Uzaktan Eğitim Yurtdışında Mimarlık

Online Üniversite Kılavuzu

Siz de artık hayallerinizi gerçekleştirmek için uzaklara gitmek zorunda değilsiniz. Hem de hayallerinizi gerçekleştirmek için yorucu bir sınava girmenize hiçbir stres yaşamanıza da gerek olmuyor. Kendinizi üzmeden iyi bir eğitim dönemi geçirerek hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Üniversite hayatınıza uzaktan eğitim yurtdışında mimarlık fırsatları ile devam etmek isterseniz uzaktan mimarlık eğitimi veren üniversiteleri Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamız aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Uzaktan eğitim, üniversite sınavında belirli bir başarı elde edememiş, liseden sonra eğitimine devam edemeyen kişiler için büyük bir fırsattır. Uzaktan eğitim, sanal ortamdan derslerin işlendiği, istenildiği saatlerde derslerin erişimlerin yapılabildiği, okula gidilmesi gerekmeyen ve devam zorunluluğu olmayan bir eğitimdir.

Başka bir şehre taşınma, barınma gibi masraflar meydana gelmeyeceği için daha ekonomiktir. Çalışan kişiler için de daha avantajlıdır. Çünkü 7 gün 24 saat boyunca erişim sağlanan dersleri istediği vakit izleyebilmektedir. Bu durumda hem işini tam yapmasına hem de öğrenimini tamamlamasına olanak ve kolaylık sağlamaktadır.

Türkiye’deki özel üniversitelere oranla, yurtdışındaki üniversitelerden eğitim almak daha mantıklıdır. Hem fiyat açısından uygundur hem de üniversitelerin sunduğu olanaklar daha fazladır. Eğitim alınmak istenen üniversitenin seçilip başvuru yapılması yeterlidir. Herhangi başka bir şey istenmemektedir.
Yurtdışındaki üniversiteler de pek çok bölümün eğitimi verilmektedir. En çok tercih edilenler; Tıp, Hukuk, Mühendislik, Mimarlık, Ekonomi gibi bölümler olsa da, bu bölümler dışında bir çok bölümde mevcuttur. Uzaktan eğitim veren üniversiteler genellikle yılda 2 sınava girilmesini istemektedirler. Fakat yurtdışındaki üniversiteler bu duruma pek önem vermemekte, hatta sınavsız olarak eğitime devam edilebilmektedir.

Uzaktan eğitim alacağınız üniversitenin, öncelikle bakacağı şey, dil düzeyinizdir. Dil düzeyiniz yeterli ise, seçtiğiniz bölümün derslerini direk olarak alarak, dersleri görmeye başlayabilirsiniz. Fakat dil düzeyiniz iyi değil ise, üniversite öncelikle size hazırlık bölümü sunmaktadır. Hazırlık bölümünde dil bilginiz yeterli düzeye geldiğinde, seçtiğiniz bölümün derslerini alabilir ve dersleri görmeye başlayabilirsiniz.

Eğitim almayı düşündüğünüz üniversitenin denklik ve tanınırlık sunması gerekmektedir. Ayrıca yurtdışında eğitim almayı düşündüğünüz üniversiteden alınacak olan diplomanın Türkiye’de geçerli olması önemlidir.

Polonya Üniversiteleri’nden Lodz Teknoloji Üniversitesi, Varşova Teknoloji Üniversitesi, Poznan Teknik Üniversitesi, Poznan Güzel Sanatlar Akademisi, Varşova Avrupa Güzel Sanatlar Akademisi; Sırbistan Üniversiteleri’nden Belgrad Üniversitesi. Ukrayna Üniversiteleri’nden Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, Kiev Ulusal Mühendislik ve Mimarlık; Rusya Üniversiteleri’nden Moskova Devlet ve İnşaat Ünviersitesi, Nikniy Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, RUDN Üniversitesi gibi; Azerbaycan, Bosna – Hersek, Bulgaristan üniversitelerinde de mimarlık bölümü eğitimi verilmektedir.

Yurtdışında Uzaktan Eğitimle Mimarlık Okumak Mümkün Mü?

