Romanya Sigorta İşlemleri

Üniversite okuma imkanlarınızı Romanya ülkesinden yana değerlendirmek isterseniz ülkede başınıza herhangi bir sağlık sorunu geldiğinde Romanya sigorta işlemlerinizi yaptırarak tedavi olabilirsiniz. Romanya sigorta işlemleri trafik kazası, sağlık sorunları gibi birçok problemde size avantaj sağlayacaktır.

Romanya'da Eğitim

Romanya Öğrenci Sigorta İşlemleri

Romanya’ya gidiş nedeninize bağlı olarak yaptıracak olduğunuz sigortanız veya işlemleriniz değişiklik göstermektedir. Romanya sigorta işlemleri gidiş süreniz dikkate alınarak belirleniyor. Romanya’da eğitim giderleri ve seyahat amacınıza bağlı olarak işlemlerin detayları değişmektedir. Eurostar vasıtasıyla hangi nedenle olursa olsun Romanya sigorta işlemleri konusunda firma danışmanlarımız tarafından sizlere sağlanıyor ve bu işlemleri gerçekleştirirken sorun yaşamamanız mümkün oluyor.

Romanya sigorta işleminin neleri kapsamalı ve ne kadar ödenir şeklinde düşünceleriniz bulunuyorsa tüm bu konularda detaylı bilgi alabilmeniz mümkün. Romanya seyahati için zorunlu seyahat sigortası gerekmektedir. Tıbbi tedavi, sigortalının acil durumlarda ikametinde nakli, cenazesinin nakli ve acil bir nakil gibi işlemleri için 30000 Euro’luk sigorta yapılmaktadır. Yıllık, 6 aylık, 3 aylık, 2 aylık, 1 aylık ve 2 haftalık, 1 haftalık olmak üzere sigorta süreleri değişiklik göstermektedir. Orta yaş üzeri kişilerde talep edilen ücretler daha yüksek olabilmektedir.

Romanya sigorta işlemleri ve sigorta işlemi için ödeyecek olduğunuz ücretler konusunda Eurostar danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilmeniz mümkün olacaktır. Konsolosluk işlemleri ve sigorta yaptırdığınızı belgeleyen evraklar yine Eurostar aracılığıyla sizlere temin edilecektir. Seyahatiniz boyunca bu evrakları yanınızda bulundurmanız gerekecektir.

Öğrenci sigorta işlemleri için yapacak olduğunuz işlemler ve ücretler farklılık gösteriyor. Seyahat amacıyla Romanya’ya giden kişiler için kapsamlı sigortalar gerekmezken öğrenci işlemleri için çok daha detaylı ve kapsamlı sigorta işlemleri gerekebilmektedir. Romanya sigorta işlemleri seyahat için birçok firma destek verecektir. Romanya’ya yerleşmek ve yaşamak için sigorta işlemleri gerekmemektedir. Romanya’ya çalışmak için gidenler burada yaşamaya başladıklarında ve çalışmaya başladıklarında devlet tarafından sağlanan genel sigortadan yararlanabilmektedirler. Bunun dışında öğrenciler ve seyahat amacıyla gidenler için kapsamlı sigorta şartı aranıyor. Eurostar aracılığı ile ve Eurostar danışmanınız ile görüşerek Romanya’ya gidiş amacınıza uygun detaylı sigorta yaptırabilmeniz mümkün olacaktır. Bagaj kaybolması, tedavi masraflarının karşılanması ve hırsızlık gibi olaylara karşı korunma altına almak istiyorsanız Romanya sigorta işlemleri konusunda çok daha fazla bilgi edinebilir ve bu konuda güvenilir firmalardan destek alabilirsiniz.

Romanya vize ve sağlık sigortası işlemleri için Romanya konsolosluğuna başvuru yapacaklar belirli kriterlere uygun hareket etmelidirler. 5 gün ya da daha az süre için Romanya’ya seyahat edecek kişiler için vize uygulanmamaktadır. Bu uygulama yalnızca Türkiye’de yerleşik olarak ikamet eden vatandaşlara sağlanan bir haktır. Romanya konsolosluğuna seyahat sigortası veya öğrenci sigortası için başvuru formu hazırlayabilirsiniz. Eurostar aracılığıyla hazırlayacak olduğunuz başvuru formunun net ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması halinde başvurunuz kabul edilecek ve kısa sürede Romanya’ya gidişiniz için gerekli olan evraklar tamamlanmış olacaktır. Yurtdışında eğitim olanaklarını değerlendirmek ve eğitim için kısa süre içerisinde gerekli olan tüm işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız 20 yıllık tecrübe ile olanak sağlayan Eurostar firmamızdan yararlanmalısınız.

