Galati Üniversitesi

Sınav baraj puanını aşma engeli nedeniyle istediğiniz bölüme kaydınızı yaptıramıyorsanız Galati üniversitesi sağladığı fırsatlar ile bölüm kazanmanıza gerek yok. Yurtdışında eğitim alma avantajını makul fiyatlara sağlayan üniversite öğrenciler için avantajlı bir akım başlatmıştır.

Romanya’da Eğitim

Galati Üniversitesi

Galati Üniversitesi Galati Üniversitesi

Romanya’nın seçkin üniversitelerinden biri olan Galati Üniversitesi, dikkat çeken yüksek eğitim kurumları arasındadır. Üniversite, ülkenin Galati Kenti’nde bulunmaktadır ve adını da kentten almaktadır. Devlet üniversitesidir. Üniversite 1974 yılında kurulmuştur. Kesintisiz olarak bu tarihten itibaren eğitim vermektedir. Şehrin en önemli eğitim kurumu olup, aynı zamanda ülkenin seçkin üniversiteleri arasında yer alan bir kurumdur. Günümüzde 1000’e yakın personeli ile 18.000 üzerinde öğrencisi olan bir üniversitedir. Bilimin ve kültürün temsilcisi olan çok önemli bir yüksek eğitim kurumudur. Bu üniversiteyi gördüğünüzde mükemmel tarihi binasından çok etkileneceksiniz. Gerçekten tarihi binası ve tüm kampus detayları ile kurum öğrencileriniz inanılmaz şekilde memnun etmektedir. Kentin simgelerinden biridir üniversite yapıları.

Galati Üniversitesi’nde 18 fakülte üzerinden eğitim verilmektedir. Üniversite, yapısında yenilenerek, son yıllarda inanılmaz bir eğitim atağına geçmiştir. Avrupa Birliği eğitim fonlarından yararlanması ve önemli maddi destekler alması gelişmesine önemli rol oynamıştır. Ayrıca Romanya Hükümeti, eğitimin özellikle yüksek eğitim kurumlarının gelişmesine gerçekten son derece özen göstermektedir. Bologna Anlaşması uyarınca bir Avrupa üniversitesi olarak, Avrupa esaslarına uygun şekilde eğitim veren bir kurumdur. Bir Avrupa Üniversitesi olarak, üniversitenin en önemli özelliklerinden biri olarak, Europass diploma veren üniversitedir. Mavi diploma alan gençlerimiz, bir Avrupa Birliği ülkesinden eğitim alan gençten farksız olarak kıta ve birlik ülkelerinde çalışabilirler. YÖK denkliği noktasında, üniversitenin diplomaları son derece avantajlıdır. YÖK tarafından tanınan bir eğitim kurumu olduğunu da belirtelim. Bologna esaslarına uygun eğitim veren kurum, aynı zamanda akreditasyonu olan bir üniversitedir.


Galati Üniversitesi’nde Eğitim İçin 10 Geçerli Neden:

Galati Üniversitesi’nde, lisans eğitimi, yüksek lisans ile doktora eğitimlerinizi alabilirsiniz. Öğrencilerimiz, sınava girmeden, sınav hazırlığı ile stresi yaşamadan bu seçkin üniversiteye başvurularını yapabilirler. Yıllarca sınava hazırlanmak, hem masraf yapmak, hem de emek harcamak yorucu bir durumdur. Sınava girmeyi düşünmeyen gençlerimiz için üniversite mükemmel bir seçenek olacaktır. Ayrıca, sınava girmiş ve amaçladığınız puanı alamamış olabilirsiniz. Bu durumda, yapmanız gereken umutsuzluğu bir kenara bırakmak ve belki de çok daha önemli avantajları alacağınız Galati Üniversitesi’nde kayıt yaptırmak olacaktır. Elbette, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız destekleri ile başvurularınızı eksiksiz şekilde yapacaksınız.

Galati Üniversitesi modern eğitim unsurları ile size özel bir eğitim sunacak. Öğrenci danışmanlarımızdan detayları alabilmekle birlikte, ayrıca, kontenjanlardan dolmadan kayıtlarınız için başvurma şansını elde edeceksiniz. Üniversite uluslararası statüsü olan eğitim kurumlarında olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Erasmus projesi ile öğrenci değişim programlarına katılabilirsiniz. Avrupa Ülkeleri’nde çalışma ve ileri eğitimlerinizi yapma olanaklarını da bulabilirsiniz. Ülkemize dönerek, diploma denkliğiniz ile kariyer basamaklarını çıkabilirsiniz. Öte yandan, üniversitenin 40 üzerinde ülke ile bağlantıları bulunmaktadır. Kurumlar ve ülkeler ile bağlantılarla siz de küresel anlamda kariyerinizi yapabilirsiniz. Üstelik bir sınav şartı olmadan, uygun harçlarla en kaliteli eğitimi alma şansını elde edeceksiniz.


Galati Üniversitesi Puanları:

Galati Üniversite öğrencilerimizin kabulünde bir sınav şartı öngörmemektedir. Üniversitenin fakülteleri, makine mühendisliği fakültesi, gıda bilimleri ile gıda mühendisliği fakültesi, ekonomi ile işletme fakültesi, güzel sanatlar fakültesi, tıp fakültesi, eczacılık fakültesi, diş hekimliği fakültesi ile diğer sağlık eğitimleri fakülteleri, bilim ile çevre fakültesi, gemi inşaatı fakültesi, metalurji bölümü, malzeme ve çevre bilimleri fakültesi, makine bilimleri, otomatik makineler fakültesi, bilgisayar mühendisliği fakültesi, elektronik, elektrik mühendisliği fakültesi, tarih, felsefe, ilahiyat fakültesi, beden eğitimi ile spor akademisi bölümü, beşeri bilimler, iktisat fakültesi, sınır mühendislik fakültesi bölümlerinde aktif olarak eğitim verilmektedir.

