Romanya’da Üniversite

Avrupa’nın en iyi yaşam şartlarına sahip ülkelerinden biri olan Romanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin her daim yanında olan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile hem kaliteli hem de ucuz lisans eğitimi almanın avantajlarını yaşayabilirsiniz.

Romanya'da Üniversite Eğitimi

Romanya'da Eğitim Daha Ekonomik

Aşağıdaki tabloda, Romanya’da üniversite eğitiminin toplam maliyetinin, Türkiye’ye göre çok daha avantajlı olduğunu görebilirsiniz.

Yıllık Türkiye Devlet Üniversitesi Türkiye Vakıf Üniversitesi Romanya Üniversitesi
Yaşam 8000 ₺ 15.000 ₺ 2500 €
Eğitim 0 ₺ 40.000 ₺ 3600 €
Toplam 8000 ₺ 55.000 ₺ 6100 €

Neden Romanya'da Üniversite?

Mezuniyet sonrası çalışma izni veriyor.

Romanya üniversitelerinden mezun olduğunuzda aldığınız diploma ile dünyanın birçok ülkesinde rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Üniversite ve yaşam maliyetleri uygundur.

Romanya’da öğrenciler için eğitim, konaklama, ulaşım ve yemek masrafları uygun fiyatlardadır.

İngilizce olarak eğitim alırsınız.

Romanya üniversiteleri birçok farklı alanda ve bölümde 100% İngilizce eğitim vermektedir.

Romanya YÖK denkliğine sahiptir.

Romanya’da eğitiminizi tamamladıktan sonra Türkiye’de çalışmak isterseniz YÖK’ten diploma denkliğini alabilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite Eğitiminin Avantajları

Üniversite eğitimi dönemi, kişinin kariyer hayatını ve geleceğini belirleyen en önemli dönemdir. Bu süreçte en doğru kararı verebilmeniz için size yardımcı olmak amacıyla fırsatlar hakkında bir karşılaştırma tablosu hazırladık.

Romanya’da Üniversite Eğitimi

Romanya : Bükreş, İAŞH, Köstence, Cluj Napoca

Yurt dışı eğitim olanakları için gözde ve deneyimli firmamız Eurostar Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı olarak yanınızdayız. Gençlerimizin yurt dışında, kendilerini rahat hissedecekleri, seçkin bir eğitim alacakları, geçerli diploma sahibi olacakları okullarda eğitim almalarını amaçlamaktayız. Romanya Üniversitelerinde seçkin eğitim alabilir, danışmanlığımız bünyesinde zorlanmadan bu fakültelerde hayal ettiğiniz eğitimleri alabilirsiniz. Romanya’da birçok seçkin üniversite bulunmaktadır. Danışmanlarımız eşliğinde, bu üniversitelerden en doğru seçimleri yapabilirsiniz.

“Öğrenmek amacıyla bakmazsanız öğrenemezsiniz.” Gellius

Romanya ile Üniversiteler

Üniversite ile fakülteler, eğitim özellikleri, kayıt için istenen belgeler, harç ödemeleri, başvurular gibi tüm detayları profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Hem çağrı merkezimizden, hem de sitemizden ve yüz yüze öğrenci danışmanlarımızdan her zaman bilgi alabilirsiniz.

Romanya ülkemize coğrafi anlamda yakın olan ülkelerden biridir. Başkenti Bükreş olup, ülkenin başka gelişmiş kentleri de bulunmaktadır. Romanya, genel anlamda ucuz bir ülkedir. Orta gelir grubundan bir öğrenci olarak, rahatlıkla üniversite eğitiminizi bu ülkede geçirebilirsiniz. Genel yaşam giderleri, kiralar, yeme içme, barınma ve ısınma gibi giderler birçok Avrupa ülkesine oranla gerçekten ekonomiktir.

