Yurtdışı Uzaktan Eğitim Mühendislik

Yurtdışı Uzaktan Eğitim Mühendislik

Üniversite Rehberi

Yurtdışında uzaktan eğitim son derece popüler bir hale geldi ve bu ilgi artarak devam edecek. Ülkemizde elbette son derece kaliteli üniversiteler bulunmaktadır. Ancak sınav şartının malum uygulamada olduğunu hepimiz biliyoruz. Gençlerimiz, sınava hazırlanırken oldukça önemli şekilde emek vermektedir. Masraflar da cabası. Ancak, birkaç saatlik bir sınav sonunda geleceğin belirlenmesi, gençlerimizin bazen istemedikleri bölümlere girmelerine neden olmaktadır. Öğrencilerimiz ya sene kaybı yaşayarak, bir sene daha, yeniden sınavlara hazırlanma durumunda kalmakta, veya istemedikleri, amaçlarından çok daha farklı bölümlerde eğitim alma zorunda kalmalarına neden olmaktadır. Oysa, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, sizlere sunduğumuz eğitim fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. yurtdışında uzaktan eğitim ve yurtdışında üniversite eğitimleri seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Eurostar İle Avantajlı Uzaktan Mühendislik Eğitimi ve Avantajları:

Yurtdışında uzaktan eğitim ile mevcut yaşamınızı, düzeninizi, kariyerinizi bozmadan, bulunduğunuz şehirden, ülkenizden kopmadan eğitiminizi alabilirsiniz. Hem de örgün eğitim ile asla bir farkı olmadan. Üniversiteler tarafından her iki eğitim sisteminde de aynı müfredat uygulanmaktadır. Bu sistemde, öğrenciler kayıtlarını yaptırdıktan sonra, derslerini günlük programlar dahilinde, internet üzerinden alırlar. Bu şekilde, düzenli olarak eğitim almış olurlar ve sınavlarını da internet üzerinden sisteme bağlanarak gerçekleştirirler. Yurtdışı uzaktan eğitim ağırlıklı olarak sözel bölümler üzerinden yapılmakla birlikte, elbette çok önemli sayısal bölümlerde de eğitim verilmektedir. Bunlardan biri de mühendislik bölümleridir.

Yurtdışı uzaktan eğitim mühendislik

bölümlerinde de verilmektedir. Mühendislik bölümlerinde lisans eğitiminizi sizin için daha avantajlı olacaksa bu şekilde alabilirsiniz. Yüksek lisans ve doktora eğitimleri de öğrencilerimiz için yurtdışı uzaktan eğitim mühendislik bölümleri için geçerlidir. Mühendislik bölümlerinde, proje ödevleri yapmanız gerekebilir. Eğitimin bir gereği olarak, sıkça yapılacak bu projeler kargo ya da posta ya da uygunsa mail yolu ile gönderilmektedir. Sınavlar ise belirli süre içinde yapılan özel bir sistem üzerinden uygulanmaktadır. Öğrenci sınava girdikten sonra, kendisine sunulan ve aslında tüm öğrenciler için aynı olan süre başlar, bundan sonra, süre bitene kadar öğrenci sınavını yapabilir.

Mühendislik alanında lisans tamamlama eğitimlerinde de uzaktan eğitim seçeneklerini değerlendirmek için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Bu şekilde, ülkemizde ön lisans eğitimlerini tamamlayarak, diplomalarını alan öğrencilerimiz, uzaktan eğitim ile kalan senelerini tamamlayabilirler. Mühendislik bölümünden mezun gençlerin diplomalarında kesinlikle ayrım bulunmamaktadır. Örgün eğitim ile uzaktan eğitim alan gençlerin diplomalarında bir ayrım söz konusu değildir. Uluslararası anlamda geçerli olacak, YÖK denkliği bakımından unsurları uygun olan diplomalarınızla kariyer hedeflerinizi genişletebilirsiniz. Bu nedenle, yaşınız kaç olursa olsun, eğitiminizi geliştirmek hedefiniz varsa, mutlaka öğrenci danışmanlarımızdan yurtdışında uzaktan eğitim için bilgi almanızı tavsiye ederiz. Öğrenci danışmanlarımız, tüm konularda, ön kayıt ve kayıt işlemlerinizde, belgelerinizin hazırlanmasında sizinle olacaklardır. Uzaktan eğitim avantajlı bir sistemdir ve siz de dahil olabilirsiniz.