Galati tam anlamıyla bir üniversite kentidir ve bunun çok önemli bir özelliği de Galati Üniversitesi’nden kaynaklanmaktadır. Sınav şartı olmadan siz de kayıt sürelerinde başvurularınızı yaparak bu seçkin üniversitede öğrenci olabilirsiniz. Lise eğitiminizi tamamlayın ve ardından siz de kaliteli eğitim kurumunda lise eğitiminizin ardından, üniversite eğitiminize başlayın. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi bu seçkin kurumda alabilirsiniz. Lisans eğitimine başlamak isteyen gençlerimiz, lise eğitimlerinden sonra başvurularını yapabilirler. Master programları ise lisans eğitimlerinizin ardından gerçekleşmektedir.


Galati Üniversitesi Şartları:

Galati Üniversitesi, ülkemizdeki sistemden son derece uzak olarak, genel anlamda Romanya Üniversiteleri gibi, öğrencilerimizi sınav şartı olmadan kabul etmektedir. Üniversite sınav sistemimiz de takip edilmez, bağımsız olup, girilmesi ya da girilmemesi önem taşımamaktadır. Belki amaçladığınız bölüme girecek puanı alamadınız, belki sınava girmediniz bir önemi bulunmamaktadır.Ülkemizde bir üniversiteyi kazanmış olsanız da, bir Avrupa Üniversitesi’nde eğitim alma avantajını elde etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda da mutlaka üniversiteyi, öğrenci danışmanlarımızdan destek alarak değerlendirmelisiniz.

Lise eğitimini halen sürdüren gençlerimiz, danışmanlarımızdan gerekli desteği alarak, siz de ön kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Bunu yapmak gerçekten çok avantajlı olacaktır, yerlerin dolması, kontenjanların kapanması sorunlarını yaşamayacaksınız. Ayrıca sınava girmenize bile gerek kalmadan, mezun olduktan sonra üniversitede eğitiminize başlayacaksınız. Kayıt için bazı şartlara uymanız, sizden istenen belgeleri hazırlamanız ve işlemleri yapmanız gerekmektedir. Diploma aslı ve onaylı örneği, schengen vizesi, sağlık raporu, seyahat sağlık sigortası, transkript, vesikalık fotoğraf, referanslar, başvuru dilekçesi gibi belgelerin kayıt için mutlaka ve zamanında hazırlanması gerekmektedir. Bu belgelerin eklenmesinde ve temin edilmesinde, danışmanlarımız size yardımcı olacaklar.


Galati Üniversitesi Fiyatları:

Galati Üniversitesi uygun harç rakamları ile öğrencilerimizi bekliyor. Genel olarak, Romanya Üniversiteleri’nin diğer Avrupa Üniversiteleri’ne göre gerçekten uygun rakamlı ve harçlarda olduğunun altını çizelim. Öğrencilerimiz için de farklı bir harç miktarı söz konusu değildir. Ailenizin ve sizin bütçesi zorlanmayacak ve ekonomik rakamlarla eğitim alacaksınız. Ayrıca, burs olanaklarından da yararlanabileceksiniz. Romanya Hükümeti ile üniversite bursları, ülkemiz bursları, Avrupa Birliği eğitim burslarından başvurularınızı yapabilirsiniz. Öte yandan çalışarak da harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Öğrencilerimiz de part time işlerde çalışabilirler.

Galati’de yaşam diğer Avrupa kentlerine göre çok daha ekonomiktir. Öncelikle şehrin tam anlamıyla bir üniversite şehri olduğunu belirtelim. Bu nedenle, ulaşım ve diğer temel giderler, öğrencilerin ekonomik anlamda zorlanmaması için uygun şekilde ayarlanmaktadır. Kampus içinde kafe, restoranlar uygun, kantinler ve yemekhaneler de son derece ekonomiktir. Beslenme ihtiyaçlarınız için zorlanmayacaksınız. Marketlerde, pazarlardan alışverişlerinizi uygun rakamlı olarak yapabilirsiniz. Kırtasiye giderleriniz için de kampus içinde bulunan satış yerlerini tercih edebilirsiniz. Kitaplarınızı da aynı şekilde okul bünyesinde alabilirsiniz. Barınma için yurtlarda ve kiralık ev ile dairelerde kalabilirsiniz. Kampus içinde yurtlar bulunmaktadır. Özellikle ilk senenizde kampus içinde ya da okula yakın yurtlarda kalmanızı, tanıma süreciniz açısından tavsiye ederiz. Kiralık evler de uygun fiyatlıdır.

Geçinmek için zorlanmayacaksınız ve en önemlisi de sizin gibi öğrenci arkadaşlarınızla renkli bir çevreniz olacak. Birçok insanla tanışma şansını bulacaksınız. Üniversitenin uluslararası bağlantıları ile kariyer olanaklarınızı küresel alana taşıyabileceksiniz. Erasmus ile öğrenci değişim programlarına katılabileceksiniz. Staj olanakları ve mezun olduğunuzda çalışma olanakları da sizleri beklemektedir. Üniversite kapsamında, sıkça proje çalışmaları, konferanslar, seminer imkanları da aktif olarak katılabileceğiniz etkinliklerdir. Schengen vizeniz olduğunu da unutmamalısınız. Bu şekilde, çeşitli ülkeleri de ziyaret edebilirsiniz, görebilirsiniz. Ufuklarınız genişleyecek ve yaşamınızda yeni kapılar açılacak. Renkli bir gelecek sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1