Taraclia Üniversitesi

Ukrayna ve Romanya’ya yakın olan ülke her yıl çok sayıda öğrencinin üniversite kaydı için geldiği bölgeler arasında yer almaktadır. Her yıl sayıları artan bu öğrencilerin en önemli gerekçeleri ise Taraclia Üniversitesi kayıt şartları arasında herhangi bir şekilde sınav ve puan şartı olmamasıdır.

Romanya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Taraclia Üniversitesi

  Ukrayna ve Romanya’ya yakın olan ülke her yıl çok sayıda öğrencinin üniversite kaydı için geldiği bölgeler arasında yer almaktadır. Her yıl sayıları artan bu öğrencilerin en önemli gerekçeleri ise Taraclia Üniversitesi kayıt şartları arasında herhangi bir şekilde sınav ve puan şartı olmamasıdır. Sene kaybı yaşamadan ve sınav stresi olmadan üniversite okumann mümkün olması çok güzel bir olaydır. Bunun dışında Moldova verdiği kaiteli eğitim ile öğrencilee iyi bir gelecek imkanı sağlar. Taraclia Üniversitesi bünyesindeki hocalar bu eğitim için ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Sadece akademik anlamda değil aynı zamanda öğrencileri hayata alıştırmak ve hazırlamak açısından da büyük emek verirler. Taraclia Üniversitesinin imkan ve olanakları da oldukça fazladır. Sadece teorik değil aynı zamanda pratik eğitime de büyük önem verirler.

  Uygulama alanları için de laboratuvar ve buna benzer alternatifler bulunmaktadır. Ayrıca sınav dönemlerinde kaynak arayışına girmeden üniversite içindeki geniş arşivli kütüphaneden faydalanılmaktadır. Öğrencilerin ders ve sınav dönemi dışında stres atmak ve eğlenceli zamanlar geçirmelerini sağlayan aktivite yerleri arasında spor salonları, müzik ve benzer kulüpler gelmektedir. Bu imkanlardan sınırsız ve ücretsiz bir şekilde yararlanabilirler. Böylece arkadaş edinmek ve aynı zamanda kaynaşmak için önemli bir adımıda atmış olurlar. Okul içinde derslerde ve daha farklı şekillerde teknolojik teknik cihazlardan herzaman yararlanılmaktadır. Böylece eğitim sürecinde daha pratik ve zaman kaybı olmadan bir dönem geçirilmiş olur. Taraclia Üniversitesinin harçları da bölümler arasında ufak farklıklar göstermektdir. Genel anlamda fiyatlar son derece uygundur. Ailelerin bütçeleri hiç bir şekilde zarar görmez.

  Moldova Yaşam Koşulları

  Ülke yaşam koşulları bakımından da oldukça iyi bir seviyededir. Konaklama ihtiyacı söz konusu olduğunda uygun fiyatlar ile ev kiralama yapmak mümkündür. Evler ferah, büyük ve rahat olduğundan birden fazla kişi sorunsuz olarak evde yaşayabilir. Lokasyon farklılıklarından ötürü kiralarda ufak değişimler olabilir. Eşyalı olarak kiralanan evler yeniden eşya almak zorunda olma durumunu da tamamen ortadan kaldırmaktadır. Böylece bu konuda bütçeler asla zarar görmez. Huzurlu ve sorunsuz bir ülke olduğu için güvenilirlik ile ilgili sorgulamalar asla yaşanmaz.

  Öğrenci yakınları bu anlamda rahat olabilirler. Ülkeye uçak ile zaman kaybetmeden ve uygun fiyatlar ile giriş yapılabilir. Firmaların sık sık düzenlediği kampanalardan da yararlanabilirsiniz. Böylece yol masrafı da en aza indirgenmiş olur. Şehir içi ulaşımda da toplu taşıma araçları öğrencilere kar sağlamaktadır. Bölge halkı da minibüs ve otobüs gibi alternatifleri tercih etmektedir. En merkezi noktalardan bu araçlar ile geçebilirsiniz. Evlerde ısınma gibi sorunlar asla yaşanmaz. Doğalgaz ücretleri de son derece uygundur. Elektrik ve su faturaları tarifeleri de yine aynı şekilde oldukça makuldür. Bu konuda ekonomik anlamda zorluk kesinlikle çekilmez.

  Beslenme konusunda semt pazarları ve marketlerden sebze ve meyve ihtiyacı görülmektedir. Hem taze hem de uygun fiyatlar ile yemek problemi tamamen ortadan kalkar. İsteğe bağlı olarak dışarda yemek isteyen kişiler için de farklı damak tadlarına yönelik mekanlar bulunmaktadır. Hemen hemen hepsi öğrenci bütçelerine uyacak şekilde düzenlenmiştir. Böylece hem bu ihtiyaç görülüp hem de sosyalleşerek keyifli saatler geçirilmiş olur. Gece eğlenceleri için de hafta sonlarını değerlendiren öğrenciler için aynı zamanda sakin mekanlar da bulunuyor. Ülkedeki müze ve heykellerin sayısı çok fazla ve meşhur oldukları için ülkeye turist akını olmaktadır. Öğrenciler de bu yerleri tatil günlerinde gezerek keşfedebilir. Kafanıza takılan konularda Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı firması yetkililerine danışarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1