Romanya, Orta Avrupa’nın güney doğu ve Balkan Yarımadası’nın kuzey tarafında bulunan bir ülkedir. Romanya kuzeyde Ukrayna, kuzeybatıda Macaristan, kuzeydoğuda Moldova, güneyde Bulgaristan ve güneybatıda Sırbistan ile komşudur. Ayrıca doğuda Karadeniz’e kıyısı da vardır. Romanya’ya bir ziyaret gerçekleştirmek istediğinizde her ülke için geçerli olan bir konu olan seyahat sigortası işlemlerinin Romanya için de geçerli olduğunu göreceksiniz. Romanya’ya bir seyahatte bulunmadan elbette ki bilmenizle size fayda sağlayacak bazı şeyler vardır. Mesela vize muafiyeti konusu, Romanya’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları ne yazık ki vizeden muaf değildirler. Bu vatandaşlarımız Romanya’ya bir seyahat planlıyorlar ise mutlaka yapacakları seyahat amacına uygun bir vize almak zorundadırlar. Hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 90 gün süreli turistik seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Ancak söz konusu seyahat sigortası işlemleri olduğunda pasaport farklarının bir önemi bulunmamaktadır. Hangi pasaport sahibi olunursa olunsun vatanadaşlarımızın Romanya’ya gerçeleştirecekleri seyahatten önce Romanya sigorta işlemleri tamamlanmış olmalıdır.

Seyahat ve sağlık sigortaları eksiksiz olarak yapılmış olamlıdır. Bu işlemler Romanya tarafından Romanya’ya girmek isteyen her yabancı uyruklu şahsın tamamlaması istenilen işlemlerdir. Eğer ki sizin kendinize ait uluslararası geçerliliği olan seyahat sağlık sigortanız bulunmakta ise bu seferde bu sigortanın üzerinde Romanya ibaresinin yer alıyor olması yada Romanyada’da geçerli olduğuna dair Romanya makamlarınca vurulmuş bir mühür bulunması gerekmektedir. Romanya Sigorta İşlemleri, her alanda sigorta hizmeti sunan şirketler tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Bu şirketlere başvurmak suretiyle sigorta işlemleri hızlı ve Pratik bir şekilde halletmeniz mümkündür.

Ne var ki Romanya sigorta işlemleri gerçekleştirmekte olan bu şirketler her zaman sağlam ve güvenilir şirketler olmayabiliyorlar. Onun için her ne kadar bu işleri şirkete verdiğinizi, nasıl olsa onların halledeceğini düşünsenizde yine de size yapılan sigorta işlemlerini kontrol etmek gibi bir vazife düşmektedir.

Söz konusu sigorta işlemlerini halletmesi için anlaştığınız şirket size anlaşma yapmadan önce anlattığı sigorta kapsamına sadık kalmayıp, bazı noktalardan sigortanın kapsamını daraltmak suretiyle daha fazla karlı çıkmak gibi bir düşünce içerisinde olabilir. Seyahatinizin sigorta ihtiyacı duymaksızın sona ermesi durumunda siz bu durumu hiç farketmemiş olacağınız için daha az kapsamlı bir sigortaya çok daha fazla ödeme yapmış olacaksınız. Sigorta şirketi ise sizin üzerinizden haksız kazanç elde etmiş olacaktır. Ya da seyahatiniz esnasında sigortaya ihtiyaç duyacağınız bir durumda sigortanızın karşılaştığınız durumu kapsamadığı gibi bir durumla karşılaşabileceksiniz. Böyle bir durum ise karşınıza hayal bile edemeyeceğiniz faturaların çıkmasına neden olabilir. Tüm bunların yaşanması demek sizin yok yere maddi bakımdan bir sürü zarara uğramanız demektir. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak, seyahatinizin mümkün olan en ekonomik ve güvenli şekilde amacına uygun olarak tamamlamanız için işini sağlam yapan, dürüst çalışan bir şirket vasıtasıyla Romanya sigorta işlemleri yaptırmak her yönden sizin yararınıza olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1