Yurtdışında Hasta Olursam Sigortadan Nasıl Faydalanabilirim?

Üniversite Eğitim Rehberi

Sağlık şüphesiz ki, biz insanlar için herşeyin önünde gelmektedir. Hiç beklemediğiniz bir anda kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Bir gün önce çok sağlıklı iken, bir gün sonra bulaşıcı bir mikrop ya da bakteri veya alerji sizi bulabilir. Özetle, genç ve dinamik ve donanımlı bir bünyeniz bile olsa, bir anda rahatsızlanabilirsiniz. Yurtdışında olan öğrencilerimiz de sağlık sorunlarını her an yaşayabilirler. Yaşamaya alıştığınız bir ülkeden ve iklimden, farklı bir ülkeye, iklime gideceksiniz. Bu da alıştığınız hava şartlarından farklı bir ortama alışmanıza neden olacak. Elbette birtakım sağlık sorunları da yaşayabilirsiniz. Öğrencilerimizin, bu noktada akıllarına gelen konu ise, yurtdışında hasta olursam sigortadan nasıl faydalanabilirim? sorusu olacaktır. Sağlıklı kalmak herkesin isteği, ancak ani şekilde bir kaza ya da rahatsızlık da yaşayabilirsiniz. Tedbir almanız durumunda sağlık sorunlarınızı güvensiz şekilde atlatabilirsiniz.

Yurtdışında, hem Avrupa Ülkeleri’nde, hem de ABD üniversitelerinde sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Öğrencilerin sigorta poliçesi ile sağlı sigortası yaptırmaları önemlidir ve son derece elverişli sonuçlar sunmaktadır. Bu nedenle, biz de profesyonel öğrenci danışmanları olarak, öğrencilerimizi kayıt ve vize işlemleri sırasında yurtdışı sağlık sigortası yaptırmaları noktasında tavsiyede bulunmaktayız. Özellikle ABD sisteminde kamu sağlık sigortası uygulamaları bulunmamaktadır. Bu nedenle, bu ülkedeki üniversiteler de öğrencilerin özel sağlık sigortası yaptırması şartını ortaya koymaktadır. Avrupa Birliği ülkelerinde kamu sağlık imkanlarından öğrencilerin yararlanması mümkündür. Aile hekimi sisteminden ya da devlet hastanelerinden yararlanabilirsiniz. Ancak, çok daha kapsamlı olan özel hastanelerden yararlanmak için yurtdışı sağlık sigortası yaptırmak çok daha uygun olacaktır.

Kayıt işlemleriniz yapılırken ve öğrenci vizesi başvurularınız için belgeleriniz hazırlanırken, yurtdışı sağlık sigortası işlemlerini de kolayca yaptırabilirsiniz. Bu noktada size öğrenci danışmanlarımızın yardımcı olacağını belirtelim. Yurtdışında özel hastanelere giderken mutlaka sağlık sigortası poliçenizi de yanınıza almalısınız. Poliçeniz yanınızda bulunmasa da kayıtlarınız alınır ve tedavinizin yapılmasından sonra fatura çıkarılır ve adresinize yollanır. Sigorta şirketi de sigorta kapsamında olduğundan sağlık giderlerinizi karşılar. Bu şekilde sağlık anlamında çok daha güvenli olarak tedavilerinizi olabilirsiniz. Poliçe ödemelerinizin üzerinde bir sağlık tedavi masrafınız çıkabilir ve sigorta ile bundan ekonomik şekilde faydalanırsınız. Bu nedenle, her anlamda sağlık sigortasının faydası olduğunu belirtelim.

Yurtdışı eğitim kurumlarımız olarak, yurtdışında öğrencilerimizin hem kaliteli, hem güvenli hem de keyifli ve avantajlı eğitim almalarını hedeflemekteyiz. Bu nedenle, her türlü detayı düşünerek, tüm avantajları yaşamaları için hizmet sunmaktayız. Özel sağlık sigortası konusunda da detaylı şekilde yardımcı olmaktayız. Öğrenci danışmanlarımızın rehberliğinde, kendinizi kesinlikle yalnız hissetmeyeceksiniz. Kendiniz için en doğru ülke, üniversite ve fakülte seçimlerinizi danışmanlarımızdan bilgi alarak yapabilirsiniz. Lise diplomanızla ve bir sınav şartı olmadan eğitim almak istediğiniz fakülteye kayıt yaptırabilirsiniz. Bu hayallerinizin de gerçekleşmesi anlamına gelecektir.

#yurtdışındageçerlisağlıksigortası #yurtdışındageçerlisağlıksigortaları #yurtdışındasağlıksigortası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1