Ural Devlet Üniversitesi

Rusya'nın önde gelen saygın ve köklü kurumlarından birisi olan Ural federal Üniversitesi yenilikçi yaklaşım ile öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik kaliteli lisans ve yüksek lisans eğitim vermektedir.

Rusya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Ural Federal Üniversitesi

  Rusya’nın önde gelen saygın ve köklü kurumlarından birisidir. Ural Federal Üniversitesi yenilikçi yaklaşım ile öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik kaliteli lisans ve yüksek lisans eğitim vermektedir. Avrupa’nın kalbinde kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için bir sınıf bir üniversitedir. Özellikle Dünyanın farklı ülkelerinden binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan Ural federal Üniversitesi eğitim dili Rusça ve İngilizcedir. 36 binin üzerinde öğrenci bulunmaktadır Ayrıca 4 bin 500’ün üzerinde öğretim görevlisi üniversitede çalışmaktadır.

  Doğa bilimleri sosyal bilimler beşeri bilimler ekonomi yönetim gibi alanlarda çok sayıda lisans bölümü yüksek lisans ve doktora programı sunmaktadır. Ayrıca Ural federal Üniversitesi mezunlarına sayısı her geçen gün artmaktadır. Üniversitede çığır açan araştırmalar yapılmakta ve üniversite öğrencilerine en iyi imkanlar sunulmaktadır. 164 modern Araştırma Merkezi ve geliştirme laboratuarlarında sahip olan üniversite uluslararası birçok firma ile işbirliği yapmıştır. Ayrıca Ural federal Üniversitesi küresel itibarını sürekli olarak değiştirmek için çaba göstermektedir. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan kurum Amerika’da Rusya’daki en iyi küresel üniversiteler sıralamasında yer almaktadır. Ayrıca Rus üniversiteleri arasında 11 sıradadır

  Ural Federal Üniversitesi

  Qs world university rankings 2021 de 351. Sırada Yer almıştır. Ayrıca gelişmekte olan Avrupa ve Orta Asya’nın en iyi 27 üniversitesidir. Dünya sıralamasında ilk 400 de yer alan kameran Üniversitesi’nde lisans eğitim imkânlarından siz de faydalanabilirsiniz. Özellikle lise diplomamızı ve transkript göndererek istediğiniz bölümde kontenjanlardan yararlanarak yerinizi ayırtabilirsiniz. Rusya’da Ural federal Üniversitesi kayıt işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Size destek olacaktır üniversite sınavı şartı olmadan istediğiniz bölümü seçip okuyabileceksiniz. Özellikle geleceğinizi garantilemek İstiyorsanız siz de bu üniversitedeki avantajları kullanarak Rusya’da Rusça İngilizce dillerinde hayalini kurduğunuz bölümde okuyabilirsiniz.

  Kurulum yılı Ural Federal Üniversitesi

  1920 yılında kurulan kurum hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız uzman danışmanlar ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Ekaterinburg kasabasında kurulan üniversite Rusya’nın en büyük araştırma ve eğitim merkezlerinden biri konumundadır. Özellikle 75 ülkeden öğrencilerin eğitim gördüğü kurumdan mezun olan kişi sayısı 360 bin kişinin üzerindedir. Rusya’nın en eski festivallerinden olan Vesna UPI ve Viyana Müzik Festivaline ev sahipliği yapıyor. Yüksek öğretim kurumu uluslararası iş anlaşmaları ile öğrencilere mezun olduklarında kolayca iş bulabilme imkanı sağlamaktadır. Özellikle Dünya üniversiteleri akademik sıralamasında 700 800. Sıraya yerleşmiştir. Ural federal üniversitesi ulusal ve uluslararası sıralamalarda bulunmaktadır. Dünyanın yaklaşık 101 ülkesinden öğrenciye ev sahipliği yapan kaliteli ve köklü kurum modern kampüsü ve öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun oluşturulmuş yapısı ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

