Rusya'da Üniversite

Rusya'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Rusya'da Üniversite Eğitimi

En Çok Tercih Edilen Üniversiteler

Rusya'da Eğitim Daha Ekonomik

Aşağıdaki tabloda, Rusya’da üniversite eğitiminin toplam maliyetinin, Türkiye’ye göre çok daha avantajlı olduğunu görebilirsiniz.

Yıllık

Türkiye Devlet Üniversitesi

Türkiye Vakıf Üniversitesi

Rusya Üniversitesi

Yaşam 8000 ₺ 15.000 ₺
Eğitim 0 ₺ 40.000 ₺
Toplam 8000 ₺ 55.000 ₺

Rusya Hakkında Öğrenci Görüşleri

This is custom heading element

Mezuniyet sonrası çalışma izni veriyor.

Rusya üniversitelerinden mezun olduğunuzda aldığınız diploma ile dünyanın birçok ülkesinde rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Üniversite ve yaşam maliyetleri uygundur.

Rusyada Eğitim ve Konaklama

Rusya’da öğrenciler için eğitim, konaklama, ulaşım ve yemek masrafları uygun fiyatlardadır.

İngilizce olarak eğitim alırsınız.

Rusya üniversiteleri birçok farklı alanda ve bölümde 100% İngilizce eğitim vermektedir.

Rusya YÖK denkliğine sahiptir.

Rusya’da eğitiminizi tamamladıktan sonra Türkiye’de çalışmak isterseniz YÖK’ten diploma denkliğini alabilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite Eğitiminin Avantajları

Üniversite eğitimi dönemi, kişinin kariyer hayatını ve geleceğini belirleyen en önemli dönemdir. Bu süreçte en doğru kararı verebilmeniz için size yardımcı olmak amacıyla fırsatlar hakkında bir karşılaştırma tablosu hazırladık.

Türkiye ve Rusya Karşılaştırması

Rusya'da Üniversite Eğitimi

Neden Rusya?

Rusya’da üniversite eğitimi almak birçok Türk öğrenciye ilgi çekici bir fikir olarak gelmektedir. Ülkenin farklı yerlerinde bulunan üniversiteler öğrencilere yüksek değer sunar.  Sahip oldukları bölüm seçenekleri ile her zaman Türk öğrencilerin ilk seçenekleri arasında yer almışlardır. Eğitim için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı gibi deneyimli firmaların kapılarını çalmalı ve gerekli bilgileri almalıdırlar. Ülkemizde önemli bölümlerde okumak isteyen kişiler kendilerini beklemekte olan zorlu şartlar sebebi ile hayallerinden uzak kalabilmektedirler. Ancak Rusya da yer alan üniversitelerde hem sınavsız yerleşme olanağı sunmaları hem de çok makul ücretler karşılığı olmaktadır. En önemli bölümlerde dahi eğitim alma hakkı sunmaları sebebi ile her zaman tercih edilmektedirler.

Ülkemizde lise eğitimini tamamlayanlar lise diplomalarını ve istenen diğer belgeleri de alarak istedikleri tüm Rus üniversitelerine kayıt olabilmektedirler.

Rusya ve Kolaylık Şansı!

Herşeyin bu kadar kolay olması sebebi ile tüm Türk öğrenciler bu ülkede eğitim almanın kendileri için çok önemli bir avantaj olacağına inanmaktadırlar.

Rusya üniversiteleri avrupa standartlarında vermekte oldukları eğitimler ile tüm bölümlerde yer alan öğrencilerin tüm mesleki bilgilere sahip olarak hayata atılmalarını sağlamaktadırlar. Türk öğrencinin de eğitim aldığı bu ülke de eğitime son derece büyük bir önem verilmektedir. Özellikle eğitim alanında yapılan yatırımlar ve öğrencilere tanınan kolaylıklar bunun bir göstergesidir. Rusça ve ingilizce olarak verilmekte olan eğitimler de öğrencilerin meslekleri hakkında gerekli bilgiler sunulmuştur.