Romanya Üniversitelerinde Türk öğrenciler sınavsız olarak kabul edilmektedir. Lise diploması ile öğrencilerimiz kabul edilmekte, bundan başka bir şart, özellikle taban puanı uygulaması aranmamaktadır. Diplomanızla, Romanya Üniversiteleri’ne başvurabilirsiniz, sınavsız olarak da kabul edilebilirsiniz. Üniversiteler, ülkemizdeki yüksek öğrenim kurumu olan YÖK tarafından tanınmaktadır. Bir başka deyişle, Romanya Üniversitelerinden alınan diplomalar YÖK denkliğine tabidir. Bu durum son derece önemlidir ve dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Diplomaların YÖK tarafından tanınması demek, bu üniversitelerden mezun olan gençlerin ülkemizde hem özel firmalarda, hem de resmi kurumlarda birçok alanda kariyer yapmalarına, çalışmalarına olanak sağlanması demektir. Romanya Üniversiteleri aynı zamanda Bologna kriterlerine uygun olan kurumlardır. Mezun gençlerimiz aldıkları mavi diplomalarla, Avrupa Birliği ülkelerinde de çalışabilirler.

Romanya ile Huzur Keşfedin

Romanya, genel anlamda huzurlu ve sakin bir ülkedir. Özellikle Türklerle Romanya Halkının birbirlerini tanıyan iki millet olmaları ise ülke halkının Türk insanını sevmesini sağlamaktadır. Bu ülkede, zorlanmadan, yabancılık çekmeden, ayrımcılık görmeden gayet huzurlu şekilde eğitimlerini alabilirler.

Romanya’da eğitim almak, Türk öğrencileri için gerçekten avantajlı olmaktadır. Ülkede, başkent Bükreş olmak üzere, birçok seçkin yüksek eğitim kurumu bulunmaktadır. Konstanta Ovidius Üniversitesi, Timişoara Victor Tıp Üniversitesi, Timişoara Politeknik Üniversitesi, Bükreş Üniversitesi, Bükreş Politeknik Üniversitesi, Bükreş Carol Davila Üniversitesi, Bükreş ASE Ekonomi Üniversitesi, Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi, Bükreş İnşaat Mühendisliği Üniversitesi, Bükreş İon Mincu Mimarlık ve Şehir Planlaması Üniversitesi, Bükreş Uluslararası Fizik, Spor ve Kineziterapi Üniversitesi, Cluj Napoca Tıp Üniversitesi gibi seçkin eğitim kurumlarında, firmamız ile bağlantılı şekilde kesinlikle zorlanmadan başvurularınızı yaparak eğitim alabilirsiniz.

Romanya’da eğitim dili, Romence ve İngilizce olarak düzenlenmektedir. Romence, öğrenilmesi zor bir dil olmayıp, temel anlamda, köken olarak İtalyancaya benzediğini belirtmek yanlış olmaz. Türk ve üniversitelere kabul edilen diğer yabancı öğrenciler hazırlık sınıfında dil eğitimi almaktadırlar. Hazırlık sınıfında dil eğitimini alan öğrenciler, bundan sonra lisans sınıflarından eğitimlerine devam etmektedirler.

Romanya ve Kampüs Yaşamı

Üniversitelerin kampüslerinde ve yakın çevrelerinde birçok yurt, pansiyon, kiralık oda ve evler bulunmaktadır. Yüksek olmayan bedellerde, konaklama yapmak mümkündür. Üniversite yurtları hem güvenli, hem temizdir, hem de öğrencilerin derslerine çalışma olanakları da altyapısı sağlam yurtlarda sunulmaktadır. Evler ve pansiyonlar da aynı şekilde temiz ve oturulacak kapasitededir. Ülke kentlerinde ulaşım ağı gelişmiştir. Toplu taşıma araçları ve taksiler kullanışlıdır. Ekonomik anlamda zorlanmadan da ulaşım sağlanabilir.

Romanya Üniversitelerinde, eğitim yılları, fakülteler bazında birbirinden farklıdır. Tıp fakültesinde eğitim 6 yıldır. Eczacılık fakültesinde 5 yıl eğitim verilmektedir. Diğer fakültelerde ise lisans eğitimi 4 yıldır. Fakültelerin yıllık ücretleri, 3000 ile 4000 Euro arasında değişmektedir. Bu rakam, diğer ülkelerde ve üniversitelerle karşılaştırıldığında, son derece makul kalmaktadır.

