Tomsk Devlet Üniversitesi

Ulusal bir araştırma Üniversitesi olan Tomsk Devlet Üniversitesi, Rusya’nın Tomsk şehrinde bulunmaktadır.

Rusya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Tomsk Devlet Üniversitesi

  Ulusal bir araştırma Üniversitesi olan Tomsk Devlet Üniversitesi, Rusya’nın Tomsk şehrinde bulunmaktadır. Özellikle Dünyaca ünlü olan Tomsk Devlet Üniversitesi, 28 Mayıs 1878’de dönemin imparatoru II. Aleksandr tarafından kurulmuştur. Ayrıca dönemin en ve ilk kapsamlı üniversitesi olan Tomsk Devlet Üniversitesi, günümüzde de en geniş anlamda eğitimi sunuyor. En gelişmiş üniversiteler arasında yer almaktadır. Tomsk Devlet Üniversitesi, Sibirya bölgesinin de ilk üniversitesidir. Bu nedenle de üniversitenin ilk adı Sibirya İmparatorluk Üniversitesidir.

  Sizlere Kıymet Veren Ender Bir Üniversite Düşünün!

  Tomsk Devlet Üniversitesinde günümüzde 151 tane bölümü, bünyesindeki öğrencilere sunmaktadır. Bu bölümlerin her birinde ders vermekte olan akademisyenlerin tümü, alanında uzman olan, profesyonel kişilerdir. Bu nedenle de, Tomsk Devlet Üniversitesi öğrencileri, tercih ettikleri alanlarında daima başarıya ulaşabilmektedirler. 151 adet alan bölümü ile hizmet veriyor. Bu üniversitede aynı zamanda da 23 fakülte ve enstitü bulunmaktadır. Yaklaşık 30.000’e yakın öğrencisi ile Rusya’nın en geniş kontenjanına sahiptir. Bu kurumda, binlerce de Türk öğrenci eğitim görmektedir. Türk öğrencilerin Rusya’da özellikle Tomsk Devlet Üniversitesini tercih ettikleri bilinmektedir. Bu tercihin birçok sebebi vardır. Bu sebeplerin her birini metnimizde detaylı olarak bildireceğiz.

  Tomsk Devlet Üniversitesinde birçok yararlı imkan sunuyor. Öğrencilere ve de tüm üniversite içerisindeki bireylere sunulmaktadır. okutmaya, öğretmeye ve de yeniliklere çok açık olan bir kurumdur. Özellikle Rusya’daki ve de dünya genelindeki en hacimli kütüphaneye sahiptir. Tomsk Devlet Üniversitesindeki kütüphanelerde yaklaşık 4 milyon eser bulunmaktadır. Aynı zamanda da bu eserler dışında, dünya üzerinde nüshası tek olan ve de bulunması da çok zor olan binlerce eser vardır. Tomsk Devlet Üniversitesinin kütüphanesinde yer almaktadır. Ayrıca Tomsk Devlet Üniversitesinin sadece okuma, yazma ve de eğitim alanında gelişim gösterir. Hatta sadece bu alanlarda kusursuz hizmet verdiğini söyleyemeyiz. Aynı zamanda bu kurumun sosyal imkanları da çok gelişmiştir. Öğrencilerine en gelişmiş, en kaliteli ve de en keyifli sosyal imkanları sağlıyor.

  Tomsk Devlet Üniversitesi Kayıt ve Başvuru İşlemleri

  Tomsk Devlet Üniversitesinin en belirgin özelliklerinden birisidir. Bu eğitim kurumunun sınavsız ve de puansız bir şekilde kayıt almasıdır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması, üniversitenin sınavsız ve puansız kayıt işlemleri yapılıyor. Hakkında daha detaylı bilgiler ile sizi aydınlatacaktır. Fakat bu metinde de, kurumun kayıt ve başvuru şartlarından bahsetmek, durumu özetlemek isteriz. Tomsk Devlet Üniversitesi, bünyesine öğrenci kabul ediyor. Öğrencinin lise mezuniyet puanını, öğrencinin lise sonrasında girmiştir. Üniversite sınavlarını ve de bu sınavlardan aldığı puanları bir kriter olarak göstermez. Özgürlükçü bir kurumdur.