  Rusya Ural Federal Üniversitesi Konumu – Location

  Konumu: Rusya’nın kalbi konumunda yer alan Ekateringburg hem Asya hem de Avrupa sınırına yakındır. Üniversite eğitimi için Ural Federal üniversitesini tercih eden öğrenciler etkinliklere katılarak zamanlarını dolu dolu geçirebilirler. 500 üniversite ile ortaklık anlaşmasına sahip üniversite geniş imkanlar yaratmaktadır. İş dünyasına hızlıca adapte olabilen mesleklerinde uzman personel yetiştiren üniversitede eğitim alınması tercih edilmekte. Ayrıca çevrenizi uluslararası anlamda geliştirebileceğiniz kuruma dünyanın pek çok ülkesinden öğrenci hayallerini gerçekleştirmek için kaydolmaktadır. Üst standartlarda sunduğu eğitim ile sadece bilgisi ile değil nitelikleri ve donanımı ile de ön plana çıkan mezunlar vermektedir. Yıllık harç maliyetleri oldukça cüzi miktarlarladır. Özellikle yüksek vasıf sahibi olmanız için yapmanız gereken Ural Federal üniversitesini tercih etmek olacaktır. Bunun için mezuniyet belgeniz ile Eurostar ofislerine uğrayabilir ve kayıt işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

  Başvuru Tarihleri

  Modern eğitim anlayışı ile yenilikçi temel eğitimi bir araya getiriyor. Hatta Rusya’nın önde gelen kurumlarında olan Ural Federal üniversitesi araştırma merkezi konumundadır. Rusya’nın en kaliteli ve en prestijli üniversiteleri arasında kendini kanıtlayan üniversite bünyesinde 72 araştırma merkezi vardır.

  Başvuru ve Kabul Şartları

  Ural Federal üniversitesi kayıt için gerekli evraklar hangileri merak ediyorsanız alanında profesyonel olarak hizmet veren Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Evraklarınızı kayıt öncesinde detaylı olarak hazırlamanız ideal olacaktır. Başvurunuz üniversite tarafından incelenmekte ve daha sonradan sonuçlar belirlenmektedir. Mezuniyet belgeniz, pasaport, fotoğraf gibi evraklar işlem öncesinde hazırlanmalıdır. Evraklarınızda eksiklik varsa bu konuda uzman danışmanımız size yardımcı olacaktır. Rusya’da yurtdışında eğitiminiz esnasında uzman bir yardım almanızın önemi oldukça büyüktür. Ural Federal üniversitesi lisans programları arasından geleceğinizi belirlemek için hızlıca seçim yapmanız en doğrusu olacaktır. Kontenjanlar sınırlı olduğu için çok sayıda öğrenci başvuru yapmaktadır.

  Rusça Hazırlık

  Lisans eğitiminizi şansa bırakmak istemiyorsanız sınav sisteminin zorlayıcı şartları canınızı sıkıyorsa Rusya’da Rusça lisans eğitimi alabilirsiniz. Fakat Rusça hazırlık eğitimi almanız lisans eğitimine başlamadan önce önem taşımaktadır. Eğitim sürecini başarı ile atlatabilmek için ülkede ilk olarak Rusça dilinde hazırlık okumanız gerekmektedir. Ayrıca eğitiminiz esnasında Rusya dilini öğrenmek size avantajlar sağlayacaktır. Özellikle kolayca ülkeye uyum sağlayabileceğiniz üniversitede çok sayıda eğitim programları bulunmaktadır. Yıllar boyunca sınava çalışmak yerine Rusça hazırlık eğitimi ile başlayabilirsiniz. Lisans eğitimlerine sınavsız olarak Ural Federal üniversitesinde başlayabilirsiniz.

  Konaklama

  Üniversite eğitiminiz boyunca konaklayacağınız bir yere gereksinim duyacaksınız. Ev yada yurt seçenekleri arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz. Hatta konaklama tercihinizi danışanınız ile karar verebilirsiniz. Profesyonel yurtdışı eğitim danışmanlığı desteği ile Rusya’ya gittiğinizde zorluk çekmeyeceksiniz. Ülkemizden Rusya’ya eğitim için giden öğrencilerin merak ettiği konulardan biri konaklama imkanlarıdır. Öğrenci yurtları öğrencilerin konforunu ve rahatlığını en iyi şekilde karşılayacak nitelikte oluşturulmuştur.

  Ural Federal Üniversitesi Dünya Sıralaması (Ural Federal University Ranking in Russia)

  Ural Federal Üniversitesi sürekli olarak küresel itibarını geliştirmeye devam etmektedir ve ayrıca dünyanın en iyi üniversiteleri arasında bulunmaktadır.