Uzaktan eğitim son yıllarda yurt dışı eğitimlerinde oldukça yaygınlaşıp talep görmektedir. Uzaktan eğitimle yurt dışında istediğiniz ülkede uzaktan eğitim alabiliyorsunuz. Uzaktan eğitimle derslere online olarak bağlanıp aynı örgün eğitimde olduğu gibi ödev alıp soru sorabiliyorsunuz. Ödevlerinizi mail yolu ile gönderip siz de diğer öğrenciler gibi sınavlara giriyorsunuz. Özellikle çalışan veya farklı nedenlerden dolayı yurt dışına gidemeyen gençler ve eğitim almak isteyen kişiler bu şekilde istediği bölümde eğitim ve yüksek lisans alma olanağına sahip oluyorlar.

Dünyanın farklı ülkelerinde uzaktan eğitimle mimarlık okumak mümkün. Üstelik bu konuda sınavsız kayıt olanağı sunan ülkelerde var. Ancak bu eğitimlere girmeye hak kazanmak için aranan bazı şartlara uygun olmak gerekiyor. Özellikle hangi dilde eğitim veriliyorsa o dile hakim olmak uzaktan eğitim için aranan en önemli şartlar arasında yer alıyor. Aldığınız diploma size uzaktan eğitim aldığınız ülkenin kapılarını da açacak bir diploma avantajı sunacaktır. Mezun olan öğrenciler çalışmak, akademisyen olmak veya doktora yapmak için artık o ülkelere daha kolay kabul edilebiliyor. Tabi başvuru zamanını kaçırmamak ve eksiksiz belge ile internet üzerinden müracaat etmek gerekiyor. Öğrencilerin bu süreçte profesyonel bir danışmanlık hizmeti almaları garantili ve sorunsuz bir kayıt süreci için son derece önemli. Euro star uzaktan eğitim mimarlık bölümü kayıt işlemlerinde tüm öğrencilere güvenilir bir danışmanlık hizmeti sunuyor.

Yurtdışında Uzaktan Eğitimle Mimarlık Lisans Tamamlama

Uzaktan eğitim programları özelikle yüksek lisans ve lisans tamamlama programları olarak hizmet vermektedir. Eğitim kalitesi örgün eğitimle aynı kalitede olan uzaktan eğimlerde mimarlık bölümünde lisans tamamlama programları vardır. Farklı ülkelerde farklı başvuru olanakları olsa da hangi dilde eğitim veriliyorsa o dile hakim olmak aranan en önemli şarttır. Uzaktan eğitimlerde maliyetler yurtdışında alacağınız bir eğitimle farklıdır. Üniversitelerin kayıt ücretleri aynı olsa da konaklama, yeme içme, ulaşım gibi masraflar olmadığı için öğrenciler için daha az maliyetli eğitimlerdir. Akademik olarak aynı kalitede verilen uzaktan eğitimlerde mimarlık alanında lisans tamamlama programlarına katılmak için Euro star ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzaktan eğitime devam eden öğrenciler bu süre içerisinde isterlerse yaz programlarına veya dil programlarına katılmak için yurt dışına gidebilir. Bunun için hiçbir engel yoktur. Birçok üniversitede alacağınız uzaktan eğitim diploması YÖK tarafından geçerlidir. YÖK denkliği olmayan ülkelerde ise uzaktan eğitim mezunları girecekleri sınavlarla denklik belgesi alabilirler. Ayrıca uzaktan eğitim mimarlık ve mühendislik bölümü mezunları o ülkeye giderek akademisyenlik yapma avantajına sahip olabiliyor. Uzaktan eğitimlerde derslere canlı olarak bağlanıyor ve sınavlara tabi tutuluyorsunuz. Türkiye uzaktan eğitimlerde bazı üniversitelerle anlaşmalı olduğu için Türkçe dilinde eğitim olanakları da vardır. Özellikle İngilizcesi iyi olanlar ve dil belgesi olanların bu programlara alınması daha kolaydır. Detaylı bilgi ve güvenilir danışmanlık hizmetleri için Euro star firması ile iletişime geçebilirsiniz.

UZAKTAN EĞİTİM BÖLÜMLERİ

 • ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI EKONOMİK İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI HUKUK
 • İŞLETME

UZAKTAN EĞİTİM YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

UZAKTAN EĞİTİM DOKTORA BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

KAYITLAR BAŞLAMIŞTIR….

BAŞVURU VE DETAYLAR İÇİN 0212 244 66 00 ‘DAN BİZE ULAŞABİLİR OFİSLERİMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ….

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1