  Tomsk Devlet Üniversitesi Yaşamınızı ve Tüm Zorluklarınızı En Profesyonel Şekilde Yardımcı Olmaktadır

  Bu üniversitede önemli olan ve de üniversiteye girilmesi, kayıt olunması için şartı vardır. Özellikle bireylerin gerçekten istemesidir. Siz bir öğrenci olarak, hayalinizde bir bölüm ile gelecek planları düşünüyorsanız Tomsk Devlet Üniversitesi bu durumu zorlaştırmak yerine, kolaylaştırır. Bu nedenle de, Tomsk Devlet Üniversitesi, yıllardır bu politika ile ilerlemiştir. Bölümleri için herhangi bir üniversite sınavı ve de herhangi bir yükseklikte ya da alçaklıkta üniversite puanı talep etmeyen kurumdur. Öğrencilerinin eforunu ve de enerjisini, bölümünü okurken atmasını talep eder. Her öğrenci için hayal gibi olan bu eğitim kurumunda okumak eğlenceli ve de son derece keyifli bir aktivite gibi görülecektir her zaman için.

  Tomsk Devlet Üniversitesi Öğrenci Yurtları

  Tomsk Devlet Üniversitesine bağlı olan ve sadece bu üniversitenin öğrencilerini kabul eden sayısı 20’yi aşkın birçok öğrenci yurdu vardır. Son derece güvenli ve hijyeniktir bu yurtlar. Odalar genellikle 2 -3 kişilik olup, isteğe ve de ihtiyaca göre tek kişilik olabilmektedir. Sibirya’nın eşsiz doğasının tam da ortasında bulunan Tomsk Devlet Üniversitesi, eşsiz manzaraları ile bu yurtlarda kalan öğrencilere harika seyir alanları oluşturmaktadır. Temiz hava ve de bol oksijenli bir bölgede yer alan üniversitedir. Birçok öğrenci için cennetten bir köşe olarak da anılmaktadır.

  Öğrenci Yurtları ve Avantajı

  Öğrenci yurtları ücretleri ve de bu yurtların koşulları çoğu ülkenin üniversitelerinde bir hayli yüksek ve de zorlayıcı olabilmektedir. Fakat Tomsk Devlet Üniversitesinde durumlar bu şekilde ilerlememektedir. Bu kurum, herhangi bir öğrencisini maddi açıdan sıkıntıya  ya da zora sokmamak adına, daima ekonomik rakamlar ile güncellemeler yapmıştır. Her sene olduğu gibi bu sene de, gerek okuldaki eğitim ücretleri gerek konaklama imkanları mevcut. Genel olarak yaşam imkanları, daima uygun rakamlar ile güncel bir hal almıştır.

  Rusya Tomsk Devlet Üniversitesinde Eğitim

  Tomsk Devlet Üniversitesi, eğitim alanında ilkeleri ve de öncelikler sağlar Mutlak başarıyı hedefleyen bir üniversite olmuştur her zaman için. Tomsk Devlet Üniversitesinde yer alan ve de bölümden bölüme göre ders alımında değişkenlik gösteren akademisyenler, dünyaca ünlü bireylerdir. Eğitim alanında ismini duyurmuş olan binlerce başarılı akademisyenleri vardır. Aynı üniversitede çalışabilecek, kendinizi tam ve süper donanımlı bir şekilde eğitim almış şekilde bulacaksınız. Bu kurumda dilediğiniz zaman ihtiyacınız olan konuda, dilediğiniz akademisyenden yardım alabilirsiniz. En iyi eğitimi de aldığınıza daima emin olabileceksiniz.

  Geleceğe Yapılan Yatırım Tomsk Devlet Üniversitesi Dahilinde Değerlenir!