Rusya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Dünyanın her yerinden gelen binlerce öğrenci genellikle üniversitelere yakın bölgelerde kurulmuştur. Öğrenci yurtlarında veya kiralık evlerde konaklamaktadırlar. Bunun yanında ülke genelinde ulaşımdan günlük giderlere de kadar öğrencilere tanınmış olan avantajlar fazladır. İnsanların bu ülkeyi seçmelerinde önemli rol oynamaktadır. Ancak bu ülkeye olan ilginin ana sebeplerinin başında eğitim ücretlerinin düşük olması yatar. Aynı zamanda yabancı dil sorunu olan öğrencilere verilmekte olan hazırlık eğitimi gelmektedir. Bu sayede tüm öğrenciler eğitimlerini son derece rahat bir şekilde sürdürebilmektedirler.  Bu da insanların Rusya’da eğitim almak istediklerinde kararlarını daha kolay vermelerini sağlayan ana sebeplerden biridir.

Bilindiği gibi Rus ve Türk halkları her zaman iyi geçinen iki farklı millet olmuşlardır. Ülkemizde yaşayan ve sürekli gelen birçok Rus vardır. Birçok Türk vatandaşı da Rusya’da yaşamaya devam etmektedirler. Bu sebeple eğitim amacı ile seçimlerini Rusya’dan yana kullanan kişiler adapte olma sürecini kısa zaman içinde atlatabilmektedirler. Her sene üniversite seçimlerinde doğru bilgileri almak ve hata yapmamak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile çalışmayı seçen birçok kişi kendilerine verdiğimiz bilgiler ile kısa zaman içinde en doğru adımları atabilmektedirler.

İG

Rusya üniversiteleri ve eğitim sistemi hakkında gerekli her türlü detayı bilmek gerekir. Doğru seçim yapma ve kaliteli bir mesleki eğitim alma anlamında çok önemlidir. Bunu bilen tüm öğrenciler de sürekli olarak bizlerle iletişime geçebilir. Kendilerine verdiğimiz bilgiler ile seçimleri yapmaktadırlar. Üniversitelere kayıt işlemlerinde herhangi bir puan aranmaması mevcuttur. Zorlu sınavların olmaması, eğitim ücretlerinin birçok ülkeye göre düşük olabilmektedir. Aynı zamanda her alanda öğrenciler birçok önemli avantaj sunulması öğrencilere fırsat verir. Özellikle gittikleri ülkelerde adaptasyon sorunu yaşamak istemeyen kişiler vardır. Sizler mutlaka bu konuda hakkında çok dikkatli olmalı ve seçimlerini yapmadan önce bizlere danışması gerekir.

Rusya Hakkında

Tıp eğitimi almak son derece zor ve emek isteyen bir husustur.

Maddi artların çok ciddi boyutlara ulaşabilmesi sebebi ile bu bölümü okumak isteyen kişiler oldukça fazladır. Her anlamda yeterli olduklarından emin olmalıdırlar. 6 yıl gibi uzun bir eğitimin ardından bitmek bilmeyen eğitimler ve sınavlar zorlu bir süreçe dahil eder.Bu sebeple insanlar tıp bölümünü seçmeden önce mutlaka iki kez düşünmelidirler. Ülkemizde eğitim ücretleri çok yüksek olan tıp bölümünü Rusya’da okumak öğrencileri birçok zorluktan kurtarmaktadır. Bunların başında ise sınava gerek kalmaması ve eğitim ücretlerinin düşük olması gelmektedir. Tıp eğitimi için ortalama olarak 1500 ile 2500 euro gibi ücretler ile tıp eğitimi alabilmektedirler.

Eğitimin Hakiki Kaynağı RUSYA!

Alınan bu eğitimde özellikle gerçek klinik ortamlarında verilen pratik eğitimler çok önemli bir yer tutmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin dil konusunda sorun yaşamamaları için gerekli tüm ayrıntılar düşünülmüştür. Bu ülke de hazırlık sınıfı ile başlayan süreç diploma alınana kadar devam etmektedir. Türk öğrencinin eğitim aldığı Rusya üniversiteleri eğitim kaliteleri oldukça ileri düzeydir. Ülkemizde de geçerli olan bu durum özellikle öğrencilerin kendilerini bekleyen ciddi avantajları değerlendirmek için acele etmelerine neden olmaktadır.

Hayallerinde her zaman başarılı bir diş hekimi olmak olan ve bu konuda alabilecekleri en kaliteli eğitimi almak olan Türk öğrenciler ülkemizdeki okulların sahip oldukları ciddi şartlar sebebi ile seçimlerini yurtdışı üniversitelerinden yana kullanmaktadırlar.

Hayallerine Ulaşma İmkanı Senin Elinde!

