış açısına sahip olmanızı sağlayacaktır.

  Yazılım Mühendisliği

  Özellikle dünyaca ünlü yazılım firmalarında çalışmak geleceğiniz için önemli adımlar atmak istiyorsanız Kazan Federal üniversitesi yazılım mühendisliği alanında Rusça eğitim alabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Özellikle yetişeceğiniz bilgisayar algoritması ve yazılım dillerini en iyi şekilde öğrenebileceğiniz Kazan Federal üniversitesinde eğitim alabilmek için yüklü maliyetler ödemeniz gerekmiyor. Hem yıllık harç ücretleri hem de lisans programına giriş şartları öğrencileri sarsmayacak nitelikte. Yıllık harç ücretleri gayet ucuz. Hatta lisans programına giriş için gerekli şartlar arasında yazılım mühendisliği alanında kariyer planlarınızı Rusya’da gerçekleştirmenize vesile olacaktır.

  Sık Sorulan Sorular

  Kazan Federal Üniversitesi nerede?

  Kazan Üniversitesi dünyada ilk 370 arasında yer almaktadır. 1804 yılında kurulmuş olup, Kazan Federal Üniversitesi, Rusya Federasyonu’ndaki en eski ikinci üniversitedir.

  Kazan Federal Üniversitesi bir devlet üniversitesidir. Özel bir üniversite değildir.

  Kazan Federal Üniversitesi hangi şehirdedir?

  Rusya Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da bulunan Avrupa’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Kuruluş yılı 1804’tür. Okulun 17 koleji ve 105 akademik bölümü vardır.

  Kazan Federasyonu’nda kaç öğrenci var?

  50.000 öğrencisi bulunmaktadır. Bununla beraber, 208 profesör, 605 doçent, 2.000’den fazla öğretim üyesi vardır.

  Rusya’da ekonomik maliyetlerle hayalinizi kurduğunuz bölümü Rusça olarak okumak istiyorsanız Eurostar uzman danışmanlar hizmetinizde. Özellikle yurtdışında geçireceğiniz vakit boyunca hiç zorlanmayacaksınız. Profesyonel yurtdışı eğitim danışmanları her daim size destek olacak ve problemlerinizi çözmenizi sağlayacaklardır.

  #rusyafederaluniversity #rusyadaegitim #rusyaegitimmerkezi #rusyadalisans #rusyadaegitimtamamlamak

  Puanla
  [OY: 3 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1