  Son yıllarda öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen Tomsk Devlet Üniversitesi, üst düzey eğitim programlarına sahiptir. Bu programlar sayesinde öğrenciler boğucu ve de sıkıcı, yorucu bir tempodaki eğitim sistemine dahil edilmemektedir. Tam aksine, rahat olabilecekleri, nefes alıp, kendilerine de zaman ayırabilecekleri bir eğitim sistemine tâbi tutulmaktadır öğrenciler. Üniversitenin bu rahat işleyişi, müfredatın da geniş tutulmasına vesile olmaktadır. Bu kurumda ders müfredatları kısa bir zamana yayılıp da, hızlı bir şekilde işlenmek zorunda kalınan müfredatlardan değildir. Müfredat daima uzun zamana, öğrencilerin sıkılmayacağı şekilde bir alana yayılmıştır. Bu da demek olur ki, bu kurumdaki öğrenciler yoğun ve de sıkıcı bir müfredat ile kendilerini zorlayıcı bir eğitim hayatında görmezler. Her öğrencinin sosyal alanında ve de aktivitelerine saygı duyan Tomsk Devlet Üniversitesi, eğitim kadar sosyal anlamda da kendini her sene biraz daha geliştirmektedir.

  Tomsk Devlet Üniversitesi İmkanları

  Dünya üzerinde en çok tercih edilen kurumlardan bir tanesidir. Tomsk Devlet Üniversitesine girmeniz demek, hayallerinize bir değil, bin adım daha yaklaşmanız demek olur. Bu kurum, her bölümünde mükemmel olan bir eğitim sunmaktadır. Teorik eğitime ve de bilgiye çok önem vermekle beraber, pratik bilgiye ve de eğitime de çok önem veriyor. Tomsk Devlet Üniversitesinde kendinizi tam donanımlı bir halde bulacak olmanız kesindir. Bu üniversitede öyle başarılı bir öğrenci olacaksınız ki, alanınızdaki başarınız hemen fark edilecektir. Öğrencilerinin keyfedilmesinde ve de çok iyi yerlere, kariyer anlamında harikalar yaratmasına destek oluyor. Bu kurum, aynı zamanda sizin en iyi referansınız da olacaktır. Kendinizi eğitim alanında ve üniversite hayatınızın genelinde mutlu hissetmek istiyorsanız, Tomsk Devlet Üniversitesi tam da size göredir.

  Tomsk Devlet Üniversitesi Rusça Hazırlık Sınıfı

  Rusya’nın genel olarak tüm üniversitelerinde eğitim dili Rusçadır. Rusya’da olduğu gibi, başlıca diğer tüm Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinde eğitim dili her zaman Rusçadır. Rusya’da üniversite okuma için Rus diline hakim olunması önemli bir kriterdir. Bu kriter, Tomsk Devlet Üniversitesinde okuyacak olan öğrencilerin Rusça bilmesini gerektirmektedir. Rusça bilmeyen, bu dili, ırkı, kültürü ve de bu toprakları bilmeyen bir birey için de, hiç bilmediği bir bölgeye gelip de yaşamak daima zor gibi görülmektedir. Fakat Rusya, sıcak halkı, misafirperverliği ve de samimiyeti ile hiçbir yabancı vatandaşa mecazi anlamda bir yabancılık hissettirmeyecektir.

  Kariyer ve Yaşamınıza Büyük Fırsatlar Sağlar

  Özellikle de Tomsk Devlet Üniversitesinde, yabancı öğrencilere duyulan özveri ile öğrenciler kendilerini memleketlerinde gibi hissedeceklerdir. Rus diline dair tek bir bilgisi bile olmayan öğrenciler, üniversitede yer alan hazırlık sınıfı ile kendilerini çok kısa bir sürede bu dile hakim bir şekilde bulabilmektedirler. Tomsk Devlet Üniversitesinde seçtiğiniz bölümün dili Rusça ise, ilk önce Rusça hazırlık sınıfında okumanız gerekir. 10 ay ile 12 ay arasında bir süre zarfında sonlandırabilecek olduğunuz bu sınıf sonucunda, Rus diline tamamı ile hakim olabildiğinizin farkına varabileceksiniz. Sonucunda Rusça hazırlık sınıfını bitirip, Rus dilini öğrendiğinize ve de bildiğinize dair bir sertifika alabileceksiniz. Bu sertifika sizin eğitim hayatınızda da, kariyer hayatınızda da çok ama çok işe yarayacaktır. Tüm kariyer alanlarında geçerliliği olacak olan bu sertifika ile size daha öğrencilik hayatınızda aktif olduğunuz halde birçok iş kapıları aralanacaktır. Tomsk Devlet Üniversitesinde okuyor olmanızın bir yararı da elbette ki bu olacaktır.