Yurt Dışında Uzaktan Eğitim İle Mühendislik Okumak Mümkün Mü?

Uzaktan eğitimle gençler yurt dışına gitmeden ekstra masraf yapmadan yurt dışında bölüm eğitimi ve yüksek lisans eğitimleri alabiliyorlar. Uzaktan eğitim veren üniversiteler bu konuda artık sistemi oturtmuş ve öğrencilere birebir örgün eğitim olanaklarını canlı ve online olarak takip etme olanağı sunmaktadır. Örneğin mühendislik bölümünden mezun olan öğrenciler yüksek lisans veya lisans diploması almak için uzaktan eğitim programlarına katılabiliyorlar. Veya direkt mühendislik bölümü için başvuru yapabiliyorlar. Uzaktan eğitim kimler için uygundur? Özellikle çalışan, maddi yetersizliği olan veya elinde olmayan sebeplerden dolayı yurt dışına çıkamayan öğrenciler için oldukça avantajlı bir programdır.

Uzaktan eğitimde mühendislik, mimarlık gibi bölümlerde eğitim alarak bu alanda yurt dışı diplomasına sahip olabiliyorsunuz. Derslere kendi uygun olduğunuz zamanlarda katılabiliyorsunuz. Örneğin gündüz çalışanlar gece, gece çalışanlar gündüz derslerine online olarak bağlanabiliyor. Uzaktan eğitimlerde istenen en önemli şart gideceğiniz ülkenin dilini veya üniversitedeki eğitim dilini bilmenizdir. Sınavlara giriyor, ödevlerinizi yapıyor ve anlamadığınız soruları sorabiliyorsunuz. Uzaktan eğitim sonrası öğrencilere yurt dışı gidişleri de kolaylaşıyor. Uzaktan eğitim için üniversitenin kayıt şartlarını ve eğitim programını önceden öğrenmek gerekiyor. Bunu da öğrencilerin tek başına gerçekleştirmesi mümkün değil. Euro star yurt dışı eğitimlerinde tecrübeli bir firma olarak üniversitelerle birebir iletişime geçip öğrencilerin kayıt işlemlerini sorunsuz olarak gerçekleştiriyor.

Yurtdışında Mühendislik Alanında Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

Uluslararası akrediteye sahip ülkelerde uzaktan eğitimlerde Türkçe dil seçenekleri de sunuluyor. Öğrenciler uzaktan eğitimle yalnızca bir buçuk yıl alacakları eğitim sonrası lisans diploması alabiliyorlar. Yurt dışında uzaktan eğitimle mühendislik alanında eğitim olanağı sunan birçok ülke vardır. Siz kendi dil seçiminize ve üniversite seçiminize bağlı olarak istediğiniz üniversitenin uzaktan eğitim programlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Bilgisayar mühendisliği, mekanik mühendisliği ve diğer mühendislik bölümleri için uzaktan eğitim programları oluşturulmaktadır. Özellikle YÖK denkliği arayan öğrenciler bu konuda geniş bir alanda seçim yapma olanağına sahiptir. Uzaktan mühendislik eğitimleri ile yurt dışı ülkelerinde ve üniversitelerinde kapıların öğrencilere daha kolay açıldığı görülmektedir.

Lisans tamamlama ve yüksek lisans eğitimleri için de uzaktan eğitim programları veriliyor. Bu konuda sistemi oturtan ülkeler öğrencilere derslere katılımdan ödev vermeye kadar her konuda pratik hizmet olanağı sunuyor. Uzaktan eğitimler için başvuru hangi ülkede olursanız olun online olarak üniversitelerin resmi siteleri üzerinden gerçekleşmektedir. Ancak üniversite ile birebir iletişime geçerek program hakkında güncel bilgileri öğrenmek kararınızın doğru olması için çok önemlidir. Başvuru zamanı, istenen resmi kayıt belgeleri başta olmak üzere bu süreçte profesyonel bir danışmanlık desteğine ihtiyacınız olacak. Euro star yalnızca yurt dışı eğitimlerinde değil uzaktan eğitimlerde de kayıt ve başvuru süresi boyunca profesyonel danışmanlık hizmeti veren güvenilir bir firma olarak tercih ediliyor.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Mühendislik Fırsatları