Romanya Üniversiteleri bünyesinde son derece köklü tıp fakülteleri bulunmaktadır. Lise diplomanızla hayalini kurduğunuz tıp eğitimini bu fakültelerde alabilirsiniz. Tıp fakülteleri 6 sene eğitim vermektedir. Pratik meslek eğitimine çok önem verildiğinden, üçüncü sınıftan sonra öğrencilerin kliniklerde çalışmasına olanak sunulmakta ve önem verilmektedir. Tıp fakültelerinde eğitim dili, İngilizce ve Romence olarak verilmektedir. Bu dillere yeteri kadar vakıf olmayan öğrenciler hazırlık sınıflarında bir eğitim yılı dil eğitimi almaktadır.

Bundan sonra, tıp lisans derslerine geçmektedir. Avrupa’nın önemli tıp fakültelerinden olan bu kurumlarda eğitim alarak alanında yetkin bir hekim olabilirsiniz. Tıp fakültelerinin eğitmen kadroları son derece önemli, tanınan akademisyenlerden oluşmaktadır. Tıp okullarında bölümler, tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi, eczacılık fakültesi, biomühendislik fakültesi olarak ayrılmaktadır. Diplomalar YÖK tarafından kabul edilen, ayrıca Avrupa Birliği tarafından onaylanan mavi diploma özelliklerindedir.

Romanya’da diş hekimliği eğitimi almak, donanımlı bir diş hekimi olma noktasında alacağınız en doğru karar olacaktır.

Bologna kriterlerine uygun olan üniversitelerin diş hekimliği bölümlerinden mezun olarak mavi diploma alabilirsiniz. Ayrıca YÖK tarafından kabul edilen diplomanızla hem ülkemizde, hem de Avrupa Ülkelerinde çalışabilirsiniz. Diş hekimliği fakültesinde eğitim beş yıl sürmektedir. Eğitim dili İngilizce ve Romanya’nın resmi dili olan Romence’dir. Romence, köken olarak İtalyanca benzeri, Türk öğrenciler için öğrenilmesi zor olmayan bir dildir. Hem İngilizce, hem de Romence eğitim dilleri için yurt dışında gelen öğrencilere hazırlık sınıfı eğitimi sunulmaktadır. Bu süre içinde eğitim için son derece yeterli düzeyde dil eğitimi verilmektedir.

Romanya diş hekimliği fakültelerine Türk öğrenciler, herhangi bir sınav ya da puan uygulaması olmadan, lise diplomaları ile kabul edilmektedir. Öğrencilerin pratik anlamda kendilerini geliştirmeleri için belirli bir sınıf ve eğitimden sonra kliniklerde çalışmaları ve deneyim kazanmaları sağlanmaktadır. Kampüs yaşamında sadece eğitimin verilmesi değil, aynı zamanda öğrencilerin sosyo kültürel anlamda kendilerini geliştirmelerine de önem verilmektedir. Bu nedenle, spor tesisleri, sanat alanları, öğrenci kulüpleri çok sayıdadır.

Eczacılık eğitimi alarak geçerli bir meslek sahibi olabilirsiniz. Ülkemizde seçkin eczacılık fakülteleri bulunmakla birlikte, üniversite sınavları gençlerimizin hayal ettikleri eczacılık fakültesine girme şanslarını zora sokmaktadır.

Seçkin üniversiteleri ile tanınan Romanya’da, Romanya Üniversitelerinde, sadece lise diplomanızla, sınavsız olarak eczacılık eğitimi alabilirsiniz. Romanya eczacılık fakültelerinde eğitim beş yıldır. Öğrencilerimiz, gerekli olması durumunda, yurt dışından gelen diğer öğrenciler gibi bir sene hazırlık dil sınıfında eğitim alırlar. Eğitim dili Romence ve İngilizcedir. Seçkin akademisyenler eşliğinde eğitim alarak, YÖK tarafından kabul edilen ayrıca mavi diploma özelliği olan diplomalarınızı alabilirsiniz. Mavi diploma alarak Avrupa Birliği ülkelerinde de çalışmanın şansını yakalayacaksınız.