  Öğrencilerine Sunduğu Avantajlar

  Tomsk Devlet Üniversitesi, öğrencilerine birçok alanda, geniş imkanlar sunmaktadır. Bu imkanları başlıklar halinde sizlere bildirecek olursak, sosyal imkanlar ile söze giriş yapabiliriz.

  Üniversitenin Sosyal İmkanları

  Tomsk Devlet Üniversitesi, mükemmel eğitim olanaklarını öğrencilerine sunarken, o öğrencileri sosyal hayatlarından da alı koymaz. Bu üniversitede devamlı olarak aktif olan aktiviteler, etkinlikler var olacaktır. Öğrenciler derslerine bir ara vermek istedikleri zaman, hangi sosyal aktivite ile zaman geçirecekleri konusunda kararsız kalacaktır. Çünkü üniversitede binlerce aktif sosyal aktivite mevcut olacaktır. Bununla beraber, öğrenciler daima eğlenip, keyif alabildikleri bir ortam içerisinde bulabilecekler kendilerini. Geziler, dünya çapında veyahut Rusya bölgesi sınırlarında var olan seyahatler, spor olanakları, tatiller, konserler ve daha birçok keyifli aktiviteler ile Tomsk Devlet Üniversitesi, öğrencilerini mutlu ve de memnun etmeyi amaçlamaktadır. Sosyal hayatının ipleri elinde olan öğrenciler, kendisini özgüvenli, mutlu ve de özgür hisseden bireyler olacaktır. Bu durum ise öğrencilerin eğitim hayatına çok büyük artılar katacaktır her zaman için.

  Üniversitenin Spor İmkanları

  Tomsk Devlet Üniversitesi spor alanında binlerce birincilik elde etmiştir. Spora meyilli öğrencilerini çok iyi yönlendiren bir eğitim kurumudur. Spor alanında gerçekleştirmekten hoşlandığınız bir aktiviteniz olabilir. Belki de zaten geliştirmiş olduğunuz, alanda uzman olduğunuz bir branşınız olabilir. Spor konu olduğunda her ne konumda olursanız olun. Tomsk Devlet Üniversitesi size yardımcı olacaktır. Geniş malzeme ve de alan olanakları ile spor konusunda öğrencilerine sınırsız imkanlar ve de fırsatlar sunan bir kurumdur. Her alanda olduğu gibi, spor alanında da öğrencilerine kaliteli olanaklar sağlayacaktır. Üniversite kampüsünde futbol, basketbol, teniz, voleybol, hentbol alanları, kapalı ve açık olmak üzere yetişkin ve çocuk yüzme havuzları, dans ve jimnastik, atletizm salonları bulunmaktadır. Her bir tesisinden ücretsiz ve de çok keyif alarak yararlanabilirsiniz. Tomsk Devlet Üniversitesinde kendinizi tam donanımlı bir halde bulabileceksiniz.

  Tomsk Devlet Üniversitesi Ücretleri Fiyatları

  Birçok açıdan dünya Üniversiteleri arasında kendi farkını ve de kalitesini ortaya koymaktadır. Tomsk Devlet Üniversitesi, eğitim ve bölüm maliyetlerinde de farkını otaya koymuş durumdadır. Tomsk Devlet Üniversitesinde yer alan 150’yi aşkın olan bölümler arasında hangi bölümü okumaya karar vermiştir. Nerede olursanız olun, o bölümü çok uygun fiyatlar çerçevesinde okuyabilecek olduğunuzu bilmelisiniz. Tomsk Devlet Üniversitesi bu konuda ne öğrencisini ne de o öğrencisinin ailesini sıkmamaktadır. Ayrıca zor durumda da bırakmamaktadır. Bölüm başına üniversitenin talep ettiği belli meblağlar vardır. Bu meblağlar yıldan yıla güncellenmektedir. Fakat her sene dikkat çeken bir durum vardı. Üniversitenin eğitim ücretleri artmamakta ve de her zaman için aile bütçesine uygun bir şekilde güncellenmektedir. Öğrenci dostu olan bu kurum, bu konuda da öğrencilerine destek olmaktan asla çekinmemektedir.

