Burslu Yüksek Lisans Programları

Yüksek Lisansı burslu okumak

Burslu Yüksek Lisans Programları araştırmaları son dönemde artış göstermiştir. Dünya standartlarında iyi bir eğitim almak isteyen herkes bulunduğu ülkeden çıkarak dünya listesinde en iyi sıralamada olan okullara başvuru yapmaktadırlar.  İsteyen kişilerde kendi ülkesinde yükselmek için bulunduğu ülkede yüksek lisans ya da doktora yapmak için seçtiği okullara başvurabilmektedir. Eğitim bazı durumlarda kişiye ağır maddi sorumluluk yüklemektedir. Ailesinden uzakta barınma, beslenme, sosyal aktiviteler ya da okula verilecek tutarlar kişiyi çoğu zaman zorlamaktadır. Hem iyi bir eğitim almak hem de bunu bir burs yardımı ile gerçekleştirmek sayısız insanın hayalidir. Yurtiçi eğitimin yanı sıra yurtdışı eğitimleri maliyet açısından bizlere daha fazla zor zamanlar yaşatabilir. Dünya çapında tanınmış iyi kurumlardan eğitim almak çok maliyetli olabilmektedir. Ancak kişi başarısına ve dil avantajına göre bu konuda birçok ayrıcalığa sahip olmaktadır. Eğer iyi bir diliniz varsa not ortalamalarınız yüksekse iyi bir üniversiteye gitmeniz de kolaylaşıyor demektir.

Yüksek Lisans Programlarında Okurken Burs Almak

sayesinde üniversite mezuniyetinizden sonra araştırma geliştirme alanında daha fazla fırsatlarla buluşmanız sağlanmaktadır. Türkiye’den de birçok yüksek lisans bursu verilmektedir. Bunlardan birkaç örnek verecek olursak Türk Eğitim Vakfı aylık 850 TL, TÜBİTAK aylık değişken olmakla beraber 450-2500 TL arası, MEB yüksek lisans bursu, Fulbrihgt Yüksek Lisans Burs Programı örneklerimiz arasında yer alır. Fulbright yurtdışında iyi bir eğitim alabilmeniz adına son derece güzel burs imkânı sunmaktadır. Amerika ile Türkiye arasında yapılan anlaşmalar neticesinde Fulbright Türkiye Eğitim Komisyonu kurulmuştur. Master yapmak için bu bursa başvuru yapmanız sizin adınıza harika bir fırsat olacaktır. Tercih ettiğiniz ülke ve üniversite de sizlere burs imkânları sunacaktır. Gitmeden önce tüm bunları araştırmanız gerekmektedir. Bu konu kapsamında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşmeler yapabilirsiniz. Gerekli bilgileri alabilir, doğru kararlar vermenizde bir destek görebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz adına sizler için gerekli eğitim programlarını, burs seçeneklerini, pasaport vize işlemlerinizi bile sizler için uygun hale getirip gerekli araştırmaları yapacaklardır.

Burslu yüksek lisans programları gideceğiniz ülkelerdeki hükümetler tarafından da sağlanabilmektedir. Yüksek lisans bursu için lisans ortalamanızın çok iyi olması gerekmektedir. Bu sayede bazı insanların önüne geçmeniz gerekmektedir. Ayrıca sizlerden istenilen dil sınavlarındaki başarılarınız da çok önemlidir. Bu konuda çalışmalar yapmanız sizlere fayda sağlayacaktır. Bazı ülkelerde örneğin Amerika’da doktora bursu yüksek lisans burslarından daha fazla verilmektedir. Bunları da göz önünde bulundurarak tercih yapmanız gerekir.

Dünya çapında bilinen okullardan burs almak kolay olmayacaktır. Yüksek lisansınızı başka bir ülkede doktoranızı da başka bir ülkede yapma hakkınız bulunmaktadır. Bu sizlerin tercihinize bağlı bir durumdur. Bahsettiğimiz programlara ek olarak Jean Monnet Burs Programını, Hüsnü M. Özyeğin Vakfı yurtdışı burslarını da araştırmanız gerekmektedir. Bu burslardan yararlanabilmek için başvuru tarihlerini kaçırmamanız gerekir.

Burslu Yüksek Lisans Programları

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1