Öte yandan, ülkemizde de eczacılık kariyerinizi yapabilirsiniz. Hem kendi eczanenizi açabilir, hem de ilaç firmamızla kariyer yapabilirsiniz.

İnşaat mühendisliği, her zaman çalışma alanı olan, son derece geçerli bir meslektir. Son yıllarda ülkemizde inşaat sektöründe yaşanan gelişmeler, bu mesleğin hiç olmadığı kadar kazançlı olmasını da sağlamaktadır. Romanya’nın seçkin üniversitelerinde, inşaat mühendisliği fakültelerinde eğitim alarak, hem ülkemizde, hem de yurt dışında kariyer olanaklarını yakalayabilirsiniz. Ülkenin Bükreş başta olmak üzere, seçkin inşaat mühendisliği fakültelerinde, Eurostar Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ve yardım alarak eğitim alabilirsiniz.

İnşaat mühendislik fakültelerinde dört yıl eğitim verilmektedir. Tercih eden öğrenciler, yüksek lisans ve ileri eğitimleri de değerlendirebilirler. Eğitim dili Türkçe ve Romence olduğundan, hazırlık eğitimi olarak, dil okulunda eğitim verilmektedir. İnşaat mühendisliği eğitimi seçkin akademik kadro tarafından verilmektedir. Üniversiteler Bologna kriterleri dahilindedir ve öğrenciler mavi diploma almaktadır. Mavi diploma ile Avrupa ülkelerinde inşaat mühendisi olarak çalışabilirsiniz. Ülkemizde diplomanız kabul edileceğinden, mezun olduktan sonra, inşaat mühendisi olarak kariyerinize başlayabilirsiniz.

İnşaat mühendisliği fakültelerinde bölümler, sivil sanayi ve tarım fakültesi, hidro fakültesi, demir yolları, yollar ve köprüler bölümü, bina fakültesi, teknoloji ekipman fakültesi, jeodezi fakültesi, yabancı diller mühendislik fakültesi olarak bölümlere ayrılmaktadır.

Romanya’da mimarlık eğitimi alarak Avrupa’nın en prestijli mimarlık fakültelerinde eğitim alma şansını yakalayabilirsiniz.

Mimarlık, hem ülkemizde, hem de dünya ülkelerinde saygın ve köklü bir meslek olarak kabul edilmektedir. Bir mimar olarak, hem ülkemizde, hem de uluslararası anlamda birçok platformda çalışabilirsiniz. Hem mimarlık bürosu açabilirsiniz, hem de önemli firmalarda kariyer yapabilirsiniz. Mimarlık eğitimi almak, Romanya üniversitelerinde Türk öğrenciler için kesinlikle zor değildir. Eurostar Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde firmamızdan yardım alarak en doğru tercihleri yapabilirsiniz. Öğrencilerimiz mimarlık fakültesi ve diğer fakültelere sınavsız olarak kabul edilmektedir. Liseden mezun olan ve diplomalarını alan gençlerimiz Romanya Üniversitelerinde sınavsız olarak eğitim alabilirler.

Eğitim dili Romence ve İngilizce olduğundan, yabancı diller fakültesinde, bir sene hazırlık sınıfında eğitim verilmektedir. Mimarlık fakültesinde bölümler, mimarlık fakültesi, şehircilik fakültesi, iç mimarlık bölümü olarak ayrılmaktadır. Bu bölümlerde kariyer yapmak isteyen öğrenciler seçimlerini yapabilirler. Mezun olduktan sonra, ülkemizde kariyer yapma olanağı her zaman bulunmaktadır. Romanya üniversiteleri diplomaları YÖK tarafından kabul edilmektedir. Ayrıca, Avrupa Birliği ülkelerinde tanına mavi diploma özelliğindedir.

Makine mühendisliği eğitimi almak için, tamamen sınavsız olarak kabul edileceğiniz, üstelik seçkin mühendislik eğitim alacağınız Romanya üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Ülkemizde üniversite sınavları, ülkemiz şartları için yerinde bir uygulama olmakla birlikte, öğrencilerimizin amaçladıkları fakültelere girme şansını zorlaştırmaktadır. Ülkemize yakın bir coğrafyada bulunan Romanya Üniversiteleri ise, hem seçkin ve kaliteli yapıda, hem de sınavsız olarak Türk öğrencilerimizi kabul etmektedir. Lise diplomanızla başvurarak, makine mühendisliği eğitimi alabilirsiniz.