  Konaklama İmkanları ve Öğrenci Yurtları

  Üniversite, özellikle de yurt dışında okumanız gereken bir kurumdur. Özellikle bu noktada en önemli unsurlardan birisi de konaklama imkanlarınız olacaktır. Kendi ülkesinden, hiç tanımadığı ve de bilmediği bir ülkeye gelen öğrenciler, başta konaklama imkanları olmak üzere, birçok hayati alanda sorun yaşayacaklarını düşünmektedirler. Fakat Tomsk Devlet Üniversitesinde bunların olmayacağı bariz bir şekilde bellidir her zaman. Bu üniversitede yer alan öğrenci yurtları, üniversite kampüsüne yakındır. Temiz, güvenilir ve de samimi ortamı olan, bireylere de evinde gibi hissettiren yurtlardır. Bunu da, yurtlara kayıt olan öğrenciler direkt olarak fark etmektedirler.

   Ulaşım Kolaylığı Sağlıyor!

  Hem şehir merkezine hem gerekli olabilecek olan her yere hem de üniversite kampüsüne çok yakındır. Bu öğrenici yurtları, öğrencilerin çok ama çok rahat edebileceği cinstendir. Öğrenciler bu yurtlarda rahat ederken, aynı zamanda da öğrencilerin ailelerinin de gözü arkada kalmamaktadır. Özellikle yurtlar konu olduğu zaman.  Tomsk Devlet Üniversitesi her alanda farını ortaya koyduğu gibi. Yurt imkanları ve de öğrencilerin konaklama imkanları konusunda da tamamen öğrenci yanlısı olan tutumunu sergilemektedir.

  Tomsk Devlet Üniversitesi Bölümleri

  Öğrenciden öğrenciye değişkenlik gösteren meslek hayalleri vardır. Tomsk Devlet Üniversitelinde okuyan ve de bu kurumdan mezun olan öğrenciler için gerçekleşecek olan bir düştür. Tomsk Devlet Üniversitesi öğrencisi iseniz, mesleki alandaki hayallerinizin tümünün zaman içerisinde tek tek gerçekleştirecektir. Üst düzey eğitimi ile her alanda başarılara imza atmıştır bu üniversite. Tomsk Devlet Üniversitesinde her sene çok fazla oranda tercih edilen üniversite bölümleri de vardır elbette.

  Üniversite İçerisindeki Bölümlerin Sağladığı Özellikler

  Bu bölümlerin başında mühendisliklerin tümü ( makine, inşaat, elektrik, endüstri, yazılım), eczacılık, tıp, diş hekimliği, filoloji, tarih, öğretmenlik alanları gibi bölümler gelmektedir. Günümüzde birçok ülke, iş gücü bakımından yetersizdir. Alanında uzman olan bireylerin, birçok ülkede işlerini yapamaması, bu nedenle de alanlarda, o alanda uzman olmayan kişilerin çalışması, o ülkenin kötü etkilenmesine sebep olmaktadır. Fakat Rusya, alanından mezun olan başarılı bireyleri, kendi alanlarında meslek hayatlarını yürütmeleri için teşvik eden bir kurum haline gelmiştir. Bu nedenle de Rusya’da okuyup da, bu ülkeye temelli yerleşen yabancı öğrencilerin sayısı da bir hayli fazladır.

  Üniversite sınavı şartı olmadan, puansız ve de sınavsız bir şekilde dünyanın en iyi üniversitesi olan Tomsk Devlet Üniversitesine kayıt olmak çok kolay. Kendinizi ve de gelecek kariyer hayatınızı garanti altına alabilirsiniz. Eurostar yurtdışı eğitim danışmalığı merkezi, size hem kayıt hem de tüm üniversite işlemlerinde yardımcı olacaktır.

  Rusya
  İnstagram Resmi Hesabımız
  Tomsk Devlet Üniversitesi
  Puanla
  [OY: 2 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1