Yeşil Pasaport İle Vizesiz Eğitim Alabileceğim Ülkeler Hangileri

Yeşil Pasaport İle Vizesiz Eğitim Alabileceğim Ülkeler Hangileri

Yurtdışı Eğitimi

Yeşil pasaporta sahip olan kişilerin birçok ülkeye vizesiz gitme fırsatları bulunmaktadır. Yeşil pasaport alabilmek için ise devlet memuru olmak gibi şartlar bulunmaktadır. Pasaportunuzun geçerlilik süresi dolduktan ise yenileme işlemleri için nüfus müdürlüklerine müracaat etmeniz gerekmektedir.

Ülkemizde yasalarımıza uygun olarak yeşil pasaporta sahip olan vatandaşlarımız bordo pasaporta sahip vatandaşlarımıza oranla çok daha yaygın olarak ülkelere vizesiz olarak giriş çıkış yapma imkanını elinde bulundurmaktadır. Bu noktada, eğitim almak isteyen gençlerimiz için de yeşil pasaport sahibi olmak avantajlıdır.

Yeşil pasaport ile vizesiz eğitim alabileceğim ülkeler sorusu da yeşil pasaport sahibi olan gençlerimizin aklında olabilir. Yeşil pasaport sahibi olmak için, devlet yani kamu bünyesinde görev yapmak, bu kadrolardan emekli olmak, eşi statüsünde olmak gerekmektedir.  Belirli bir yaşa kadar bu kişilerin çocuklarına da verilen bir haktır. Yeşil pasaport bordo pasaporttan farklı olarak beş yıl süre ile geçerlidir. Türkiye’den öğrencilerimizin anne ve babalarından biri yeşil pasaport sahibi ise, onların da yeşil pasaporta sahip olabileceklerini ve belirli bir yaşa kadar bu pasaportun avantajlarını kullanarak eğitimlerini daha avantajlı alabileceklerini belirtelim.

Yeşil Pasaport İle Vizesiz Eğitim Alınabilen Ülkeler

birden fazladır ve öğrencilerin avantaj sağlaması söz konusu olacaktır. Ülke noktasında seçme şansının olması, öğrencilerimizin vize almak için uğraşmaması elbette onları için memnun edici olacaktır. Öncelikle, yeşil pasaportunuz olsa bile vize almanız gereken ülkeleri sıralayalım. Bu ülkelerde, yeşil pasaportsunuz olsa bile bu ülkeler için mutlaka öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Bunlar, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, İngiltere, Kanada, Yeni Zelanda gibi ülkelerdir. Öte yandan, yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeleri ise şu şekilde sıralamak mümkündür. Almanya, Ukrayna, İspanya, İtalya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Fransa, Güney Kore, İsrail, İsviçre, İsveç, İtalya, İzlanda, Norveç, Sırbistan gibi birçok ülkede vizesiz olarak belirli bir süre için kalabilirsiniz.

Yeşil Pasaport İle Vizesiz Eğitim

alınabilen ülkeler daha farklıdır, çünkü yeşil pasaport ile giriş kabul eden ülkeler daha uzun süre kalımlar için vize isteyebilir. Bu nedenle, yeşil pasaportumla girdiğim ülkelerde öğrenci olarak da kalabilirim şeklinde düşünmemelisiniz.

Devlet memuru yurt dışına çıkışlarda bazı ülkelere dönüş biletinizin teşekkür ederim pasaportunuzun geçerlilik ülkeler arasında uçak bileti ülkeye giriş gideceğiniz ülkeden vize istiyor.

Vize istemeyen ülkeleri sıralarsak, Andorra, Belarus, Bosna Hersek, Gürcistan, Karadağ, KKTC, Makedonya, Moldova, Sırbistan, Ukrayna, Kosova, Arnavutluk ülkeleridir. Bu ülkelere yeşil pasaport ile vizesiz eğitim almanız mümkündür. Direk olarak üniversite başvurularınızı yapabilir, okula kabul edildiğinizde hemen hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.

Yeşil pasaport ile vizesiz eğitim noktasında dil kurslarının ve benzer kursların da farklı olduğunu belirtelim. Yeşil pasaporta sahip olan gençlerimizin bu ülkelerde 6 aya kadar kalma süreleri bulunmaktadır. Bu süreye kadar bir kurs programında, ayrıca bir öğrenci vizesi almadan kalabilirsiniz. Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler, belirli süre için çeşitli kurslara öğrenci vizesi almadan katılabileceğiniz ülkelerdir.

Profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan ülke seçimleriniz, üniversite ve bölüm tercihleriniz noktasında detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Bu şekilde, kendiniz için, bütçeniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz. Yeşil pasaport ile vizesiz eğitim almak elbette avantajlıdır. Ancak, genel anlamda öğrenci vizelerinizi alırken de sizlere en doğru şekilde yardımcı olacağımızda emin olabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1