Romanya Üniversitelerinde eğitim dili iki seçenekte, İngilizce ve Romence olarak kabul edilmektedir. Türk öğrenciler ve dil seviyeleri yeterli olmayan öğrenciler için yabancı diller fakültesinde Romence eğitim verilmektedir. Makine mühendisliği eğitimi dört yıl sürmektedir. Bundan sonra master ve ileri eğitimler için de başvurulabilir. Seçkin akademik kadro ve köklü üniversiteler, modern laboratuvarlar, kapsamlı çalışma alanları ile mühendislik eğitimleri dört dörtlük şekilde verilmektedir.

Romanya Üniversiteleri mühendislik fakülteleri ile Avrupa ülkelerinde parmakla gösterilen üniversitelere sahiptir. Türk öğrencilerimiz Romanya Üniversiteleri’ne sadece lise diplomaları ile kabul edilmektedir. Mühendislik fakülteleri, mimarlık fakültesi, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, inşaat mühendisliği, kimya mühendisliği, su teknolojisi bölümü, malzeme bilimi ve  mühendisliği, bilişim teknolojileri bölümü ile eğitim vermektedir. Bunlardan kesinlikle en geçerli olanlarından ve tercih edilenlerden biri elektrik mühendisliği bölümüdür.

Elektrik mühendisliği eğitimi ülkenin seçkin üniversitelerinde alınabilir. Eğitim dört yıldır. Romence ve İngilizce eğitim dilidir. Hazırlık sınıfında yani dil okulunda, lisans eğitimlerinden önce gerekli dil eğitimi verilmektedir. Bundan sonra, köklü fakültelerde, modern tekniklerle donatılmış derslik ve laboratuvarlarda eğitiminize devam edebilirsiniz.

Romanya ve Bükreş

Romanya’da başkent Bükreş olmak üzere, birçok şehirde son derece seçkin üniversiteler bulunmaktadır. Hem sosyal bilimlerde, hem de teknik alanlarda elit eğitim veren kurumlar, Türk öğrencileri sınavsız olarak, sadece lise diploması ile kabul etmektedir. Senelik okul harçları da son derece uygun olan üniversitelerde seçkin meslek eğitimi verilmektedir. Özellikle teknik bilimler ve mühendislik fakülteleri eğitimleri Avrupa çapında bilinmekte ve takdir görmektedir. Bu bölümlerden biri bilgisayar mühendisliği bölümüdür.

Bilgisayar mühendisliği kesinlikle günümüzün en geçerli mesleklerden biridir. Ülkemizde sınav sistemi olduğundan yüksek puanlar gerektiren fakülteler, Romanya’da tamamen sınavsız şekilde öğrencilerimizi kabul etmektedir. Eğitim dört yıl sürmektedir. Bu dört yıl boyunca son derece kapsamlı ve modern bir eğitim verilmektedir. Seçkin eğitmenler, köklü üniversitelerde öğrencilere eğitim hizmeti sunmaktadır. Romence ve İngilizce okulların eğitim dilidir. Durumu gerektiren öğrenciler Romence dil eğitimi için bir sene hazırlık sınıflarına alınmaktadır.

Öğrencilerin, az kişilik dersliklerde, inter aktif olarak derslere katılması sağlanarak en mükemmel şekilde eğitim almaları sağlanmaktadır. Mezun olduğunuzda alacağınız diploma mavi diploma özelliğindedir. Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Ülkemizde, YÖK kurumumuz tarafından kabul edilmektedir.