Öğrenciler burada çok seçici olmalıdır. Yaptıkları araştırmalarda birçok farklı konuda beklentilerini tam olarak karşılamakta olan Rusya üniversitelerini tercih etmektedirler. Bu üniversitelerde kayıt konusunda kesinlikle zorluk yaşamazlar. Öğrenciler aynı zamanda ücret, dil, ulaşım veya konaklama gibi konularda da çok önemli hizmetler alabilmektedirler. Bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı veriyoruz. Türk öğrencilere Rusya da üniversite eğitimi almanın tüm avantajlarını sağlıyoruz. Ayrıca hakkında bilgiler veriyor ve kendilerini doğru bir şekilde yönlendiriyoruz.

Bu ülkeyi seçip kişilere kayıt aşamasında da yardımcı olan firmamız aynı zamanda talebe bağlı olarak yabancı dil desteği de vermektedir. Ülke genelinde özellikle Rusça, ingilizce ve Türkçe olarak verilmekte olan eğitimler yapılması istenen meslek hakkında gerekli tüm detayları sonuna kadar içermektedir.

Diş hekimliği

Diş hekimliğini sadece ülkemizde veya Rusya da değil birçok ülkede yapmak isteyen öğrenciler Rus üniversitelerinin denklik anlaşmaları sayesinde uluslarası bir kariyere sahip olabilmektedirler. Bu sebeple Türk öğrenciler ülkemiz de ve daha birçok ülke de elde edemedikleri bu avatajları değerlendirmek için seçimlerini Rusya üniversitelerinden yana kullanmaktadırlar.

Eczacılık gibi her zaman yoğun bir şekilde ilgi çeken bölümlerde okumak isteyen öğrenciler bu bölümler için çok ciddi puanlar almak zorundadırlar. Bu puanları alarak kayıtlarını yaptıran kişileri ise çok büyük eğitim ücretleri beklemektedir.

Özellikle bu ülkede eğitim almak isteyen kişiler her istediklerinde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirler. Neler yapmaları gerektiği hakkında gerekli bilgileri alabilmektedirler. Bilindiği gibi her sene birçok Türk öğrenci bu güzel ülkede eğitim alabilir. Bunun için sürekli olarak girişimlerde bulunmakta ve hayallerine giden bu yolda bizlerden yardım almaktadırlar.

Rusya ve Eğitim

Rusya da özellikle eczacılık bölümüne kayıt olmak isteyen Türk öğrenciler için herhangi bir sınav veya puan zorunluluğu bulunmamaktadır. Yani isteyen herkes sadece gerekli belgeleri temin ederek kayıtlarını yaptırabilmektedirler. Ayrıca sebebi ile Rusya Türk öğrenciler için mükemmel bir seçenek olarak kabul edilmektedir. Bizlerde en çok talebi Rusya da okumak isteyen kişilerden alıyoruz ve aynı zamanda bu ülkede eğitim almak isteyen kişilere konaklamadan yabancı dil eğitimine kadar birçok konuda yardımcı oluyoruz.

İnşaat mühendisliği tüm dünya da olduğu gibi aynı zamanda ülkemizde de en çok arzu edilen bölümlerden biridir. Üniversitelerin bu bölümünde eğitim almak ve kendilerine her zaman ayırmak istemeleri doğaldır. Meslek sahip olmak isteyen kişiler bizlerle iletişime geçmek için hızlı olmalılar. Ancak bu şekilde her zaman için hayallerini süsleyen bu meslek için ilk adımları atabilmektedirler. Rusya bu alanda verilmekte olan eğitimle öğrenciler meslek hayatlarına mükemmel bir eğitim ile başlayabilmektedirler.

İnşaat Mühendisliği

Bilindiği gibi inşaat mühendisliği son derece geniş bir alandır. Bu alanda eğitim alan kişileri çok zorlu bir eğitim süreci beklemektedir. Bu sebeple Rusya eğitim sisteminde öğrencilerin dil sorunu yaşamalarını engellemek için çalışma yapılmıştır. Hazırlık sınıfında yabancı dil eğitimi de verilmektedir. Bu sayede öğrenciler kısa zaman içinde eğitimlerini rahat bir şekilde alacak düzeye gelebilmektedirler. Hem Rusça hem de ingilizce olarak verilmektedir. Bu eğitimler de 4 yıllık sürecin sonunda öğrenciler için adeta bir kariyerin kapılarını gösterir. Bu sebeple Rusya her zaman için Türk öğrencilerin en çok ilgi gösterdiklerin ülkelerden biri olmaktadır.

