Romanya Yüksek Lisans

Üstün kaliteli eğitim fikri ile yola çıkan Romanya üniversitelerinde yüksek lisans okumak bir ayrıcalık. Romanya yüksek lisans alanında sektörde öncü olan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı öğrencilere Romanya’da en iyi şartlarda eğitim avantajı sunmaktadır. Hayata geçirmek istediğiniz eğitim projeleriniz varsa firmamızdan yararlanabilirsiniz.

Romanya'da Eğitim

Romanya Yüksek Lisans Hakkında Merak Edilenler

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Güz ve bahar öğrenci kabulüne yabancı dil sınavı başarısız olanların bilimsel hazırlık lisansüstü eğitim ve öğretim tezli yüksek lisans programının takip edilmesi gerekir. Ales puanı tezsiz programlar lisans programlarından mezun puanına sahip olanların da aynı araştırmayı yapmış olması gerekiyor.

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi yapmak isteyen kişilerin aklına ilk gelen yerlerdir. Almanya, ABD veya İngiltere gibi ülkelerdir. Ancak bu ülkelerdeki üniversiteler hem zor öğrenci kabul etmekte hem de ücretleri yüksek olmaktadır. Tezli ya da tezsiz yüksek lisans üstü eğitim görmek isteyen öğrenciler Romanya’yı tercih edebilirler.

Yüksek lisans programlarında yabancı dil sınavı önemli olmaktadır. Okumak istedikleri bölümle alakalı lisans eğitimi almamış olan kişilerin ise bilimsel hazırlık dersleri almaları gerekmektedir. Ales puanı gerekirken yurt dışı eğitimlerde sınav şartı gerekmemektedir.

Romanya’da kaliteli bir eğitim ilkesine bağlı kalınarak yola çıkılmıştır. Yüksek lisans eğitimi için ayrıcalıklı hissedebileceğiniz bu ülkede Eurostar vasıtasıyla başvurunuzu oluşturarak hayallerinizi hayata geçirebilirsiniz. Eğitim için sahip olduğu özellikler ile eğitim başvurusunda bulunabilir. Romanya gibi eğitim kalitesi yüksektir. Bu ülke de yüksek lisans eğitimi sonrasında başarılı bir kariyere adım atabilirsiniz.


Yüksek Lisans Eğitimi Süresi Kaç Yıl?

Romanya’da lisans eğitimi genellikle 3 yıl mühendislik bölümlerinde 3,5 yıl diş hekimliği ve eczacılık gibi bölümlerde 5 yıl, tıp eğitiminde 6 yıl sürmektedir. Yüksek lisans için ise 2 yıl eğitim süresi bulunmaktadır. Yüksek lisans eğitimi ve doktora eğitimi için Eurostar sizlere gerekli bilgi ve desteği sağlayacaktır.


Romanya’da Yüksek Lisans YÖK Denkliği Var Mı?

Romanya’da Eurostar vasıtasıyla eğitim göreceğiniz hemen hemen tüm üniversiteler İngilizce, Türkçe ve Romanca eğitim görebileceğiniz bölümlerdir. Tercih edeceğiniz üniversitelerin YÖK denkliğinin olmasıdır. Eurostar vasıtasıyla anlaşmalı üniversitelerde eğitim fırsatlarını yakalayın.


Romanya’da Yüksek YÖK Denklik Sınavı Nedir?

yüksek lisans eğitimi için sizlere birçok olanak sağlanıyor. YÖK denklik sınavına girerek denk olmayan bir üniversitede de denklik talebinde bulunun. Türkiye’de iş olanaklarını değerlendirebilirsiniz. YÖK denkliği olmayan üniversitelerde denklik sağlamak için yapılan sınava YÖK denklik sınavı denir.


Romanya’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışmak  Mümkün mü?

Romanya’da yüksek okuduktan sonra Türkiye’de iş olanakları sizlere daha donanımlı bir eğitime sahip olacaksınız. Çok daha rahat bir şekilde eğitim sağlanacaktır. Özellikle üniversite ve yüksek lisans eğitimi için ödeyip önceliğe çekilin. Harç bedelinin düşük olması bu üniversitelerde eğitim alabilmeniz için yeterli bir neden olacaktır. Bunun için sizlere eğitim fırsatı sağlar. Üniversiteler eğitim kurumları ve eğitiminiz boyunca görmüş olduğunuz seminerler konferanslarda destek olacaktır.