  • 2021 QS Dünya Üniversite Sıralamasında 331. sırada yer almaktadır.
   Gelişmekte Olan Avrupa ve Orta Asya’nın en iyi 27. üniversitesi olmayı başarmıştır.
  • S. News’de En İyi Küresel Üniversiteler sıralamasında 14. sıradadır.
   Rusya’daki En İyi Küresel Üniversiteler (2020) sıralamasında ise 11. sırada yer almayı başarmıştır.
  • QS Dünya Üniversite Sıralaması: BRICS 2021 listesinde 83. sıradadır.

  Üniversite Avantajları ve Spor Olanakları

  İster kendi istediğiniz isterseniz de ailenizin istediği bölümde kolayca eğitim görebilirsiniz. Ural Federal üniversitesi öğrencilere sunduğu imkanlar oldukça fazladır. Sunulan imkanların çok olması sebebi ile oldukça şanslı olan ve kaliteli bir öğrencilik dönemi geçiren öğrenciler farklı alanlarda kendilerini geliştirebilme imkanı elde etmektedirler. Hem lisans eğitimi alabilir hem de farklı spor dallarında kendilerini geliştirebilirler. Spor dallarına ilgi duyan gençler için öğrenci kulüpleri vardır. Bu kulüplere üye olarak etkinliklere katılabilir ve farklı spor alanlarında kendinizi geliştirebilme fırsatı yakalayabilirsiniz.

  Öğrenci Yaşamı

  Rusya’nın en büyük şehirleri arasında 3. Sırada olan Ekateringburg’da bulunan Ural Federal üniversitesi Avrupa ve Asya arasında yer alan Ural Dağlarının doğu yamaçlarında bulunmaktadır. Fırsatlar şehri olarak anılan şehirde kaliteli bir öğrencilik dönemi yaşayarak hayallerinize kavuşmanız mümkündür. En iyi iş ortamlarına sahip bölgede mezun olduğunuzda iş bulmanız oldukça rahat olacaktır. Hem eğlence hem de kültür ve eğlence olarak gelişmiş altyapıya sahiptir.  Bilim ve eğitim merkezi olan kurumda iyi bir öğrencilik dönemi geçirebilir ve zamanınızı dolu dolu harcayabilirsiniz. Öğrencilere çok sayıda fırsatı bir arada sunan kurum Türk öğrencilerin rağbetine uğramaktadır. Sınavsız bölümlere yerleşme imkanı sayesinde belirlenen kontenjanlar dahilinde istediğiniz bölüme yerleşebiliyorsunuz. Şehirde festivaller konser ve sanat galerileri düzenlenmektedir.

  Öğrenciler hem lisans eğitimi alırken hem de kendilerini en iyi şekilde geliştirebilme imkanı elde etmektedirler. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanınız ülkeye girişinizden, kayıt konaklama vize süreci transfer süreci niyet mektubu gibi birçok konuda size hizmet sağlamaktadır. Eğitiminizin başladığı andan itibaren yaşayabileceğiniz en ufak problemde size destek sağlayacak kurum 25 yıllık deneyime sahiptir.

  101 ülkeden gelen öğrenci çeşitliliği Ural Federal üniversitesinde renkli kültürel etkinlikler olmasını sağlamaktadır. Düzenlenen festivaller konserler ile boş zamanlarınızı en iyi şekilde geçirebilirsiniz.

  Ural Federal Üniversitesi Fiyatları

  Ural Fedaral üniversitesi öğrenciler için en iyi standartları sunan saygın bir üniversitedir. Sunulan en iyi imkanlar göz önüne alındığında ekonomik ücretler dikkat çekmektedir. Dünyanın en iyileri sıralamalarında listelerde yer alan kurumdan alacağınız diploma rakiplerinizin önüne geçmenizi kolaylaştıracaktır.  Lise mezuniyet belgeniz ile kayıt için başvuruda bulunabilirsiniz. Mesleki anlamda başarılı olmanıza vesile olacak iyi bir eğitim için bu üniversiteyi seçmeniz sizin için harika bir ayrıcalık olacaktır.