Mimarlık konusunda en kaliteli eğitimlerin verildiği ülkelerden biri oan Rusya hakkında sık sık talep almakta olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlışı uzmanlarımız öğrencilerin bu konu hakkında merak ettikleri tüm soruları yanıtlamaktadır. 4 yıllık yoğun bir eğitimin ardından meslek hayatlarına başlayabilmekte olan öğrenciler aynı zamanda tercih ettikleri takdirde bu eğitimi almadan önce Rusça eğitimi de alarak yeni bir yabancı dil öğrenebilmektedirler.

Makine Mühendisliği

Rusya üniversitelerinde makine mühendisliği eğitimi alabilmek için neler yapmaları gerektiği hakkında sık sık bizlerle iletişime geçmekte olan öğrenciler özellikle bu ülkenin kendilerine sunduğu sınavsız kayıt, taban puansız sistem, düşük eğitimi ücretleri ve kaliteli eğitim sistemi gibi olanakları değerlendirmek için uzmanlarımızın görüşlerini almaktadırlar. Bu bölümde çok kaliteli bir şekilde verilen eğitimler ile öğrenciler birçok ülkede mesleki kariyer yapabilmekte ve aynı zamanda istedikleri takdirde doktora veya diğer eğitimlerini de bu ülkede alabilmektedirler.

Bugüne kadar birçok Türk öğrencinin elektrik mühendisliği eğitimi konusunda tercih ettikleri ülkelerden biri olan Rusya özellikle sahip olduğu dünya çapında saygınlık kazanmış olan üniversiteleri ile mükemmel bir eğitim ülkesidir.

Rusya Ülkesi Elektrik Mühendisliği

Ülkenin birçok yerinde kurulmuş olan üniversiteler dünyanın farklı yerlerinden öğrenci getirmektedir. Öğrencilere en kaliteli eğitimleri sunarak mesleklerine kendilerinden emin bir şekilde hazırlanabilmelerine olanak tanımaktadırlar. Elektrik mühendisliği gibi zor bir bölümde eğitim almak isteyen birçok öğrenci özellikle yüksek puanlar veya zorlu sınavlar sebebi ile tercihlerini farklı bölümlerden yana kullanmak zorunda kalabilmektedirler. Ancak Rusya tüm bu sorunları ortadan kaldıran bir sisteme sahiptir. Bu ülkede eğitim almak isteyen bir öğrenci herhangi bir sınava girmeden veya herhangi bir puan alma zorunluluğu olmadan istediği bölüme yerleşebilmektedir. Bu da hedefleri elektrik mühendisliği gibi kaliteli bir bölümde okumak olan kişilerin işlerini kolaylaştırmakta ve ilgilerini bu ülkeye çekmektedir.

Rusya’da Bilgisayar Mühendisliği Hakkında

Dünya genelinde saygınlık kazanan bir üniversiteden mezun olmanın kendilerine meslek hayatlarında çok ciddi avantajlar sağlayacağını bilen birçok öğrenci özellikle Rusya üniversitelerini tercih ettikleri takdirde ayrıca hedeflerine ulaşabileceklerini bilmektedirler. Özellikle bilgisayar mühendisliği gibi zorlu ve özel bir bölümden mezun olabilirler. Hayatları boyunca saygın bir mesleğe sahip olacaklarını bilmelidirler. Herkes bu ülkede verilmekte olan eğitimlerin yanısıra kendilerine sunulmakta olan avantajları vardır. Bunun için özellikle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı deneyiminden faydalanmak istemektedirler.

Eurostar FARKI ile Rusya!

Firmamız bu ülke hakkında gerekli tüm bilgileri verdiği gibi öğrenciler kayıt işlemleri, konaklama veya yabancı dil desteği gibi konularda gerekli tüm desteği de sonuna kadar vermektedir.

Her zaman için Türk öğrencilerin en çok ilgi göstedikleri eğitim ülkelerinden biri olan Rusya özellikle eğitim kalitesi bakımından her zaman için Avrupa’nın ve dünyanın en önemli ülkelerinden biri olmuştur. Özellikle ülkemiz ile olan kolay ulaşım olanakları sebebi vardır. Türk öğrencilerden yoğun bir şekilde ilgi görmekte olan Rusya aynı zamanda ailelerin de çocukları için yaptıkları önemli tercihlerden biri haline gelmiştir. İki ülke arasında düzenli olarak yapılmakta olan uçak, otobüs, tren veya gemi seferleri sayesinde hem öğrenciler hem de aileleri her istediklerinde ulaşım olanağı bulabilmektedirler. Özellikle hergün birçok uçak seferi düzenlenen Rusya kendi içinde de gelişmiş bir ulaşım sistemine sahiptir. Ülkede eğitim almakta olan öğrenciler son derece rahat bir şekilde ulaşım hizmetleri alabilmektedirler.