Uzaktan eğitimler yurt dışına çıkmak için finansal durumu uygun olmayanlar, sosyal ve zaman açısından uygun olmayan öğrenciler için alternatif bir eğitim sistemi olarak birçok dünya ülkelerinde uygulanmaktadır. İnternet üzerinde yapılan alt yapı çalışmaları ile artık uzaktan eğitimler sorunsuz ve seri bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Elektronik ortam üzerinden derslere canlı olarak bağlanan öğrenciler ders ortamının her anından istifade edebiliyor. Uzaktan eğitim mühendislik alanında lisans ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için de kaçırılmaz bir fırsat olarak görülüyor. Kişiler bu diploma ile artık kendi ülkelerinde kariyerlerine daha hızlı bir şekilde ulaşma imkânına sahip olurken aynı zamanda yurt dışı üniversiteleri içinde kapıları daha kolay aralayabiliyorlar.

Uzaktan eğitimde en çok tercih edilen bölümlerin başında mühendislik geliyor. Mühendislik okuyan veya bölümden mezun olan öğrenciler için yurt dışı diplomasına sahip olmalarında uzaktan eğitim masrafsız ve kolay bir eğitim olarak kabul görmektedir. Uzaktan eğitimlere katılabilmek için aranan bazı şartlar vardır. İngilizce dil seviyesi, TOEFL ve IELTS sınav sonuçları, not ortalaması, iş tecrübesi, referans gibi bazı belgeler istenmektedir. Uzaktan eğitimin ders kalitesi örgün eğitimle aynıdır. Öğrenci derslere canlı olarak katılıyor. Sınava tabi tutuluyor, tez ve ödevlerini mail yolu ile gönderebiliyor. Hangi üniversite ve ülkenin uzaktan eğitim mühendislik fırsatları daha iyi diyorsanız Euro star ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Mühendislik

Mühendislik hem lisans bölümü olarak hem de meslek hayatında geleceği parlak ve prestijli bir bölümdür. Tabi mühendislik bölümü diplomasının yurtdışı diploması olması ise kariyer anlamında ekstra avantajlar sağlar. Yurtdışı eğitimleri için ülke dışına çıkamayan gençler için de teknolojinin imkânlarının kullanılarak uygulandığı uzaktan eğitimler ön plana çıkıyor. Uzaktan eğitim mühendislik lisans programlarına Türkiye’den kayıt yaptırarak derslere canlı olarak bağlanabiliyorsunuz. Ödev alıyor. Sınavlara giriyor veya yüksek lisans için hazırladığınız tezi yine e posta yolu ile üniversiteye yollayabiliyorsunuz. Öğrencilerin bu sistemi kullanmaları son derece. Günümüz gençleri bir sosyal paylaşım sitesine girebildikleri kolaylıkta derslere bağlanabiliyorlar.

Uzaktan eğitim fiyatları bölüm ve üniversiteye göre farklılık gösterir. Öğrenciler için ilk etapta fiyatlar yüksek gibi görünse de aslında ulaşım, yeme, içme, konaklama gibi masraflar olmadığı için yurtdışına giderek eğitim almaktan daha az maliyetlidir diyebiliriz. Bazı üniversitelerde eğitim İngilizce dilde verildiği için dil bilmek veya dil sertifikasına sahip olmak gereklidir. Ancak Türkiye ile anlaşmalı olan ülkelerde eğitim dili Türkçe olduğu için bu konuda herhangi bir sertifika sıkıntısı da yaşanmıyor. Uzaktan eğitimlerde eğitim süresi bölümlere göre değişse de yüksek lisans programları genel olarak 2 yıl veya çalışma düzeninize bağlı olarak daha az sürer. Uzakta eğitimlerde profesyonel danışmanlık desteği için Eurostar ile iletişime geçip geleceğiniz için en doğru kararı seçebilirsiniz.

UZAKTAN EĞİTİM BÖLÜMLERİ

 • ULUSLAR ARASI EKONOMİK İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI HUKUK
 • İŞLETME

UZAKTAN EĞİTİM YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

UZAKTAN EĞİTİM DOKTORA BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

2019 YILI KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR….

KAYIT VE DETAYLAR İÇİN 0212 244 66 00 ‘DAN BİZE ULAŞABİLİR OFİSLERİMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ….

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1