Sigorta İşlemleri: Polonya

Polonya Sağlık Sigortası

Polonya Sağlık Sigortası

Polonya öğrencilerimiz için yurtdışında üniversite anlamında en avantajlı ve kaliteli eğitim sunan ülkelerinden biridir. Bir Avrupa Birliği ülkesi olduğundan ve orta Avrupa’da geçiş noktasında bulunduğundan farklı özellikleri vardır. Ülkede okuma yazma oranı yüksek, aynı zamanda üniversitelerin sayıları fazla ve bir o kadar da köklüdür. Avrupa Birliği üniversiteleri arasında yer alan kurumlar, öğrencilerimizi sınav şartı olmadan, lise diploması ile kabul etmektedir. Elbette en doğru seçimleri yapmak için, deneyimlerimiz ile size yol gösterdiğimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızla bilgi alabilirsiniz.

Polonya Sigorta İşlemleri

Eurostar İle:

Polonya bir Avrupa Birliği ülkesidir ve buna bağlı olarak schengen vizesi ile giriş yapılır. Ülke için öğrencilerimizin öğrenci vizesi alması gerekmektedir. Vize taleplerinde bulunmak için öğrenci danışmanlarımızdan en doğru bilgileri alabilirsiniz. Öğrenci vizesi takiplerimiz de danışmanlarımızca yapılmaktadır. Vize başvuruları Polonya’nın en yakın konsolosluğuna ya da elçilikte ilgili birime yapılmaktadır. Öğrenci belgeniz, yeni tarihli olacak şekilde alınmalıdır, 18 yaşından küçükler için aileden alınan izin belgesi, pasaport ve istenen sayı ile ölçülerde vesikalık fotoğraf, başvuran öğrencinin ve ailesinin gelir kayıtları, taşınmaz, araç, kredi kartı ve banka hesap bilgileri dökümleri, seyahat sağlık sigortası poliçesi sunulmalıdır. Evrakın eksik olması başvuruların olumlu sonuçlanmamasına neden olur ve mutlaka eksik belgenin de temin edilmesi, eklenmesi gerekir.

Polonya sağlık sigortası

noktasında, öğrencilerin vize başvurularında bulunması için seyahat sağlık sigortasını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir. Polonya D tipi vize başvurularınızın olumlu sonuçlanması ve öğrenci vizenizin kabulünü talep ediyorsanız, uygun sigorta  işlemlerini yapmanız çok önemlidir. Bu sigorta, bir senelik süresi olan, tüm Avrupa Birliği Ülkeleri’nde geçerli olan, 30.000 EURO değerinde, sağlık sigortasıdır. Poliçe öğrencinin ülkeye ilk giriş tarihine göre kapsayacak şekilde ayarlanmalıdır. Bir senelik sigorta bedeli ise yaklaşık olarak 60 EURO’ya denk gelmektedir. Öğrenci danışmanlarımızdan

Polonya sağlık sigortası konusunda detayları ve ödemeniz gereken net miktarları alacaksınız. Sigorta poliçesi üzerinde mutlaka bazı ibarelerin belirtilmesi gerekir. Bunları da eleyelim. Eğitim amaçlı gidildiğine ilişkin olduğunun belirtilmesi ve seyahat sağlık sigortası yazması gerekir. Kişinin tc. kimlik numarası, en az 30.000 EURO değerinde olduğunun belirtilmesi, ayrıca tüm Schengen ülkelerinde geçerlidir şeklinde ibare olması gerekmektedir.

Polonya sağlık sigortası konusunda sigorta poliçelerini yaptırmak için özel bankaların sigorta hizmetlerinden ve sigorta şirketlerinden yararlanabilirsiniz. Poliçelerinizin incelenmesi için öğrenci danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Sigorta poliçeleri, öğrencilerimizin oturma izni almasına kadar sağlık hizmetlerinden yararlanmalarını sağlar. Yukarıda belirtildiği gibi tüm Schengen ülkelerinde geçerli şekilde alınan sağlık sigortasından Tüm Avrupa Birliği sınırlarında yararlanabilirsiniz. Sağlığınızın ne durumda olacağından ve başınıza beklenmeyen bir kaza gelip gelmeyeceğinden emin olamazsınız. Bu nedenle, bir sigorta teminatından olmak öğrencilerimiz için de son derece yerindedir. Kaldı ki, seyahat sigortası tüm yurtdışı çıkışlar için istenmektedir.

#polonyasağlıksigortası #polonyadasağlıksigortası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1