Eurostar ve Rusya

Bizlerde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak hem bu ülkenin günlük yaşam koşulları hem de eğitim kalitesi hakkında soruları olan kişilere gerekli bilgileri veriyor ve seçimlerini daha doğru bir şeiklde yapmalarına yardımcı oluyoruz.  Özellikle ulaşım konusunda yaşanan tüm kolaylıklar da öğrencilerin seçimlerini daha kolay yapmalarını sağlayan önemli bir husus olarak ön plana çıkmaktadır.

Neden Eurostar’ı Tercih Etmelisiniz?

Profesyonel Hizmet

Kaliteli ve güvenilir hizmet veren ekibimiz sayesinde en iyi danışmanlık hizmetini sunuyoruz.

7/24 Destek

Ued üyesi firmamız birçok uluslararası akreditasyona sahip güvenilir bir firmadır.

Hızlı ve Kolayca Kayıt

Üniversitelere kolayca kayıt olabilmeniz için tüm evraklarınızı en hızlı şekilde hazırlamaktayız.

Güvenilir Akreditasyon

Ued üyesi firmamız birçok uluslararası akreditasyona sahip güvenilir bir firmadır.

Güçlü Altyapı

Üstün teknolojilerle güçlendirdiğimiz danışmanlık hizmetlerimize her geçen gün yenilerini ekliyoruz.

Başarılı referanslar

Öğrencilerimizin memnuniyetlerini referanslarımız sayfasındaki yorumlardan okuyarak anlayabilirsiniz.

Öğrenci memnuniyet Takibi

Memnuniyet garantili hizmet veren tek eğitim danışmanlığı firmasıyız.

Yök Denkliği

Takip sisteminden eğitim gören öğrencilerimize verilen hizmetleri takip etmekteyiz.

YÖK Denkliği

Denkliği Türkiye’de tanınan üniversiteler ile iş birliği anlaşmaları yapmaktayız.

Mavi Diploma

Lisans eğitiminizi yurtdışında alarak tüm dünyada geçerli mavi diploma sahibi olabilirsiniz.

Sınavsız Üniversiteye Yerleşme Kolaylığı

Keyifle eğitim alacağınız kaliteli üniversitelerde istediğiniz bölümü seçerek okuma özgürlüğüne sahipsiniz.

Yurtiçinde Sunduğumuz Hizmetler

rusya hakkındaEurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak yurtdışında eğitime karar veren kişiler için araştırmalar yaparak destek sağlamaktayız. Eğitim hayatı boyunca tecrübeli ve güvenilir ekibimiz öğrencilerin ve ailelerin memnuniyeti odaklı olarak hizmet sağlamaktadır. En iyi yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri için doğru adrestesiniz.

 • Size en uygun ülke, şehir ve üniversiteyi belirleyebilmenizi sağlıyoruz.
 • Okula kayıt işlemlerinizi yapıyoruz.
 • Vize danışmanlığı hizmeti veriyoruz.
 • Ekonomik uçak bileti organize ediyoruz.
 • Havaalanında karşılama ve transfer ayarlıyoruz.
 • Sağlık Sigortanızı ayarlıyoruz.
 • Konaklamanızı ayarlıyoruz.
 • Üniversite kayıt işlemlerinde yardımcı oluyoruz.
 • Şehir ve üniversite oryantasyonu yapıyoruz.
 • İkamet izni ve diğer resmi başvurularda yardımcı oluyoruz.
 • Acil durumlarda destek veriyoruz.

Öğrenci Memnuniyeti

Sizin Başarınız Bizim Başarımızdır. Mutluluğunuz için Çalışıyoruz!

Sizin Adınıza Her Şeyin En İyisini Düşünürüz. Kararınızı Hemen Verin, Hayallerinize Geç Kalmayın!

Rusya'da Üniversite Akreditasyonlarımız

Rusya Üniversiteleri

Eurostar

20

Yıllık Tecrübe

2026

Toplam Öğrenci

332

Resmi Temsilcilik

96

Vize Onayı

Puanla
[OY: 3 Ortalama: 3.7]
whatsapp1