  Bilim ve kültür dünyasından önemli mezunlar veren kurumda görev yapan öğretim görevlileri ve profesörler alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

  Rusya Ekaterinburg Yaşam Şartları

  Ural Federal üniversitesini benzersiz kılan özelliklerden biri eğitim ücretlerinin çok düşük fiyatlarla olmasıdır. Ayrıca üniversitenin bulunduğu şehirde de yaşam ve konaklama imkanları öğrencilerin ailelerinin karşılayabileceği seviyededir. Otelcilik, turizm, kültür ve ticaret alanlarında gelişmiş olan şehirde öğrenciler için sınırsız fırsatlar bulunmaktadır. Birçok öğrenciyi bünyesinde barındıran şehirde dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda öğrenci ile tanışmanız olasıdır.

  Türkiye’ye Olan Yakınlık

  Ural Federal üniversitesinin bulunduğu

  Ekaterinburg

  şehri ülkenin en büyük şehirleri arasında 4. Sırada yer almaktadır. 1 buçuk milyon nüfusu olan şehir Moskova’nın doğusundadır. Ural dağlarının kalbinde bulunan şehir aynı zamanda Ural Federal bölgesinin yönetim merkezi niteliğindedir. Şehir 7 bölgeden oluşmaktadır. Şehre ülkemizden uçakla kolayca ulaşmanız mümkündür. Havaalanından şehre taksi otobüs ve trenler ve metro ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaalanından şehre 1-2 Dolar gibi bir maliyetle ulaşabilirsiniz. Hava durumu kış aylarında -12 derece ortalama sıcaklıktadır. Yaz aylarında ise ortalama sıcaklık +20 derecedir.

  Ural Federal Üniversitesi Bölümleri

  Bilgisayar mühendisliği, inşaat mühendisliği, endüstri mühendisliği elektrik mühendisliği mimarlık yazılım mühendisliği, malzeme ve nanoteknoloji mühendisliği makine mühendisliği gibi alanlarda öğrencilere iyi bir eğitim vaat eden Ural Federal üniversitesine kayıt olmanız çok kolay. Sadece lise diplomanız ile başvurarak mesleğinizde uzman olmanızı sağlayacak eğitimleri rahatlıkla alabilirsiniz. Akademik programlara yerleşebilmek için herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. Rusça eğitim dilinde sınavsız olarak akademik programlara yerleşebilirsiniz. Üstelik yıllık ücretler de çok düşük maliyetlerle sunulmaktadır. Sınav taban puanı alma sınava girme gibi şartların olmaması üst standartlarda kaliteli mesleki eğitimler bu üniversiteyi öğrenciler açısından cazip kılmaktadır.

  Ural Fedaral Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

  Rus dilini hem tarihi hem de kültürü ile yabancı öğrencilere öğreten Ural Federal üniversitesinde hem Rusça dilini rahatlıkla keyifli bir şekilde öğrenebilir hem de bilgisayar mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Rusya’nın dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamalarında yer alan eğitim seviyesi yüksek üniversitesinde bilgisayar mühendisliği eğitimi almak istiyorsan sende fırsatları yakalayabilirsin. Ayrıca geniş imkanları, üst standartlara sahip lisans ve yüksek lisans eğitimleri ile çığır açan üniversitede bilgisayar mühendisliği eğitimi alabilmek için herhangi bir sınava girmeniz gerekmiyor. Özellikle geleceğin teknolojine yön verecek bilgisayar mühendisleri yetiştiren kurumdan mezun olduğunuzda Rusya’da yada seçtiğiniz bir ülkede çalışabilme imkanı bulabilirsiniz. Dünyanın en iyileri sıralamalarında bulunması sebebi ile denklik konusunda sorun yaşamazsınız.

  Ural Fedaral Üniversitesi Makine Mühendisliği

  Özellikle YKS sınavına girmenize gerek olmadan makine mühendisliği alanında Rusça eğitim alabilirsiniz. Ayrıca Rusya’nın saygın kurumunda hayallerinize giden yolda hızlıca ve emin adımlarla ilerleyerek makine mühendisliği alabilirsiniz. Üstelik ödeyeceğiniz maliyetlerde çok düşük fiyatlarla olacaktır. Hatta daha yüksek standartlarda eğitim almak her gencin hakkı bu hakkı kullanmak sizin de hakkınız. Özellikle lise diplomanız ile Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezine uğrayarak ön kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Makine mühendisliği hayallerinizin mesleği ise siz sadece hayal edin. Gerini Ural Federal Üniversitesine kayıt olmanız aşamasında bize bırakın. Özellikle Eurostar yurtdışı eğitim danışmanları kayıt işlemleri için gerekli tüm aşamaları sizin adınıza gerçekleştireceklerdir. Uzman danışmanlık firmamızı ziyaret edin eğitiminizi birlikte planlayalım. Ayrıca geleceğiniz için doğru yola çıkmanız için size destek sağlamaktayız.