Yüksek Lisans Kaç Para Fiyatları Nedir?

Romanya üniversitelerinden eğitim için ödeyecek olduğunuz ücretler oldukça maliyetsizdir. Bölümlere göre ödeyecek olduğunuz ücretler de ise de ortalamanız yüksek süresi 2 yıl olarak belirlenmiştir. Bu ücretlerde 2700 Euro’dan başlayarak devam etmektedir. Romanya’da Eurostar vasıtası ile eğitim görmeyi talep ettiğinizde de başvurunuzu oluşturunuz. Türkiye’deki Vakıf üniversitelerine ödediğinizden çok daha düşük ücretler ödeyerek eğitim göreceksiniz.


Romanya’da Yüksek Lisans Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Romanya üniversitelerinde eğitim imkanı sınav şartı yoktur. Öğrencilere sağlayan Romanya üniversiteleri tarihi ve doğal yapısı açısından da birçok öğrenci tercih eder. Birçok bölümde eğitim fırsatını Türk öğrencilere de sağlar. Romanya üniversitelerinde yıllık kart ücretlerinin düşük olması bu üniversitelerde eğitim görmenizi kolaylaştırıyor. Üstelik sınav şartı olmadan Eurostar aracılığıyla yapacak olduğunuz başvuru öncelik taşır. Yurt dışında yüksek lisans yapmak fırsatından yararlanabilirsiniz.


Yüksek Lisans TOEFL Puanı IELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Özellikle Romanya’da sınav şartı olmaksızın eğitim görebilmeniz mümkün hale geliyor. Hatta yalnızca yüksek lisans eğitimi için siz de aranan şart lisans diplomanızın olmasıdır ve bu üniversite sizin alanınızda eğitim veren fakülteleri dil seçimidir. Özellikle Romanca, Türkçe ve İngilizce olarak eğitim fırsatlarını öğrencilere sağlayan Romanya üniversitelerinde hiçbir puan şartı aranmaksızın eğitim görebilmeniz mümkün hale geliyor.


Romanya’da Yüksek Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Romanya üniversitelerinde Eurostar vasıtasıyla onlarca öğrencimiz gelişmiş bir ülkede eğitim almanız sağlayacak olduğu avantajlardan yararlanıyor. Romanya üniversitelerinde ve fakültelerinde yüksek doktora ve üniversite eğitimi için giden öğrenci sayısı ile hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor. YÖK denkliği olan üniversiteler ile anlaşmalı bir şekilde başvurularınızın kabul edilmesini sağlayan Eurostar ekibi yurtdışında konaklama ve diğer ihtiyaçlarınız ile ilgili detaylı bir çalışma yürütmekte sizlere kaliteli bir şekilde eğitim fırsatını sağlamaktadır.


Yüksek Lisans Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Romanya eğitim kurumlarında yüksek eğitimi yapmak için yalnızca başvuru oluşturmanız gerekiyor. Lisans diploması olan tüm öğrenciler için yüksek fırsatı sağlar. Romanya üniversiteleri Eurostar vasıtasıyla eğitiminiz için gerekli harç ücretlerini ve başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmenizi de sağlıyor.


Romanya’da Yüksek Okumanın Avantajları

Özellikle Romanya üniversitelerinde yüksek lisans eğitiminin sizlere sağlayacak olduğu birçok fayda bulunuyor. Ayrıca başta dil konusunda gelişmiş hale gelmeniz bu üniversitelerde edilecek olduğunuz avantajlar arasındadır. Özellikle yüksek lisansınız boyunca katılacağınız seminerler, konferanslar, staj döneminde kazanacak olan bilgiler ve pratik bilgiler ile bölümünden mezun olan yüzlerce kişiye göre çok daha avantajlı bir durumda olacaksınız.


Romanya’da Yüksek Lisans Mezunlarının Var Mı?

Romanya eğitim kurumlarında yüksek lisans eğitimi sonrasında birçok avantaja sahip olan öğrencimiz bulunmaktadır. Eğitim tamamlandıktan sonra Türkiye’de de eğitimizin geçerli kullanabilmesi için denklik başvurusunda bulunabilir veya Avrupa’da birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de hiçbir şey yapmadan diplomanızı sağlayacak olduğu avantaj ile iş fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Romanya’dan en kaliteli üniversitelerde Eurostar vasıtasıyla eğitim gören ve eğitimi sonrasında da yurtdışından kariyerini sürdüren onlarca öğrencimiz bulunmaktadır.