Romanya coğrafi anlamda Türkiye ile yakın mesafede olan bir ülkedir. Romanya Karadeniz kıyısında olan, ülkemize komşu olan Bulgaristan’ın hemen kuzey kesiminde bulunan bir ülkedir. Başkenti Bükreştir. Ülkemize yakın konumda olması, birçok şekilde iki ülke arasında ulaşım imkanı olmasını sağlamaktadır. Bunların başında uçak seferleri gelmektedir. İstanbul ile Bükreş arasında sıkça uçak seferleri düzenlenmektedir. Uçuş süresi yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Romanya’nın başkenti olan Bükreş’ten başka, başkentten, ülke içinde iç hatlar üzerinden birçok kente uçmak mümkündür. Bu şekilde, başkent dışında üniversitelerde okuyan gençler de iç hatlar üzerinden eğitim aldıkları kentlere gidebilirler. Uçak seferleri dışında, tren ve gemi ile ulaşım imkanı da bulunmaktadır. Bu şekilde çok daha ekonomik şekilde ulaşım yapılabilir. Romanya, genel anlamda, öğrencilerin güvenli şekilde eğitim alabilecekleri bir ülkedir. Birçok seçkin üniversite bulunmaktadır. Bologna kriterlerine uygun üniversitelerden mezun olarak Avrupa ülkelerinde çalışabilirsiniz. YÖK tarafından diplomalar da kabul edilmektedir.

Romanya

Türk öğrenciler ülkede, hem yurtlarda, hemde kiralık evlere kalabilirler. Yurtlar güvenli ve temizdir. Kiralık evler de çeşitli fiyat aralıklarında ve oda sayılarında öğrencileri beklemektedir. Kira ücretleri yüksek olmadığından rahatlıkla konaklamak mümkündür. Özellikle, öğrenci evleri gerçekten çok ekonomiktir. Birkaç öğrenci aynı evde kalabilir.  Ülke genel anlamda yaşam giderlerinin de ekonomik olduğu bir ülkedir. Isınma, su ile elektrik giderleri de öğrencilerin bütçesine uygun olarak gelir. Bu giderler ülkede ekonomik rakamlarda seyretmektedir.

Ailenizin bütçesini sarsmadan, seçkin üniversitelerde ve fakültelerde eğitim alarak mezun olabilirsiniz. Bu üniversiteler hakkında bilgi almak için Eurostar Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimizden her zaman yararlanabilirsiniz. Bilgi almak, kayıt konusunda yardım almak ve kayıt işlemlerini tamamlamak için profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Kayıt süreleri genellikle Mayıs başında olmaktadır. Fakültelerin eğitim yılları genellikle 3 yıl sürmektedir. Tıp fakültesi 6, diş hekimliği 5 yıl olup, senelik okul ücretleri son derece makul rakamlardadır. Ülkemizde, şehir dışında üniversite eğitimi alan bir gencin harcamasından daha ekonomik rakamlarda bu seçkin üniversitelerde eğitim almak mümkündür. Master programı ise 2 yıldır. Türk öğrenciler de master programlarına kabul edilmektedir.

Tıp, mühendislik fakülteleri, eczacılık, diş hekimliği ve birçok fakültede eğitim almak için Romanya üniversiteleri sizleri beklemektedir. Uygun koşullar ve sınavsız kabul ile bunu kolayca yapabilirsiniz.


Romanya’da okumak istiyorsan lise mezunu olman yeterlidir.

Uluslararası Diploma ve Romanya

Alacağın diploma YÖK sebebi ile tanınmış olup, Avrupa Birliği diplomasına sahip olmak ister misin…? Eğitim dili İngilizce ve Romencedir. Romence teknik olarak Latince kökenli olup İtalyanca’ya benzemektedir. üniversite yurtlarında veya dilersen müsait kiralarla evlerde kalabilirsin. Tıp ve Diş Hekimliği için 6 yıl, Eczacılık için 5 yıl, Lisans eğitim 4 yıldır. eğer Tıp eğitimi almak istiyorsan 3. sınıftan itibaren hastanelerde çalışma olanağına sahipsiniz. Maliyet açısından daha uygun bir yerde barınmak istiyorsanız Oradea ve Cluj şehirlerini tercih edebilirsiniz. En adlandırılan üniversiteleri Oradea üniversitesi, Luliu Hatieganu (Cluj) üniversitesi’dir. YÖK sebebi ile denklik verilmekte. Ve diploma Avrupa Birliği diplomasıdır. öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu şehir Bükreştir.