  Ural Fedaral Üniversitesi Yazılım Mühendisliği

  Geleceğin mesleklerinden biri olan yazılım mühendisliği alanında Rusya’da Rusça eğitim almak size hayallerinizin kapısını açabilir. Özellikle dünyanın en iyi yazılımcıları arasında yer almak için kariyer hedeflerinize ulaşma konusunda Ural Federal üniversitesini tercih edebilirsiniz. Ayrıca iş bulma konusunda kafanızda hiç soru olmasın. Köklü üniversiteden mezun olduğunuzda rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Kariyer adımlarını hızlı tırmanmak istiyorsanız Ural Federal üniversitesinde eğitim görmek en doğru tercih olacaktır. Rusya’nın önde gelen kurumunda eğitim almak için sınav şartları zorunluluğu bulunmuyor bu sebeple hayallerini ertelemek zorunda değilsin. Özellikle bu okulda öğrenci olabilmek için erken kayıt avantajlarından yararlanabilirsin. Öğrencileri sıkmadan yazılım dillerini kolay ve hızlı öğrenmelerine imkan sağlayan bilgisayar laboratuvarlarına sahip videolu interaktif ve uygulamalı derslere önem veren üniversitede eğitim almak büyük bir ayrıcalık olacaktır.

  Ural Federal Üniversitesi Mimarlık

  Geleceğine ışık tutacak muhteşem bir eğitim Ural Federal üniversitesinde seni bekliyor. Sende hayallerine hızlıca kavuşan gençler arasında yer al ve bu üniversitenin sunduğu avantajları yakala. Özellikle mimarlık alanında uluslararası bir platformda eğitim alarak Rusça dilini öğrenebilirsin. Ural Federal üniversitesi kaliteli eğitimi öğrencilere sunduğu harika olanakları ile kendinizi en iyi şekilde geliştirmenizi sağlayacak akademik programlar sunmaktadır. Modern cihazlarla donatılmış üniversite gelişen dünyaya ve teknolojiye ayak uydurmakta ve öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için müfredatını sürekli güncellemektedir. Geleceğin başarılı mimarları arasında yer almak nitelik bir personel va alanında uzman bir mimar olmak için bu üniversitede okumanız avantaj sağlayacaktır. Mimarlık eğitimini Rusça olarak okumak isteyen öğrencilerin sınava girmelerine lüzum yoktur. Üniversiteye başvuru için lise diploması yeterli sayılmaktadır.

  Ural Federal Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

  Hayallerine ulaşma konusunda sürekli engeller ve sınırlara takılıyorsan artık bu sınırları ortadan kaldıran Ural Federal üniversitesinde inşaat mühendisliği alanında lisans eğitimi alabilirsiniz. Özellikle geleceğe güvenle bakmak isteyen öğrenciler sınav şartları ve sınav taban puanı şartı gibi zorlayıcı strese sebep olan engeller ile karşı karşıya kalmayacaklar. Ayrıca İnşaat mühendisliği alanına sadece lise diplomaları ile başvurabilecekler. Rusça inşaat mühendisliği eğitimi almak için harç ücretleri oldukça ekonomik fiyatlarladır.

  Rusya’da zorluk çekmeden ekonomik fiyatlar ile hem eğitim alabilir hem de rahatça yaşayabilirsiniz. Geleceğe güvenle bakmak istiyorsanız siz de Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezine uğrayabilir ve sizin için en uygun olacak lisans eğitimini uzman danışmanınız ile belirleyebilirsiniz. Geleceğin popüler ve gözde mesleklerinde ekonomik fiyatlarında eğitim almak için hemen erken kayıt imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ülkemizden öğrencilere kapısını açan Ural Federal Üniversitesinde lisans eğitimi almak üniversitenin sunduğu avantajlardan yararlanmak ideal bir tercih olacaktır. Özellikle diplomanız mezun olduğunuzda Yök tarafından tanınacaktır. Ayrıca Dünyanın farklı ülkelerinde de görev yapabilmenizi sağlayacak diplomaya sahip olacaksınız.

  Ural Federal Üniversitesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1