Romanya’da Yüksek Lisans Bursları Burslu Veya Ücretsiz Yüksek Lisans Okuyabilir miyim?

Yurtdışında eğitim için sizlere sağlanacak birçok burs imkanı bulunmaktadır. Romanya burs vererek öğrencilere fırsatlar sağlayan ve eğitim kalitesi yüksek ülkeler arasında bulunmaktadır. Bu nedenle burs başvurusunda bulunarak bursunuz ile eğitim giderlerinizin karşılanmasını sağlayabilirsiniz.


Romanya’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Romanya’da yüksek lisans eğitimi kariyeriniz için önemli bir adım olacaktır. Türkiye’de de Romanya üniversitelerinde eğitim gördükten sonra çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Özellikle Eurostar sizlere sağlamış olduğu olanaklar ile YÖK denkliği olan üniversiteler ve eğitim fırsatı oluşturmaktadır.


Romanya’da Yüksek Lisans Okumanın Şartları

Romanya’da yüksek lisans okumak için hiçbir şart aranmıyor. Özellikle yalnızca lisans diplomanızın olması yurtdışındaki üniversitelere ve Romanya’daki üniversitelere başvuru oluşturabilmeniz için yeterli oluyor. eurostar sizlere bu konuda gerekli desteği ve bilgiyi sağlayacaktır. Özellikle dil konusunda da problem yaşamıyorsanız Romanya’da eğitim kalitesi Avrupa standartlarında olan bir üniversitesi eğitim sağlayabilirsiniz.


Romanya’da Yüksek Lisans Eğitimi ALES Şart Mı? Puanları Nedir?

Romanya üniversitelerinde ALES şartı veya puan ortalaması gibi problemler yaşamadan direkt başvurunuzu oluşturabilmeniz mümkün olacaktır. 20 yılı aşkın süredir sizlere yurtdışı eğitim programları konusunda destek veren Eurostar Romanya üniversitelerinde yüksek lisans eğitiminiz için de aynı şekilde hizmet vermeye devam edecektir.


Romanya’da Yüksek Lisans Okurken Türkiye’ye Yatay Geçiş Yapmak Mümkün mü?

Romanya’da yüksek lisans eğitimi genellikle 2 yıl sürmektedir. 2 yıllık eğitim içerisinde Türkiye’ye yatay geçiş gerçekleştirmek istediğiniz de başta iki üniversitenin birbirine denkliği aranmaktadır. Üstelik denkliği konusunda sorun yaşamıyorsanız ve ders ortalamanız da geçiş için uygun ise geçiş yapmak istediğiniz üniversiteye başvuru oluşturarak başvurunuzun değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.


Romanya’da Yüksek Lisans İçin Gerekenler Ve Başvuru Tarihleri

Romanya üniversitelerinde yüksek lisans için başvuru tarihleri değişiklik göstermektedir. Ancak deneyimli kadrosuyla Eurostar sizlere yurtdışı eğitim ve danışmanlık sağlar bu konusunda sınırsız bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor ve başvuru evrakları ve tarihleri ile ilgili detaylı bilgi sağlıyor.


Romanya’da Yüksek Lisans Okumak İstiyorum

Romanya’da yüksek lisans okumak isteyen yüzlerce öğrencimiz bulunmaktadır. Eğitim başarınızı ve sahip olduğunuz önemli özelliklere göre çok daha hızlı bir şekilde başvurunuzun kabul edilmesinin mümkün olacağı üniversitelerde taban puanı şartı ve sınav şartı aranmaksızın eğitim görebilirsiniz.


Romanya’da Yüksek Lisans Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı Mı?

Romanya’da yüksek lisans eğitimi almak hayatınızda yapacağınız en mantıklı işlerden biri olacaktır. Eğitiminiz kariyeriniz için en önemli adımdır ve Romanya gibi bir üniversitede yüksek lisans yapmak sizlere sayısız avantaj sağlayacaktır. Üstelik ödeyecek olduğunuz ücretlerde oldukça idealdir.


Romanya’da Türkçe Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Romanya’da Türkçe eğitim veren birçok eğitim kurumu bulunmaktadır. Türkçe eğitim veren üniversiteler arasında farklı bölümler yer alıyor. Sizler de lisans alanınıza göre yüksek lisans programlarını tercih edebilir ve Türkçe eğitim veren üniversiteler ile ilgili araştırma yapabilirsiniz.

Sırbistan Yüksek Lisans
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1