Romanya Sigorta İşlemleri

Romanya'ya gidiş nedeninize bağlı olarak yaptıracak olduğunuz sigortanız veya işlemleriniz değişiklik göstermektedir. Romanya sigorta işlemleri gidiş süreniz dikkate alınarak belirleniyor. Romanya'da eğitim giderleri ve seyahat amacınıza bağlı olarak işlemlerin detayları değişmektedir.

Romanya'da Eğitim

Romanya Öğrenci Sigorta İşlemleri

Romanya’ya gidiş nedeninize bağlı olarak yaptıracak olduğunuz sigortanız veya işlemleriniz değişiklik göstermektedir. Romanya sigorta işlemleri gidiş süreniz dikkate alınarak belirleniyor. Romanya’da eğitim giderleri ve seyahat amacınıza bağlı olarak işlemlerin detayları değişmektedir. Eurostar vasıtasıyla hangi nedenle olursa olsun Romanya sigorta işlemleri konusunda firma danışmanlarımız tarafından sizlere sağlanıyor ve bu işlemleri gerçekleştirirken sorun yaşamamanız mümkün oluyor.

Romanya sigorta işleminin neleri kapsamalı ve ne kadar ödenir şeklinde düşünceleriniz bulunuyorsa tüm bu konularda detaylı bilgi alabilmeniz mümkün. Romanya seyahati için zorunlu seyahat sigortası gerekmektedir. Tıbbi tedavi, sigortalının acil durumlarda ikametinde nakli, cenazesinin nakli ve acil bir nakil gibi işlemleri için 30000 Euro’luk sigorta yapılmaktadır. Yıllık, 6 aylık, 3 aylık, 2 aylık, 1 aylık ve 2 haftalık, 1 haftalık olmak üzere sigorta süreleri değişiklik göstermektedir. Orta yaş üzeri kişilerde talep edilen ücretler daha yüksek olabilmektedir.

Romanya sigorta işlemleri ve sigorta işlemi için ödeyecek olduğunuz ücretler konusunda Eurostar danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilmeniz mümkün olacaktır. Konsolosluk işlemleri ve sigorta yaptırdığınızı belgeleyen evraklar yine Eurostar aracılığıyla sizlere temin edilecektir. Seyahatiniz boyunca bu evrakları yanınızda bulundurmanız gerekecektir.

Öğrenci sigorta işlemleri için yapacak olduğunuz işlemler ve ücretler farklılık gösteriyor. Seyahat amacıyla Romanya’ya giden kişiler için kapsamlı sigortalar gerekmezken öğrenci işlemleri için çok daha detaylı ve kapsamlı sigorta işlemleri gerekebilmektedir. Romanya sigorta işlemleri seyahat için birçok firma destek verecektir. Romanya’ya yerleşmek ve yaşamak için sigorta işlemleri gerekmemektedir. Romanya’ya çalışmak için gidenler burada yaşamaya başladıklarında ve çalışmaya başladıklarında devlet tarafından sağlanan genel sigortadan yararlanabilmektedirler. Bunun dışında öğrenciler ve seyahat amacıyla gidenler için kapsamlı sigorta şartı aranıyor. Eurostar aracılığı ile ve Eurostar danışmanınız ile görüşerek Romanya’ya gidiş amacınıza uygun detaylı sigorta yaptırabilmeniz mümkün olacaktır. Bagaj kaybolması, tedavi masraflarının karşılanması ve hırsızlık gibi olaylara karşı korunma altına almak istiyorsanız Romanya sigorta işlemleri konusunda çok daha fazla bilgi edinebilir ve bu konuda güvenilir firmalardan destek alabilirsiniz.

Romanya vize ve sağlık sigortası işlemleri için Romanya konsolosluğuna başvuru yapacaklar belirli kriterlere uygun hareket etmelidirler. 5 gün ya da daha az süre için Romanya’ya seyahat edecek kişiler için vize uygulanmamaktadır. Bu uygulama yalnızca Türkiye’de yerleşik olarak ikamet eden vatandaşlara sağlanan bir haktır. Romanya konsolosluğuna seyahat sigortası veya öğrenci sigortası için başvuru formu hazırlayabilirsiniz. Eurostar aracılığıyla hazırlayacak olduğunuz başvuru formunun net ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması halinde başvurunuz kabul edilecek ve kısa sürede Romanya’ya gidişiniz için gerekli olan evraklar tamamlanmış olacaktır. Yurtdışında eğitim olanaklarını değerlendirmek ve eğitim için kısa süre içerisinde gerekli olan tüm işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız 20 yıllık tecrübe ile olanak sağlayan Eurostar firmamızdan yararlanmalısınız.

whatsapp1