Eğitim sistemi Bologna sistemine dayalıdır yani Avrupa Birliği umumi Yüksek öğretim Programı’na göre yürütülmektedir. Romanya da Tıp Fakülteleri Bükreş Tıp üniversitesi, iash Tıp üniversitesi , Köstence Tıp üniversitesi v.s ortalama 15 tıp fakültesi bulunmaktadır. Yıllık Harç ücretleri 3000-4000€ içinde Değişmektedir .

Detaylı bilgiler için tıklayınız.

Neden Eurostar’ı Tercih Etmelisiniz?

Profesyonel Hizmet

Kaliteli ve güvenilir hizmet veren ekibimiz sayesinde en iyi danışmanlık hizmetini sunuyoruz.

7/24 Destek

Ued üyesi firmamız birçok uluslararası akreditasyona sahip güvenilir bir firmadır.

Hızlı ve Kolayca Kayıt

Üniversitelere kolayca kayıt olabilmeniz için tüm evraklarınızı en hızlı şekilde hazırlamaktayız.

Güvenilir Akreditasyon

Ued üyesi firmamız birçok uluslararası akreditasyona sahip güvenilir bir firmadır.

Güçlü Altyapı

Üstün teknolojilerle güçlendirdiğimiz danışmanlık hizmetlerimize her geçen gün yenilerini ekliyoruz.

Başarılı referanslar

Öğrencilerimizin memnuniyetlerini referanslarımız sayfasındaki yorumlardan okuyarak anlayabilirsiniz.

Öğrenci memnuniyet Takibi

Memnuniyet garantili hizmet veren tek eğitim danışmanlığı firmasıyız. Takip sisteminden eğitim gören öğrencilerimize verilen hizmetleri takip etmekteyiz.

YÖK Denkliği

Denkliği Türkiye’de tanınan üniversiteler ile iş birliği anlaşmaları yapmaktayız.

Mavi Diploma

Lisans eğitiminizi yurtdışında alarak tüm dünyada geçerli mavi diploma sahibi olabilirsiniz.

Sınavsız Üniversiteye Yerleşme Kolaylığı

Keyifle eğitim alacağınız kaliteli üniversitelerde istediğiniz bölümü seçerek okuma özgürlüğüne sahipsiniz.

Yurtiçinde Sunduğumuz Hizmetler

RomanyaRomanya ve Eurostar

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak yurtdışında eğitime karar veren kişiler için araştırmalar yaparak destek sağlamaktayız. Eğitim hayatı boyunca tecrübeli ve güvenilir ekibimiz öğrencilerin ve ailelerin memnuniyeti odaklı olarak hizmet sağlamaktadır. En iyi yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri için doğru adrestesiniz.

 • Size en uygun ülke, şehir ve üniversiteyi belirleyebilmenizi sağlıyoruz.
 • Okula kayıt işlemlerinizi yapıyoruz.
 • Vize danışmanlığı hizmeti veriyoruz.
 • Ekonomik uçak bileti organize ediyoruz.
 • Havaalanında karşılama ve transfer ayarlıyoruz.
 • Sağlık Sigortanızı ayarlıyoruz.
 • Konaklamanızı ayarlıyoruz.
 • Üniversite kayıt işlemlerinde yardımcı oluyoruz.
 • Şehir ve üniversite oryantasyonu yapıyoruz.
 • İkamet izni ve diğer resmi başvurularda yardımcı oluyoruz.
 • Acil durumlarda destek veriyoruz.

Sizin Başarınız Bizim Başarımızdır. Mutluluğunuz için Çalışıyoruz!

Sizin Adınıza Her Şeyin En İyisini Düşünürüz. Kararınızı Hemen Verin, Hayallerinize Geç Kalmayın!

Romanya'da Üniversite Akreditasyonlarımız

bukres-universitesi-logo
cluj-napoca-teknik-universitesi-logo
galati-universitesi-logo

20

Yıllık Tecrübe

2026

Toplam Öğrenci

332

Resmi Temsilcilik

96

Vize Onayı

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
whatsapp1